ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez egy visual novelből származó anime, ami eredetileg 2 játék és 2 sztori (van összefüggés a két sztori között, de nem nagyon folyásolják be egymást), de az animében egybevonták, méghozzá felváltva mutatja a két sztorit.
Az egyik sztori főhőse Hirono Hiro, aki fiú, szegény, és abból él, hogy shoujo mangákat rajzol. Ahhoz, hogy el tudja tartani magát, sokat kell otthon rajzolnia, ezért csomószor lóg iskolából, hogy tudjon dolgozni. A gyerekkori barátja, Shindou Kei (csaj) folyton kioktatja, hogy a sulit nem kéne elhanyagolni, és különben se egészséges folyamatosan rajzni (mivel a főhős karja betegségből nagyon begörcsöl, ha sokat mozgatja). A suliban megismerkedik a főhős egy lánnyal, Miyamura Miyakoval, aki többet is lóg suliból, mint a főhős, azzal a magyarázattal, hogy a nem akarja sulival, hanem inkább sokkal érdekesebb dolgokkal akarja eltölteni az idejét. Többet nem mondok el :P
A másik sztori főhőse Asou Renji, egy fiú, aki nagyon szeret olvasni. Egyik nap suli után kimegy a természetre olvasni, és amikor hazajönne, útközben egy elhagyatott vonatmegllóban meglát egy szép lányt, aki szemfedőt hord. Odamegy és megismerik egymást. Onnantól minden nap odamegy suli után a vonatmegállóba a lányhoz, és egyszer közelebb kerülnek egymáshoz, de aztán kiderül valami kellemetlen a csajról.

Asszem ennyi elég lesz. Eddig 9 rész van készen, és szerintem nagyon jó. Tök jók a drámai jelenetek és ami volt eddig, romantikus jelenet. Aki nézi, az mondja mit gondol.

EDIT: az "ef - a tale of melodies a 2. sorozat"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amcsi 2008.10.15. 02:01-kor.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Örülök ennek a topicnak, ugyanis épp tegnap merült fel bennem hogy meg kellene érdeklődni hogy ez miféle cucc (ugyanazok subbolják akik a Gundam00-át és megtetszettek a képek az oldalukon). Még nem kezdetem el nézni, de gondolkodom rajta... mihez tudnád hasonlítani? Főleg hangulatilag érdekelne, mert a történet elég jól körvonalazódik abból amit leírtál.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Az openingjéig jutottam az animének (x3), de az valami fantasztikus. Mind az első bevezető alternativ, és a "real opening" is. Igaz jó japán énekeshez híven itt se nagyon érteni az angol szöveget, de van ez így :lol:
Egyetlen hibája, hogy az opening 6. másodpercénél levágtam, hogy ez dating-simből van. És én most nagyon elhatároztam magam, hogy ilyeneket nem nézek meg, mert az milyen már. Erre meg itt jön az ef, és megint rájövök, hogy a legjobb sztorik mindig dating-simekből lesznek >_<' Tehát lehet, most megtörik a jég és megnézetem magammal, de ne várjatok sokat...x3
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Sephiroth írta:Örülök ennek a topicnak, ugyanis épp tegnap merült fel bennem hogy meg kellene érdeklõdni hogy ez miféle cucc (ugyanazok subbolják akik a Gundam00-át és megtetszettek a képek az oldalukon). Még nem kezdetem el nézni, de gondolkodom rajta... mihez tudnád hasonlítani? Fõleg hangulatilag érdekelne, mert a történet elég jól körvonalazódik abból amit leírtál.
Hmm... van benne filózgatás, így kicsit az Air meg az Evangeliont juttatja az eszembe... nem tudom mit mondjak, ebben nem vagyok jó, inkább kérdezd, hogy mi van benne, és megmondom, hogy van-e benne olyan :D

btw itt az opening videója: http://youtube.com/watch?v=aeyiUQPf53o
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nekem egyelőre ez az őszi szezonból a kedvencem. Engem nem is igazán a történet fogott meg, mert azért láttunk már ilyet, bár Chihiro esete egyedivé és látszólag elmélyülté teszi a dolgokat de azért kevés új van a nap alatt. Amiért nem tudom abbahagyni a nézését az a látványvilága. Nagyon rápörögtem az egyedi kameraállásokra és vágásokra, meg a fura képzavarokra :D Ahogy például a szereplők kontrújain belül látszik a háttér, vagy ahogy hirtelen szintelenné válik az egész, vagy minden vörös lesz és mindez igazodik az aktuális párbeszédhez, eseményekhez. Szemet gyönörködtető. Utoljára nekem talán a Soultaker nyújtott hasonló vizuális éményt. Én azért egy próbát ajánlanék mindenkinek belőle, bár volt aki csak azt mondta, hogy nem érdekli, de letölti, mert jó lesz AMV alapanyagnak :)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Most néztem meg a promót.... ANYÁM BOROGASS!!!!! Na ez aminek most nekiesek mint egy zsák tégla... nagyon régóta kerestem már egy sorozatot ami PONT EZT a hangulatot árasztja....A rajz minőségéről már nem is beszélve, a színek a fények... bár a karakterdizájn egy kicsit elnagyolt, de csak hogy tudjak mire panaszkodni. Proceeding to episode 1, prepare for impact...

