Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Vavyan Fable - Sárkánykönny nagggyon jóó egyszerüen nem lehet le tenni ::jeye::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chiigirl 2008.02.27. 17:24-kor.
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Túl vagyok az After Darkon, és picit csalódott vagyok :(

Az a bajom, hogy feldobott benne nagyon sokmindent, amit aztán nem bontott ki egyáltalán. És mivel a könyv összesen 6 óra eseményét tartalmazza, és ezalatt is nagyon nagyon sokminden történik, ezért persze nem nagyon volt arra lehetőség hogy mindent elmondjon, hogy miért van, meg ha nem villantja fel ezeket a kis meg nem magyarázott dolgokat, akkor meg lapos a történet, de akkor is hiányérzetem van. Ugyanezen okokból a végét sem érzem megfelelőnek...
Szóval bejött ez a könyv a Szputnyik mellé, mert ahogy az is, ez is tetszett, csak az összes többi nagyon sokkal jobb :)


És most Hanif Kureishi: The Buddha of Suburbia következik, erről az első fejzet után még nincs sokmindent mondani :D
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Vavyan Fable Fattyúdalát kezdem el ma ugyhogy még vélemény nincs de a Sárkánykönny után csak jóra számíthatok ::taka:: jee
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

C.S. Lewis: A fájdalom.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Frank Herbert: A Dűne.


rávettek a scifisizékre...

:D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Buddha of Suburbia nagyon jó volt.

Na de ez már nem mondható el a Jerome Coctoo féle Semmi sem az aminek látszik könyvről. Mondhatjuk, hogy nem érte el, hogy más könyvet is megvegyek tőle. A történet maga nem volt rossz (különösebben jó se), de amitől rosszul voltam azok ezek a csöpögős dolgok, mint balzsamos nyár, vagy hogy előző este leesett a hó, hisz az angyalok nem tétlenkedtek és megrázták párnájukat, vagy az oly lágyan fújta meg a hangszert, mint ahogyan a tavaszi szellő simogatja a fák és bokrok halványzöld kölyökleveleit. Annyira nem illettek a történethez, és tele volt ilyennel az egész könyv, emellett minden olyan borzasztó idilli volt, és mindenki beleszeretett akibe kelett, a bérgyilkos jófej és szerethető volt, az igazi negatív szereplő kb csak fél oldalt szerepelt a könyv vége előtt, hogy el ne ronthassa ezt a fullasztó idillt, mindneki rém gazdag, festményeket meg antik órákat vásárolnak, beutazzk a világot, ha Svájcban ragadnak a hóesés miatt, akkor helikopter viszi őket Milánóba, mindneki kedves, jófej, szerény meg minden, szóval egyszerűen a könyv belefullaszt a sok idilli csöpögős tökéletes cuccba.

Nem is tudom, miért olvastam végig... egyes részknél teljesen rosszul voltam :D

Úgyhogy vissza Hanif Kureishihez :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

LABIRINTUSt olvasom, nagyon jó. Sok a rejtély, nem lehet tudni ki megbízható. Na meg az eretnekek megtámadása teljesen olyan volt mint az Isbali mészárlás.

1209 júliusában egy tizenhat éves carcassonne-i lány titokzatos könyvet kap az apjától, benne a Megfeszített Krisztus kicsorgó vérét felfogó Szent Grál titkával, amelynek gyökerei az ókori Egyiptom sivatagi homokja mélyéről erednek... 2005 júliusában Alice Tanner két csontvázat talál a Carcassonne körüli hegyekben végzett ásatások során. A rejtett sírüreg belsejében Alice hitetlenkedve fedezi föl, hogy érteni véli az üreg kofalába vésett titokzatos, ősi szavakat. Már túl késő, amikor rádöbben, hogy olyan események sodrásába került, amelyek fölött neki nincs hatalma, s hogy személyes sorsa elszakíthatatlan szálakkal kötődik a 800 évvel korábban élt eretnekek sorsához. Legenda, vallás, történelem, múlt és jelen lebilincselően izgalmas meséje.

Minden benne van ami kell, még szerelem is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Újra elkapott a vámpírláz. :mrgreen: Az Anita Blake könyveknek álltam neki, túl vagyok a Bűnös vágyakon. Nemrég pedig elkezdtem a Lestat a vámpírt. Csak valami sorrendet sem ártana tartanom. Előbb volt terítéken az Armand, aztán most olvasom a Lestatot, az Interjú pedig még csak filmen volt meg. -_-"
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Steven Erikson - Éjsötét Áradat (A malaza bukottak könyvének regéje 5.)

Egy ideje nem olvasok már Fantasyt, (leszámítva a Tűz és Jég dala ciklust), de a Malaza sorozat visszaadta a hitemet a műfajban. Komoly, elgondolkodtató, és élvezetes olvasmány, tele újszerű ötletekkel és frappáns megoldásokkal, csak ajánlani tudom mindenkinek. Ez az 5. kötet, 10 van betervezve, darabja 5-600 oldal, szal nem "könnyű" olvasmány, de megéri.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Vettem anyukám szülinapjára két könyvet, előbbi első helyen áll most a történelmi könyvek között, így biztos nem lesz csalódás.

A TŰZ LEÁNYAI

ERSKINE, BARBARA

Kétezer évvel ezelőtt a rómaiak megszállják Britanniát, és a hercegnő, aki az egyik legbefolyásosabb törzs, a Briganti Szövetség trónjának várományosa, azzal szembesül, hogy a félelmetes ellenség egyre közelebb kerül népéhez. Cartimandua világát a kezdetektől a viszály és a szerelmi fellángolás, a bosszú és a megtorlás uralja.
A történet másik szála napjainkban játszódik: Viv Lloyd Rees Edingburgh-ban élő történész elmélyed a kelta királynőt övező mítoszok kutatásában. A témáról könyvet is írt, történetünk idején pedig éppen az ifjú királynő életének dramatizálásán fáradozik Pat Hebden színésznő segítségével.
Viv tanszékének vezetője, Hugh Graham, állandóan beosztottja nyomában van, miközben a fiatal tanárnőnek meg kell küzdenie a Cartimandua-látomással és az egyre erősödő hittel, hogy a királynő valós történelmi alak volt. A lidércnyomás még félelmetesebbé válik, amikor Viv birtokába kerül egy kelta korabeli megátkozott melltű. Patet és Hugh-t egyszerre rántja magával a szenvedély és a féltékenység, a keserű rivalizálás és a mindent elsöprő szerelem. A múlt eközben átfedésbe kerül a jelennel, és a végzetes trió kénytelen szembenézni a legnagyobb életveszéllyel is.

A MÚLT ÁRNYAI

ERSKINE, BARBARA

Sűrű, áthatolhatatlan köd gomolygott a félsziget fölött, jeges fuvallatot hagyva maga után. Az emberek nyugtalanul forgolódtak ágyukban, a gyermekek panaszosan sírtak fel a sötétben# Manningtree és Mistley környékének sötét múltja van. 1664-ben Cromwell Boszorkányüldöző Generálisa bűbájossággal vádolt asszonyokat kínzott meg e vidéken, köztük Lizát, a vajákos asszonyt - akinek takaros háza még ma is áll - és Sarah-t, a földesúr lányát. Azt beszélik valamennyi áldozat lelke visszajár, s az ódon főutcai boltban kísértenek. Emma Dickson, a csinos, fiatal közgazdász feladta látványos nagyvárosi karrierjét, hogy beköltözzön Liza vadregényes vidéki házába. Halloween közeledtével azonban egyre gyakrabban támadnak szörnyű látomásai a sötét múltról. Végső elkeseredésében a fiatal lelkészhez fordul, nem is sejtve, hogy a férfi valami megmagyarázhatatlan és veszélyes történet fogságában vergődik.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Kiharu írta:Újra elkapott a vámpírláz. :mrgreen: Az Anita Blake könyveknek álltam neki
Ezek már nekem is régi vágyaim. Majd ha tele leszek zsével, akkor megveszem őket. :)
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hát újabb Hanif Kureishit mégse kezdtem, ehelyett Muszasit olvasok, és jó ám :D az első kötet végefelé tartok.
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Suetonius - Caesarok élete :-P
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

marci_attila írta:Muszasit olvasok, és jó ám :D az első kötet végefelé tartok.
Én olvasnám már a másodikat is ha nem kerülne oly sokba. :neutral:

