Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Phű, a címe...valami "Anyukám" vagy valami hasonló ^_^". Svéd-finn dráma, egy finn kisfiúról, akit a nagy orosz bombázások idején (mint még annyi kisgyereket) kivisznek a "szomszédékhoz", mármint Svédországba egy családhoz. Ott tengeti a napjait, a ház urával jóban van, az asszonnyal ebben a sorrendben: elmegy, nem, nagyon nem, nem, igen, elmegy, igen. És az anyjával levélben tartja a kapcsolatot és innen nem mesélem tovább mert lelőném a poént >)
Csak a címét nem tudom pontosan x33 De az a zene...ami minden szomorú jelenetnél. Áááh, hát milyen kőszívű ember az, aki ilyen háttérzene mellett nem sír? T_T
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Die Hard 4 Hogy miért tetszett? Egyszerűen lehetetlen az egész movie, de mivel ezt nyíltan felvállaták, ezért cserébe viszont kapunk egy akcióval telezsúfolt filmet, ami ha hülyeség is, de pörög és látványos. A suszter maradt a kaptafánál és ez sztem manapság dicséretes.

-----

Once Upon a Time in America Baromira szeretem a gengszter filmeket, de ez egy picit nehéz falatnak minősült. Már maga az a tény 220 perces film is elég húzós, de az még inkább az, h amikor végignéztem és nem eset le semmi... Asszem pár évnek még el kell telni mire olyan szinten megérteném, h őszintén mondhassam rá: Ez igen! Szép film volt!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Sicko. Az Amerikai Egyesult Allamok egeszsegugyi helyzetet targyalo, Michael Moore altal keszitett dokumentum film. Feltarja a regi, amerikai kozegeszsegugy lebontasat es magaszektorra alakitasat, es bemutatja milyen is, amikor nem szamithatnak a biztositottak a multicegekre, mert egyszeruen tul draga a gyogyszer. Szo szerint hagyjak oket meghalni. Eros Bush ellenes film, mint azt a kover filmestol megszokhattuk (Bowling for Columbine, Fahrenheit 9/11). Aktualis, igy a kishazankban epp elokeszitett egeszsegugyi reform apropojan. Ha nem is teljeseegeszeben, de a magankorhazakkal reszben mi is beleeshetunk ebbe a hibaba.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Nem bírom ki, hogy ne említsem meg a Tróját. :) Tegnap volt a tv-ben, most láttam másodszorra. Már első nézésre is teljesen beleestem, de most hogy újra megnéztem még annál is jobban. :D A hideg futkosott a hátamon végig. Mondjuk én alapból szeretem az ilyenfajta történelmi (már ha ezt lehet annak nevezni) filmeket. Főleg ha itt-ott egy kis romantikát is csempésznek bele. :)
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

troja nekem is bejött, habár kb 3x láttam :) de nagyon jo film
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matsuo-chan 2007.12.18. 10:46-kor.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

They live Gondoltuk vmi "klasszikus" moviet is meg kéne nézni és erre jutott a választás. Mint várható volt ez is elég "gagyi" film, de a témára való tekintettel (agymosás) és főhősünk beszólási miatt végülis a tetszet/egyszer funból megnézhető kategória lett.
"I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of bubblegum."
"Brother, life's a bitch... and she's back in heat."
Szóval az ilyen aranyköpésektől szakadtunk a röhögéstől...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én tegnap vizsga előtti pihenésképpen a Jay és Néma Bob visszavág című klasszikust választottam ::hehe:: Sokan nem szeretik, én is jobban csípem a többi Kevin Smith- mozit, de erről a két marháról abszolút megérte filmet csinálni, amiben filmet csinálnak róluk és az összes sztár magát fikáztatja :D Szal sztem jó :wink:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

shizu-vel egyet értek : )) jay és néma bob nagyon ott van. én is egy hasonloan lökött filmet néztem meg a napokban. Mr.Bean vakácioja

nos kicsit féltem megnézni ezt a filmet, mivel nem nagyon csipem rowan atkinsont, és a mr bean karakter sem áll közel a szivemhez, de ez a film sztem nagyon jo lett. megnevettetett. habár volt 1-2 jelenet amikor azt mondtam, h ien nem létezik... iesmi nem történhetik meg!!! de végülis a story egész jo volt és a kisfiu is nagyon aranyos volt benne :) szinte minden jelenetnél kiborultam.. kezdve onnan h otthagyta az útlevelét a telefon fülkénél..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

ak írta:They live Gondoltuk vmi "klasszikus" moviet is meg kéne nézni és erre jutott a választás.
Hehe. Én is mostanság néztem meg, nekem rohadtul bejött. Mondjuk én eleve szeretem a B-filmeket, a Carpenter filmek meg abszolút kedvencek a kategóriában.

Ha már B-filmeknél járunk, akkor itt a következő két gyöngyszem:

Bubba Ho-Tep Horror/Comedy
trailer: itt

A film nem szól másról, mint hogy Elvis és JFK, a "közhiedelemtől" eltérően nem haltak meg, hanem egy öregek otthonában tengetik mindennapjaikat, amikor is valamilyen rejtélyes okból kifolyólag kezdenek az öregek megfogyatkozni az otthonban.

Breakdown (A félelem országútján) Thriller
trailer: itt

Egy házaspár autója lerobban, a feleség az első arra jövő kamionra felpattan, hogy a következő pihenőhelyről hívjon egy autómentőt. A férj az autónál marad, és vár. Azonban miután fél nap várakozás után sem jön vissza a felesége, és kideríti, hogy mi a kocsi baja, elindul megkeresni a feleségét. A keresés viszont sokkal zűrösebbé válik, mint ahogy azt elképzelte.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Haver is azt hallotta, h ez is nagyon megosztja a közönséget, amolyan EL stílusban. Vagy barommira tetszik valakinek, vagy egyeltalán nem. Nem mondom, h húúú ez még egyszer meg kell nézni, de ki vagyok vele békülve.
---
Pár napja láttam a Dog Soldiers-t. Mint vérfarkas/horror műfaj, már alapból hátrányosan indul, mert abból jót vagy legalább ilyesztőt még nem láttam. (ellenben a vámpír haverjaival, ami között azért vannak nagy címek, lásd pl: Interjú a vámpírral, de már a '31es Drakula is olyan volt, h anno nem mertem egyszerűen odanézni :D, bár megeshet, h ma már csak vigyorognék azon is.) A Dog Soldiers sem emelkedik ki az átlag közül, pozitívuma, h helyenként beraktak 1-2 lightos poént, ami ahhoz éppen eléggé feldobja a filmet, h egyszer meg lehessen nézni, de mint az átlag alacsonyabb színvonalú horrorokban, a feszültséget itt is csak a logikátlan döntések/cselekedetek növelik a nézőben.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

végre sikerült megnéznem a Stardust-ot. hát nekem nagyon ott volt a film. nagyon szeretem a fantasy-t és végre volt egy picike ujdonság is felhozatalban. mert ugyebár nem minden nap hull le egy csillag az égről :)

nekem nagyon tetszett a történet és a szereplők is nagyon aranyosak voltak. nem egy komoly film, de mint fairy tale nagyon megállja a helyét. elsőre nem nagyon birtam a szereplőket, de aztán amikor a kis Tristan megtáltosodott akkor már jobban bejött :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

ak írta:Pár napja láttam a Dog Soldiers-t.
Az egyik kedvenc ilyen jellegű filmem, és szerintem nem csak egyszer nézhető (persze, hiszen én többször is megnéztem már). :D A rendező másik - az újabb - filmjét, A barlangot (The Descent) láttam előbb, és az is nagyon tetszett, azért kattantam rá erre is. Jaj, de hiszen én már írtam erről egy másik topicban. :D
Yuriko-chan írta:Nem szeretem a tömeghorrorokat, de a kevésbé ismertek közül van pár kedvencem:
- A barlang (The Descent)
- Dog Soldiers (Magyarországon nem adták ki; egyébként ugyanaz a rendezője, mint a The Descent-nek; a Dog Soldiers a régebbi film)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Haver 2-jára nézte meg velem és aszonta megnézné 3-jára is, de pl ő majd kiugrott a székből, amikor a katonák közé esett a tehén, meg kénytelen voltam azt is 3szor visszanézni, ahogy az egyik ember szögeli be az ajtót és a levél(hmm mi is az? mind1 :D), szóval benyúl a vérfarkas azon a lukon ahol a leveleket dobálják be és a hősünk díjnyertes reflexekkel kezdi el azt kalapálni. Ez az amit poénnak veszek a filmben és ere mondom, ha ilyenek sem lennének benne, akkor valszeg meg sem említeném. Btw, azért tetszik neked, mert para vagy, mert fun?

Ps: a barlang volt az amit leszedtem belenéztem, pár hétig hagytam állni a vinyón majd del.. :D én nem vagyok annyira fogékony az ilyesmi típusú horrorra. :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

ak írta:meg kénytelen voltam azt is 3szor visszanézni, ahogy az egyik ember szögeli be az ajtót és a levél(hmm mi is az? mind1 :D), szóval benyúl a vérfarkas azon a lukon ahol a leveleket dobálják be és a hősünk díjnyertes reflexekkel kezdi el azt kalapálni.
A kedvenc részem, én is mindig visszapörgetem. XD
ak írta:Btw, azért tetszik neked, mert para vagy, mert fun?
Mindkettőért. :wink: Első nézésre volt para, most már inkább csak fun. :D
ak írta:én nem vagyok annyira fogékony az ilyesmi típusú horrorra. :)
Én sem tudtam magamról, hogy az lennék, de A barlangot moziban láttam (hirtelen ötlet által vezérelve ültünk be ilyen jellegű filmre), és amikor kijöttem, tudtam, hogy nekem kell ez a film. XD Inkább ez, mint a végletekig nyújtott, több részes amerikai tömegsz*rok.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Underworld: gondolkoztam azon hogy melyik témába írjam. A rossz filmekhez, vagy a jókhoz XD De végülis nem az a kimondott rossz film, csak egyszerűen nekem összefojtak a cselekmények. Az alaptörténet jó, szeretem a vámpíros sztorikat. Mégis kicsit unalmasra sikeredett. Az még említésreméltó, hogy annak idején amikor a film megjelent (itt Magyarországon) halálra reklámozták belőle Görög Zitát, aztán végülis a szerepe a filmben kb fél percig tartott... :D

Ezeket leszámítva pozitív véleménnyel vagyok a filmről. :vigyor:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

A Barbá,r őszintén szolva nem vártam ennyire jó filmet :D :D
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Pata csata. Végre eljutottam odáig, hogy leülhettem a tv képernyője elé és megnézhettem. Wáhá, hogy mekkora szövegeket levágnak benne. :mrgreen: A két légy a kedvencem meg a pelikán. Halálos egy film. ^^
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

The Godfather. Azt hiszem, ezt a művet nem kell bemutatnom senkinek: zseniális, 10/10, "You have to answer for Santino, Carlo.", stb.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Az "osztálykarácsonyon" kaptam 4 filmet, abból 3 Bruce Lee film, de csak a 4-et néztem meg eddig, ami a Fighter in the Wind nevét viseli.
Lényegében a kyo. karate alapítójáról szól, meg hogy ő maga hogy rúgja ki a rosszfiúkból a lelket a fagyos és kemény edzései után, amiket egy bazi magas hegyen töltött. Ott aztán csinált mindenfélét amit egy hősnek kell, pl pusztakézzel tört össze fejméretű köveket, gyakorolt néhány (pár száz) mozdulatot stb.

A 2. jó film amit láttam, az az A Tökös, a Török, az Őr meg a Nő.
A történet elég bugyuta, a szereplőkről nem is beszélve. A ,,Tudsz mambozni kisanyám?" szöveget csak az tetőzte, hogy a fickón köntös volt meg csizma, a Nőnél meg még rondábbat nem láttam se filmvásznon, se élőben. A legjobb viszont mégis a vasfogú testőr, aki az egész film alatt önti magából a "bölcsességeit".

Végül, de nem utolsó sorban egy kisfilm, amit Salvador Dalí és Luis Buñuel rendezett 1928-ban, a neve:
The Andalusian Dog / Az andalúziai kutya .
Ehhez csak annyit fűznék, hogy aki szereti a Dalí képeket, annak ez is tetszeni fog. :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

HellRaiseR írta:The Andalusian Dog / Az andalúziai kutya
Az első botrányfilm.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Yuriko-chan írta:Az első botrányfilm.
Attól még bátran meg lehet nézni. :wink:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mi azt anno rajzórán néztük meg, hát, az én lelkemtől kilóméterekre áll a szürrealizmus...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Con Air - A fegyencjárat az egyik nagy kedvenc. :D :D
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

HellRaiseR írta:amit Salvador Dalí és Luis Buñuel rendezett 1928-ban, a neve:
The Andalusian Dog / Az andalúziai kutya .
Azóta szemezek vele, mióta filmórán tanultunk róla. Hmm. Talán a közeljövőben sort kerítek rá.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

HellRaiseR írta:
Yuriko-chan írta:Az első botrányfilm.
Attól még bátran meg lehet nézni. :wink:
Nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak egy megjegyzés volt. :D
Válasz küldése