Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Van benne megfelelő arányban harc is, és lelkizés is (beleértve a romantikát is), bár mondjuk ahogy már itt előttem írták, az IY nem kifejezetten fighting. :)
Ryou írta:Simán InuYasha é a főszerep és kész...
Sztem InuYasha Kikyou Kagome háromszög csak azért van h a romantikára váró fanok is szeressék... :P
Igen, általában a legtöbb animébe/mangába azért raknak bele különböző dolgokat, hogy kielégítsék a célközönség igényeit. (Pl. valszeg azért volt benne a mangában nemrég a negyedik IY vs. Sessh összecsapás, hogy te is elégedett legyél. :D) A sorozat főszereplői amúgy szerintem IY és csapata (szóval Inu, Kagome, Miroku, Sango, Shippou), de mindenkin elég nagy hangsúly van a sztori folyamán, Rumikóban ezt is szeretem, hogy akár 10-20 karaktert is mozgat úgy, hogy senki nincs elhanyagolva.
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Titkos írta:(Pl. valszeg azért volt benne a mangában nemrég a negyedik IY vs. Sessh összecsapás, hogy te is elégedett legyél. :D)
Na igen , az naon jó volt. :D
Nekem semmi bajom a romantikával , sőt , csak szerintem ebben a sorozatban nem az a legfontosabb...
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szerintem fontos a romantika, ugyanis ha nem lett volna benne szerelem, akkor ez az egész történet el sem indulhatott volna..., hiszen ha belegondolsz Kikyou szerelme lendítette be a történet mozgató kerekeit, és avval, hogy Naraku féltékeny módon eltette lábalól, a bosszúra éhes Inuyasha végül úgy döntött, hogy a harcok közepette védelmezi Kikyou-t, aki visszatért a halálból. Csak hát itt van Kagome is....
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aiko írta:Szerintem fontos a romantika, ugyanis ha nem lett volna benne szerelem, akkor ez az egész történet el sem indulhatott volna...
bezony-bezony- sőt ha belegondolunk gyakorlatilag Inu és Sesshomaru párharcát is a romantika alakította így- ha apuci nem szeret bele egy emberbe akkor egyrészt most nem lenne főszereplőnk, másrészt nem bökné annyira a bátyó csőrét hogy nem ő kapta a "nagyobb" játékot hanem az a kis "korcs"...
és mennyire unalmas is lenne romantika nélkül- ha az egész anime/manga csak arról szólna, hogy Inuyasha mindenkit le akar zúzni csak úgy minden különösebb ok nélkül :weh:
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Sztem inuyashát 90-edik részben (vallomás) tisztára kifordítják önmagából. Nem hinném, hogy igazából ő is bánzájozna XD Kagoméékkel. Sztem abszolút nem érdekelné Souta szerelmi élete, nemhogy segítene neki. Kicsit fájt, amikor először láttam azt a részt.
Bár az is lehet, hogy Kagome hatására egyre kedvesebb lesz meg minden, és azért segít és változik a "jó" irányba. De neeem jó ez így.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Most azzal nem vagy megelégedve, hogy Inuyasha kicsit megváltozik? Félszellem, így benne van az emberi éne, amely döntően befolyásolja, hogy miként viselkedjen velük szemben. Nem feltétlenül kell megváltoznia, hiszen a temperamentuma sohasem fog megváltozni, amit leginkább Shippou érzékel a kobakján XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

egyáltalán mihez képest változik? azért azt se felejtsük el hogy amikor Kikyouval együtt voltak már akkor milyen volt a természete :wink:
aztán jött az "incidens" amitől fájdalmában átvedlett az arrogáns, agresszív énjéhez. aztán amikor Kagoméval kezdtek egyre közelebb kerülni egymáshoz, újra megtalálta a kedvesebb, érzékenyebb énjét ami 50 évvel ezelött is pontosan megvolt. lehet, hogy ő alapjában nem az a matyóhimzés, és elég problémás a természete - főleg amikor az érzelemkifejezésen van a sor- de attól még az is ő amikor kikapcsol, segít Soutának a csajozásban és drukkol neki, mert igenis érdeklik a szerelme öccsének a problémái :D
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

nekem akkor is olyan, mintha kibújt volna a bőréből. :eyes:
Aiko írta:Most azzal nem vagy megelégedve, hogy Inuyasha kicsit megváltozik?
felőlem változhat, csak ne ilyen nagy lépésbe. Bár mondjuk csak a 89-90-edik részben ilyen. Utána megint a régi. :twisted: ::daisuki::
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hehe, mintha 80-90 rész nem lenne lassú lépték XD, mondjuk a mangához képest valóban az :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a Banzaiozós rész nekem is szúrta kicsit a szemem..deaztán :D

Romantika meg kell! És szerintem is mindenkinek az a legjobb ha kiválasztja melyik szál a Fő.

ellaposodni nemhinném, hogy elfog. Inkább előbb utóbb legenda lesz belőle XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A banzaios részben azért érzitek furának IY viselkedését, mert az animés filler volt, és mint ilyen, kicsit kifordította a szereplő jellemét. :wink: Bár szerintem még nem volt vészes. :) (Mondjuk a mangában tényleg jobb volt, amikor az egyik részben Kagome mondta IY-nek, hogy kaja kellene, és IY összefogdosott egy csomó galambot, meg kifogta a halakat a kerti tóból. XDD Az inkább "IY-féle" segítségnyújtás volt. XD)
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én mindig mondom h a filler az nem jo :P de nem hiszitek el :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

azért ismerd el hogy vannak kivételek :wink:
néha olyan egy egy filler mint egy kellemes kis szünet.. csakhogy az ilyesmit nemszabad túlzásba vinni.
Nekem mindenestre tetszett az a Sota-s rész.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szerintem azért kellenek filler részek, de ezekhez a részekhez nem tudom, hogy mennyivel járul hozzá, Rumiko ötleteivel. Tehát itt arra gondolok, hogy Inu miért lett ennyire kicsavarodva önmagából?
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Mert már nem tudtak mást kitalálni? :dirr:
Omg, könyörgöm, fejezzék már be a mangát is, iszonyatosan hosszú már. T__T Szerintem ezzel sok fant elvesztett..
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Ez igaz. Már nagyon várom a manga befejezését ::jsmile:: Tényleg kezd kicsit hosszú lenni ::reliev::
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ezért nem olvasom XD Megpróbáltam, de elveszítettem a fonalat, és nem tudom, hogy érdemes lenne-e, valamint kíváncsi vagyok arra is, hogy Rumiko mit tud még kihozni?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fillerekből van nagyon jó, és elég gázos is, szerencsére ez utóbbiból Inuban jóval kevesebb van. :) (Sőt, mióta egyre több olyan sorozatot láttam már, amikben szintén volt "filler-fesztivál", kezdek rájönni, hogy az IY-ben a legtöbbet még egész jól építették be az eredeti történetbe.)
Aiko írta:Szerintem azért kellenek filler részek, de ezekhez a részekhez nem tudom, hogy mennyivel járul hozzá, Rumiko ötleteivel. Tehát itt arra gondolok, hogy Inu miért lett ennyire kicsavarodva önmagából?
Szerintem Rumiko nem nagyon szólt bele, max átfutotta a "forgatókönyvet", de valószínűleg nem együtt beszélték meg, hogy 1-1 részben mi fog történni a szereplőkkel. (A Movie 2 esetén is utólag reklamált, hogy miért rakták bele a csókjelenetet, úgyhogy valszeg annak sem nagyon mélyedt el a sztorijában.) Bár nem ő az egyetlen ilyen mangaka, a legtöbben a mangájukkal törődnek, és nem nagyon érdekli őket, hogy az anime merre viszi a sztorit, nem beszélve az olyanokról, akik örülnek, ha egyáltalán animét csinálnak a mangájukból.
Edina-chan írta:Omg, könyörgöm, fejezzék már be a mangát is, iszonyatosan hosszú már. T__T Szerintem ezzel sok fant elvesztett..
Az a baj, hogy nem eleget, legalábbis nem annyit, hogy drasztikusan csökkenjen a "nézettség" (olvasottság? XD), mert akkor tuti, hogy "véletlenül" beindulna a történet végkifejlete. (Jó, pont én beszélek, aki szintén hétről-hétre olvassa? XD Ez az, hogy sokan unják már, hogy így húzza, de nincs erőnk beszüntetni az olvasását, mert azért annyira nem gáz. XD Mondjuk az durva volt, amikor amcsi fórumon azt írta az egyik srác, hogy nem érti mi baja van egyes fanoknak, ő nem érez semmilyen minőségromlást, ha összehasonlítja a mostani, és mondjuk a 200-as fejezet előtti eseményeket. :? )
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hát akkor ez nem HP, hogy a megfilmesítésbe is beleszól J.K. Rownling :) Ennyire nem érdeklik őket az anime hogyan alakulása? Ez fura...
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Azért ez most fájt, hogy reklamált a csókjelenet miatt :? Egyszer gondolom annak is be kell következnie a manga-ban is...
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Amennyire húzza... lehet, hogy az ötlet tetszett neki, csak nem ő valósította meg? ^^
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Igen ^^ Ez is lehetséges ^^ De akkor nagyon elkésett ezzel Rumiko :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

loll, valószínű hogy ő akarta a nagydurranásos csókot XD
de én nemhinném...
és igen néhány animékhez képest az inuyashában még egész jók a fillerek...najó inkább türhetőek(néha már untam)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

loll már.. mi az h nem akart csók jelenetet? akkor mit romantikázik már annyit? szedje ki az egész romantikát és kész!!!
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ezt tényleg furának találom..., de a romantika a főszál az egész mangában, csupa harccal nem elegítenék ki a lányok érdeklődését. :)
Válasz küldése