Top 5 Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Top 5 anime:

1. Kino no Tabi
2. Pale Cocoon
3. Wolf's Rain
4. Ghost in the Shell (+SAC)
5. Mushishi
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

1. Inuyasha
2. Fruits Basket
3. La Corda D'oro
4. Spiral
5. Kaleido Star

*6. Paradise Kiss
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
xycucu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.08.26. 10:44
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: xycucu »

Top 5 anime:

1.Gravitation
2.Dn angel
3.Loveless
4.Inukami
5.Inuyasha
Stb......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xycucu 2007.09.17. 13:22-kor.
Kép
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

1. Ouran High School Host Club - Nagyon jó anime. És a sok helyes bishi...*__*
2. School Days - Beleszerettem a játékba. Amikor megtudtam, hogy lesz belőle anime, nagyon örültem. Nagyon szép sorozat.
3. Elfen Lied - Eleinte túl félelmetesnek találtam, de rászántam magam és végignéztem. Azóta is az egyik kedvenc animém.
4. Zero no Tsukaima - Nem tudom mi fogott meg annyira ebben az animében, egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Louise kawaii! \(^_^)/
5. Lucky Star/Hayate no Gotoku! - Nem tudom eldönteni, melyik tetszik jobban, mindkettő vicces, és szórakoztató.

Persze még van egy csomó =)
Avatar
Legato Bluesummers
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.07.04. 20:10

Hozzászólás Szerző: Legato Bluesummers »

Elfen Lied - Az abszolút kedvenc.

Kanon 2006 - Na ez az amit mindenkinek látni kell!Annyi benne a jó dolog hogy el sen kezdem sorolni.

Shuffle!/Shuffle! Memories - Eleinte gyengének tűnt, de mire a végére értem már a kedvenceim között volt.

AIR TV/Movie/AIR in Summer - :D ...Gao... :D

Higurashi no Naku Kori ni/Higurashi no Naku Koro ni Kai - Hátborzongató a maga kegyetlen én néha módján.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Húha, csak a legjobb 5? O_o Hát, megpróbálom...de ezek közöt sorrend végképpp nincs. O_o

Fullmetal Alchemist: Mert az érzelmek teljes skáláját éltem át, miközben néztem
Pale Cocoon: Csupán tegnap óta ismerem, de elgondolkodtatott rendesen
Winter Cicada: Csak, mert megérdemlem. És mert csodaszép. ^^
Trigun: He nevetni akarok garantált megoldás, de a drámai pillanatoknak sincs híján
Ginban Kaleidoscope: Igazából nem tudom miért írtam be a felsorolásba, nem találtam rá igazi okot, amiért itt kéne lennie, csupán mikor ki akartam húzni, akkor éreztem, hogy nem. Ez itt marad.
Comedy
Voices of a Distant Star
The Place Promised In Our Early Days


És ez igen is 5 darab! ^^ Kétszer is átszámoltam, és amúgyis csak annyit mondtam, hogy megpróbálok 5-öt összeszedni. ^^
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

1. Death Note - nehéz volt döntenem a DN és FMA között, mert mindekettőt szinte ugyanannyira szeretem. Két olyan anime, amit éjjel egykor is néztem (pedig akkor már tényleg fáradt vagyok), mert nem tudtam abbahagyni. Mégis a DN vitte az első helyet, mert egyszerűen tökéletes, egy felesleges perc sincs benne, a karakterek fantasztikusak. Úgy jó, ahogy van.
2. Tehát Fullmetal Alchemist. Nem tudok mást mondani, csak imádom és fantasztikus az egész. Mint ahogy mondtam nem sok választotta el az első helytől nálam.
3. Elfen Lied - akárki akármit mond, akkor is jó ez az anime.
4. Inuyasha - Sesshoumaru felküzdötte nálam a 4. helyre.
5. ezt a helyet még tartogatom
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
rudi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.21. 19:14

Hozzászólás Szerző: rudi »

1:neon genesis evangelion
2:kimi ga nozomu eien
3:fullmetal alchemist
4:death note
5:dragon ball z,gt
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

1. Death Note
2. Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto
3. Jigoku shoujo
4. Jyu Oh Sei
5. X
6. Loveless - ezt nem hagyhattam ki. Vétek lett volna.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hmmm....öt! Erősen gondolkodom miket láttam eddig!

1. InuYasha - örök szerelem és mint ilyet a no1 pozició illeti meg!
2. Kaleido Star - talán a mondanivaló miatt, de erősen hezitálok! Igazából itt van egy nagy űr! Nem érzek még animét elég jónak a 2. helyre, de maradjon ez!
3. Paradise kiss - sosem unom meg, de nem elég jó a második helyre!
4. Hell girl - csakis Ren miatt! :D Na jó, nem csak! Szép lassan rabul ejtett!
5. R.O.D. - valahogy többet vártam tőle!

Hát ennyi lenne! De ez még a kezdet! Életem során még annyi animét látni szeretnék, hogy nem tudnék biztos listát írni! Majd többször jövök! :wink:
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Utena - zseniális és kész!
Read or Die - az SM után évekkel az első animém, számomra a kezdet
Nana - valahogy jól érzem magam tőle
Strawberry Panic - nem is tudom... leginkább a hangulat miatt
Oniisama E - egyszerűen látni kell!

A Sailor Moon-t azért mindenképp meg kell említenem, de nem lenne igazságos hasonlítgatni. Örök és megunhatatlan!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

1, Scrapped Princess, Suikoden, Mirage

2, Chrno Crusade, Meine Liebe

3, FateStaynight

4,Himikoden, Utaware

5, RomeoXJuliet
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

5-öt lehet csak írni? Hát legyen:

1. Inuyasha: Örök kedvenc már nagyon régóta. Mást nem is kell nagyon mondanom. Azaz de: a 70-100 részeket soha nem veszem bele a számolásba. Azok ugyanis menhetetlenül [CENSORED]-ek...

2. Bleach/Basilisk: Egy ninjás és egy Shounen cucc. Mindkettő rendkívűl minőségi és figyelemre méltó. (Bár most a Bleach a Bounto-k miatt nem a legjobb... Igen még csak itt tartok :P )

3. Fate Stay Night/Yu-Gi-Oh DM: Utóbbi nagy kedvenc és az első 3-ból soha nem fog kikerülni. Előbbi meg a 2006-os Anime-k közül a No. 1 és szintén nagy kedvencem.

4. Ayakashi Ayashi/Death Note/Utawarerumono: 4. helyen egyszerre 3-an is vannak, mert nem tudok dönteni. Mind3 egyformán uralkodó az Anime-k között számomra.

5. Naruto/Chrno Crusade/Fullmetal Alchemist: 3 igen népszerű main stream cucc, amik engem is sikeresen megfertőztek. Nagyon nincs mit kommentálni itt se.

Ennyi! Pedig még a Deeper Kyo, Gantz, Claymore, Champloo, Slayers, Monster és Ouran is beférne... -__-
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

1. Higurashi no Naku Koro ni
2. Hellsing
3. Vampire Hunter D - Shaman King
4. Princess Tutu - Mermaid Melody
5. Le Portrait de Petit Cossette
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

1. Jigoku Shojo
2. Cowboy Bebop
3. Trigun
4. Vándorló palota
5. Totoro

Az utolsó kettő szerintem a legjobb alkotása Miyazakinak.
Gazerock is not dead!
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Nagyon régen jártam erre és megfogott ez a téma. Elgondolkoztatott...

1. Slayers
Első anime amit valaha láttam. (amiről tudtam h ez anime, DB SM a magyar csatornákon persze nézegettem) RM (Real Media) formátumban a három sorozat 5 vagy 6 CDn volt meg. 1 rész < 40mb. Az angoltudásom olyan szintem volt hogy egy beszédtelibb 5 perc megnézése kb 15 percbe tellett a szótárazással és fordítással együt. Itt ott képkocánként kellett előrehaladni h találjunk egy olyan helyet ahol nics elmosódva a felirat és el tudjuk olvasni (egy jó barátommal néztük). Mégis az önfeledt nevetés sok óráját szerezte nekem, és mikor újranéztem sok évvel később akkor sem okozott csalódást. Csak annyit vállal hogy szórakoztat, de azt teljesíti gond nélkül.

2. Saikano (Saushi Heiki Kanojo, She the ultimate weapon)
Garantált sokk. Én amúgy is picit jobban beleélem magam a történetekbe, de talán ez volt rám a legnagyobb érzelmi hatással. Átkoz néhány ember akiknek ajánlottam, és a visszajelzések alapján őket sem hagyta hidegen, bár nem mindig pozitív volt az eredmény. A kedvencem az a barátom, aki abbahagyta a 9. rész figyelmeztetésénél. (aki látta tudja) Soha nem fejezte be, és világosan megmondta hogy nem is fogja.

3. NANA/Death Note
Bár gondolom nagyon kevesen raknák őket egymás mellé, nekem mégis ők vannak a harmadik helyen. Mindkettő realista, mindkettő kiemelkedő mind a történet, mind a hangszínészi teljesítmény, mind a vizuális megvalósítás szempontjából. Egyik sem statikus szereplőkkel dolgozik, fontos a tényező az események hatására változó főszereplő. A befejezése mind a kettőnek egyedi. (Bár a NANA-t folytatják majd, DN-ot nem nagyon :)) A NANA-ból napi 6-8 résznél többent nehezen néztem meg elsőre mert érzelmileg kimerített, a DN-t alig tudtam 2 darabra szedni h ne egyszerre nézzem meg.

4. FMA+Movie
Kell a negyedik helyhez a film nyujtotta befejezés, a sorozatot végig teljes elégedettséggel néztem, de függőben hagyott befejezés elkeserített. Dráma/Humor/Akció kiváló keveréke az a shonen anime, részletesen kidolgozott világképel, minden szereplő egyéniség, nagyon ritkán dolgozik a megszokott shonen sablonokkal, fordulatos történet, még az ellenfelek is szimpatikusak (Lust, Greed jeeeHááá).

5. 5cm per second / Voices of a distant star
Sok sorozat van ami többet nyújt, de mindenképpen szeretném mindenki figyelmébe ajánlani ezt a két szösszenetet, főleg arra rámutatva, hogy mind a kettőt egy ember készítette. (Persze ugyanaz a rendező, de ő végezte a teljes karakterdesign-t az animációt és a hangok nagy többségét is ő vette fel) Makoto Shinkai egyszerűen kitűnő munkát végzett, mindkét esetben 25 percbe egy-egy teljes történetet sűrít, amik hasonlóak ugyan, de én meg tudtam bocsájtani. :D

UI: Sokak kedvencei Inuyasha, Bleach, Naruto. Kitűnő munka mind, de főleg képregényben élvezhető. A jó start után mindegyik sorozat belefullad abba, hogy a készítők nem tudják, esetleg nem is akarják pontosan követni a mangát. Így az időhúzás, és a fillerek áldozati leszenk. Mindegyikből legalább 50 részt megnéztem, de az első fillerözönnél legkésőbb mindig kiestem, és enyhe idegbajjal vetettem magam az internetre majd megnyugodva olvastam tovább (vagy inkább előről) kedvenc szereplőim történetét.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez így van, mondjuk az utolsó ponthoz én annyit tennék hozzá, hogy az IY-ben szerintem nem nagyon volt időhúzás, ezért is volt több "filler arc", mivel extrém esetben akár 10 fejezetet is feldolgoztak egyetlen epizódban. Ez jó volt olyan szempontból, hogy visszaadták a manga pörgős hangulatát, viszont ugye elkerülhetetlenné váltak a filler részek. ^^" (Mondjuk nekem az IY-nél mind az anime, mind a manga bejött. :)) Jah, még annyit, hogy 50 rész körül egyiknél sem kezdődnek még el a fillerek, esetleg a Bleach-nél.
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Elnézést a pontatlanságért régen volt, az IY legalább addig néztem amikor a kardját vörössé változtatja h áttörhesse Naraku pajzsát. A Narutot amig Souske el nem megy a Leaf faluból, a Bleach ben pedig még biztosan emlékszem h megmentették Rukiát és hazamentek. (Animében eddig, mangát amíg megírták :D) Nem tudom ezek pontosan hányadik részek...
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Vörös Tessaiga az a 80-82. rész, ha jól emlékszem, a Narutóban az a rész, a 135., Bleach-et pedig nem néztem, de asszem jól emlékszel, mert a Soul Society Arc-nak úgy 50-60. részek körül van vége. :)
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

No akkor eltaláltam. :) Ahol nem ott is csak másfél, két és félszeres volt a tévedésem. :D :D :D

Ui: köszön az infot, lusta vagyok magamtól nem néztem volna meg...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rhyagelle 2008.04.02. 14:18-kor.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Nagisa-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.03.22. 13:33
Tartózkodási hely: Otthon

Hozzászólás Szerző: Nagisa-chan »

1. Air
2. Kanon
3. Trigun
4. Nana
5. Strawberry Panic!
Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

1. Ghost in the shell (52 rész , és a három mozi ) nálam az elsö szerelem
2. Memories (mind a három rész , de "Stink Bomb" tetszet a legjobban )
3. Chihiro szellemországban ( Miyazaki filmjeinek hangulatát nagyon szeretem ,igazi kikapcsolodás mindegyik filmje )
4. Hoshi no Koe (tudom , hogy csak egy 25 perces OVA , de nagyon szépek a képek ill. a történet is magával ragadó )
5. Nauszika
Avatar
Renshi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.07.20. 14:24
Nem:
Tartózkodási hely: Jigoku

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Renshi »

1. Blood+
2. Death Note
3. Full Metal Alchemist
4. Shinigami no Ballad
5. Paradise Kiss
Kép
Van értelme az olyan szárnynak is mely nem képes repülni, mert magában hordozza azokat az emlékeket, mikor még képes voltak rá.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Khaos »

One Piece - TEH BEST EVAR!!1!11
The Girl Who Leapt Through Time - Gyönyörű, ahogy ömlik a valóság a képernyőről...
Great Teacher Onizuka - Teacherz are teh bestest!
Bleach - No fillerz, good points...
Onegai Teacher - Luv luv luv <3

Talán ez a sorrend, talán nem...
De van itt 'futottak még' kategória is:
Naruto - A shippuuden és a fantasztikus dramaturgiájú folytatás elvette egy kicsit a kedvemet, de az ősi 136 rész még mindig a legjobb.
They Are My Noble Masters - Paródia jó humorral, és imádnivaló pillanatokkal, de annyira azért nem.
Bokura Ga Ita - Ez csak a fakanál érzelmi szintjén állókat nem hatja meg sírásig.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: zebra »

Serial Experiments Lain
Kaiba
Paranoia Agent
Haibane Renmei
Neon Genesis Evangelion+End of Evangelion
Válasz küldése