Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na elolvastam, és nekem tetszett.

Ami legjobban fájt, az Hedvig és Sipor halála volt.

És tetszett az, hogy a befejezés igazán befejezés volt.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hedvig halála nekem is rosszul esett, teljesen értelmetlen volt.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Narumi írta:Hedvig halála nekem is rosszul esett, teljesen értelmetlen volt.
Nem volt értelmetlen, Harry gyermekkorának végét jelképezi. Legalábbis Jo ezt mondta.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem aztán mondhatja, részemről akkor is baromság... :/
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ja, meg Fred. Az aztán tényleg értelmetlennek tűnt. És ki is voltam akadva miatta.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Nem értem miért kell fehér betűkkel írni!!!!
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mert nem akarjuk lelőni azoknak a poént, akik a 7. kötetet csak februárban fogják olvasni magyarul, akik más okokból nem olvasták még a könyvet, stb. :roll:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen bizony! :(
Mellesleg így legalább belenézek ebbe a topikba is mert tudom hogy úgyis fehérrel van írva...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én nem néztem bele, mert tudom, hogy úgysem bírom megállni, hogy ne nézzem meg. :dirr:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Elnézést, ezt muszáj ide bevágnom :-P (JKRowling interjú az Open Book Tour-ról, forrás Lumos.hu):

Van benne egy spoileres rész, azt kifehérítettem, bár nem egy nagy spoiler szóval, sztem bárki elolvashatja:

A következő kérdés viszont meglepett mindenkit: Dumbledore szeretett valaha valakit?
Jo válasza: "Dumbledore-ra mindig is úgy tekintettem, mint aki a saját nemét részesíti előnyben" - a hallgatóság szabályosan elnémult. Majd folytatta: nemrég olvasta a Félvér herceg forgatókönyvét, és amikor abban az igazgató korábbi női szerelmeiről van egy emlék, áthúzta a részt és föléírta: "Dumbledore meleg!" - és tulajdonképpen Grindelwaldba volt szerelmes. A közönség tapsviharban tört ki, erre Jo: "Ha ezt tudom, már korábban felfedtem volna az igazságot."

:shock: :shock: :-P :-P :lol: :lol:
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

LOOOOOOOOOOOOOL. asszem h nem veszek HP-t magamhoz többet soha.. mégh Dumbledoor meleg.. diq... sztem ez nem volt szép... most 1 világ dőlt össze bennem...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Ez megmutatja h Dumbledore is csak ember volt, talán még emberibb mint a többi szereplő, az más kérdés h ezzel a kijelentésével Jo teljesen lerombolta az emberekben eddig kialakult képet Dumbledore-ról. Mondjuk nem hiszem hogy emiatt kéne végleg elszakadnod a HP-től, végülis a mai világban a homoszexualitás sztem elfogadott dolog, mondjuk furcsa ezt a HP-világban elképzelni, de végülis mért ne?

Egyébként Dumbledore szerelmi kapcsolatain én is gondolkodtam régebben, de arra jutottam a 7. könyv után, hogy Dumbledore túl nagy és fontos embernek érezte magát ahhoz, hogy szerelmi ügyekre pazarolja az idejét, és ezzel le is tudtam a dolgot.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bennem is összetört egy kicsit a Dumbledore-ról kialakított képem, de eszembe jutott az a körlevél, amiben 3 jelölt közül kell neked kiválasztanod, hogy ki legyen a világ új vezetője. A legnormálisabb leírás Hitlerre vonatkozott. :dirr: Sz'al következtetés, hogy ha valaki túl normális a közönségnek, akkor ott a háttérben van valami... :dirr:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugyan már! Mindenki rég tudja, hogy a Harry Potter világában, Mr Weasley-t kivéve, az összes pasi meleg (vagy minimum biszex). Legalább is a fanficírók elképzelése szerint. :D
Lelki szemeim előtt már látom is a sok DumbixGrindelwald párosítást.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jólvagyok...nembaj....pedigmár aszittem hogy ebben nincs buziskodás... már elnézést... hhhhát.. ez.Ledöbbentett. Kész.

Kíváncsi vagyok ezekután mit hoznak majd ki a filmből... És énis látom a milliónyi fangirl-t.

Ja és, Piton láv. :D ezt muszály volt mert eszembejutott :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayumie írta:Ja és, Piton láv. :D ezt muszály volt mert eszembejutott :dirr:
Énis-énis! :D
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

a helyzet az, h bármennyire is elfogadott a homoszexualitás... az nem az én fejemben van... animébe sem nézek shounen ai-t, sem shoujo ai-t. szoval ennyit a HP ről.. tudtam én h a LoTR a legjobb
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Most nem azért, de mit oszt vagy szoroz az egész HP TÖRTÉNETÉN, hogy Dumbi meleg? :dirr: Az ég egyadta világon semmit nem jelent.
Lemerném fogadni, hogy nemvéletlenül nem hallottunk még erről se ezidáig: Rowling ezeket a dolgokat most találja ki. :dirr: Befejezte a történetét, így most már tényleg mondhat mindenfélét mindenkiről, amit csak akar. A rajongók megkérdezik, hogy xy szereplővel mi történt a 7. kötet után, ő meg kitalál rá gyorsan valamit rotflol.
Mondjuk a Dumbledore meleg dolog szerintem csak azért jött, hogy a slash rajongók is örüljenek a végén, hamár a legnépszerűbb gay párok egyike se jött be. :dirr: Marhaság komolyan venni az egészet, márcsak azért is, mert tényleg nem változtat semmin, a könyvekből meg nem derül ki. Én a magam részéről azóta is röhögök az egészen (és az utána készült fanartokon :dirr:).
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Sztem ezt a dolgot inkább úgy kell elképzelni, hogy a szerelme túllépett a nemek közti határvonalon. Grindelwald-nak a lelkét szerette, mert szinte emberfeletti varázsló volt és rendkívüli képességei voltak. Lehetett volna nő is, nem ez volt a lényeg. Ez az egész meleg dolog erőltetett Rowling részéről imo, szaftos steak a fangirl-öknek.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Úgyvan, úgyvan! attólmég fáj az ilyen kijelentés...
mért muszály mindig ilyesmit dobni a tömegnek?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayumie írta:Úgyvan, úgyvan! attólmég fáj az ilyen kijelentés...
mért muszály mindig ilyesmit dobni a tömegnek?
Hogy fellendűljön a két hónapja halott HP téma, és aki eddig nem vette volna meg a 7es könyvet, az most erre felkapja a fejét és megvegye.
Kép
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Nem hiszem, hogy Rowlingot a pénz hajtaná, mintha nem lenne neki elég.

Én éppen, hogy nagyon is el tudom képzelni Dumbledore-ról hogy meleg, szerintem logikus, illeszkedik a történetbe, mégha kicsit illúzióromboló is. Azt egyébként én is észrevettem h Rowling könyv utáni kijelentései kicsit légbőlkapottak, de ez most nekem valódinak tűnik, Rowling így képzelte el Dumbledore-t, de igazából olyan mélyen nem akart a könyvben belemenni a dologba. Végülis elég érdekes lett volna ezt tálalni.:lol:(de gondoljunk bele, elég sok zsenit ismerünk/ismertünk, aki meleg, Dumbledore teljesen passzol a képbe)
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Ayumie írta:Úgyvan, úgyvan! attólmég fáj az ilyen kijelentés...
mért muszály mindig ilyesmit dobni a tömegnek?
::jwar:: ugyvan ayu-chan.. sztem ez annyira de annyira felesleges volt a részéről.. nekem komolyan fáj.. elrontja az egészet.. én mikor az első filmet láttam és elkezdtem olvasni a könyveketm akkor még gyerek voltam (inkább tini) és a fantázia része fogott meg. de ahogy ment a történet tovább egyre esett sztem a szinvonal... vagyis inkább átváltott a stilus.. már a filmekben is ez volt érzékelhető, h ez már nem gyerekmese... ez már nagyon elveszi a kedvemet attol h a 7es könyvet a kezembe vegyem.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nyugi, semmi ilyesmi nincs a 7esben... és olvasd el :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Dumbi? Na jó... :-P Komolyan wazz ez a nő nem normális. Már mi értelme? Semmi...
Amúgy meg változatlanul az a véleményem hogy a HP egy gyerekkönyvnek indult, jó hogy nem nyomatta már teli szexszel meg homoszexuális kapcsolatokkal (nincs ezzel semmi bajom, félreértés ne essék!)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése