Clannad

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Clannad

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A Clannad a 3. lesz a Key történetek közül amiből anime készül, a Kanon és az AIR után.

Okazaki Tomoya múltja és jelene családi problémákkal terhelt ez kihat az iskolai tevékenységére, lóg az órákról vagy ha ott is van akkor sem mutat különösebb érdeklődést a tananyag iránt. Ezért aztán sokan bajkeverő lázadónak tartják pedig a valóságban nem így van. Több lánynak is sikerül hozzá közel kerülnie a történet folyamán, akiknek a történetein keresztül meg fogjuk ismerni magát Tomoyát is.

A Clannad történetét három részletre bonthatjuk.
1. Álomvilág rész
2. Iskolai hétköznapok
3. Jövőbeli események

Az iskolai hétköznapok során olyasmire számíthatunk, mint ami a Kanonban volt. A főszereplő lányok gondjaival fog foglalkozni és azok megoldásaival.
A jövőbeli események értelemszerűen egy időugrás utáni állapotot fognak bemutatni amikor Tomoya már családot alapított az egyik lánnyal.
Az álomvilág részből most előre semmit nem spoilerezek, éppen elég baj az, hogy én elolvastam az erre vonatkozó spoilereket.

A Clannad egy ír/kelta szó a családra. A címadás nem véletlen, a Clannad története a családok és a családalapítás körül forog.

A sorozat októberben kezdődik, és jelenleg meg nem tudom mondani, hogy hány részes lesz, mert az eredetije is rettentő hosszú. Tucatnál is több befejezése van addig amíg a játékos el nem éri az igazi true end-et.
Tippre 26 részes lesz, de simán lehetne belőle 52 is akár.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Érdekesnek tűnik, mindenképpen el fogom kezdeni. Az AIR az tetszett, a Kanon megnézése pedig tervben van.. :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Aki még nem látta, itt egy kamerás felvételes trailer a közelgő sorozatról:

http://youtube.com/watch?v=aRe03ZyDMbQ
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez az anime a Lucky Star készítőitől van?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

amcsi írta:Ez az anime a Lucky Star készítőitől van?
Kyoto animation csinálta valóban a LSt is. De..... én inkább arra fektetném a hangsúlyt, hogy a Kanon és az Air alkotóitól, nem a Lucky Starétól
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez azért fontos, mert Relunx arra panaszkodott, hogy a Suzumiya 2 előtt még a cég csinálni akarta a Lucky Start, x animét, és csak utána a Suzumiya 2-t
És akkor x anime = Clannad? A Suzumiya és Lucky Star is tetszettek, ezért ebbe is belenézek sztem
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

CLANNAD Invitation letudva (tokyotosho-n találtok ISO-hoz torrentet).
Megjegyzések:
- az animáció félelmetesen jól néz ki.
- a karakter dizájn is. Sose szerettem a bishoujo játékok rajzait, de animék közül a CLANNAD kiemelten jól néz ki már így előzetesben is, és végre ki merem rá mondani, hogy tetszik. Hinoue Itaru-nak is ez volt a legjobb munkája a key-nél (szerintem, a Little Busters!-ből egyik rajzoló rajzai se tetszenek), úgyhogy a KyoAni igazán jó munkát végzett és "tökéletesítette" ezt.
- Az OP/ED-nél, márha tényleg ezek lesznek azok, sajnálom, hogy szakítottak azzal a tradícióval, hogy megtartották a játék eredeti OP/ED párosát. A cockool remix semmivel nem jobb az eredeti Mag Mell-nél, az ending szintén. Aranyos, de... inkább csak a videó. ^^" De biztos sokan lesznek, akiknek tetszeni fog.
- Maga az opening videó viszont baromi jó (egyedül talán a szereplők nevénél a kiírás nem tetszik).
Szóval minden nagyon szép, nagyon jó, várom a sorozat első részét.

Edit: Now with pictures

Nagisa
Furukawa Nagisa
Fujibayashi Kyou
Ichinose Kotomi
Sakagami Tomoyo
Ibuki Fuko
Kita... izé Sunohara Youhei
Fujibayashi Ryou
Miyazawa Yukine
Sunohara Mei
Okazaki Tomoya
Tomoyo in the Moonlight
rotflol Tomoya és Furukawa Akio
És még egy utolsó Tomoya
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Hú de jó a grafika! Jónak tűnik, ezt meg kell néznem^^
Viszont az ED nekem nem jön be. Elég dedós :/
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Khaos »

paTKany írta:A Clannad a 3. lesz a Key történetek közül amiből anime készül, a Kanon és az AIR után.
Gome!
OFF: Az időrendiség hogyan is alakul a Kanon és az Air esetén? (Melyiket nézzem meg előbb? Itt vannak szegénykék DVD-n és sipítoznak hogy nézzem meg őket...)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Lol, mennyi hozzászólás egy animére, ami még ki sem jött. Nagy rajongótábora lesz, már most látom :)

Na de mikor kezdődik már a sorozat? :dirr:
must watch
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A sorozat ma este kezdődik.

A játékok a következő időrendben készültek:

Kanon -> AIR -> Clannad -> Planetarian -> Tomoyo After -> Little Busters
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

És van valami összefügés közöttük?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A Tomoyo After egy spin-off-ja a CLANNAD-nak (ha jól tudom, az egyik lány útvonalát viszi tovább), de amúgy a többinek egymáshoz az ég világon semmi köze.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem így első rész után nagyon tetszik, bár már régóta vártam hogy elkezdjék adni. ^^ Az animáció egyszerűen gyönyörű, hasonlóképp az AIR-hez és a 2006-os Kanon remake-hez. Minden jel arra mutat, hogy ez is egy drámai hangulatú sorozat lesz, de azért van benne egy kis őrültség is (gondolok itt a főszereplő srác bajkeverő szobatársára vagy a lánykára aki minden fiút helyben hagy). :^_^: Szimpatikusak a karakterek, a történet is érdekes úton halad, egyszóval ajánlom minden Key rajongónak. :wink:
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Én is megnéztem. Iszonyat jó a grafika. Nagyon az AIR-t juttatja az eszembe, és olyan drámai is lesz úgy tűnik. Wai^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Mikor lesz 16:9-es verzió? :weh:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hikari írta:Mikor lesz 16:9-es verzió? :weh:
Sajnos az MBS raw is 4:3-as volt belőle. Van még esély 16:9-es sugárzásra holnapután a CBC-n, vagy ha ott sem akkor marad 25-én a BS-i.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Első három rész után meg kell állapítanom, hogy nagyon hasonlít az Air-re a hangulta. (Nyílván nem véletlneül XD) Épp ezért... már előre félek, hogy megint nem lesz happy end. (Direkt nem olvastam el az ismertető wikin, és nem is kérek szpojlereket.) T_T Addig is viszont baromi aranyos a legtöbb szereplő, és jót szórakozom Sunohara szenvedésein xD

Szóval no... bájos.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Akik esetleg még nem találkoztak vele, kijött a CLANNAD TV openingjét és endingjét tartalmazó album.
A szokásos teljes, TV-size és karaoke verziók mellett található rajta még egy remix is, a Shoujo no Gensou. Akik kíváncsiak az eredeti vltozatára, megtalálják a CLANNAD Image Vocal Album Sorarado c. albumon.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

eheti rész, nem tetsz, nem volt benne Tomoyo vs. Sunohara :dirr:
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Cruel Angel írta:eheti rész, nem tetsz, nem volt benne Tomoyo vs. Sunohara :dirr:
Agreed.
Full version opening: kevesebb benne a basszus, mint a TV size-ban :(
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Eddig 2 rész alapján erősen bejövős a cucc! mivel sem Air-t, sem Kannon-t nem láttam, ezért nem meglepő módon azt mondom hogy engem a KGNE-re emlékeztet :)
2 kérdés: Hány részes lesz a sorozat? Mert most már 10 rész kint van, és ha mondjuk 13 lesz akkor nyugodtan elkezdem nézni, míg ha 26 akkor inkább várok és befejezem amit amúgy nézek épp, most még nem annyira pörög a story, én meg utálok várakozni :)
Hallottam ilyenről, hogy Clannad Movie. Az micsoda? + történet vagy csak zanzásítva az egész sorozat? Érdemes megnézni?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

1. A Clannad 24 részre van tervezve. Még nem tudom, hogy fognak beleférni.

2. Érdemes lesz, de majd csak akkor, ha kijön belőle DVD rip. Egyelőre még fut a japán mozikban.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sephiroth írta:ezért nem meglepő módon azt mondom hogy engem a KGNE-re emlékeztet :)
Szerintem meglepő, ugyanis én az ég világon semmi hasonlóságot nem látok a kettő között. Érdekelne, hogy téged miért emlékeztet a Kiminozo-ra.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Okké, a kérdés jó, lévén hogy ez tényleg nem olyan halálegyértelmű, mint ahogy én leírtam (gondolkodtam is rajta eddig). A történet alapján tényleg semmi összefüggés nincs, de engem valahogy a hangulat-árnyalatok arra emlékeztetnek: édesbús-melankólikus, helyenként comic relief elemekkel, amik itt is legalább annyira erőltetetten hatnak mint ott (ezalatt a verekedős leányzó verekezdési "stílusát" értem főleg). Szóval amikor azt írtam hogy arra emlékeztet, akkor az inkább egyfajta hangulati összekapcsolás volt, amiben az is nagy szerepet játszhat, hogy a KGNE az egyetlen olyan anime amit láttam, ami dating sim alapján készült.
God's in his heaven, All's right with the world
Válasz küldése