Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Általános

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

Mivel csak spéci témák voltak ezért nyitottam egy ilyet, remélem nem baj.

utóbbi időben mikor flasgetben elindítom a letöltéseket gyakran előfordul h felugrik egy alert h "nem az outlook az alap értelmezett levelező", az ok ra vagy az x re kattintva bezárja a flasgetet :mad: aztán kezdhetem elölről :mad:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Videólejátszáshoz kapcsolódó kérdésem lenne:

Az Ureshii-féle 1920x1080-as Ghost Hound részek egy asztali gépen 1280x1024-es monitoron, MPC-vel, ffdshow kodekkel teljesen betöltik a képet (ahogy kell), míg ugyanezek a fájlok egy notebookon (1280x800 felbontás), szintén MPC-vel, de CoreAVC kodekkel lejátszva 960x540 méretben nyílnak meg, és az mpc szerint ez a 100%-os méret. Mi ennek az oka?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Érdemleges infot nem igazán találtam, csak 1-2 morzsát. Lehetséges okok:

-MPC bug
-MPC overlay beállítás (az illetőnél vmr9-nél jelentkezett)
-egyéb MPC v. kódek beállítás, nem kizárt a frame skip a lejátszás gyorsítása érdekében
-ATI vga beállítás

Kb ennyi, ebből én annyit tok kiszűrni, h kódek(csomag) reinstall, az előző beállítások törlésével, persze ez sem tuti megoldás, csak egy halovány tipp...

kaldvi: Nem használtam flashget-et, nem tom, h miért kell neki az outlook, de nézz szét az optionsbe, h hol kéri és miért. vmi kell, h legyen az outlookkal kapcsolatban. Mit használsz levelező proginak és/vagy van-e egyáltalán outlook a gépen? A vezérlőpult/programok eltávolítása, ha zat elindít, akkor a bal fölső sarokban lehet 3 "opció" közül választani. Ott be lehet állítani ilyeneket is, h mik az alapértelmezettek.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Nem tudom kinek mennyire hír, de most vizsgáltam be a Windows Media playe 11-et, ami simán együttműködik a 3.80-as K-Lite Mega CP-vel, és mindent lejátszik.
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Nekem elég egy CCCP+MPC. :cool:
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem csak annyi enne a kérdésem,hogy hogyan lehetne media player alatt feliratot,és hangsávot váltani,nekem nem sikerült rájönnöm,VLC-t használok,de érdekelne a media player is.Ahogyan észrevettem,az mkv-t se nagyon szereti.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Attól függ milyen Media Playered van.
Ha Media Player Classic akkor jobb gomb-->Filters/Szűrők. Itt megtalálod mindkettőt.
Ha nem Classic, akkor fogalmam sincs. Bocsi.

Egyébként a Media Player nem szereti az mkv-t? Valószínüleg nincs fent a megfelelő kodek.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Most olyat mondok, h 1 hétig fogom szégyellni magam: a KMPlayer jó! :roll:
Igaz bugzik ez is, de itt is egész tűrhetően müxik a support, ha vmi nem lenne kerek..
Ami még ennél is cikibb, h csak azért próbáltam ki mert az MPC új 64bites verziója megadta magát. :? :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

KMPlayer home írta:...Befejezetlen/Sérült AVI fájl lejátszása (Sérült rész átugrása)...
egyelőre csak emiatt kipróbálom, mert az MPlayer ezt elég próblémásan oldja meg, már ha sikerül neki... :?

amúgy én tökéletesen elvagyok a WMP11+CCCP összeállítással :) + screenshothoz BSPlayer, bár van egy pár videó, amit az nem nagyon szeret... (a cccp a januári verzió)

EDIT: nos... mivel most találtam meg az options menüt, ezért nagyon remélem, h vhol ki lehet kapcsolni ezt az always on top effektust, mert eléggé zavaró (és még a tálcára sem lehet letenni rendesen, mert mindig felugrik)... viszont 80%ig kész .avi-t, amit kipróbáltam vele, simán vitte, nem akadt meg a hiányzó részknél, ellentétben az MPlayerrel, úgyhogy egyelőre marad:)
kösz a tippet:D
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A Windows Media Playernél a beállításokat kell megnézni, ott is a gyorsgombokat. A mint audio S mint subtitles szokott lenni, ha mégsem működik akkor valószínűleg K-Lite operál és a külső media splitterrel lehet manipulálni őket. A tálcán a film közben felugró ikonra jobbkatt, és megjelennek a lehetőségek...

Mindazonáltal úgy tűnik még mindig nem a K-Liteon múlik, hogy összehangolatóak lesznek e a WMP-vel...
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

outsyder írta:ki lehet kapcsolni ezt az always on top effektust
Jobb klikk-képernyő beállítások-elhelyezkedés
A HD filmek szép lejátszásához, meg a haladó video beállításokba keress olyat, h Magas minőség, defaulton inkább a teljesítményre megy. Amúgy meg épp ezért tetszett meg, mert rendesen kezeli a h264 hardveres gyorsítását (feltéve, ha a vga is támogatja), új élményt volt, h mind gyorsítani mind egyből egy adott időpontra ugorni, egy cseppnyi akadás nélkül is lehet. (természetesen full HD-s felbontás és magas minőség), aztán meg belemásztam a menüjébe és..két eltévedés között, rájöttem, h semmi sincs benne, amit ne lehetne beállítani... maga lenne az álom, ha elérhető lenne 64biten is. :D

De ha már általános, akkor hagy ajánljak még egy jó kis progit:
Total Uninstall. Azt hittem ez is csak egy tetszetős nevű uninstaller a sok közül, de egész kellemesen csalódtam benne. Ez sem 100%-os, de uninstall után a mappákat is és a registry bejegyzések nagy részét is törli ellenben a sima uninstallal..
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

azt már láttam, h lesz mit átböngésznem, köszi, már kikapcsoltam, h mindig felül legyen:)
a HD-t buktam, örülök, ha egy-két sorozat 720p-s részét rendesen le tudom játszani, pl szerintem az új Appleseed 720p-s 4 gigás verzióját súlyosan bebuktam, pedig majdnem lentvan... :(
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát, ha lejátszó,akkor nekem a VLC jött be. Amióta felfedeztem,azóta nincs gondom semminek a lejátszásával,bár a zenét inkább Media Playerrel,vagy Winamp-pal nyomom. (Tényleg,hol lehetne a Mp-hez anime skineket leszedni?Winamphoz találtam sokat.)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Itt. A múltkor velem is ezt játszotta. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, így már ment! :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ma amikor bekapcsoltam Vörit (avagy Dell Inspiron 5010), a következő figyelmeztető izé jött be: The AC battery does not charge .... meg egy csomó más szöveg. Ezután megnyomtam az F3-at bevitt a BIOSba ott írt egy csomó olyat amit nem értettem és inkább Esc és kiléptem.

Természetesen instant elkezdtem a bőgést, vagy 10 perces sírás után nekiálltam Gúglizni.

Mondjuk legelösször is kihúztam a konnektorból az egészet és nekiálltam DVDket írni, mert vizsgaidőszak van basszus, ha Vöri meghal én öngyilkos leszek. :(

Nah, a Gúglizás eredményei:
1. Vegyél új akkut - ATYAÚRISTEN?! AZ EGY VAGYON!!
2. Vegyél új alaplapot - EZ MOST VICC?!
3. Töltsd le a legutolsó BIOSt és updateljd, ennyi. - TESSÉK? A BIOS UPDATELHETŐ DOLOG?
4. Marhaság az egész, a gépednek semmi baja, Dell szoftver szar, másnak évekig kiíírja semmi gond nincsen. -BI-BIZTOS?

Én aggódom.

Pénteken viszem kitakaríttatni. Már attól is félek mondjuk. Van arra valami program, hogy átfuttassa az ember, és a gép kiírja hány baja van meg hol fáj?

Valaki hasonló probléma?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Attól, hogy nem tölt az aksi, a gépet még simán lehet használni kábelről. Ha nem használod hurcibálás közben, akkor köbö észre sem fogod venni a különbséget. Persze egészséges, ha van hozzá akku, de nem életfeltétel. Az akkumulátor tényleg drága, de a géped még anélkül is használható, szóval a körülményekhez képest jól is jártál.
(Kis sírás: az én gépemben november közepén egy chip vált el az alaplaptól, és a gép használhatatlanná vált. Míg ki nem derült, pontosan mivan, agyalhattam azon, hogy az alaplap-e a szar, vagy a chip, ettől függően lesz-e 22 vagy 122 ezer a csere... és programokat kellett volna leadnom, meg gyakorolni a prog2 zh-ra.)
BIOSban még nem kerestem az aksit, de ha rémképeim nem csalnak, ott úgyis csak annyit írna ki, hogy mi újság vele. Ez, ha lehet hinni a Dellnek, hardverhiba, ezt pénz beleölés nélkül nem fogod tudni megúszni. Nem tudom pontosan, hogy a Dellnek milyen saját hibalehetőségei vannak, de egészen biztos vagyok benne, hogyha az alaplapodat sütötte volna meg, annak "jobban örülnél". A BIOSt felesleges is frissíteni, az csak arra szolgál, hogy a meglévő harverből kihozd a maximumot. Meg különben is macerás, és ha jól hallottam, kicsit rizikós is.
Diagnosztikára én ezt találtam neked. Részleteket nem tudok, hugomnak van Dell (strapabíró kis dög), nem ismerem behatóbban.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszi a linket!

Amúgy már megkaptam ma, hogy nyugodjak meg a Dell jól bírja. Igazából töltődik, meg minden, de reggel óta nem kapcsoltam ki csak sleepeltettem. :|

Noh, majd meglássuk.

És át tudom érezni a helyzetet, nagyon sajnálom.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Gonosz leszek: azt mondanám, gyaluld le a rákba a Dell szoftvert, tiszta oprendszer rá, és akkor befogja :twisted: A hardver meg tölt, ha akar, ahhoz nem kell a hulladék szoftver: majd kipróbálhatod kábel nélkül, meddig megy, kábellel meg biztos fog, akkor is, ha meghal az akku.

BIOSt nem kell bántani, ha egyébként nincsenek problémák a géppel, aminek ez lehetne a megoldása. Tipikusan a "ha nem romlott el, ne javítsd meg" esete :) Alaplapcsere szerintem is rossz vicc, akku nélkül meg végülis működik, csak helyhez kötve és nem lesz neki beépített szünetmentes.

szerk. elolvastam jobban. Nem, ez asszem nem oldja meg, erre tényleg lehet a biosfrissítés a megoldás, már ha ez tényleg egy ismert hiba (mondjuk rosszul érzékeli a töltést), vaktában nem dobálunk föl új biosokat ::jeye::


Kicsit megvilágítom azért, amit írtam, még az animékben is fontos, hogy az ellenség nem csak gonosz, mert az, hanem valamitől azzá lett :vigyor: Van a kezem alatt 2 gép. Mindkettőnek ugyanaz az alapja, ha a grafikát nem nézzük, de az mindegy is most. Az egyik az otthoni asztal( alatt)i gépem, szép tiszta win7/64-gyel, mikor még vinyó volt benne, akkor is szépen ment rajta az XP, most pedig SSD-vel pattog, mint a pöttyöslabda. A másik a munkahelyi laptopom, benne ugyanúgy core2 duo processzor és 2GB RAM, viszont iszonyat mennyiségű, a cégnél kötelező hulladék van rátelepítve. A sebessége borzasztó, majd' 10 perc, mire dolgozhatok rajta bekapcsolás után, gépelés közben másodpercekre megáll tekerni a vinyót, hasonló műsor bármilyen dokumentumot vagy egy chatablakot megnyitni (van egy belsős chatprogram, mivel állandóan mindenféle népekkel kell beszélnünk, meg egymással, na az is megérne egy misét...). Egyértelmű, hogy szegény nem tehet róla, hogy ennyire hulladék, csak rogyásig pakolták a szerencsétlent szeméttel :knife:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hányszor akarod még a Baby Princesst újranézni? :knife:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
Hányszor akarod még a Baby Princesst újranézni? :knife:
XDDDDDDDDDD

1. Legalább egyszer, mert eddig kb. csak beletekergettem. XD Pl. jó lenne azért látnom is, hogy került a sok csaj közé, nem csak MAL-on olvasni... XD

2. Jó kérdés, az a fajta cucc, amit nem biztos, hogy kiírok, de egyelőre letörölni sincs szívem. XD Még él bennem a remény, hogy ezt valaha folytatják, és hogy kivételesen az a csaj lesz a canon ending, akinek én is szurkolok.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Valakinek van ötlete, miért nem működik a japán kiadású Shuffle! Visual Fanbookhoz járó CD-m? Elindulni elindul, a menü még bejön, de utána akármelyik menüpontra nyomok, nem csinál semmit. (Kivéve a quit, az megy. :dirr:) Próbáltam kétféle régiókódos lejátszóval, különböző programokkal (VLC, Power DVD), de semmi. A rendszerkövetelmények elvileg okésak, XP-n futnia kellene, meg valami 100 mega memória kell csak neki. (Elsősorban képek és zenék vannak rajta.)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A windosban magyarul a'szem területi beállítások néven lehet mindenféle lokalizációs beállításokat beállítani, ami független a felhasználói felület nyelvétől, de egyes programok, főleg a a távol-keleti nyelvűek, működése függ ezektől. Viszont, hogy egy program miatt, ne kelljen a teljes oprendszert japánra állítani van egy segédprogram, ami ezt alkalmazásokként megtudja tenni. http://www.microsoft.com/downloads/hu-h ... 14c89f6ddd

De mivel ez csak egy CD-menüje, nem tudom van-e hatással rá. Ha mégis lenne köze hozzá akkor szerintem a lejátszókon keresztül, szóval egy lejátszóból kéne másik példányt felrakni japán területi beállításokkal.

(Nekem a S;G VN-em produkált ilyet lokalizálás nélkül. De az kicsit más mint egy DVD menüje. :weh: )
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Csak én vagyok kibukva azon, hogy a Tiger and Bunny-t csak bluerayben lehet letölteni? ... nem találom sehol mkvban vagy aviban vagy valami, értitek ami nem 10-17 gigás...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése