Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

köszi Ronja, hogy csatlakoztál köreinkhez. Már kedzdtem azt hinni, hogy kihaltak a HP fanatisták.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha fanatikus nem is vagyok, de mindenképp szeretem az összes kötötet; bár a 6-ot még nem olvastam...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

ahh.. sztem tök szépen irta le ahogy temették a 6. könyvben... ahh na mind1, látommmég nem mki olvasta el.. én nem az eredetit olvastam, csak egy ilyen röviditett netes változatot.. de tök megható volt XD
cajjj.. a 7. könyvet akarom !
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekiláttam angolul a 4. résznek... idáig ez a kötet volt az, ami a legkevésbé tetszett, de most eléggé elszórakozok rajta (bár lehet úgy vagyok vele, hogy bármit csak ne a statisztikafüzetemet keljen olvasni :D)... az első 3-at meg a 6-ot is most olvastam el újra angolul, és továbbra is azt állítom, hogy Rowling kisasszony könyveinek vastagsága fordított arányosságot mutat a minőséggel... [...]
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

AyaDid írta:Nekiláttam angolul a 4. résznek... idáig ez a kötet volt az, ami a legkevésbé tetszett, de most eléggé elszórakozok rajta (bár lehet úgy vagyok vele, hogy bármit csak ne a statisztikafüzetemet keljen olvasni :D)... az első 3-at meg a 6-ot is most olvastam el újra angolul, és továbbra is azt állítom, hogy Rowling kisasszony könyveinek vastagsága fordított arányosságot mutat a minőséggel... [...]
sztem nem XD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én sem értek ezzel egyet. Szerintem a 3. kötet volt a legjobb, de nem a legvékonyabb. Amúgy mind könyvben, mind a filmben a második tetszett a legkevésbé. Juli 19-től a mozikban az ötödik rész :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

anubys írta:Én sem értek ezzel egyet. Szerintem a 3. kötet volt a legjobb, de nem a legvékonyabb. Amúgy mind könyvben, mind a filmben a második tetszett a legkevésbé. Juli 19-től a mozikban az ötödik rész :D
hát nem sietik el, az biztos... :D :D :D
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na nem tudom mit hoznak ki az 5. könyvből... szerintem ezt a legnehezebb filmre vinni (még a 6. is könnyebbnek tűnik szvsz). Bár a 4. rész után már nem is reménykedek abban, hogy még képesek valami jó filmet összehozni a HP sorozatból...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Én nagyon várom már a filmet... hát én is kíváncsi leszek, mit hoznak ki belőle, de pozitívan állok hozzá:) a könyvek közül nekem is a 3. a kedvencem...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

A könyvek közül nekem a 10. a kedvencem. Mert olyan nem lesz(remélhetőleg) :dirr: :dirr: :dirr:
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Magvan a 7. könyv címe és megjelenésének ideje:
Harry Potter and the Deathly Hallows. Márc 31-én adják ki, úgyhogy idén lehet kérni a Mikulástól magyarul is. A film pedig 2010 júniusban jön :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elnézést, én úgy tudom, hogy a könyv kiadási dátuma 2007. 07. 07. (az évezred legmágikusabb napja :))
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az tényleg stílusos lenne, de az info az amazon.com-ról származik, szerintem hiteles a forrás.
Üzletileg nem elhanyagolható a Húsvét időszaka, úgyhogy szerintem emiatt lett ekkorra időzítve.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hmmmm...

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Nekem a harmadik könyv jön be legjobban!^^(Sirius forever,vérfarkas forever!^^)
Az első könyv nagyon tetszett(De mikor a nővéremmel közösen megkaptuk a bátyánktól,először kb.3 napig csak vegetált,aztán le se tudtam tenni^^),a második is tetszett,de az első az jobban,aztán jött a harmadik könyv,az abszolúte favorit!^^
A negyedik könyv is jó,az ötödik is nagyon tetszett,de(Gondolom a Merengőfanfiction-on olvasott töméntelen fanfiction hatására)a 6.-ik könyv nem hozta meg a várt hatást...:/
Azt nem mondom,hogy nem tetszik,de az első 5 könyv szintjét nálam nem üti meg....(Pedig nagy HP-fan vagyok^^)
Nálam kb ez a sorrend:3>4>1>5>2>6
Az összes filmet láttam(Semmiségek a könyvekhez képest!:P),nem rosszak...de...

Szóval nekem ez a véleményem a Hp kötetekről^3

u.i.:A Hp könyvek hatására olvastam el Margit Sandemo boszorkánymester könyvsorozatának első 4 kötetét(Mert a 15-ből sajnos csak ennyi volt meg a könyvtárban....:P),majd ugyanennek az írónak a Jéghegyek népe c jkönyvsorozatából 38 kötetet(47 részes,nagyon király és 1-1 kötet kb olyan vastag mint a HP első kötet,így volt hogy 2 kötetet kivégeztem egy nap^^ Pl. iskolából hazafelé jövet az utcán sétálva is olvastamXD, meg tanórán,meg autóban,meg táborban....stb.)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy látszik, korán írtam a megjelenésről és tévedtem. Valójában jul 21-én jön. Sorry
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Narumi írta:Elnézést, én úgy tudom, hogy a könyv kiadási dátuma 2007. 07. 07. (az évezred legmágikusabb napja :))
Akkor lesz a szülinapom. (Ez komoly!!!)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Boldog szülinapot majd neked akkorra!

Nemisgondoltamvolna hogy itt HP topicot is lelek(egyre jobban bejön ez a fórum...)
Nahátkéremszépen nekem kedvenc karakterem Sirius(volt). Kedvenc könyvem nincs és itt úgylátom sokakkal ellentétben nekem a 2es könyv jön be, ott amikor elősször olvastam szinte folyt rólam a víz izgalmamban.
Amúgy az első 4 könyvet kiolvastam több mint 15ször, huh az 5öst meg már 'csak' 5ször :lol: A 6ost most olvasom harmadjára. És hogy miért jó nekem ilyen sokszor kiolvasni? Mert mindig többet és többet fedezek fel benne... Nemtudom olvasta közületek valaki a Roxfort Titkai c. könyvet?
Nagyon érdekes és rémisztő:)
Nekem sajna nincs meg csak magyarul a HP angolul is csak a 6ost olvasom most másodjára :(
Ja és szerintem is Regulus Black a R.A.B.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Nekem is Sirius volt a kedvenc szereplőm.
Egyszer beleolvastam a Roxfort titkaiba (Árkádba megrohamoztam a HP könyveket :D ott akadt a kezembe ez is) és sztem is eszméletlen durva.
A kedvenc könyvem az 5. Tök otthonos részek vannak benne. :D Pl amikor a karácsonyt a Grimmauld téren töltik. Na az a rész tök jó sztem.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Akit esetleg érdekel:
Harry Potter and the Deathly Hallows (a hetedik kötet) Július 21
Harry Potter és a Főnix rendje film Július 11

ezek hatására mostanában újra elolvastam az ötös és hatos kötetet

íme meg egy kis teljes HP kielemzés tavaly februárjából, az én összeszedetlen, helytelenül író stílusomban:
http://cruelangelic.extra.hu/?q=node/28
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

huuu. ahhoz képest h a harry potter mekkora izéjt csapott, nem vmi népszerű ez a topic. nah de nem akarok senkit bántani. én is olvastam az első 5 könyvet. amugy a kedvencem Ron, meg az ikrek :D hermione nagyon idegesí,bár ez lehet h a film miatt van.. mikor a könyvet olvastam nem így képzeltem el.. nah mind1. ha már erről van szó, tom h ez nem film kategória, de sztem az elsőnek volt meg az igazi varázsa, a többi nekem nem annyira jött be. megnéztem őket, de az első volt a legtutibb
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Hermionét én is a film miatt nem szeretem annyira, mondjuk nekem a szereplők megválasztásával egyébként is elég sok bajom van. Pl Siriust egyáltalán nem ilyennek képzeltem. Neki hosszabb haja van!! :? :D Lupinnak se nagyon örültem. Rémszem mordont meg aztán egyáltalán nem ilyen kalózosnak XD képzeltem. Na mindegy. Csak az a baj, hogy később a könyvben is úgy fogom elképzelni őket mint a filmbe. És ez tök rossz.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Az tényleg rossz.
Hála az égnek én nemvagyok így vele. Sirius-t alakító színészben nincs meg az a hajdani valami aki után döglöttek a lányok. Lupin még stimmel viszont Ginnyvel (mondjuk ő alakul) és Mordonnal soha nem fogok kibékülni. Szerintem a legjobb színész az Rupert és a hajdani Dumledore(nyugodjék).

Node, mire kijön az 5ös film mégegyszer újraolvasom énis a könyvet hogy még véletlenül se kritizáljak mellé. A hetes könyv bár még meg sem jelent, de abból fogok felelni jövőre.

5-ös movie-ról jut eszmbe, ha láttatok már trailert ill képeket akkor észrevehetitek hogy a Bellatrixot alakító színésznőt nagyon eltalálták.

Ja és... valószínűleg azért nemolyannagyon élénk ez a topik mert egyszerűen már mindent megbeszélt az ember erről a témáról....
:D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

sztem is egész jól eltalálták Bellatrixot, de én azért szebbenk képzeltem. Szebbnek kellett volna sminkelni sztem. XD :D Túl mesebeli boszorkányos feje lett. :lol:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Most, hogy nyakunkon a 7. kötet megjelenése, kiemelnék néhány kérdést (a sok millió közül), amik felmerültek bennem a befejezéssel kapcsolatban (az első két kérdést fehérezem 5-6-os kötet spoiler miatt):





1. Sirius valóban meghalt?
2. Piton valóban gonosz?

3. Amennyiben mindkét kérdésre igen a válasz, úgy eme két szereplő utóbbi esetleges halála után egy helyre kerül-e a túlvilágon?
4. Amennyiben igen, megvívnak-e egy örökké tartó csatát ilyen-olyan múltbéli sérelmeik miatt, vagy az előttük álló végtelen idő során valamikor ráébrednek-e egymás iránt érzett szerelmükre? ... bvá, ok, bízom benne, hogy ez utóbbi csak nekem jutott eszembe (sztem ez az a két szereplő, akik a legrosszabb rémálmomban se nyúlnának egymáshoz, még bottal se).

Na de komolyra fordítva a szót, majd kiderül. Ami a 2. kérdésemet illeti, a Rowling interjúk miatt érzem 99,999999%-nak az esélyét, hogy igen. Sajnálni fogom, bár még jól is kijöhet.
Akár mi is lesz, fura érzés lesz becsukni a könyvet azzal a tudattal, hogy nincs tovább.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

szerintem igen mindkét kérdésre.
nemtudom nekem nemjutott eszembe az hogy az a két szereplő a túlvilágon csatázzék...végülis akkor már az eddigi könyvek folyamán kellett volna halljunk valamit a másvilágról..szvsz ez elég abszurd.
például többet annál a résznél amikor a holtak megejellenek voldemort pálcájából
én is felhozok egy kérdést a sokból.... ki vagy kik halnak meg? És Harry ha nem halna meg (szerintem megfog, hogy miért kérdezd püben) akkor a 7es könyv után PONT? az nagyon furcsa lenne...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése