Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

ma megint megnéztem a tv-ben A muzsika hangját ::jeye:: nagyon szeretem^^
Délelőtt meg volt az Igaz mese a Grimm testvérekről c. mesefilm, az is aranyos volt :)
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Yuriko-chan írta:Nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak egy megjegyzés volt. :D
Nekem úgy esett le, hogy negatívan értetted. :-P

Mellesleg a másik filmjüket elkezdtem nézni (Az aranykor), de 15 perc után meguntam. Nem csoda, Dalí ötleteiből csak egy valósult meg a filmben. :?
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Ronja írta:ma megint megnéztem a tv-ben A muzsika hangját ::jeye:: nagyon szeretem^^
Azis nagyon jó még oviba jártam és volt, hogy egy nap alatt 4x megnéztem :D
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

Ronja írta:ma megint megnéztem a tv-ben A muzsika hangját ::jeye:: nagyon szeretem^^
tesóm fel is vette :)
közelmúltban néztem a mátrix trilógiát, persze nagyon jó volt de az utsó rész nekem nagyon dűne koppintásnak tűnt, pl Neo/Muad-Dib, barlangi extázis stb :D :shock: :-P
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Aki teheti nézze meg a Shoot 'em Up-ot, és végig azt sugdossa közben a barátjának/barátnőjének, hogy "dehát ez nem reááááliiis", mint ahogy azt a mögöttem ülő ifjú hölgy tette.
Akik nem szeretik a szándékosan buta akciófilmeket azoknak max Monica Belucciért fog tetszeni, de ha valakit legalábbis nem rettent el a műfaj, az kifejezetten jól fog szórakozni.

Másik film amit mostanában láttam és tetszett az a Mesterdetektív volt.
Nem kell tőle zseniálisat várni, de mind Michael Caine mind Jude Law van olyan jó szinész, hogy rutinból elszórakoztassa a nézőket másfél óráig.
Jók a szövegek. Ez főleg azért előny, mert más nincs nagyon a filmben.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Dead Silence Abban a hitben kezdtem el nézni, h ez sem mai film, és egy kicsit rontott az összképen mikor kiderült, h ez idei... Talán ráfogható, h csajozós movie. Kicsit ijesztgetős, de nem az a fajta amitől az ember a szivéhez kap.., de ha esetleg vmi véletlen folytán valaki lecsúszik(ott) róla, hát..nem marad le semmi extráról. (a Fűrészekhez nem lehet hasonlítani, bár kellemes csattanó van a végén) Őszintén szólva egy Ghost Hound rész alatt többször fut rajtam végig a libabőr, de ennek ellenére nézhető darab.

Megint megnéztük az Austin Powers 2-t, remélem kevés olyan van köztünk, aki nem látta! :D Nem mintha könyvbe lenne írva, h ez mindenkinek tetszik, de egyszer látni kell!

És megint csak újra néztem a Sin City-t, csak most lehetőségem támad ezt egy szép nagy plazmán és hát..szóval az államnak ilyet kéne szétajándékoznia a nép között! Ugye mivel Rodrigez keze is benne van a filmben, ezért ez már nem egy egyszerű műfaj, sem story, sem vizuális tekintetben nem éppen "gusztusos".. Legjobban Bruce alakítása tetszik, bejön, ahogy mindig megfűzi magát, "állj fel és menj tovább vén ember!" stílusban.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Nem tudom, hogy ki mennyire szereti a vámpíros filmeket, de nekem az összes közül magasan az Interjú a vámpírral tartja a lécet. Jónéhányszor láttam már, és egyszerűen nem lehet megunni. Bírom az olyan filmeket, amiknek van mondanivalójuk, és ha megnézed, utána egy hétig legalább azon gondolkodsz. Na ez egy ilyen film. Nálam 10-ből 10-et kap! :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah szilveszterkor a haverokkal hajnali 4-ko már kicsit knock out-ok voltunk, szal gondoltuk nézzünk 1 filmet. szal eldöntöttük h nézünk Mulan-t. hát azzal a pihent aggyal én nagyon élveztem, még viccesnek is tünt. szoval sztem az egy joooo cucc :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Nemrég egy másik topicban emlegettem a Clerks 2-t. Most volt tv-ben, pont odakapcsoltam és leragadtam elé. Szinkronos, persze... Én Alföldit nagyon csípem, de durva volt felismerni a hangját Jay hangjaként, valahogy nem tudtam elvonatkoztatni tőle. Randal hangja meg vmi szörnyen gagyi volt, tök idegesített végig.
Nade ennyit a szinkronszidásról, a film - természetesen - megér 1-2 misét, aki bírja Kevin Smith humorát az mindenképp nézze meg :wink:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Öcsém letöltötte az I am legend-et, én meg pont mellette ültem amikor nézte :dirr:
és cseszettjó *__*
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

pár nappal azelőtt nekem is volt szerencsém az I am Legend-hez és biztos vagyok benne, h egy párszor még meg fogom nézni... Maga a tény, h nem egyszer sikerült megijesztenie, szinte önmagában elég lenne :D, de emellé még egy ritka story is társul (legalábbis a vége engem nagyon meglepett)... Itt sincs persze minden szál elvarva, de ez egy cseppet sem zavaró, és az izgalom miatt meg nincs is idő ilyeneken gondolkozni.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Mi moziban néztük meg, és Zsuzsi szerint nagyon jó volt, én aznap vizsgázni voltam, ami előtt gyakorlatilag nem aludtam, ezért nagyrészt végigaludtam a filmet :D (mennyit alszom mostanában moziban... ::japhaha:: )

Úgyhogy tudom miről szólt, de a közepe nagyon kimaradt :)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

az elmult pár napban 2 filmet is láttam ami tetszett. az egyik a The Last Mimzy a másik pedig A nemzet aranya 2. a mimzy-s elsőre kicsit furáénak tünt, de aztán megtetszett nagyon. először azt hittem h fantasy, de inkább sci-fi kategoriába sorolnám. a nemzet aranyárol meg annyit, h semmivel sem jobb vagy rosszabb az elsőnél, ugyanis ugyanaz az egész, csak picit más sztorival.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Misu írta:Öcsém letöltötte az I am legend-et, én meg pont mellette ültem amikor nézte :dirr:
és cseszettjó *__*
Csatlakozom Misu-hoz, es wáááá nagyon jo..engem is jo nehanyszor megijesztett, de a legjobbak a fulsiketito uvoltesek voltak..a hideg is kirazott toluk T__T (dede szegeny Sam :()
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én pár orája néztem meg moziban a Golden Compass-t,ami sokak szerint rossznak igérezett. nos, bárki bármit mondhat, nekem nagyon tetszett, a kedvenc jelenetem az amikot Iorek kitépi a másik jegesmedve állkapcsát :D nagyon ott van amugy az egész film. az én izlésemnek megfelel :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Scarface és Goodfellas: mindenkinek tudom ajánlani, akinek némi DURVULÁS láttán nem támad leküzdhetetlen ingere megtekinteni a Harry Potter, esetleg a Gyűrűk Ura valamelyik "kiváló" epizódját; két remek gengszterfilmről van szó Al Pacino, illetve Robert De Niro főszereplésével. A hasonló témájú filmek kedvelőinek kötelező, a többieknek csak erősen javasolt e művek megtekintése. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

I am legend (Legenda vagyok)

Különös érzés kerített hatalmába, mikor végig néztem a filmet. Nagy társasággal voltam, így a horrorisztikus jelenetek okozta félelmeket is túl lehetett élni. A lassan kibontakozó film felemészti a "valamire" váró nézőt, ami hol jó, hol rossz. Állandó szorongás volt bennem, nyomasztott a sötét mozi terem, a hangos effektek, ami a filmmel olyan egyveleget alkotott, amit nehezen felejt el az ember. Fura volt látni a közel jövőt, hogy az ember maga okozta hibájából mekkora káoszt tudna előidézni. (És ami eddig gyógyszernek bizonyult, az milyen önpusztitó fegyverré alakult át.) Leginkább egy jól megtervezett számítógépes játéknak tűnt, de valahol volt egy olyan oldala a filmnek, amivel az amerikai alkotások nagyon ritkán élnek, vagy ha szeretnének is, át esnek a ló tulsó oldalára, és egy nyáltól tocsogó művet készítenek, ami erre filmre nem (hála Isten) érvényes. Így egy érzelmekben gazdag műről van szó, mely leginkább a Számkivetettre hasonlított, míg a kalandos, akciós részek a Kaptárra emlékeztettek. Kiválóan idéznek, utalnak olyan emberekre és alkotásokra (Bob Marley, Shrek), amelyek mind a magánytól szenvedő, de nemes célért küzdő figurákról szólnak. De valami hiányzik..., a furcsa, elvágott befejezés kíván maga után egy kis "khm... ne már" kezdetű mondatot, de összeségében így is az egyik legjobb filmmel kezdtem az évet.

10/8
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az lett volna utos (es a legcoolabb) ha a vegen a no kinyitja az ajtot, es nincs ott senki..v hullak, es zombik..az hatalmasat dobott volna sztem a filmen..
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Vagy az is jó lett volna, ha legalábbis annyiban próbáltak volna hasonlítani az eredeti novellára, hogy az "I am Legend" címnek értelme legyen.
A filmben a novellához hasonló befejezést vártam és kicsit az az érzésem volt, hogy a forgatókönyvíró teljesen clueless volt hogy mi legyen a befejezéssel.
A "zombik is érző-gondolkodó lények" szál a végére teljesen elfelejtődik, és mondjuk kicsit furának találom, hogy Will Smithben nem nagyon merül fel ez a dolog azok után, hogy a zombik zombipórázon zombikutyát tartanak és csapdát állítanak neki, amihez azért kell valamilyen fokú intelligencia. És az az érzésem van, hogy ezzel akartak valamit kezdeni a készítők is, csak a végére valahogy nem sikerült.

De nem bántom többet mert ennek ellenére kifejezetten tetszett.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

O_o
Mi a vege a konyvben? Es milyen tekintetben kellett volna felmerulni WSben h a zombik erzo lenyek? Mit tudott volna csinalni?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Spoiler írta:Hát kb az a vége a könyvben ahogy emlékszem, hogy kivégzik a zombik a főszereplőt.
A könyvben kicsit más a felállás, mert a zombik (könyvben inkább vámpírok voltak) alszanak nappal és a Will Smith az alvó gonoszokat gyilkolássza le sorban, csakhogy nem tudja, hogy a vámpírok közül se mindegyik eszetlen, hanem vannak közöttük már nyugisabb arcok is akiknek egész kis társadalmuk van meg minden, és ők eléggé utálják, hogy amíg alszanak egy ilyen halálosztó arc nyirbálja ki őket módszeresen.
A részletekre nem emlékszem (most nem találom a könyvet) de az egész "csattanója" az volt, hogy a vámpírok között még ma is terjed egy legenda egy félelmetes alakról aki nappal is tud mászkálni és halált hoz mindenkire. Vagy valami ilyesmi. És ezért lett a címe Legenda Vagyok!!! Tamtadamm (hatalmas drámai hatás) na de tényleg ez a könyvben egészen hatásos volt...
Meg a csaj is vámpír kém akivel találkozik.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én még csak most jutottam el addig, hogy megnézzem a Transformers-t.

Hát nemgondoltam volna hogy ennyire fog tetszeni! Szuper volt! Persze van egy pár megjegyzésem..

olyan általános izék.. a jófijú csajtalan idétlen, a főrobot aki jó piros/kék (akárcsak supermen vagy pókember, stb,) és a csaj az csak úgy belecsöppen a dolgokba és ahelyett, hogy fogná magát és hazamenne inkább rohangál a sráccal.

Lehet hogy csak káprázott a szemem, de amikor mennek az autobotok az országóton (úgy a film vége felé) az egyikben látszik az ember aki vezeti a kocsit XD

szerintem ezt még megnézem egy párszor, mert KELL.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Két jó filmet is láttam a napokban. Az egyik a Head in the clouds, magyarul Nézz az égre a címe azt hiszem. Jó kezdés után még jobban folytatódik és egy megdöbbentő befejezéssel zárul. Ajánlani tudom csak. Charlize Theron és Penélope Cruz megint jót alakított.
A másik film a Pillangó effektus. Előszrö a második részhez volt "szerencsém" és a tapasztalatok miatt félve ültem le ez elé, igaz már évek óta terveztem a megnézését. Azonban jól tettem, hogy menéztem, körülbelül 5 perc kellett ahhoz, hogy rájöjjek erre a kezdés után. Folyamatosan tátva volt a szám és azt mondogattam: deduuurva, júúj, fúúú. Hát érdekes kis film, kihagyhatatlan.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

a pillango effektus nagyon jo film. van második része is de azt már asszem nem néztem meg mert vmi nagy baromság, ráadásul az elsőből nincsenek is benne a szereplők.

én két jo filmet láttam az elmult pár napban :) az egyik a bud spencer terence hill párossal: az ördög jobb és bal keze a másik meg the transporter 2 :) jason statham annyira édi pasi :P már az első is nagyon tetszett :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:shock: ennyire pozitív csalódás már régen ért.. Vacancy, annyira tipikus sztorija van, h úgy ültem le nézni, h ezen most tuti bealszok. tipikus kerülőutat teszek, de közbe elromlik a kocsi, még jó, h ott egy motel, ahol reggelig meg lehet szállni, persze senki nem akarja, h onnan élve elmenjenek.., DE annyira korrekt volt a movie, h már bennem is előidézett némi szorongást, h most vaj mi fog történni. Szó szerint egy csomó para volt benne. Nem azt mondom, h életem legjobb filmje, de határozottan tetszett! Ajánlom, ha valaki szereti az ilyet..
Válasz küldése