Jigoku Shoujo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

OK Legközelebb modosítom az előző kommentemet! Nem tudtam, hogy ez ennyire fontos! Sorry!

Nem hinném, hogy erre lehetőség lenne, mert a bosszún ez nem változtat! Gondolom csak könnyíteni akarnak a lelkén! Bár ennek nem látom sok értelmét, hisz így is úgy is a pokolra kerül!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Nakimo írta: Mivel végignéztem az egészet, tudom, hogy mindig úgy végződik a történet, amikor valakit a pokolra küldenek, hogy az nem akar bocsánatot kérni. Mindig csak azt hajtogatja, nem az ő hibája volt, és ő erről nem is tehet, stb. De kérdem én, mi lenne mondjuk akkor, ha egyszer végre valaki elismerné, hogy igenis ez az én hibám, bocsánatot kérek attól a személytől, akit megsértettem.
.
Mikor én láttam a sorozatot, engem is foglalkoztatott a dolog. Hiszen a cirkuszos részben is ez volt:
-Segítsetek, nem akarok meghalni!
-Ezesetben kérj bocsánatot a tesvéredtől.
Mintha a bocsánatkéréstől függene, hogy a pokolra kerül-e.

De még nem gondolkoztál el azon, hogy a Futakomoriban megvizsgálják az esetet, hogy elvállalja-e Ai a kérést. De ha nem vállalja el, és nem viszi pokolra azt, akit kérnek, ő is pokolra jut, mint láttad a Futakomori utolsó részében. Tehát akkkor most mit vizsál, ha úgyis el kell vállalnia. Renék is többször kérdezik tőle, hogy elvállalja-e a bosszú beteljesítés esetében, stb. Szóval nagy kavar az egész.
Ebben a sorozatban is a kövi részben nem fogja elvállalni... bár ezt megértem, és szélsőséges példa...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hmmm...hát itt is látni Ellie17! :D

És mit olvasok, végre eltérnek a "bosszú beteljesítése" forgatókönyvtől! Csak egy kérdés még azoktól, akik látták a Futakomorit!
Ainak halála előtt, voltak különleges képességei? Vagy miért féltek tőle a falusiak?

Hát ennyi lenne! :wink:
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

igen itt is látni! Csak tudod félek a moderátoroktól. :shock: Azóta mióta...
Mármint mikor élt Ai? Állítólag egy halott lepkére rátette a kezét, és az életre kelt. Többről nem igen tudok.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Lehet, hogy már kérdeztem, akkor bocs!
Nem tudod, honnan lehet letölteni a részeket, mert a youtube-on alig van fent valami!
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nem merném lefogadni hogy aki bocsánatot kér és az illető megbocsájt neki akkor lehet hogy mégsem kerül a pokolra? :shock: A cirkuszos részben is azt mondták hogy kérjen megbocsájtást , ezt most nem értem hogy van. Tudna valaki bővebb információval szolgálni? :D
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Amúgy gondolkodtam ezen a saját magad megátkozós kérdésen (egy oldallal előbb)!
A pokolra küldés feltétele, hogy Ai megkapja a lelked a bosszúért cserébe! Ha magadat írod be, mit kap Ai?

Lehet, hogy most h*lyeséget íram? :?

Öhm, Dakota! Én nem, mert most nézem és eddig semmi sem derült ki, majd, ha valaki a pokolra kerül úgy is, hogy bocsánatot kért, szólok! :D
-------------------------------------
Egy lány megnyitotta ezt az oldalt http://honk.nexgam.de/jigok és beírt egy nevet! Állítása szerint semmi sem történt! Hát ennyit a pokoli kapcsoltaról!

(Nem tom mennyire "hű" pokoli kapcsolat! Én nem láttam az oldalt!)
Kép
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Én is azt a magyarázatot adtam a saját magad Pokolra küldése kérdésben mint,Yayoi. Szóval én veled értek egyet,sztem nem írsz hülyeséget. :wink:
Ma néztem azt a részta Futakomoriból,amelyikben
SPOILER
az a fürdős rész van,és Wanyuudou múltjáról mégtöbbet megtudunk. Egy dolgot nem értettem.Ha jól tudom,akkor Wanyuudou az első segítő.Na már most ebben a részben ő még nem változott szalmabábuvá,viszont,amikor a táblácska hátuljára felírja a nevet a csaj,akkor Ai ad neki egy bábut,amiről le is húzza a fonalat. :neutral:
Ezt most akkor nem értem. :( Vki tudja,hogy ez hogy is van?
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nekem valahogy tetszik is a sorozat, meg nem is... Érdekes, de így van.

A történet egy igazán érdekes alternatívát nyújt, egy olyasfajta eszközt, mint amit a Death Note kínál, csupán itt "csak" a személyes bosszúdnak tehetsz eleget. Kérdezem, egy ember, aki már igénybe vette a szolgáltatást, kérhet még repetát, vagy ezt csak egyszer lehet eljátszani?

Nem szeretem, ha az emberek csak ilyen módon képesek megoldani a problémájukat. Valahogy nekem túl irreális. Tudom, ne várjak túl sok filozófikus elemeket a sorozattól ^^. Csak egyszer látnám, hogy valaki meghallgatja az újságírót. Mondjuk a sorozat folyamán, az olyan részeket, amiket láttam, valóban volt egy olyan pár, aki gondolkodott más megoldáson, de a sors másként hozta.

Milyen haszonnal jár ez Ai-nak. Ai, ahogy láttam, nem tudja mindig kontrolálni érzelmeit, van, hogy megesik egy-egy áldozaton a szíve.

Az anime egyébként csodás grafikájú, részletgazdag, nem mondom azt, hogy tökéletes, de megnézem, és látom, hogy sok rajongója van :)
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Köszi Yadana, akkor megnyugodtam! :D
Aiko írta:Kérdezem, egy ember, aki már igénybe vette a szolgáltatást, kérhet még repetát, vagy ezt csak egyszer lehet eljátszani?
Nem kérhet! Kicsivel feljebb írtam is, hogy Ai a bosszúért cserébe megkapja a bosszúálló lelkét (mivel halála után ő is pokolra kerül)! Ha egyszer már valakit a pokolra küldtél a lelkedet Ainak adtad így a következő alkalommal nincs mit felajánlanod neki! Szal csak egyszer használatos bosszúról van szó! :wink:
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Yayoi írta:Köszi Yadana, akkor megnyugodtam! :D
Aiko írta:Kérdezem, egy ember, aki már igénybe vette a szolgáltatást, kérhet még repetát, vagy ezt csak egyszer lehet eljátszani?
Nem kérhet! Kicsivel feljebb írtam is, hogy Ai a bosszúért cserébe megkapja a bosszúálló lelkét (mivel halála után ő is pokolra kerül)! Ha egyszer már valakit a pokolra küldtél a lelkedet Ainak adtad így a következő alkalommal nincs mit felajánlanod neki! Szal csak egyszer használatos bosszúról van szó! :wink:
Köszönöm :) Hihi, nem néztem fel XD
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hell Girl vélemény

Anime elég sablonosan indult, részek egyforma hangulatúak voltak, de aztán a 7. résztől feltünt Hajime és lánya Tsugumi és innentől ősszefüggőbbek lettek a részek. Lelkizések, drámai jelenetek, szomorú hangulat miatt egyre jobban megtetszett az anime. Utolsó 5 rész mindegyike megérdemli a 10 pontot, nagyon meghatóak voltak és ezek a sorozat legjobb részei. Utolsó rész Hajime és Tsugumi jelenete nagyon szép, szem nem marad szárazon annyira megható.
Főleg őket kedveltem meg, így nem biztos, hogy a 2.évad is ilyen jó lesz mint az első volt, hisz ott ők nem szerepelnek..

9 pontot adok az animére, utolsó részeket biztos megnézem többször is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én pont fordítva vagyok vele. Az első részeket sokkal szívesebben néztem, mint az utolsókat. Hajime és Tsugumi megjelenésével a történet elvesztette azt a bizonyos hangulatát szerintem. Tudom, hogy ha nem szerepeltek volna benne Tsugumiék, akkor nehéz lett volna bármit is megtudni Airól és a múltjáról, de így az egész történet fő szála áthelyeződött rájuk és a nyomozásaikra. Kevesebb lett a horrorjelenet, és az egész történet rideg lett. Vagyis nekem. Az utolsó részek pedig kimondottan nem tetszettek. Nem tetszett, ahogy Ai kikelt magából, és Tsugumi és Hajime jelenete sem fogott meg igazán. Én nem őket helyeztem volna középpontba. Az első részeknek még megvolt az a pokoli lányos hangulata, mindig újabb történetet mesélt el egy rész, és ez nekem tök tetszett. Remélem a második évadot nem szúrják el.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem, Hajime, és Tsugumi megjelenésével egy fontos gondolatsor tűnt föl, ami az egyik legfontosabb része a történetnek. Bár azok a részek is nagyon jók, amikben nincsenek benne, a többinél is megvan az elsőknél megismert hangulat, csak másképpen. A történet sem lett rideg, ugyanúgy tele vannak érzelemmel a későbbi epizódok is. A Hajime és Ai közti utolsó harc pedig szintén egy olyan elem a sorozatnak, amit nem lehet kihagyni, és éppen ezért inkább Elhaym-al értek egyet, bár szerintem a bevezető epizódok is legalább olyan jók, mint a többi. A Futakomori viszont hangulatában, és jellegében egészen más, mint az első sorozat, erre érdemes felkészülni, mert jókora meglepetésre számíthat, aki azt gondolja, hogy ugyanolyan, mint az elso szezon. Nem rosszabb, mint az, de egészen más.
Avatar
WhiteAngel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.07.01. 20:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jigoku Shoujo

Hozzászólás Szerző: WhiteAngel »

Ez az anime szintén elnyerte a tetszésem ugyanis egy olyan epizódot nem találtam ami ne lett volna tele izgalmas eseményekkel és momentumokkal. Maga a főszál és a történet is jó és így az embert arra készíteti hogy folytassa ameddig csak lehet. Viszont ami számomra kisebb csalódás volt az a 3.évad. Az első pár részbe úgy belenéztem de valahogy nem tetszett. Ahogy előttem is mondták kissé más mint az előtte látott 2 évad. Az hogy ez kinek tetszik és kinek nem,egyéni,de én mindenesetre hamar leálltam vele.A másik 2 évaddal viszont nem volt probléma,azokkal elégedett voltam. Egyébként én nem értem ezt az Animaxot. Miért mindig a Narutot és a Bleach-t ismételgetik? Szerintem a Jigoku Shoujo-t is leadhatnák már egyszer újra,meg ami azt illeti,szerintem folytathatnák is,van olyan jó hogy megfelelő nézettséget hozzon a csatornának.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jigoku Shoujo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez viszont sosem volt szinkronos, a feliratos animékkel pedig már egy ideje leálltak. Animékkel kapcsolatban szerintem már nem nagyon érdemes az Animaxszel foglalkozni.
Kép
Válasz küldése