Mellesleg az A hadviselés művészete-t olvasom újra és újra. :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Nemrég kezdtem el kíváncsiságból elolvasni Hubbard-tól a Dianetikát (szcientológus cucc). 30 oldal után még mindig azt tömik a fejembe, hogy a világ legnagyobb titkát fogom megtudni, amint végigolvastam a könyvet... Meglátjuk =|
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Xenu? LOL XDDDD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gensou írta:...a világ legnagyobb titkát fogom megtudni, amint végigolvastam a könyvet... Meglátjuk =|
Ha netán megtudod, elárulod nekünk? lol
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Gensou: Én elolvastam és elárulhatom neked.
A titok: A könyvvel semmire sem mész, meg kell keresned egy "szakembert" és kemény összegeket kell fizetned neki. Semmire sem jó az a könyv.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

DDv: tudom, csak heccből olvasom, hogy megtudjam, mire olyan büszke több ezer ember 9_9 Eszem ágában sincs pénzt kiadni azért, hogy megtudjam, a lelkem igazából egy ufo-é... Upsz, spoiler? xD

Brb a nagy titokkal :dirr:
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

HellRaiseR írta:
marci_attila írta:Muszasit olvasok, és jó ám :D az első kötet végefelé tartok.
Én olvasnám már a másodikat is ha nem kerülne oly sokba. :neutral:
Hát szerencsére jövendőbeli az első négy kötetet egyben kapta karácsonyra az én szüleimtől :)

Ma fejeztem be az első kötetet.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nem rossz a Musashi, az elsőt már olvastam (megvan már 4 kötet), a másodikat elméletben olvasom, de igazából nem XD Valahogy annyira nem olvastatja magát velem.
(Van egy könyvem aminek a címe Dharma hobók, már vagy 3szor elkezdtem, de annyira nem tetszik, meg nem igazán értem, hogy úgy döntöttem el sem olvasom )

Nah mindegy, szóval én most a Csokoládé folytatását olvasom a Csokoládécipőket.Nagyon jó könyv, bár ez elején nagyon furcsának gondolta, már megszoktam, és nagyon tetszik. :D :D
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kíváncsi vagyok mikor lesz kinn az ötödik, mert ez már sokadik kiadása a sorozatnak...
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem a Potter 7. kötetét és maximálisan elégedett vagyok. Kitűnő lezárása égy méltán népszerű sorozatnak. És érdekesmód nem is vagyok szomorú, hogy vége. :D Jól volt ez így lezárva. (persze úgy hogy azért meghagyta a folytatás lehetőségét.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Elolvastam Hanif Kureishitől a The Body and Seven Storiest, és hát nagyom jó volt. Főleg The Body, ami arról szól, hogy mi is van, ha öregen az agyadat fiatal testbe teszik át. Bár a vége... Na mindegy...

És már bele is kezdtem Orhan Pamuktól a Nevem Pirosba.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Vladimir Nabokov: The Annotated Lolita

angolul tudtam, csak megszerezni. A suliban a könyvtárosnő azt mondta nincs a könyvtárban a tartalma miatt. Adott egy hetet, hogy megszerezzem, ha nemtudtam volna ő kölcsönadta volna magyarul. De meglett. És nagyon nehéz a nyelvezete, szal ne olvassátok angolul, ha nem vagytok jobb angolosok.

Amúgy jókönyv :D :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése