Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végéreértem a Movieknak is és bevallom, az End of Eva nagyon-nagyon tömény volt. Most hirtelen csak egy kérdés jut az eszembe, pedig lenne bőven megfogalmaznivaló.

Ha Gendou és a SEELE is azt a végkifejletet akarta, ami történt, akkor mi volt az összetűzés lényege? :weh:
És persze még rengeteg mindent nem értek ezen kívül, csak nem is tudom, hol kezdjem... :oops:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Ha Gendou és a SEELE is azt a végkifejletet akarta, ami történt, akkor mi volt az összetűzés lényege? :weh:
amennyire én értettem sem Gendou sem SEELE nem ugyanazt a végkifejletet akarta, és pláne nem azt ami bekövetkezett
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta:És persze még rengeteg mindent nem értek ezen kívül, csak nem is tudom, hol kezdjem... :oops:
Talán még nem olvasgattad ezt az oldalt, ha igen, akkor sorry a felesleges postszaporításért. Mindenesetre az itt található értelmezések kb 80%-ával a magam részéről simán egyet tudok érteni... \o/ különösen ajánlom figyelmedbe ezt a részt a The End of Evával kapcsolatban, talán segít megvilágosítani néhány dolgot. :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm, mire posztoltad, már pont a vége felé jártam az oldal átolvasásának. :D Nagyon hasznosnak bizonyult, tényleg sok mindent letisztázott. És hálás köszönet az elkészítéséért. :thumb:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Komm Süsser Tod
Nem emlékszem, h ez hol szól az animeben. Vagy hülyeséget beszélek? :weh: :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Aspa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.02.03. 12:28
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aspa »

Nem beszélsz hülyeséget :-P
Az EoE második felében, mikor a világ hatalmas LCL fürdőt vesz. Ha jól emlékszem, az pont a szám vége már.
Láncfűrésszel gondot nem oldunk meg, csak véleménykülönbséget
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

THX! Megyek meg is nézem, de ha valakinek esetleg meglenne külön... :D
---
Igazad volt, megtaláltam.

-----

PÜ és emailbe, megkaptam, köszönöm.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
zedpapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.22. 08:47
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: zedpapa »

vki segítsen pls, nem találom honnan töltsem le az Evangelion játékokat!! A Girlfriend of Steel 1, meg az Ayanami Raising Project megvan, már csak vmi torrent-oldal vagy valami link kéne ahonnan a Girlfriend of Steel 2-t meg az NGE 2-t, meg mi van még... ja igen Shinji and Friends vagy mi. Ezeket szeretném megszerezni, mert a Girlfriend of Steel 1-et nagyon élvezem :D

-----

Lenne egy ötletem. Kiírhatnánk egy szavazást arról, hogy kinek mi a véleménye az Instrumentality Project-ről, és ki fogadná el, ill. ki utasítaná vissza. Magyarán inkább megszakadnál saját kötelékeidtől és teljesen egyedül, mindamellett mindenkivel együtt lennél, vagy a valóságot választanád ahol a kötelékek fájdalmat okoznak, de amíg élsz és élni akarsz elérhető számodra a boldogság. Ki melyiket választaná? Várom a válaszokat :D
u.i.: ha hülyeséget beszélek szóljatok rám, de én az EoE végén ezt láttam mint döntést amit Shinji-nek kellett meghoznia. de ha tévedek szóljatok rám :wink:
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Érdekes kérdés. Én egyre inkább úgy érzem, hogy elfogadnám az összeolvadást. Csak jobb a végtelen nyugalom tengerében folyós szmötyiként időzni, mint a valóság sivatagában némán kiszenvedni...
Persze ez csak önáltatás - valszeg. képtelen lennék megválni az énemtől. Ahhoz túl egyedi és értékes vagyok :dirr: (Ilovethissmiley)
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Én (mint ahogy a legtöbb ember) végül úgy döntenék, mint az End of Evangelion végén Shinji...

Mert hát uraim, lássuk be:
Végülis nem lehet olyan rossz az egész mocskos emberiséget magunk mögött tudni, és egy helyes német hölgyemény oldalán feküdni a parton. ^^
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku írta:Végülis nem lehet olyan rossz az egész mocskos emberiséget magunk mögött tudni, és egy helyes német hölgyemény oldalán feküdni a parton. ^^
Miért, nem lenne jobb inkább összeolvadni vele? :dirr:
Oké, lelövöm magam...
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Shisou írta:Miért, nem lenne jobb inkább összeolvadni vele? :dirr:
...
LOL, ez jó volt... ;)

Azért szerintem nem annyira jó ez a ketten, mínusz "mocskos emberiség" felállás...
Elég gyorsan magányossá válhat benne az ember... Főleg, ha azt nézzük, hogy ki
is az a kettő, aki megmaradt egymásnak...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még egy kérdés felvetődött bennem.
A SEELE terve csak akkor jöhetett létre, ha a Holttengeri tekercsekben leírtak megvalósulnak, miért küldték oda az utolsó angyalt?! Nem az lett volna a céljuk, hogy elpusztuljon? :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

anubys: Nem értem a kérdést. Kik küldtek hova micsodát? O.o
Btw, az utolsó angyal maga az emberiség...
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

szerintem arra gondolt, hogy a SELEE mi a francot egyezhetett mg Kaworuval. Mit akartak? Mi a nyavajáért küldték le a terminal dogmába?
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Ha csak grafikájában fog különbözni az eredetitől én inkább ennél maradok:
Puchi Eva EVANGELION@SCHOOL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

>szerk: a kép a Newtype-ból van<

Ez meg a hivatalos veboldal:
http://www.evangelion.co.jp/petit_eva/index.html :mrgreen:
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Tch... hány bőrt fognak még lehúzni szerencsétlen, jobb sorsra érdemes Eváról? >.<
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Hehe...én mindig is féltem az animéktól, féltem mert tudtam hogyha egyszer rákapok akkor nincs megállás :roll: és hát be is igazolódott "sajnos" ! Megnéztem a Neon Genesis Evangeliont és rögtön rabja lettem a dolognak, azóta volt már egy Elven Lied meg a DeathNote-ba is belekezdtem =D ! de igazábol ide csak ezért regeltem !

Asuka FanArt by me
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

FeroxX írta:Hehe...én mindig is féltem az animéktól, féltem mert tudtam hogyha egyszer rákapok...

Asuka FanArt by me
Hehe, én az onegai teacherrel lettem megfertőzve, az EVA csak véglegesítette az állapotot.
A rajz jó. A test szépen kidolgozott, de arcon dolgozz még egy kicsit. Az EVA-ban kisebb szemük volt, szinte alig látszott a távolabbi képeken.
Jó lesz ez!
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

bandiras2 írta:szerintem arra gondolt, hogy a SELEE mi a francot egyezhetett mg Kaworuval. Mit akartak? Mi a nyavajáért küldték le a terminal dogmába?
Igen, nagyjából erre gondoltam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Kicsit lemaradtam a hírekről. Megnéztem két Rebuild of Evangelion trailert. (Asuka!!! --> 4 éve nem gondoltam volna, hogy anti-Asuka fanként hiányolni fogom majd egyszer ^^ azóta persze megszerettem :weh: )

Mivel nagy EVA fan vagyok, ezért örülök, hogy megint van valami újdonság, ugyanakkor már kicsit fárasztó, hogy megint ezt a történetét veszi elő Hideaki Anno. (Kicsit olyan pénzszagú a dolog ^^).

Viszont az első trailerben van Shinjiről egy olyan éjszakai (? mindenesetre sötét) kép, amikor hátrafordul füllhallgatóval... szinte beleszerettem *______* annyira gyönyörű akkor!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Olvasta már valaki a 11. kötetet?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

bandiras2 írta:
FeroxX írta:Hehe...én mindig is féltem az animéktól, féltem mert tudtam hogyha egyszer rákapok...

Asuka FanArt by me
Hehe, én az onegai teacherrel lettem megfertőzve, az EVA csak véglegesítette az állapotot.
Na igen, megfigyeléseim szerint álltalában azok lesznek igazi nagy EVA fanok akiknek az első animéik között volt. Ellenkező esetben, az illető mondjuk 1-2-3 évig animézik és aztán óriási elvárásokkal leül hogy na akkor ő most megnézi ezt a "túlsztárolt" animét...
Egyébként sajnálattal kell észlelnem hogy lassan kishazánkban nagyobb divat fricskázni az Evat, mint szeretni... :roll:
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Nekem is az elsők között volt, mégsem lettem utána Eva-fan. Érdekes volt, jó volt megnézni, voltak benne eredeti ötletek, de nem dobtam hátast tőle. Nem egy Infinite Ryvius, hogy egy másik ugyanekkor készült mecha sorozatot mondjak.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Válasz küldése