Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Pedig van olyan. :-P
Kép
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

De ha már szemüveg, akkor könyörgöm, miért ilyen bénákat? xD Egyedül Wolfie szemüvege megy el valahogy, illik a pofikájához.
Mnn, mintha Alucard folyamatosan vissza bishiülne...első ovában rossz volt ránézni, de egész szépen fejlődik. Nagyon helyes x) Shota és bishiWalterre vagyok már kíváncsi. El ne rontsák nekem az én shotámat. Amit Schröddel műveltek elég volt O_O De még rózsaszín... ._."

Igen, én mindig a legfontosabbakat ragadom ki a sorozatokból XD
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Megnéztem én is, de az elsp három OVa jobban tetszett, úgy veszem észre egyre több a cg animáció, a sok csillogó villogó efektezés, így nem az igazi :P
Valyon mennyit kell várnunk a következő részre?
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Nos én a mangát ismertem meg előbb és utána jött az anime. De mivel ez a topic nem mangás, hát nem áradozok róla. Nos az animéről az a véleményem, hogy 10. részig nagyon jól meg van csinálva, a grafika is király, a szereplők is királyak, de.... De sajnos megjelenik Incognito és ezzel elásta megát nálam az anime. Már kezdtem örülni, hogy végre egy hitelesebb adaptáció erre.... Pedig nagyon sok jót kilehetett volna hozni ebből az animéből. A másik bajom pedig az, hogy kihagytak olyan szereplőt(ket) akik tényleg hiányoztak (pl.: Pip Bernadott). De ettől függetlenül tetszik csak hát Incognito *nehéz sóhaj*
Gazerock is not dead!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Mitsu: nézd az OVAt, az újra kezdi és hitelesebb manga adaptáció
Kép
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Azt is láttam a 3. részig... Valóban hitelesebb és nincs is benne Incognito :-P
Gazerock is not dead!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Pip nekem is hiányzik (meg Integra eredeti személyisége :/) T_T~ De sajna mikor a tv sorozat készült, a manga még sehol nem tartott.
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Mondjuk ezért nem értem miért kell néhány mangából ami még nagyon a sorozat elején tart csak úgy ,,bumm bele" animét készíteni.... :?
Gazerock is not dead!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

azért mert az emberek nem látnak a jövőbe és még ma akarnak pénzt szerezni

1. Anime stúdió meglátja, hogy van egy még csak két kötetes de baromi sikeres manga.
2. A stúdió megkérdi az alkotót, hogy tudja-e, hogy hogyan és mikorra akarja befejezni.
3. Az alkotó megvonja a vállát, mivel ő még pár évig szeretne ebből a mangából megélni, pláne mivel ötletei is vannak.
4. A stúdió azt látja, hogy most sikeres a manga, de arra semmi garanciája nincs, hogy az holnap, egy hónap múlva, két év múlva sikeres marad-e vagy sem.
5, Stúdió elkészíti az animét elcs@szett befejezéssel és bezsebeli a pénzt.
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Hellsing Live! (?))

http://uk.youtube.com/watch?v=Fl4bJqmY5KQ

Érdekes... :-P
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez most komoly? és angol termék? az azt jelenti nálunk is lesz moziban! MAJD :D ha kész a film =P

de mi ez már hogy seras victoria a cím alatt? (mondjuk már van pár tippem rá..)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Nanee, pont fanszerViktóriát? Remélem ez még valami megkésett április 1-jei cucc O.o
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

én nem. mert szvsz ezis jobb mint a semmi. Megaztán nemtudhatjuk mi lesz belőle.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Ez csak április elsejei tréfa volt. (Legalábbis minden jel erre mutat.)
Nem kell félni, Hanon. :-P
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Majd elolvasom mangában. :dirr:
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Hellsing OVA 5 megnézve. Hát nagyon jó volt. Tartják a színvonalat bizony :D Csak az az egy dolog volt zavaró, hogy Alucardnak egyáltalán nem jutott szerep. Integrás autós jelenet király volt. Walter cérnás-mészárlása szintén. Zombis-öldöklős jelenet nagyon kemény volt :D A zenei aláfestés is egyre jobb lesz minden részben, de az abszolút favorit jelenet Anderson és az Iskariotiak beugrója, a két Cross Fire-ős szereplő is megjelent, hát az csúcs volt! Csak sajna pont ott lett vége és megint várhatunk 1 évet.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én még csak nemrég értem el odáig, hogy megnézzem a TV-t. Eléggé ambivalens érzelmeim vannak vele kapcsolatban... Egyrészt a zenék nagyon jók, a grafika gyönyörű, a jellemábrázolás fantasztikus, másrészt a történet nagyságrendekkel kevesebb, mint amit vártam... :roll: Nem olvastam a mangát, de jól tippelem, hogy ez egy eléggé zanzásított feldolgozás csak?
Azt viszont már most tudom, hogy a többi Hellsing- cuccra is vevő vagyok, mert a hangulata magával ragadó!
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nagyjából úgy néz ki a dolog, hogy a Valentine tesók után az anime sztorijának már nem sok köze van a mangához. A mangában hál Istennek nincs Incognito se, de helyette vannak világuralomra törő nácik. :D Viszont a manga sose próbál olyan komoly lenni, mint az TV sorozat.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

shizu írta: Nem olvastam a mangát, de jól tippelem, hogy ez egy eléggé zanzásított feldolgozás csak?
A manga? mint feldolgozás??? :knife: :wtf:
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nem azért, de szerintem a mondat értelme az, hogy a Hellsing anime az a Hellsing manga zanzásított feldolgozása-e. És a válasz igen :) Most "fut" az Hellsing OVA sorozat kb félévente egy epizóddal, ez a manga történetetét követte elvileg ameddig néztem. Nekem sajnos nem tetszett annyira, hiányzott a sorozat egyszerű rajzstílusa, és azok a dögös zenék :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az 5. OVA-t elnézve egyre inkább az az érzésem, hogy ezt nem nekem találták ki. Az ezerszer elhasznált alapkoncepció (vámpír/nácik) még elviselhető lenne, de olyannyira nem történik semmi az átlag 8 havonta kijövő 50 perces részekben, hogy azt tanítani kellene. Egy ilyen szellős produkcióban egyszerűen nem lehet 5 percig mutatni, ahogy leesik egy pezsgőspohár, vagy éppen olyan xedik mellékszereplő (aki úgyis meghal mindjárt) beszél 10 percig igazából semmiről. Itt van az a pont, ahol a pozőrség már önmagába fordul, és értelmét veszti (és hozzá kell tennem, kifejezetten kedvelem a pozőr szereplőket animekben). Az egyetlen értelmes rész az autós üldözés volt, meg jó volt látni újra Andersen atyát és díszes kompániáját.
Nem lenne ez rossz, csak azért, mert Hellsing, és mert ennyire ritkán jön ki új rész, sokkal magasabbak az ember elvárásai. Nem sokat segít ezen, hogy az OVA meg sem próbál ezekhez felnőni.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: shizu »

Biiru Seijin írta:Nem azért, de szerintem a mondat értelme az, hogy a Hellsing anime az a Hellsing manga zanzásított feldolgozása-e.
Pontosan! Utalószavak, ugye...
Egyébként erősen gondolkozom a mangán, azt mindenki annyira dícséri...
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Sephiroth: mondjuk az általad kiemelt pontok kissé elragadottnak tűnnek. Szerintem minden pontosan a helyén van, én még nem láttam ennyire kibontva a csúnyábbik oldalt, és bőven belefér, főleg, hogy az anime egésze a Hellsing intézet, jobb-rosszabb idők beli, dicsőségéről szól végig.

shizu: Szintúgy. Nem vagyok egy mangás alkat, és csak nagyon ritkán teszek kivételeket. Ez lesz a második mangasorozat amibe belekezdek...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én anno megnéztem a TV sorozatot, és bírtam. :D Aztán most, hogy elkezdték kiadni nálunk, a mangát is olvasom, és kellemesen csalódtam. :D Sokkal több fekete humor, elborult idióta jelenet, a pozőrség is megvan (csak épp humorral keverik szokszor XD), és imádom, hogy szinte minden szereplő olyan fejet vág, mintha totál elmebeteg lenne. XDDD A történethez hozzátartozik, hogy az Animaxon újra belenéztem a TV sorozatba is a nosztalgia kedvéért, de amikor Viktoria azon emózott, hogy ő most egy vámpír, akkor voltam úgy vele, hogy "Nekem ez régen tetszett?" :shock: Szóval a manga után tényleg csak egy gyenge eresztés a TV. ^^" (Még úgy is, hogy a nácik vs. vámpírok történet valóban egy lerágott csont, de a hangulat szvsz kárpótol. :D)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én is pont ugyanigy vagyok vele, a régi sorozat már nem is tetszik igy a manga után, de azért az OST-et még előveszem néha. Mangafan belehuzhatna már :vigyor:
Válasz küldése