Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

madfist írta:a genkai portugál fansub (forrás) letöltése nem ajánlott
és igen, simán csak a sorozat felújított változatáról van szó
:dirr: ennyire elcseszett noob napom már rég volt. már összeszámolni sem tudnám, h ma mennyi dolgot néztem be... ha esetleg valaki megtalálja a new moviet, az ne tartsa vissza magát! ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Egy pár vicces videó a hangulat kedvért:
(Azért ide mert csak igazi fan-ok érthetik meg igazán)

Eva Wars
http://www.youtube.com/watch?v=_A6WsDYiY4Y
Gendo's paradise
http://www.youtube.com/watch?v=5inFtoWOMtM
Rei és Shinji privát beszélgetése amit eddig nem halottál
http://www.youtube.com/watch?v=ZcyaOJeYPF0
Asuka hangpostája.
http://www.youtube.com/watch?v=MudeNbayT4c

Angol tudás nem árt ha van mert csak úgy poénos igazán.
Remélem tetszeni fog.
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Az első annyira nem tetszett, a második baromi jó, a harmadik megint nem tetszett annyira, de a negydek jó. Köszi. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

a harmadik az Evangelion ReDeath című zseniális alkotásból van... tessék utána keresni és megnézni
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Rebuild of EVA

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hali!

Fú, de rég nem írtam már ide...
Eléggé felcsigázott a Rebuild of Evangelion cuccos. Már tudom egy ideje, hogy jön, de úgy voltam vele, hogy csak rókabőr...
Aztán megtaláltam a trélert jutúbon és majdnem elélveztem.:D Eszméletlen jó! Komolyan. Süt az EVA hangulat a képekből. Külön jó hír, hogy valami mozioldalon úgy olvastam, hogy majdnem minden szinkronhang stimmel, ami nem kis dolog, mert volt, aki elzárkózott a szinkronozástól, "visszavonult", stb.
Amennyire én tudom, Anno az EVA óta boldog házaséletet él, jóllakott elismeréssel, úgyhogy valószínűleg más lesz a filmek mondanivalója is. Ez sem baj, azért katarzis ide, katarzis oda, minden el tudnánk viselni egy pici hepiendet, talán titokban várjuk is.
Remélem az animenépszerűségi-hullámot meglovagolva eljön a film Mo-ra is... Moziban nézni...@.@

ui: Asuka jön a második moziban, nem kell pánikolni.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Na azt én se bánnám, ha eljutna a Mo. mozikba is, a múlt évben egy anime vetítésről sem halottam.

Részemről maga az anime (TV, movie) nagyon tetszet, rendkívül elgondolkodtató, egyszer a világ sorsa van a középpontban máskor meg a szereplők lelki világa. Shinji esetében meg mintha szembe lenne állítva a kettő arra késztetve a nézőt, hogy dönse el melyik a fontosabb. . Engem mégis a legjobban a grafikája és műfaja fogot meg, végül is nagy lépés volt a meccha animék terén. (Mint a Ghost in the Shell).

A Rebuild of Evangelion-nak egyértelműen szép a grafikája de ez (részemről) egy jó animéhez még nem elég. Bár a történet és a mondanivaló elhagyásától nem tartok, azért remélem lesz olyan hatása mint az elődjének.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Aki még nem volna a legújabb Rebuild 2.0 Trailer az új Eva 05 és 06 főszereplésével.
http://youtube.com/watch?v=bxAR8D5okPo
Ez mind szép és jó de nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem már elegem van belőle hogy a Rebuild 1.0 sehonnan sem tudom megszerezni most már úgy vagyok hogy bármilyen nyelven csak láthassam főleg az újjátervezett (Újrafestett:)) EVA 00 és 01 érdekel bár egy kicsit durva az új Gatling amit Shinji újabban használ de szerintem az új Positron mesterlővész fegyver már túl "csili vili" lett de az új késtartó "Shoulder Blade" az Eva 01-en nagyon jól néz ki.
Hát végezetül én is reménykedem egy Happy Endben jővő év nyarán úgyanis ekkor egyszerre debütál majd a 3. és 4. Rész egy olyan befejezés lenne igazán jó amiben a szereplők már felnőttek (Rei,Shinji,Asuka) és a 4 mozi csak visszaemlékezésük része lenne.Bár ki tudja lehet hogy Anno megint kinyírja az összes kedvenc szereplőnket.
Sebaj majd küldünk neki újabb "meglepetés" levelet mint az END OF EVA végén is.Bár én a személyes behajtás híve vagyok 800m-ről! :sniper:
Avatar
Alucard67
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.03.22. 21:12
Tartózkodási hely: Nerv központ, vagy London, vagy Tokyo, vagy...

Hozzászólás Szerző: Alucard67 »

Az nem egészen trailer, hanem az új film végén az előzetes. Ha nagyon kell én már megtaláltam egy torrenten, itt van: http://www.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=8493 , sajnos moziban készült kamerás video eredeti japán nyelven, alatta még semmi felirat, még csak orosz felirat van hozzá. (Bocsánat ha ezzel most szabályt szegek, de én is vért izzadtam mire meglett, már itt az ideje hogy más is lássa)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Köszi, hogy ezt a linket megosztottad, de tokyotosho az evangelion keresőszóra már nyolcadika óta egy ennél azért egy kategóriával jobb raw-t dob ki.
Kép
Avatar
Alucard67
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.03.22. 21:12
Tartózkodási hely: Nerv központ, vagy London, vagy Tokyo, vagy...

Hozzászólás Szerző: Alucard67 »

Igen, ott is fent van, viszont nem sokkal jobb, az a video amit én beraktam abból lett átkódolva amit te is mondasz, a különbség csak annyi hogy amit te mondasz 1Gb körül van és Video: DivX 5 720x480 30.00fps 1249Kbps [Video 0]
amit én küldtem 330MB és Video: XVID 600x328 25.00fps 357Kbps [Video 0], szóval mint mondtam nem sokkal jobb sajnos, jó lenne már egy DVD kiadás, pláne ha angol felirat is lenne benne :(
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szerintetek van esély rá, hogy a magyar mozikba is eljusson a cucc?
Úgyértem az anime "kultúra" már elég ismert (vö. divatos), és ha már az Akirát meg a GitSet leadják visszamenőleg (ami nagyon helyes), ez is eljöhetne ide.
Mert mégiscsak moziba való az ilyen kaliberű film, nem otthonra a 15 col elé.:P
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ez az, hogy "visszamenőleg". Ergo ha le is adják, nem mostanság fog lenni, addig már a DVD is ki lesz adva...

Á, remélem a szemüveges lányt nem gondolják komolyan...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Alucard67
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.03.22. 21:12
Tartózkodási hely: Nerv központ, vagy London, vagy Tokyo, vagy...

Hozzászólás Szerző: Alucard67 »

Tényleg, ha már szóba került, sejti valaki hogy ki is az a szemüveges csaj az előzetes végén? Lenne tippem, de már így is annyi hülyeséget írtam az előzőekben hogy nem akarom még jobban leégetni magam, inkább csendben, alázatosan kérdezek.
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Csak jönne már, istenem... már nem kell sokat aludni, és nézhetem itthon, moziban, japánul, felirattal, ugye?
Ugye?
Ugye?
Ugye...?
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Torrenttel már le lehet tölteni a Rebuild of EVA 1-et jó minőségben. Sajna nekem nagyon jó minőségű .mkv-t nem szereti a gépem így szaggatja :cry: . De bele-bele néztem. Először azt hittem fake, mert nem láttam különbséget, aztán végre újdonságok is értek. De főleg tényleg csak látványbeli újítás van. Bár a legvége... :-P Mindenesetre NGE kedvencem marad jó sokáig még, de és nem azért, hogy nem örülök az új filmeknek, de azért elég pénzszagú a dolog, igazán fektethetné már másba is az energiáját Anno, mert van egy óriási befutott sorozata, nem kellene ezen nyammogni utána, vagy ha nyammogni akar, ne újradolgozásokat csináljon... Na mindegy, szép munka látványra, bővebbet nem mondok végignézés hiánya miatt :(
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is elkezdtem szedni, de fél napja fut már a torrent és még csak az egytizede jött le, szóval kell hozzá türelem, meg a 2.5 gigás méretből ítélve gép is. Van már info róla, mikor jön a 2. rész? Azt gondoltam, hogy párhavonta majd követik egymást... :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Megnéztem. Jó volt. Már láttam.

Tényleg csak a minőségén fognak javítani?
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

DDv írta:Megnéztem. Jó volt. Már láttam.

Tényleg csak a minőségén fognak javítani?
Nem teljesen, hisz az első movie végén már megjelenik Kaworu, még ha szerepe csekély is, de így nem kizárt, h már aktívan részt fog venni a második részben.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Igen, közben rájöttem, hogy a második már úgy tűnik lényegesen el fog térni...
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:D Valahol mintha azt olvastam volna, h lényegében egy sűrített sorozatot adnak ki, tényleg csak a fontos pontok kerülnek bele, helyenként némi változtatással, így sajnos vagy nem sajnos, de elviekben a régi sorozatot láthatjuk új köntösben.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hihetetlen, de igaz:
1 évet vártam hogy megnézzem, a memóriája a gépnek nem bírta, és ekkor úgy döntött a winchester, hogy meghal... :D mármint ez nem jó, de az igen, hogy végre komplett cserébe lett fektetve, így még ma - vagy holnap - megnézem végre ^^ (ja igen, az első dolog, amit feltettem a vírusírtó után, az a torrent volt az EVA miatt :D).
Nem tudom ki olvassa a mangát, ki nem. Én félig-meddig. Mit gondoltok Kaworuról? Jobban meg lehet benne ismerni. Megmaradt az a véleménye, hogy bár néha nyersnek tűnik, "angyalian" gonosznak, de mégis rájön az ember, hogy mennyire igaza van. Pl. amikor megöli a kiscicát...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tudnátok adni normális torrentet a Rebuild Of Evangelion első részhez? Csak mkv-t találtam, azt meg nem bírja a gépem, meg felirat sincs hozzá.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ahogy láttam, a legnépszerűbb a NERV féle XviD, csak sajna kamerás. Nekem lejött a XPbI4-féle 720p-s változat kemény 4 nap alatt, ugyhogy várom már, hogy legyen egy kis szabadidőm megnézni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Sajna én is csak .mkv-t találtam (ami 2 napja végre már nem probléma :D), abból van kétféle is. De mivel a kisebbet is szaggatja gyengébb gép szerintem nem érdemes a nagyobbal próbálkozni. Amúgy biztosan fel lesz téve előbb vagy utóbb aviban is. Ja, amúgy Kaworura visszatérve, a tippem az, hogy a mangához hasonlóan pilótaszerepet fog kapni. (remélem legalábbis :))
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése