Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Biztos volt már másokkal is, nem csak velem, hogy egy könyv olvastán, film láttán stb. elképzelte, milyen jó is lenne, ha ezt megcsinálnák anime-változatban!

Ti mivel voltatok így?

Számomra az első ilyent még nem is animében képzeltem el (de abban is szívesen látnám), mert akkor még nem is igen voltam tisztában vele, hogy mi az, de ezt a történetet konkrétan egy egész estés rajz mozifilmben úúúgy el tudtam volna képzelni. ::daisuki:: A történet Jókai Mór egy novellája, Az istenhegyi székely leány. Arról szól, hogy egy erdélyi vajda a félig elárvult leányát kettős személyiségként neveli föl. Mert ha szelídnek, gyöngédnek neveli, akkor az ő halála után a kapzsi főurak majd elveszik a leány vagyonát, ha viszont szilajnak, férfimód harciasnak, nem találkozik kérője. Ezért hát "csinált" az egy lányából kettőt, kitanította, hogy különbözőképpen viselkedjék, ha az "idősebbik" vadócnak (aki férfiként lovagolt, vívott, lőtt), vagy a "fiatalabbik" gyöngéd virágszálnak adja ki magát, és a leány is olyan ügyes volt, hogy még a hangját is felismerhetetlenségig el tudta változtatni.
Jöttek a kérők a vajda halála után, de mind csak a fiatalabbat akarta, ám az idősebbtől kellett elnyerniük a kezét, az pedig olyan feladatok elé állította őket, hogy rendre megfutamodtak. Ám aztán egy Adorján nevű pásztorlegényt megszeretett a "fiatalabbik", és hogy szerelmét próbára tegye, az "idősebbiknek" kellett szolgáljon egy évig. Ez pont a tatárjárás idejére esett, úgyhogy kalandban, ostromban is bővelkedett a történet, és a legvégén az idősebb lány magamagát ajánlotta a "húga" helyett feleségül.
Nem fejezem be, de happy end lett a vége.

Most ti jöttök! :wink:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Bűn és bűnhődés (ebből manga van is :wink: ), Anna Karenina.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Kb. minden XIX. sz-ban íródott regényt szívesen látnék animeként, de jelen pillanatban legszívesebben talán a Félkegyelműt (ha már Dosztojevszkij) =D
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát én a könyvemet animésíteném,mert amikor szövöm a történetét,a fejemben folytatódik a film.Ha tudnám,akkor rajzolnék is hozzá,de nem tudok.A bal kezem nem mindíg azt a formát rajzolja mint a jobb. :?
A története jó hosszú,azt elmesélem ha valakit érdekel.
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Most olvasom Clive Barkertől a Weaveworldt (magyarul "Korbács" néven kapható), nagyon jó kis könyv, és animének is kellemes lenne.

Egyébként ami érdekes lenne még az Orwelltől az 1984 (nem kérdés miért), bár én személyszerint bármilyen Poe vagy Loveraft novellát szivesen látnék
(Mystery of the Necronomicon címmel van egy 4 részes hentai, bár nem tudom hogy az minőségileg milyen lehet...)

Most jut eszembe, egy több száz részes shounent megnéznék Drizzt kalandjaiból is. :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

papapammm... én a megatokyo webcomicot látnám szívesen animeként. egyedül vagyok ezzel a véleményemmel?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Bármiféle Dumas-anime-adaptációra kapható lennék (Gankutsuou ugye :cool: ). Ezenkívül így hirtelen... Battle Royale --> az új EL XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Aniemből természetesen semmilyet, ellenben néhány kiváló gengszter- illetve horrortörténet film változatát szívesen megtekinteném.
Egyébként azokból, amiket felsoroltatok, sajnos könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy lesz aniem-bastardized verzió. :/
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én azt imádnám, ha az Anne Rice könyvekből (Interjú, Lestat a vámpír, Kárhozottak királynője, Armand, satöbbi...) csinálnának animét!!!
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Cruel Angel írta:papapammm... én a megatokyo webcomicot látnám szívesen animeként. egyedül vagyok ezzel a véleményemmel?
Nem vagy egyedül :D
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Anne Rice könyvekből jó anime születhetne, attól függetlenül hogy kár volt folytatnia az írónőnek 1 könyv után... de animében spec. jól mutatna az, ami könyvben már röhejes :D
Hát amúgy meg ha nem könyvben gondolkodok, akkor talán a törtélemi filmeknek a pártján állnék... (2.vh; mitológia; Európa közékori története...stb.)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hikari írta:Bűn és bűnhődés (ebből manga van is :wink: ), Anna Karenina.
Anna Kareninához is van, Igarashi Yumiko (Candy Candy) készített egyet.

Had legyek én a sablonos, Harry Potter (csak ne 60 éves kinézetű Pitonnal, mint az egyik mangaka rajzain, akinek most nem jut eszembe a neve... ne a filmeket vegyék alapul az átlag életkorhoz). Vagy hamár a film úgyis a tavalyi év bukása volt, akkor a His Dark Materials-ból esetleg.
Esetleg egy Váratlan utazás anime...? Hamár Anne és Emily is van mostmár.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Büszkeség és balítélet ::daisuki::

(Igen, most olvastam el megint a könyvet, de annyira imádom! XD)

*lesi a könyvespolcát*

Hmm... Egykét Verne-regényt el tudnék még képelni animében (pl. Kétévi vakáció).

Ja, és persze: Quo Vadis
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

esetleg egy LotR anime? :D kiváncsi lennék. az elfeket bishiknek kéne rajzolni
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

AyaDid írta:Anne Rice könyvekből jó anime születhetne, attól függetlenül hogy kár volt folytatnia az írónőnek 1 könyv után... de animében spec. jól mutatna az, ami könyvben már röhejes :D
Szerintem nagyon is jó ötlet lenne csinálni belőlük egy animét. (persze nem sok esély van, sőt mondhatnám hogy nincs.) Sokkal könnyebb lenne átlátni néhány dolgot, persze ha jól meg van csinálva. Amúgy nem tudom mi bajod a többi kötettel, nekem a Lestat nagyon nagyon tetszett.
Kiváncsi lennék, hogy hogyan formálnák meg az ő karakterét. Biztos egy csodaszép bishi lenne
::jhihi:: ::daisuki::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Cleetus írta:Hát én a könyvemet animésíteném,mert amikor szövöm a történetét,a fejemben folytatódik a film.Ha tudnám,akkor rajzolnék is hozzá,de nem tudok.A bal kezem nem mindíg azt a formát rajzolja mint a jobb. :?
A története jó hosszú,azt elmesélem ha valakit érdekel.
Engem pl. érdekelne, de azért kicsit zanzásítsd. :wink:
És ha valami olyan könyvet szeretne valaki animében viszontlátni, ami azért valószínű nem egyértelmű mindenkinek, miről szól, arról sem ártana pár szót elejteni, hogy a többiek is elképzelhessék...netalán kedvet kapjanak az olvasásához.
Jaaku írta:Most jut eszembe, egy több száz részes shounent megnéznék Drizzt kalandjaiból is.
Ezen már én is gondolkoztam, de piszook nehéz lenne úgy megcsinálni, hogy ne rontsák el egészen a megírt karaktereket, meg hangulatot. Legalább 1000:1 az arány. :cry:

matsuo-chan: LotR-ből valamilyen rajzfilmet (mozifilm hosszú) készítettek, de nem tudom, anime volt-e
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Quo vadis anime? ::jhuh:: Valahogy el nem tudnám képzelni... De mondjuk Bűn és bűhődést minden további nélkül. Meg pl. a Holt költők társaságát.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Aqualuna írta:
Jaaku írta:Most jut eszembe, egy több száz részes shounent megnéznék Drizzt kalandjaiból is.
Ezen már én is gondolkoztam, de piszook nehéz lenne úgy megcsinálni, hogy ne rontsák el egészen a megírt karaktereket, meg hangulatot.
szerintem meg pont a klasszikusokkal van így. Drizzt esetében pl megoldható lenne, hogy egy modult vesznek alapul a sztorihoz, nem regényt és akkor már csak a karakterekre kell figyelni, meg arra, hogy a sztori vezetése közben ne nagyon rúgjanak fel pár alapvető szabályt. szerintem.
ugyanezen az alapon szívesen látnék pár M* modult, akár kevésbé ismert szereplőkkel (de Alyr Arkhon vagy Mogorva Chei vagy Tier sztorikat is el tudnék nézegetni^^ de a Renegát-ot mindenképpXD)

Vavyan Fable sorozatai (Vis major vagy a Halkirálynő) közül látnék szívesen animét. nagyon kellemes akció-vígjáték lenne :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

áh én barom, hogy felejtkezhettem meg róla? szóval Asimov bácsi utsó két Alapítvány kötetét (Alapítvány Peremén, Alapítvány és Föld) kifejezetten szívesen megnézném. De bármely egyéb Asimov művet feldolgozhatnának.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Stephen King-fan lévén szívesen megnéznék a könyveiből 1-2 animés feldolgozást. :) (Főleg, hogy a japánok amúgy is szeretnek horrorozni, és egyes cuccokban, pl. a Higurashi no naku koro ni-ban vagy a Mermaid Saga-ban, mintha fel lehetne fedezni egy enyhe King-ízt.)
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Nálam a fantasy uralkodik.

Szivesen látnék középfölde animét, bármelyik éráról, azonban például M*-et soha nem adnék japán kézbe, mert szíroham lenne a vége. (Alyr Arkhon, az emós bishi fekete outfitben medzsik ápgréddel. Persze...)
Vavyan Fable - Álmok Tengere érdekelne még. Kedvenc modern epic fantazim.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Huh, jó kis téma, már sokat gondolkoztam rajta. :)


Jaaku írta:Most olvasom Clive Barkertől a Weaveworldt (magyarul "Korbács" néven kapható), nagyon jó kis könyv, és animének is kellemes lenne.
Ezzel maximálisan egyetértek, egyik nagy kedvencem, elképesztően kreatív az író. Most épp az Everville-t olvasom tőle.

Potter könyveket szívesen megnézném, simán kijönne belőlük 200 rész és ráadásul fillerekre sem lenne szükség. :dirr:

És aminek a leginkább örülnék, az a Katedrális trilógia. (Aminek sajna valószínüleg soha nem fog elkészülni a befejező kötete. :cry: )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Khaos írta:Alyr Arkhon, az emós bishi fekete outfitben medzsik ápgréddel. Persze...
rotflol!! :lol:
szvsz, meg lehetne csinálni normálisan, max nem lenne "trendi" :roll:
a Álmok Tengerét nehezebb lenne, meg úgy általában a Fable fantasykat. túl élénk és túl színes a fantáziája a hölgynek^^ (bár az új könyve enyhén nyomasztóT_T legalábbis az eleje)
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Ha már valaki filmeket emlegetett... Komédiában a Neveletlen hercegnő? ::hehe::
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát ha nem off,akkor Aqualuna kedvéért elmondom röviden a sztorit:
Első könyv: Egy srácról szól,akinek a szerelme a mennyben lakik,és néha meglátogatja odafenn.Aztán zajlik a srác élete,és megjelenik egy olyan lány,aki nagyon hasonlít a szerelmére.Össze is jönnek,lesz egy-két kaland,és furcsa történés.(pl amikor a srác számítógépet szerel,és a tápegység úgy megrázza,hogy kómába kerül,és egy hosszabb körútra indul az égi birodalmakba)Aztán a csajjal összeházasodnak,de ekkor a srác abba a dilemmába esik,hogy mindkét nőt szereti,ezért egy furcsa lépésre szánja el magát:kettévágja a lelkét,és a másik fele úgy lesz meg,hogy mint a baktériumok,osztódik. :dirr: De ez a művelet titokban zajlik,éppen a gyerekek nemzése közben(lesz ennek még jelentősége....)A srác egyik fele ugye lent marad a földön,és nem emlékszik az égi dolgokra,de a másik igen,csak a földön maradt csajt nem szereti többé.
Második könyv:Jönnek a gondok.A szétválasztás során Sátán barátunk belepiszkált a folyamatba,és a földi srác lelke megsérült,és hallja az emberek gondolatait.Ráadásul,ahogy a gyermekek nőnek,ez a probléma egyre növekszik,egyre hangosabban,majd kiabálásnak hall mindent,és nem tudja őket elhallgattatni.Otthon a légkör egyre feszültebb lesz, a gyermekei(ikerlányok) látják apjukat megőrülni.Ugye említettem,hogy a kettéválasztás épp "akkor" történt,így az egyik lány is hallja az emberek gondolatait,sőt,nem is a földi csávó lánya,hanem az égié,tehát nincs rokonságban húgával,sem anyjával,sőt senkivel.És bizony kezd együttérezni apjával, a családi vacsorán gondolati úton kommunikál a sráccal,majd lassan megkedvelik egymást,a csávó megútálja a feleségét,mert nem tud vele együttérezni.A csávó elkerül egy szanatóriumba.
Bekerül a sok őrült közé,és még jobban megzakkan.Otthon eközben kiderül a szörnyű igazság,és a lány tisztázza magát a csávó felesége előtt.Az kitagadja.
Ezután a lány megment apja fegyvertárából egy fejszét(régebben titokban kovácsolt),valahogy becsempészi a diliházba.A csávó kiszabadul,és mindenkit elintéz.Ez bekerül a hírekbe. Az igazi lánya amúgy is tönkrement lelkileg apja miatt,és ez még jobban sokkolja.A lány,és a srác hazamennek a holmijaikért.A lánya ajtót nyit,majd leplezi a belső idegösszeomlását,este pedig felakasztja magát.A srác és a lány elmenekül.
Harmadik könyv:Egy távoli falu melletti bányában találnak otthonra,a lány hord minden szükséges dolgot.(Azt elfelejtettem megemlíteni,hogy a hiányosságaik miatt halhatatlanok. :-P ) A srác elkezdi építeni a barlagrendszer belső elemeit,és vígan élnek a lánnyal egészen addíg,amíg a falubeliek közül el nem tűnik egy két tag,akik bemerészkedtek a barlangba.Kijönnek a kommandósok.Rettenetes harc,majd a lány ki akar vinni szerelme haragja elől egy kommandóst,amikor is a barlang berobban.A lányt elviszik.
Negyedik könyv:Mivel a srác a romok alatt van,és mindenki halottnak hiszi, a lányt veszik elő.Elítélik.Ki akarják végezni,de nem sikerül.Inkább börtönbe zárják.Itt egy rabtársának meséli a történeteket,amiket a srác mesélt neki mindíg,amiket az emberek fejéből hallott.
Miután eltelik 200 év,és több rabtárs kihalt mellőle,a lányt kiengedik,elmegy oda,ahol a bánya állt,és beszél egy keveset a betemetett férfivel,aki nem akar onnét kijönni,végre békében nyugodhat.A lány leborul a bejárat maradványai előtt,és sír.Itt ér véget a történet.
Ötödik könyv:Na ezen még gondolkodom... :lol:
Röviden ennyi. ::hehe::
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Válasz küldése