Higurashi no Naku Koroni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hanon írta:Na tessék, legizgalmasabb "éppmindenrefényderül" rész után egy csúszás. Yay :mad: Tulajdonképpen nem igazán értem, hogy ez most miért is történt. Valaki felvilágosítana a kimaradásról? :oops:
Nézz át a School Days topikba, ott le van írva. Elég brutális gyilkosság történt a héten japánban, ezért minden brutal dolgot kihagynak ezen a héten.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Úgy néz ki, hogy a KBS-en is elmarad ma az adás. Így a hét végén már biztos nem lesz Higurashi, a következő lehetséges TV adók (egyszerre 3 is) hétfőn jönnek.
Kép
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Te jó ég :shock: Azért szép a japánoktól, hogy leállították az erőszakos sorozatokat egy kicsit, kedves gyász :cry:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Mivel nincs meg a heti adag (ha ez így megy tovább, érzem hogy hamarosan LEVEL 5 leszek én is :) ) hírtelen felindulásból elkezdtem újranézni az első szezont. Ajánlom mindenkinek, a kai 11-es része után most már sztem bírunk annyi infóval hogy mindenre azért ne jöjjünk rá, de csomó minden új kapcsolat feltűnjön, megoldás-ötletek, de új kérdések is felmerülnek. Ami bennem az Onikakushi- újranézés után felmerül, az nagyjából a következő (mondanom sem kell, aki még nem tart a kai 11. résznél, annak lehetséges SPOILEREK!)

- Keichi nyilván beteg, kérdés hogy hogy lett az. Rena is beteg, rajta valamiért a transfer után jött ki. Néha még most is előtör belőle, ez csak alátámassza Keichi paranoiáját.
- most már egyértelmű így, hogy Tomitake nem csak egy egyszer fényképész, főleg ahogy reagál a gyolkosságok említésére.
- Keichi a Takanoval történő találkozás után kezd el haluzni, amit addig lát az tulképp akár még igaz is lehet. Ez sztem nem véletlen. Kap valami injekciót a kórházban, ez lehet ugyanaz a mit Tomitake is kap Takano elmondása alapján. Keichi pedig valszeg a zöldruhások általi leütése után kapja meg a "végső adagot" amitől level 5 lesz.
-egyértelműen látható Irie amint a fehér furgonnal érkezik Keichi-ékhez.
- most így összerakva, bár ez nem az onikakushiból derül ki, csak nekem az agyam eddigre dolgozta össze az infókat: valszeg Satoshi is ugyanígy "elkapta" a betegséget, és hasonlómód befordult tőle.
- az ohagit Mion nagyanja CSINÁLTA. Igen, ez akkor csak egy jelentéktelen háttérinfó, most viszont ebből nekem már egyértelmű hogy Keichi behaluzta az egész Onikakushit. Ennél még az is valószínűbb hogy Rena baltával járkál hazafelé :D

Hírtelen ennyi, kíváncsi leszek mit nyújt a Watanagashi másodjára (bár a Watanagashi/meakashi talán a legfüggetlenebb arc, szal attól nem várok sok újdonságot, de mégis).
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sephiroth írta: - az ohagit Mion nagyanja CSINÁLTA.
ezzel viszont még az is járhat hogy a tű valóban ott volt benne, szenilisi és/vagy remegő kezű nagymamáknál előfordul
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

BRÉKING NYÚZ:

MEGINT volt egy baltás gyilkosság japánban, igaz ez csak kísérlet. Tizenéves srác akarta az apját szétdarabolni.
Úgyhogy asszem ennyit a heti higuról...és nagyon remélem hogy nem lesz végleges cancel belőle.... :(

EDIT: NYILVÁN az (is) a szörnyű az eészben hogy ilyenek történnek, sőt...

BRÉKING NYÚZ 2: (EDIT):

A Sun-tv állítólag leadta a 12. epizódot. Raw még nincs, de legalább a félelemem elmúlt hogy matsuribayashi nélkül maradunk :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kint van a 12es rész, subolva... tessék nézni, überkúl epizód
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Mou, mikor lesz Higurashi Kai 14?
Befejeződött az eddigi hen, és nagyon jóóó a killer lolik sztrájkolnak :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Kezdenek újra felpörögni az események, ez tetszik. A sorozat valahogy nagyon leült a második évad első felében, de kezd újra érdekes lenni. Csak azt hiányolom, hogy az első évad hangulata - ami miatt elkezdtem nézni - valahogy elpárolgott.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@sergyu: fura, én pont fordítva vagyok vele. nekem a kai hangulata sokkal sokkal jobban bejön, mint az előző sorozat művészet a művészetért gore jelenetei.
Kép
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Persze, ez egyénfüggő. De nem is a stressz-áradatra gondoltam, hanem a megoldatlan rejtélyre: (fehérrel) miért ismétlődnek az események? Miután ez kiderült, az események lelassultak, és kiszámíthatóbbá váltak. Mivel pont ezért tartottam jónak az eredeti sorozatot, az új évad eleje nem kötött le annyira. A folytatás viszont érdekesnek ígérkezik.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Nekem is nagyon tetszik, én még csak az első szezonnál tartok és ott is csak az elején, de amikor nézem 3 rész után úgy érzem, hogy abba kell hagynom. Egyszerűen valamiért nem tudom tovább nézni. Nem a "szívbajosság" miatt, mert azzal nekem még sose volt gondom :) . Csak valamiért nem, de utána mindig várom hogy nézzek még :).
Avatar
Mion
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.06. 14:28
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Mion »

végre megnéztem a Rai-t és az élőszereplős filmet is.
Hát a rei az nagyon ott van. tizsta poén az első és utolsó rész :hammer:
aki nem látta az feltétlen néze meg :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most nézem, kb. a felénél járok. Hát... nem semmi. Véres, izgalmas, és nagyon látványos. Azt bírom, hgoy olyan aranyosnak tűnik és nem az. A karakterek közül Mion, Shion és Rena a kedvenc. Meg Kei-chan. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem lassan én is nekiállok az összes sorozatnak.
Az Umineko vége nem igazán nyerte el a tetszésem, de betudtam annak, hogy még "félkész" a történet.
Remélem, ezzel nem lesznek ilyen gondok.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyugi, amennyire hallottam, itt teljes a lezárás. :) (Az más kérdés, hogy hány részlet maradt ki az animéből, amit a mangában, és főleg a játékban jobban megvilágítanak, de ennél nem hallottam, hogy a fanok nagyon húznák emiatt a szájukat, bár azt sem tudom, hogy egyáltalán a Higu játékot hányan ismerik annyian, mint az Umit.)
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Hát tkp. Animesuki fórumon a Higurashi első szezonjára a játékot ismerők NAGYON húzták a szájukat, hogy borzalmasan kezelték a történetet és állítólag rengeteg minden maradt ki, nem tudok bővebben nyilatkozni, mivel láttam még a játékot ugye. A Kairól sokkal jobb véleménnyel voltak tudtommal, ami betudható annak talán, hogy 19 rész maradt az utolsó 2 válaszfejezetre. És nyugi anubys, itt tényleg lezárták már a történetet. :)
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát én még csak az első évadon vagyok túl először elég hülye megoldásnak tartottam ezt az időcsavarásos módszert de később rá kellett jönnöm hogy ez a sorozat motorja.
Alapvetően nem rossz sokan mondják hogy véres de engem a véres animék nem borzasztanak el!(A harcmezőn mindenaposak az ilyen csonkolások ennyi év szolgálat után nekem ez csak gyerekmese :twisted: )
A szereplőkről én nagyon megszerettem őket főleg "MINYOM"-ot de azért a húga sem akármilyen aki a sokkolot a mellei közt tartja ember hát..... :shock:
Azért a többieket is birom főleg azt a nyomi "OBI WAN KEICHOBI"-t ahogy épp "DARTH RENA"-val harcol az iskola tetején!
Oké elég a hülyeségből!
Röviden nekem nagyon bejött csak ajánlani tudom bárkinek aki egy kis csonkolásra és humorra vágyik egyben.

Én az előzeteséhez ezt raknám be:
http://www.youtube.com/watch?v=z8OyGX39YRo
"LET DA BODIES HIT DA FLOOR!!!!
utóirat az ork stílussal csak az agressziót akartam fokozni.
ÜDÖZLETTEL:KASHIM
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Szórakozásból újra néztem az első sorozat utolsó chapterjét és "hiányzik" egy jelenet. Rémlik nekem egy olyan hogy valamikor Rena félőrült állapotban van a roncstelepen a kisbuszban... Rika megérkezik az injekcióstűvel, megpróbálja beadni, Rena elkergeti, Rika pedig távolba vesző tekintettel kijelenti, hogy jó akkor lépjünk a következő Hinamizawába. Ez a jelenet mikor van? O.o? Kai első (anime only) chapter? Vagy nem is létezik és véremben élő mikrobák hitetik el velem, hogy volt? XD
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kai 1. rész volt, ami ténylegesen lezárta a Tsumihoroboshit, mikor Rena Oishivel és Akasakaval beszél évekkel később Hinamizawában.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maron írta:Kai 1. rész volt, ami ténylegesen lezárta a Tsumihoroboshit, mikor Rena Oishivel és Akasakaval beszél évekkel később Hinamizawában.
Megnéztem... oks, valóban. Furcsa, én valahogy azt hittem, hogy az a jelenet még az előző szezonban van.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Idôközben túljutottam azon, hogy csak tervezzem megtekinteni a sorozatot. :D
Egy dolog viszont nagyon nem volt egyértelmû számomra egy megtekintés alapján.
Abban a fejezetben, mikor Keiichi öli meg Teppei-t, pontosan mi történik? Ugyanis addig, sôt az után is minig egyértelmû volt, ki az elkövetô és ki az áldozat, de ez a rész tisztázatlan számomra. Lehet, hogy a VN-ben egyértlemûbb, mi történt valójában....
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta: Abban a fejezetben, mikor Keiichi öli meg Teppei-t, pontosan mi történik? Ugyanis addig, sôt az után is minig egyértelmû volt, ki az elkövetô és ki az áldozat, de ez a rész tisztázatlan számomra.
Bontsuk előbb ezt alkérdésekre. Plusz nem tudom meddig jutottál. Befejezted Kait is? Mert a későbbi fejezetek ugyan persze azt nem mondják meg, hogy konkrétan itt mi lett Teppeijel ebben a fejezetben, de pl. azt, hogy [itt vigyázz ha nem néztél még Kait!] Takano miért van életben, miért nem szeretné ha mások erről beszélnének, ki és miért ölte meg Rikát, mi a Hinamizawa Great Disaster azt igen, tekintve, hogy ezen utóbbiak a teljes "összeesküvés" részei.
Mindenesetre, ami ide most konkrétan vonatkozik: Keiichi megölte Teppeit. A hulla valószínűleg hasonló módon tűnik el mint a 6. fejezetben Rina és szintén Teppei maradványai. A többiek sanszos, h tudják, h Keiichi valóban megölte, de falazni akarnak neki. Ellenben Keiichi, aki megint az őrület határait súrolja, nem érti, hogy mi van. Satoko szintúgy beteg, a sok megrázkódtatásától azt képzeli, hogy Teppei még mindig kínozza.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én szerintem ez azon sorozatok egyike aminek megértéséhez nem elég megnézni az első évadot mivel arra teljes mértékben csak a 2. évad ad átható és értelmes választ.
Fura mód nem sikerült végigmennem az egész "KAI" évadon de ezt valahogy nem is bánom mivel így mindig lesz egy félig vagy inkább 2/3 részben be nem fejezett instant izgalom + rejtély csomag a tarsolyomban amit esősebb napokra tartogatok.És akkor még a Rei évadról még nem is beszéltünk.

P.S
Látta valaki az elő szereplős filmet ebből a sorozatból?Kíváncsi lennék mert pár trailer után elég trének tűnik nekem.

Üdv:Kashim
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Kashim: Szerintem nem érdemes nagyon elhúzni a megnézést mert mire a végére érsz nem fogsz emlékezni a részletekre az elejéből. A Rei meg nem kapcsolódik közvetlenül hozzájuk, szóval új megoldással, ilyesmivel nem szolgál. Helyette van némi poénkodás, meg kicsit mélyebben foglalkozik Rika lelkivilágával.
A két élőszereplős film közül az első láttam csak, tűrhető. Rajongók számára nézhető, amúgy közepes alá. Azt viszont kicsit gáznak érzem, hogy az első film az első chaptert, a második (ha jól tudom) az arra adott válasz chaptert, tehát a hatodikat filmesíti meg, és ezzel készen is vannak. Következésképp a történet eléggé nyitva marad. Sajnos.
Kép
Válasz küldése