-----------------------------------------

Oké, első rész megvolt. Valami hihetetlenül elvarázsolt ez a cucc, a szó jó értelmében. Különösen a Színek és az állóképek hangulata fogott meg. Egyes jeleneteknél a beállítások/fény-árnyékkompozíciók olyanok, mintha a Lain alkotói túl sok Shoujo-t néztek volna :D (Pl. hazasétálós rész a közepénél kb) Nézni fogom asszem.

EDIT+: A sorozat openingje az első olyan anime zeném, ami határozottan jobban tetszik kareoke változatban. Az éneket valahogy nem érzem helyesnek....elrontja az összhatást, ami a promóban olyan szépen ottvolt...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ennyi dicséret után gondoltam belenézek. Le is szedtem pár részt, de ahogy elkezdtem nézni az elsőt, beugrott, h én ebbe már egyszer belekezdtem és a felénél alt+F4 majd shift+del következett.. :D, de mivel már lent volt egy pár rész ezért most tovább néztem. Ha már valamihez hasonlítanom kéne akkor az Airrel egyetértek, de a többit már túlzásnak tartom. A legnagyobb problémám vele, h egész egyszerűen nem érdekelt a karakterek sorsa, most úgy a 7. rész azért alakított vmit. Renji végre rájött, h miért veszélyes Chihiróval járnia, kár h kicsit későn... Meg talán sajnálnám Miyakot, de ott az igazi áldozat Hirono. Egy biztos, Kei-t meggyűlőltem és remélem meg fogja szívni! Továbbá egy-két 'új' vizuális effektet is kaptunk, ami azért már elkellett. Szóval nem akartam, de végülis ott kötöttem ki, h nézem.. :)

Btw Chihiró esete sem annyira egyedi, nem is tudom mikori film, a cím asszem: Az első 50 randi :dirr:

----

Valaki szólhatot volna, h a stáblista után is van még egy pár másodpercnyi rész.. :dirr:, ne de sebaj, mert Kei suck! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Tudom, láttam az 50 első randi filmet. Az animében ez memória helyzet hasonló, de mégis vannak eltérések is.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

no most hogy befejeződött a sorozat, felteszem a kérdést. tényleg van olyan jó? jól végződött? érdemes megnézni? ^-^
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A 11. részig tök oké a dolog, az utolsó rész az olyan háááát... De érdemes megnézni szerintem.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Érdemes vagy sem részemről relatív, de meg lehet 1szer nézni, csak tényleg minek kellet az a 12-ik rész? mondom ezt úgy h vmiért már az első perctől szúrta a szemem, szal lehet, h nem rossz... :) Bár logikát semmi képp sem érdemes keresni benne...
Ha abbahagyják a 11ik résznél, akkor a vége mindenképp megért volna egy pár jó szót, de a kellemes drámát sikerült felszámolniuk. :neutral:
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A 12. rész, hát
Spoilers írta:a 11. résznél a Renji felőli sad endingből csináltak... mégegy sad endinget. Legalább lett volna valami csoda vagy valami
DE
Spoilers again írta:Hiro jól járt, és a két csaj is vele, és azért már érdemes volt ezt megnézni. És Miyako kawaii és Ribbon, úgyhogy jó választás volt :D
Legyen 7/10
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Raw [Q-R] ef - a tale of memories. Director's cut ep 03 + NCED (DVD XviD 880x496 24fps AC3 + Booklet).rar

Fogalmam sincs, h milyen lehet a director's cut, meg annyira nem s érdekel, h szinkron nélkül megnézzem, de gondoltam hátha valikt érdekel... a TokyoToson találtam.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Hm, vélemény 2.0: ez tipikusan az az anime, ami azért van, hogy nézzük.
Ha pedig gonosz akarok lenni, "azért ilyen szép, hogy még véletlenül se a történetre figyeljünk". Eddig 10/5. Majd ha a végére értem jön egy utó-értékelés. Bár lehet, hogy csak az eroge 'előélete' miatt vagyok most ilyen. Oppsz :weh:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szép anime. Az első fele kellemes, a második pedig határozottan izgalmas (a műfajhoz képest). Örülök, hogy megnéztem.
Spoiler:
Chihiro + Renji forever. <3 (Amúgy tényleg 50 első randi feeling.) Miyako és Hiro rohadjanak meg. XD Szegény Kei. Miért van az, hogy a gyerekkori barátnő, aki nap mint nap gondoskodik az egyedül élő főszereplő fiúról, mindig megszívja, mert a srác az újonnan felbukkant titokzatos csajt választja, akiről szinte nem is tud semmit? Jó, a Solában is ez történt, de az tetszett, mert jól megoldották, itt viszont kifejezetten felhúzott ez a dolog. Szóval ellentétes véleményen vagyok, mint ak.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Yuriko-chan írta:Miért van az, hogy a gyerekkori barátnő, aki nap mint nap gondoskodik az egyedül élő főszereplő fiúról, mindig megszívja, mert a srác az újonnan felbukkant titokzatos csajt választja, akiről szinte nem is tud semmit?
Lehet hogy pont azért mert új és titokzatos :wink:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az a "baj", hogy én is Miyako-t választottam volna az adott helyzetben. Kei az a tipikus aranyos lány, aki mindig ott van, mindig lehet rá számítani, és mindent elnéz, megbocsát. Épp ezért nem motiválja az embert (ahogy nem motiválta Hiro-t sem), nincs meg az a misztikum, izgalom, amit az ember keres.
Miyako a másik oldalon, nap nap után igényli a törődést. Elviselheteten akarnok ugyan, ezt elismerem, de Hironak mégis többet számít, mert kiemeli az apátiájából, és megadja neki a színt amit keresett.
Valahol Kei-jel szemben ez persze nem fair, de ahogy ő is mondja, ő igazából passzívan állt a dologhoz, és arra számított hogy egyszer majd csak úgy összejönnek, mert ez az amit az emberek szoktak. Aztán megalakítják az átlagos japán családot.
Hiro döntése valahol az álmokról szólt, mint ez az egész sorozat.
Persze cinikusan mondhatnám, hogyha Kei endinget csinálnak akkor most ugyanilyen komoly képpel magyaráznám hogy miért volt ez így jó ahogy volt :D Dating simtől az ember ne várjon kőbe vésett igazságokat.


De mondjuk nekem a Chihiro-s történet sokkal jobban tetszett, végül is ilyen 2on1 dating simes felállást láttunk már ezer animében, nem volt benne semmi egyedi vagy különleges. Ami engem leginkább megfogott mégis az egész anime-ben, az az egyedi hangulat, a beállítások, a zene. Maga a rendezés volt olyan amitől a lélegzete is eláll az embernek, és ezért szemet húnyok a tartalom felett.

Mint mikor egy csiszolt kristály borospohárba átlagos bort töltenek.

9 pont, de ebből 8,5 a hangulat és az atmoszféra amit teremtettek hozzá. Ezek után a dating simes háremes love-romance műfajból nagyon nehéz lesz bármi újszerűt kihozni. A történet fronton már régen nem lehet, és az EF-nél egyedibb látvány-hangulatvilágot legalábbis irtózatosan nagy munka és képzelőerő segítségével lehet csak.
Egyszer majd.
Azért kiváncsi leszek arra a sorozatra :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Sephiroth írta:Ami engem leginkább megfogott mégis az egész anime-ben, az az egyedi hangulat, a beállítások, a zene. Maga a rendezés volt olyan amitől a lélegzete is eláll az embernek, és ezért szemet húnyok a tartalom felett.
Ez érdekesen hangzik. Lehet, hogy belenézek ebbe a sorozatba. Eddig egy ilyen anime volt, ahol a rendezés, a beállítások és a vágások kedvéért még az iszonyat vontatott történetet is képes voltam végignézni: Zettai Shonen. Ha még nem láttad, ajánlom figyelmedbe. :)
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Végignézve. Kissé csalódva. A történet valahogy egyátalán nem tudott lekötni. Volt 1 jelenet, amire azt mondom, hogy kellően eltalált volt, mégpedig a 7. rész utolsó 5 perce a hangpostával. Először semmi... Aztán idegesített... Még jobban idegesített... Aztán átjött Miyako minden kétségbeesése, félelme, tisztára mint aki az életéért vergődik. És ehhez kellett, hogy az a jelenet hosszú legyen. A végén pedig Kei feltette az ire a pontot. Kegyetlen volt.

Nagy kár, hogy gyakorlatilag ennyi, ami talán meg is fog maradni bennem az egészből 1 hét múlva. Pedig nekem nincs ilyen retroizé amnéziám :D

A képi világ szép, meg kreatív, bár kissé hatásvadász. (Ez nem áll a karakter dizájnra, mert abban nem találtam semmi eredetit, formabontót. )
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nekem is az a kedvenc jelenetem, egyike a legkegyetlenebb dolgoknak amiket anime-ben láttam.
Történet fronton tényleg nem egy nagy vasziszdasz a mű, de szerintem nem is ez volt a szempont.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: ef - a tale of memories

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Második szezon, első részből egyelőre csak egy rossz minőségű speedsub van (remélem a menclave viszi megint a projectet....). Az OP nagyon eltalált (Euphoric Field + gitárok = királyság), a német szövegek kissé furák. A hangulat a régi (miért változtassunk egy bevált recepten). A történet most is 2 fronton zajlik, ráadásul itt nem is egy időben. Az első fele főleg a szereplők 1. szezonbeli elő (utó) élete miatt érdekel, a másik meg ilyen... lehet hogy jó lesz ez is, bár egyelőre nem látom annyira a potenciált (bár ugyanígy voltam annó a Hiro-Miyako-Kei arccal is). Nekem meggyőző volt eddig.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A melodies OP nem oylan epic, mint az első szezoné^^
Tök jó újra látni a karaktereket az első szezonból. Ez a második sorozat is ígéretesnek tűnik^^

És átírtam a topic címét. Hozzáraktam, hogy ef - a tale of melodies.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A második rész valahogy annyira nem nyűgözött le, viszont a harmadikban valahogy visszatért a jó öreg hangulat ("a tale of photoshop filters" mondják a gonoszok :D ). Viszont van itt valami, ami kissé ledöbbentett.

SPOILER

Nem tudom hogy én vagyok e lassú felfogású, de nekem most esett le, hogy a két cselekményszál (és már az Ef - memories esetében is) két külön városban, két külön kontinensen játszódik. Egyszerűen van két ugyanolyan templom, és Yuuko és Himura így lakhatnak "ugyanabban" a templomban, mint azt az első szezon alapján hittem. És akkor ezért volt az, hogy Kei és Chihiro mindig csak sms-ben kommunikáltak... én azt hittem fél órányira lakhatnak max egymástól, erre kiderül retrospektívben, hogy fél világnyira. Az egész között most az összekötő szál Mizuki, aki tanulmányútra ment Japánból (Kei-Hiro-Miyako) Amerikába (Renji-Chihiro-Kuze).

SPOILER VÉGE

Nem mondom azt, hogy az évszázad fordulata, de valahogy eléggé ledöbbentett, hogy egy 13 rész alatt meg sem kérdőjelezett dolgot kell most újragondolnom.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

amcsi írta:A melodies OP nem oylan epic, mint az első szezoné^^
Egyetértek.
Sephiroth írta:SPOILER

Nem tudom hogy én vagyok e lassú felfogású, de nekem most esett le, hogy a két cselekményszál (és már az Ef - memories esetében is) két külön városban, két külön kontinensen játszódik. Egyszerűen van két ugyanolyan templom, és Yuuko és Himura így lakhatnak "ugyanabban" a templomban, mint azt az első szezon alapján hittem. És akkor ezért volt az, hogy Kei és Chihiro mindig csak sms-ben kommunikáltak... én azt hittem fél órányira lakhatnak max egymástól, erre kiderül retrospektívben, hogy fél világnyira. Az egész között most az összekötő szál Mizuki, aki tanulmányútra ment Japánból (Kei-Hiro-Miyako) Amerikába (Renji-Chihiro-Kuze).

SPOILER VÉGE
Spoiler:
Nekem ma lett gyanús, hogy Mizuki esetleg nem Japánban van, az egyik mondata után, de hogy már a memories-ban is...? o_O És igen, a melodies-ban ráadásul még az idősíkok is különböznek. Bevallom, erre nem magamtól jöttem rá a 2. rész megtekintése után, bár lehet, hogy előbb-utóbb feltűnt volna. Mindenesetre egy dolog biztos: jól megkeverik a nézőt.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: ef - a tale of memories & ef - a tale of melodies

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Sephiroth: lol, ezt én se tudtam, de nem is nagyon figyeltem/érdekelt, a fasza drámával voltam elfoglalva^^

És igen, a 3. rész NAGYON zír volt. Ismét jön jó dráma^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése