The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo Kakeru Shoujo)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo Kakeru Shoujo)

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

gyekerek ez annyira szuper egy movie!!!!! sugoi sugoi sugoi ::jthrill:: rég láttam már ilyen jo anime-t vagyis olyat aminek ilyen jó story-ja legyen. engem teljesen elbüvölt. annyira jooooooo

nah s várom a ti véleményeiteket is :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matsuo-chan 2007.06.29. 13:10-kor.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Esetleg írhatsz is róla pár sort, én pl. még sose hallottam róla. =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

huu. hát én áradozni tudok csak róla.. amugy van aoianime-n ismertető róla. arrol szol hogy van egy csajszi aki egyszer véletlenül visszaugrik az időben pár percet... nah aztán annyira belejön h sokszor megcsinálja ezt, csakhogy elfeledkezik arrol hogy ennek következményei is vannak.. s talán vki emiatt szenvedni is fog.. én azt ajánlom nézzétek meg mert nagyon profi! nem az a tipikus időutazásos story, hanem egy aranyos kis movie :) engem teljesen magával ragadott az egész, végig izgultamm, jah és kb 3x mind azt hittem h na most lesz vége.. de mindig van kicsi meglepi, hogy ugy mondjam

de mondom, aki nem látta annak ajánlom. mindenkinek, sztem nem stilushoz kötött
Kép

life is pain, get over it
shizuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.29. 19:32

Hozzászólás Szerző: shizuka »

Egyetértek az előttem hozzászólóval, elgondolkoztató, mély mondanivalót hordozó anime. Az időutazás lehetőségével, s annak következményeivel számos anime és film foglalkozott már, mégis magával ragadott ez a fajta megközelítés.

Makoto egy teljesen átlagos lány, saját elmondása alapján nem túl okos, de azért nem is buta, a kézügyessége nem jó, de nem is ügyetlen és nem sok olyan baklövést követett el amit szeretne kitörölni az emlékeiből, s rendkívül óvatos, így komolyabban soha nem sérült meg stb. Na ezeket az első 10 perc eseményei rögtön meg is cáfolják. Az a bizonyos július 13-a nem egy átlagos nap volt az életében.

Rendkívül jól kiemeli a történet azt az emberi tulajdonságot, hogy mindig utólag ismerjük fel, hogyan kellett volna cselekednünk az adott szituációban.
Egy kis előrelátással, körültekintéssel sok baj megelőzhető lenne, azaz időutazás nélkül is képesek vagyunk változtatni az események menetén:

"Ha tudtam volna, korábban kelek fel. Nem kellett volna visszaaludnom, s akkor nem kések el. A tempura is jobban sikerült volna. Elkerülhettem volna, hogy fellökjenek azok a hülye fiúk. És a mai nap biztosan egy SZÉP nap lett volna..."

"Tudod miért van szemed? Hogy lásd, merre mész..."
"Magad elé nézz miközben futsz!"

A történet folyamán szépen megfigyelhetjük Makoto jellemfejlődését, ahogyan az időugrás képességét használja. Valamint azt, hogy saját boldogságunk hajszolása közben sokszor észre sem vesszük, másoknak milyen szenvedést okozunk.

Az Y elágazás táblája jól szimbolizálja, hogy adott pillanatban meghozott döntésünkkel befolyásoljuk, más irányba tereljük a jövő folyamát. S itt világossá válik az anime elején elhangzott mondat:
"Rendszerint óvatos vagyok, így soha nem sérültem meg komolyabban."
"Ez vonatkozik a bonyolult emberi kapcsolatokra is..."
Menekül saját érzelmei elől, fél az ismeretlentől, hiszen ki tudja mi fog történni a jövőben. Egy-egy múltbéli időpontra többször is vissszaugrik, hogy a kellemes emlékeket mégegyszer átélje, a kellementleneket elkerülje, vagy éppen azért hogy másokon segíteni próbáljon.

Saját félelmei miatt döntései eredményeképpen másoknak akaratlanul is szenvedést okoz. A tempura sütés esete tragikus események egész láncolatát indítja el. Chiaki vallomását meg nem történtté teszi, majd kerülni kezdi, s később mikor Chiaki megkedveli Yurit előtör a féltékenység belőle: "Mi ez? Azután hogy azt mondta kedvel engem!" (mondta volna, ha hagyja). Úgy alakítja az eseményeket, hogy Kousuke és Kaho közelebb kerüljenek egymáshoz. "Úgy érzem, hogy jó dolgot tettem!", de mint később ez is egy drámai eseményt indukál.

Végül felismeri tetteinek következményét és megpróbálja jóvátenni azokat. Megtanulja, hogy nem játszhat mások érzelmeivel, s ami a legfontosabb elfogadja saját érzéseit.

S még egy szimbólum, szimbolikus jelentés, ami nagyon megfogott a történetben: a festmény.
"Ez egy rejtélyes festmény. Ha elég hosszú ideig nézet, teljes békességet érzel.... Ezt a festményt évszázadokkal ezelőtt festették háború és éhínség idején. Miért fest valaki egy ilyen festményt, amikor a világ a pusztulás szélén áll?"

Én is csak ajánlani tudom mindenkinek, legalább egyszer megéri megnézni!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

lol.. ez majdnem elmegy anime elemzésnek.. jo h nem spoilereztél.. :P örülök h van legalább 1 vki aki egyet ért velem :P :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

annyira jó ez a film. Imádom
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nekem is nagyon tetszett, ráadásul, az Uránia mozi dísztermében volt alkalmam végignézni, más animerajongók népes társaságában! :cool:
Ezt még lehet fokozni: ugyanis a rendező is ott volt, mint díszvendég! Nem is volt véletlen, hogy állva tapsolta a közönség a végén!!!! :mrgreen:
Spoiler (féle):
Annál a résznél, mikor a pár végül mégis elgurul előtte a lejtőn a nézők kiestek a székből...
Igazi élmény volt két ilyen príma animét szélesvásznon nézni (a másik: Paprika), remélem idén is számíthatunk hasonlóra!
(Néhányan még autogrammot is kaptunk, de ezt már tényleg csak halkan teszen hozzá...^^)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nos igen...néhány jelenetnél én is majndem kiestem a székből.. csak azt tudom ismételni, h ez tényleg egy mestermű. szuper történet, szereplők, zene, minden.. csak nekem nem nagyon tetszett a vége.. kicsit értelmetlen volt chiaki utolso mondata...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Tényleg remekmű, végig meglepetéseket okozott és bár már alapjaitól hülyeségnek tartom az időutazást EZ tetszett! Egyébként engem a Pillangó Effektusra emlékeztet, ami a másik nagy favourite. Érdemes megnézni!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ak írta:Tényleg remekmű, végig meglepetéseket okozott és bár már alapjaitól hülyeségnek tartom az időutazást EZ tetszett! Egyébként engem a Pillangó Effektusra emlékeztet, ami a másik nagy favourite. Érdemes megnézni!
tényleg.. most h igy mondod tényleg hasonlo a story, de kicsit mégis más :P pillango effectusnál nincs olyan herkentyű meg mittomén
Kép

life is pain, get over it
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Egyetértek az előttem szólókkal, ez egy remekmű! spoiler: Onnantól kezdve, hogy Kousuke elvitte Makoto biciklijét, folyamatosan ugrása kész voltam^^ A vége egy picit összezavart, de végül csak lett értelme, bár ebbe az idő dologba mindig belezavarodok:P A lényeg, hogy nagyon tetszett, kiemelkedő alkotás!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zlay 2007.10.24. 15:27-kor.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én már megnéztem 3x, de még most se értek mindent teljesen belőle XD
Kép

life is pain, get over it
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Szerintem nem is kell, én legalábbis nem erőlködöm^^' Az egész jó úgy, ahogy van.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En sem ertem h miert lett meg egy lehetoseguk a vegen, de nembaj..nagyon hangulatos az egesz, nagyon szeretem..ja es Chiaki luv :3
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Makoto nullára írta magát, jött a bicikli, ekkor Chiaki akinek már csak egy volt elhasználta és visszaugrott egy korábbi időpontra és lenyulta a bicajt. Egy olyan időpontra ugrott vissza amikor még Makoto-nak volt egy sansza, ezért kapta vissza. És ugyanaezt eljátszotta a srácnak :)
Egyébként az ilyen időutázos sztoriknak az a kulcsa, hogy nem szabad belegondolni, mert megőrül az ember. Még a galaxis útikalauz sem tudta megmagyarázni úgyhogy ne próbálkozzatok :P
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

valoban.. mindig ha elkezdek rajta gondolkozni akkor belefájdul a fejem..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

madfist írta:Egyébként az ilyen időutázos sztoriknak az a kulcsa, hogy nem szabad belegondolni, mert megőrül az ember
:dirr: ez igaz..es en mindig beleesem ugyanabba a kelepcebe XD de itt halisten eleg hamar feladtam, mert meg a vegen elrontanam magamnak a dolgot, ugyh inkabb csak elvezem a dolgot.. :3
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ja igen, ha rendező lennék én sem időutazásos filmet készítenék, mert szerintem megőrülnék közben :dirr: Amúgy tegnap mikor belenéztem a topicba jött meg a kedvem a film megnézéséhez ^^. Az ending zenéje tetszik, remélem maga a film is fog :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése