Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem nem lesz baja, de nem is fog 2 gugánál többet mutatni. Viszont kevesebbet lehet (0.5, 1, 1.5, esetleg el se indul, vagy megy, de fagy, akármi). Azt hiszem érdemes hanyagolni a régi 512-est az új 2 guga beszerelése után (ha jól értelmezem a helyzet) - nem nagy különbség a 2 vagy 2.5. Ráadásul a 2*1G-t, ha olyan az alaplap, tudja dual channelben hajtani, ha viszont mellette van egy db 512-es, akkor biztos, hogy azonnal leminősíti single channel üzemmódba. Még ha fel is ismeri a 2.5G-t. Szerintem nem éri meg.

A cserélendő vagy nem cserélendő proc mi is egyébként?
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a kérdés azért hangzott el, mert az alaplap manualjából nem volt tiszta nekem, h most 2 vagy 3 gigát bír. és ilyenkor mindig a legrosszabra készülök :drop: (az ilyesmik eddig kimaradtak az életemből, sose voltam jó belőlük)
időközben betettem, megy, megvan mind a 2,5 giga, sőt, ha minden igaz dualban :shock: most már csak az érdekes, h a CPU-Z miért ír mindegyikhez PC3200 (200MHz)-t, amikor az alaplap indulásnál ddr333-at... (amúgy mindhárom modul 400as)

a proci AthlonXP 2600+
nincs is vele semmi baj, sőt egész jó, szerintem az alaplap a gyenge láncszem (abit nf7-s). ennek ellenére gondoltam már cserére, de egyrészt már sehol se kapni SocketA-s cuccokat, másrészt ha új proci, akkor új alaplap, meg videókártya, esetenként memória is... ja, és még vinyó is, ha csak sata-s alaplap van (bár egy szem átalakítóm van)... inkább egy új gép... szerintem
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ha bővíteni akarsz,és meg akarod tartani a ddr ramokat akkor apro.mogyoro.hu,ott van egy inteles lap,meg proci is bele.ez lga 775-ös,pci-e video megy bele.fujitsu siemens a gyártmány.nekem nem volt sok tapasztalatom az s462-vel,tualatin celeronról egyből athlon x2.vagy ha a mogyoro-n nincs semmi,akkor borisz.hu most épp van athlon lapjuk.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Az azért eléggé meglepne, ha 3 modult bármilyen alaplap is képes lenne dualban hajtani. (Ugye 3 modulból jön ki neked az a 2.5 giga? :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Ha bővíteni akarsz,és meg akarod tartani a ddr ramokat akkor apro.mogyoro.hu,ott van egy inteles lap,meg proci is bele.ez lga 775-ös,pci-e video megy bele.fujitsu siemens a gyártmány.nekem nem volt sok tapasztalatom az s462-vel,tualatin celeronról egyből athlon x2.vagy ha a mogyoro-n nincs semmi,akkor borisz.hu most épp van athlon lapjuk.
Nem érdemes, nem lenne igazán jelentős előrelépés az athlon xp-hez képest, de legalább jó sokba kerülne neki, mert videokártyát is kéne cserélnie.
Ha megy a mostani gépe az összes rammal, és meg van vele elégedve, az jó :) AXP-nek meg úgyis tökmindegy, hogy dual vagy single módban megy a ramja, a processzor FSB-je úgyis single channelhez van méretezve.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

- Gigabyte GA-P35-DS3 Rev 2.1 1600 FSB SATA2, GLan, 3 év gar 20k
- Intel Core2 Duo E8200/6M/1333 dobozos gyári hűtővel 3 év gar: 35k
- 1 GB/1066 DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 6k
- 1 GB/1066 DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 6k
- Tápegység: Chieftec 550W GPS-550AA 12cm fan, PFC 3 év garancia: 17k
- INNO GF GF 8800 GT 512 DDR3 dobozos extra hűtés 1 év gar: 38k
- WD 500/SATA2/16M (WD5000AAKS) vadiúj bontatlan 3 év gar: 20k

Össz: 142K és ez már egy egész jó gép, mind a cpu-n mind a vga-n lehet még spórolni.. csak pldának hoztam, fel, h egy teljes új konfig kb ekörül lenne ilyesmi cuccokkal.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Rage: az ténleg érdekes lenne :dirr: ha minden igaz, akkor a dimm1-2 meg dualban, azokban vannak az 1 gigásak

Cleetus: kösz a tippet, de mostmár egy jó darabig nem igazán áll szándékomban még több pénzt költeni a gépemre (max egy dvd író). ahogy alvaro is mondta, igazán nem lenne nagy fejlődés, meg most ez így jó (azt, h ma reggel meghülyült a wblinds, azt az xp ramaty állapotának tudom be). megpróbálom kihúzni még nyár elejéig ezzel az xpvel, aztán ha sikerül, akkor újrateszem.

ak: tetszetős lista :D be is fizetnék rá (kisebb változtatásokkal), ha lenne rá keret :?
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

csak azért ajánlottam,mert néha én is innét szerzek be cuccokat.a 462-es procikkal nincsen sok tapasztalatom...
a memóriához annyi hozzászólásom lenne,hogy sztem a 800-as és az 1066-os ram között nem túl sok különbség van, a kétszeres ár túlzás értük.inkább 4 db 800-as kellene.
8600 gt 16-18 ropi.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Tényleg hülye kérdés lesz :D
Miért van az, hogy ha AltGr-t és utána egy számot nyomok csak akkor jelenik meg a kis bigyó ha leütök egy másik billentyűt?
Pl.: ^_^ írása közben a kis háromszögek csak egy pótbillentyű lenyomásával jönnek életbe
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na ezt én sem értem..Nekem meg egyszerre kettő háromszögecskét enged,külön egyet nem.. :weh: Fura ez az egész..
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Na ezt én sem értem..Nekem meg egyszerre kettő háromszögecskét enged,külön egyet nem.. :weh: Fura ez az egész..
Milyen böngészőt használtok? Hátha ott a kutya elásva, mert amúgy elképzelésem nincs ::are::
Itt firefox2, és nem csinálja. Amúgy otthon eddig nem futottam bele, én mindig úgy írok spec jeleket, hogy visszaváltok angol kiosztásra :mrgreen:

De agyi állapotom most, szóval nemtom: ::jcrazy::
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

alapvetően ez azért van, mert azok ékezetek, és ha olyan betűt nyomtok meg utána, amire rámegy, akkor arra rá is teszi, ha olyan betűt vagy egyéb karaktert, amire nem tudja rátenni, akkor elé teszi

próbáld ki ^-t úgy, hogy rögtön utána a-t vagy o-t nyomsz, és az eredmény â, ô lesz (e-vel is kéne menni, mert a portugálban van olyan e, de az nem megy :D)

hasonlóan működik sok ékezetes betű: š ą ë ş ę ă stb. stb.

ennek böngészőfüggetlennek kell lenni szerintem, asszem a wordben is pont így működik
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

â wáá, tényleg ^^ köszönöm... És igen, nem böngésződolog, hanem általában...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

marci_attila írta:alapvetően ez azért van, mert azok ékezetek, és ha olyan betűt nyomtok meg utána, amire rámegy, akkor arra rá is teszi, ha olyan betűt vagy egyéb karaktert, amire nem tudja rátenni, akkor elé teszi

próbáld ki ^-t úgy, hogy rögtön utána a-t vagy o-t nyomsz, és az eredmény â, ô lesz (e-vel is kéne menni, mert a portugálban van olyan e, de az nem megy :D)

hasonlóan működik sok ékezetes betű: š ą ë ş ę ă stb. stb.

ennek böngészőfüggetlennek kell lenni szerintem, asszem a wordben is pont így működik
hm, itt nem csinálja... lehet, hogy csak a "magzar" kiosztás működik így, a "magyar 101 gombos" nem? :neutral:
Na mindegy, aránylag ritkán akarok cseszlovák karaktereket írni (majd kiszedem a kódtáblából), inkább az y-z maradjon a rendes helyén, mert az viszont gyakran és nagyon bosszant, ha meg van cserélve :shock:
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hát én magyar billentyűt használok (QWERTZ), és emellett még magyar beállítással is, azt hogy máson mi van, arról fogalmam sincs.

Ezekről az ékezetekről egyébként annyit, hogy kb azok nem működnek így, amik nekem kellenének, tehát Kép (spanyolhoz ) Kép Kép Kép (portugálhoz), hullámos ékezet az úgy általában nem, a kúpos meg csak e-re nem :D

áhá, itt meg nem jeleníti meg őket -> na képként csak sikerül
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a dvdíróm (LG GSA-4167B) az elmúlt pár hónapban érdekesen kezdett viselkedni (két évig semmi baj nem volt vele). DAO-ban tökéletesen ír, újraírhatót szintén, multisession-t is simán elkezdi, be is fejezi, de újabb sessiont már nem tudok hozzáírni és az újraírhatót sem lehet letörölni. próbáltam rákeresni google-ban, de ahány fórum, annyi különböző probléma. erre létezik vmi megoldás?
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

hibaüzenet vagy ilyesmi van? lehet, hogy gyengül a fej és már nem tud elég energiát leadni, de akkor általában már írni sem szokott tudni és calibration error-ral megáll, mondjuk ebben az esetben már írni sem kéne tudnod, mert ahhoz kell a nagyobb energia. Szóval passz... :D (de kezdj el gyűjteni új íróra)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

hibaüzenet nincs, csak annyi, h törlésnél az rw nem újraírható, tegyek be azt, vmint többmenetes folytatásánál a lemez már nem írható...
lehet, ha az lesz (új író), de ennek most nem igazán örülök... :?
holnap majd megpróbálom egy másik gépen törölni az rw-t és megnézem, ot lehet-e folytatni a többmenetest...
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:hibaüzenet nincs, csak annyi, h törlésnél az rw nem újraírható, tegyek be azt, vmint többmenetes folytatásánál a lemez már nem írható...
lehet, ha az lesz (új író), de ennek most nem igazán örülök... :?
holnap majd megpróbálom egy másik gépen törölni az rw-t és megnézem, ot lehet-e folytatni a többmenetest...
Egyéb íróprogrammal próbáltad? Egyáltalán mit használsz?
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Micsoda tévedés volt...
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát nekem az lg dvd olvasóm már 5 éves és semmi baja.Nem is akarok mást venni.Ellenben a pioneer író nagyon nem akart írni,sőt olvasni is egyre kevesebbet szokott.Az írócsere a legjobb megoldás,már nem olyan horribilis árak vannak.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

3 hete vettem LG DVD írót 6700ft. az előző 4 évig bírta kb 1600-1800 írás.
madfist próbáld meg másik íróval, rokonnál 15x tudtam újraírható dvdre írni és behalt ugyanazt a dvdt használom itthon és azóta vagy 30xírtam még rá.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Utóbbi időben kezd zavarni, hogy az internetkapcsolatom, amiért fizetek X összeget (1M/96k), ugyanezen összegért más szolgáltató már ad 10M/2M-t is. Azt hiszem, nem elhanyagolható különbség. Viszont mindenképp érdekelne hogy van-e valaki a UPC-nél. Konkrétan, hgy mennyire megbízható, stabil, stb.
Előre is köszönöm!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Utóbbi időben kezd zavarni, hogy az internetkapcsolatom, amiért fizetek X összeget (1M/96k), ugyanezen összegért más szolgáltató már ad 10M/2M-t is. Azt hiszem, nem elhanyagolható különbség. Viszont mindenképp érdekelne hogy van-e valaki a UPC-nél. Konkrétan, hgy mennyire megbízható, stabil, stb.
Előre is köszönöm!
Jelentem, mi nem vagyunk, viszont voltunk. Stabil volt, egyszer volt csak gond vele asszem huzamosabban (pár nap), de végül helyretették (a lépcsőházi végpontnak volt valami kehéje asszem). Elérni az üfsz-t, vagy zöldágra vergődni vele nem túl egyszerű, telefonon, irodában egyaránt, de asszem ez mindenhol így van kishazánkban :? Maga a net messze sokkal jobb volt, mint az az izé, amit itt kint a hegyen kapunk adsl-t... 4M/256, ami csak majdnem ennyi, az a ~215kbps fölfele az nagyon gyér, és még így is szakadozik. Ha nem szakadozna, akkor 128k lenne a fölfeléje, ami már erősen a használhatatlan szint :mad: csak hát itt nincs más.
Egy a lényeg, én sokkal szívesebben használnék itt is UPC-t, csak hát nincs :(
Még annyit, hogy UPC több helyen csúcsidőben (déltől este akármeddig vagy ilyesmi) lassítja a torrentforgalmat (de lehet, hogy még úgy is jobb, mint az, amit itt az adsl nyújt feltöltésben...). A net egyébjei akkor is ugyanúgy mennek.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekünk otthon fraktal adsl van,és nincs vele sok gond.Az elején nagyon gyarkan,konkrétan percenként szakadozott,de aztán helyreállt.Sebességgel nincs gond, az 1,2-es neten jól megy a torrent,de ha a 10 megás annyi mint az 1 megás,akkor nekem érdemes lenne váltanom.Ez a upc itt a műholdas adsl?
Válasz küldése