BECK

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

BECK

Hozzászólás Szerző: Merma »

Mi a véleményetek erről az animeről?

Én még csak 13 részt láttam [a felét] de nekem nagyon bejön a hangulata és a zenék.

Az anime arról szól, hogy emberkék hogy alakítanak meg egy Rock bandát japánban, és az egyik tag, hogy tanúl meg gitározni. XD Jó persze nem ez az lényege az animenek de naggyából erről szól. Persze vanna nőügyek, bandázás, stb.. :D

Vélemények? :D
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Lenyúltad a topicom :wink: Én akartam megnyitni miután kivégeztem a sorozatot =P Hehe én 14-et láttam eddig és sztem eszméletlen jó. Komolyían mondom az eddigi legbulizósabb opening a Hit in The Usa amit valaha is hallottam. Tök jó a szövege az egész zene nagyon jó. Sztem nagyon jó kis sorozat...tisztára megszállotjává váltam :D
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Én a 22. részig néztem meg, de nem érzek késztetést arra, hogy továbbnézzem... Koyuki nagyobb lúzer, mint Shinji, mellesleg totál impotens.(Erre nem egyszer döbbentem rá)
Sztorilag eléggé kevés történés van, mondjuk tényleg érdekes egy banda megalakulása japánban, de nem közel Real Time-ban. :lol:
Talán megnézem azt a maradék 4 részt, amit három hónapja nem tettem, és aztán mondok egy részletesebb véleményt a sorozatról, hátha megváltozik az elképzelésem az egészről azalatt a négy rész alatt. (Ha másért nem, akkor Mahou-chanért :D)
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

én előszőr a mangát olvastam, így az anime már kötelező volt. :)
ugyanis a manga sokkal jobb, mint az anime, mert több poén van benne, és jobban átvezeti a történetet.
no és persze még mindig írják (asszem most van 65. résznél).

naszóval. manga után már csak azért is érdemes volt megnézni a BECK-et (13. résznél vagyok jobban mondva), mert van valami ami a mangában nincs. igen, ez a zene. a zene, ami szerintem nagyon jó lett az animében. ::japtoun::

szóval az anime is nagyon jó, csak hát nem olyan hosszú és poénos...
de így is nálam eddig 10/9. :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nálam is simán 10-ből 9 eddig. Nekem nagyon bejön a zene a karakterek, bér az animáció néhol sekélyes de az is elfogadható. Minami Maho meg annyira tündéri ::daisuki:: Már miatta érdemes nézni^^
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Na végignéztem az animét, és a véleményem nem sokban változott... sajna. Töröltem is le, ez nálam olyan 10/6 10/7-es értékelést kapna, de inkább az előző... tehát nézhető, de nem okozott maradandó élményt.
Sztori szerintem 15-20 részeknél volt mélyponton, aztán utolsó 4-5 rész elég jó volt. Koyuki maradt lúzer, szal ne reménykedjetek, hogy kitör ebből az állapotból.. mindjuk az picit durva megfogalmazás volt, hogy nagyobb lúzer Shinjinél, mert azt nem lehet űberelni! :lol:
Ami meg az impotenciát illeti: eléggé az maradt, de legalább nem annyira.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Budzoli írta:Na végignéztem az animét, és a véleményem nem sokban változott... sajna. Töröltem is le, ez nálam olyan 10/6 10/7-es értékelést kapna, de inkább az előző... tehát nézhető, de nem okozott maradandó élményt.
Sztori szerintem 15-20 részeknél volt mélyponton, aztán utolsó 4-5 rész elég jó volt. Koyuki maradt lúzer, szal ne reménykedjetek, hogy kitör ebből az állapotból.. mindjuk az picit durva megfogalmazás volt, hogy nagyobb lúzer Shinjinél, mert azt nem lehet űberelni! :lol:
Ami meg az impotenciát illeti: eléggé az maradt, de legalább nem annyira.
szvsz olvasd el a mangát. az jobban fog tetszeni.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Többen is azt mondják, hogy jobb a manga de valahogy nem tudok egy olyan történetet elképzelni amiben a központban a zene van és nem hallom =P ezért is jó az anime. Btw a zenéje sztem nagyon ott van, a számok többsége mind tetszik. Ja és Budzoli. Ok hogy lúzer meg minden. De nem lehet senki világmegváltó hős anime figura =P Vannak ilyenek is...tudod mint a valós életben :wink:
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

nah végig néztem, és örülök hogy pozitívan végződött, mondjuk egy jobban kidolgozott drámaibb ending mélyebb nyomott hagyott volna, mint egy 1 részben visszakanyarított happy end... de jó ez így :) Maho-chan RULZ XD
És Koyuki tényleg IMPOTENS! :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nah befejeztem! Sztem nagyon jó kis anime volt. A slip out meg egy eszméletlen jó kis szám. Jó hogy a végére tartogatták a nézőknek^^
Hát ami Koyukit illeti, khm lehetett volna talpraesettebb...azért nem impotens meg minden de, hogy Maho-channal ne tudjon két csók után mit kezdeni azért kicsit gáz o.O...no mind1 vannak ilyen emberek is =P
Szal sztem egy nagyon jó kis anime volt, jó zenével, karakterekkel, sztorival. Nálam 10/10-et kap..bár néhol az animáció hagyott kívánnivalót magaután..nomeg Koyuki említett problémája...de ezek sem fosztják meg ezt a nagyon jó kis animét a 10 pontos értékelésemtől^^
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Asszem Animenfo-n ovastam valakinek a megjegyzését -amivel tökéletesen egyetértek- hogy objektíve ez egy elég közepes anime, node szubjektíven... az már más kérdés

Én is a manga után estem neki az animének amúgy és azt vártam, hogy jól lesz animálva meg minden (MADHOUSE), csak a zenéket fogják kispórolni, de pont az ellenkezöjét váltotta be, soundtrackjét elég sokszor hallgatom, nemcsak hogy jó, hanem kicsit rá is játszanak a dologra, hogy olyan legyen mint amit a mangában leírtak (pl. Koyuki erös akkcentusa).
Viszont eléggé kiborított a rendezés... az, még elmegy, hogy minden pénzt a szép CG-s gitárokra költöttek, így nem maradt rendes animációra pénz, dehogy minek kellett sok apró változtatást belerakni... na azt már nem értem. (pl. Saito san "macskája") de ez még ok is lenne, de Koyuki narrációját csomó fontos helyen kihagyják, ami miat azok akik nem olvasták a mangát, eléggé félreérthetnek helyzeteket.
Nemtom, az elsö 8-9 rész így elég sótlan és unalmas volt, utánna legalább már összeállt a banda és volt zene, csak még kb. 6 részig csak a Spice of Life-t nyomják... a második fele a sorozatnak viszont sokkal jobb... csakhátugye sokmindenkit elriaszthat az eleje. Befejezés is elég eröltetett.
Node mindegy, OP és ED-ért már megérte hogy megcsinálták a sorozatot, kár hogy nem lett olyan jó mint a manga, de attól még tényleg nagy élmény nézni. Chiba forever!!!

(jah még az is kikergetett a világból, hogy megváltoztatták -biztos jogi cécók miatt- a dolgok neveit, így lett pl. Offspringböl Spring... meg Sex Handlestöl az Anarchy in Heaven-t)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

na. én most végeztem vele.
a végét nagyon összecsapták, ezért lett nálam 10/7-es a sorozat.
egyedül ami tetszett benne igazán az a zene volt.
ami viszont kimondottan örömmel tölött el, mikor a 26. részben meghallottam az FLCL-ből jól ismet pillows számokat. :)
(Taira-kunnak a bandája ahová a GS után csatlakozott, az a Pillows volt, csak Heroes név alatt ment a sorozatban)

aki igazán akarja élvezni ezt a történetet, az olvassa a mangát és hallgassa alatta az anime zenéjét, és akkor mindenhogan jól fog járni :)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Amikor megtudtam, hogy egy rock csapat "mindennapjairól" szól az anime, már szimpatikussá vált a BECK. *gyengéje a rockzene* Kb. így voltam a Kaikan Phrase-zel is.
Úgyhogy elfogult vagyok... Röviden szólva, tetszett az anime (a mangát még nem olvastam) karakterestül, zenéstül együtt. (A végét tényleg összelapították.)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

16 részt láttam eddig belőle, de olyan lapos volt a történet, hogy már 3 hónapja hozzá se nyúltam. ::jsleep:: Ami tényleg tetszett, az egyértelműen a zene.
Kép
Marosy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.08.21. 13:40
Tartózkodási hely: Alvilág

Hozzászólás Szerző: Marosy »

Végignéztem ezt az animét és szerintem egész jó. Tetszett a történet, de a végére mást vártam , olyan semmilyennek tűnt számomra... :roll:
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Szerintem meg teljesen korrekt volt a befejezés. Igazából egy ilyen turné simán minden kiscsapat álma. Nem tudom mennyire mozogtok ilyen körökben, de a feltörés mindíg a legérdekesebb, és ez erről szól. Kezdetektől addíg tart amikor már beindul a szekér. Nem kellett ide több, nyitva hagyták a szálat nagyjából és szvsz. Nem rágták a szánkba hogy mi lett velük.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Sztem is rendben volt a vége. Ráadásul nekem még a grafika is tetszett, amit sokan lehúznak.
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Érdekes, hogy ide mégcsak ennyi megjegyzés érkezett, amikor szerintem tényleg egy nagyon jó animéről van szó. Nem csak a zene az ami felejthetetlen hanem a történet is, azért viszonylag kevés anime foglalkozik ilyen közelről a zenével és a bandák mindennapjaival. És azért az sem elhanyagolható, hogy a gitár egyszerűen nagyon jó volt benne, az akkordokat ott fogta le és akkor amikor kell...szóval szerintem egy 10/10-t megérdemel. Igazatok van amikor azt mondjátok, hogy a vége kicsit összecsapott, sajnos ez igaz, de ez általában így szokott lenni (eddig talán egy olyan animét sem láttam ahol teljesen meg lettem volna elégedve a végével). Jah és persze a már sokat említett Koyuki töketlensége, hát igen rettenetesen zavaró volt, de Maho karaktere egyszerűen felejthetetlen :).
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nem szeretem az alapítsuk rock-bandát típusú zenés-karriercsinálós animéket, aki szereti az nézze

Dreamcleaver-nek üzenem, hogy Kula Diamond rulez :D
Válasz küldése