Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Nekünk otthon fraktal adsl van,és nincs vele sok gond.Az elején nagyon gyarkan,konkrétan percenként szakadozott,de aztán helyreállt.Sebességgel nincs gond, az 1,2-es neten jól megy a torrent,de ha a 10 megás annyi mint az 1 megás,akkor nekem érdemes lenne váltanom.Ez a upc itt a műholdas adsl?
UPC kábeltv-n keersztül adja a naftát, sajnos ide nem húzták ki a kábelt, szóval nincs :(
Én meg úgy irigylek bárkit, aki szerint az 1.2/128-as nettel "jól megy" a torrent... persze, lefele még jön, de mire kiseedelem, szép hosszú fehér szakűllam nő, és közben még böngészni se lehet, mert 10k seed is megfojtja a netet :( ezzel a "4M/256k"-val valamivel jobb, de most is nettó több napra való seedelni való van rámszáradva :(
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Winamp fórumban sem találtam használható ötletet, hátha valaki...
Hogy tudom elérni (plug-in?) hogy winampban látszódjanak japán karakterek? kicsit unom, hogy a ?????? és a ?????? között nem tudok különbséget tenni...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

AyaDid írta:Winamp fórumban sem találtam használható ötletet, hátha valaki...
Hogy tudom elérni (plug-in?) hogy winampban látszódjanak japán karakterek? kicsit unom, hogy a ?????? és a ?????? között nem tudok különbséget tenni...
:lol: :lol: :lol:

Én az itteni firefoxban nem tudok különbséget tenni a ?????? és a ?????? között, mert nincs föltéve (vezpult/területi+nyelvi/nyelvek fül/kelet-ázsiai nyelvek blabla) kanjis font :mrgreen:
Ha nálad már föl van, akkor pedig gondolom, be lehet állítani valahol, hogy milyen fonttal rajzoljon, a kódtáblában (startmenü/programok/kellékek/rencereszk/karaktertábla) láthatod, melyiknek vannak olyanok.
Közelebbit sajna nem tudok, már régen átszoktam foobarra :cool:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem egyszer egy játékhoz kellett felrakni a japán karakterkészletet,mert anélkül nem akart futni.Utána a windows félíg kata-kanával kommunikált, a Total Commander egész érdekes dolgokat írt ki :lol: ,még képem is van róla valahol...
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Nekem egyszer egy játékhoz kellett felrakni a japán karakterkészletet,mert anélkül nem akart futni.Utána a windows félíg kata-kanával kommunikált, a Total Commander egész érdekes dolgokat írt ki :lol: ,még képem is van róla valahol...
Nemtom, nekem semmi problémát nem okoznak az otthoni gépen, az újabb gépekre már eleve úgy pakolom föl a wint (csak öcsémére nem), hogy benne van ez a "kis" extra. Foobar2000 kiválóan írja a japán (és egyéb) címeket így, de nem akartam erre hivatkozni, nem vagyok én hittérítő (akármennyire jobban be is jött nekem) :D Annyit írok azért akkor, hogy:
Foobarban megy, érdemes megsasolni :lol:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mint 3 éve balgán hűséges előfizető elmondhatom, hogy a UPC szolgáltatása jónak mondható, de a p2p limitet tényleg komolyan kell venni. Persze nem mindenhol, mert pl. 14. kerületben tudok olyan helyet ahol nappal is maxon szakít, de nálunk a 8.-ban gyakorlatilag kb. 13-01ig elég gyér a tempó torrenthez, tehát kb. 10-20%os. Viszont nem szakad. De néha olyan levelekkel zaklatnak, hogy törlik az email fiókomat mert nem használom, pedig mindennap megnézem a leveleimet. Meg a jelenlegi előfizetők nem kapják meg az új csomagot csak ha nagyobbra váltanak, szóval nekünk marad a 10/1 míg az újak már 10/2őt kapnak. De amúgy OK.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Emberek, lenne egy kérdésem.
Leszedtem a Shigurui-t (szamurájos anime, mkv-ben), elméletileg van rajta angol felirat, de gyakorlatilag nincs. Nem tudjátok mit kell ilyenkor csinálni? Beállítani valamit a a lejátszón? media player classicom van, cccp codeckel.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Goofy írta:Emberek, lenne egy kérdésem.
Leszedtem a Shigurui-t (szamurájos anime, mkv-ben), elméletileg van rajta angol felirat, de gyakorlatilag nincs. Nem tudjátok mit kell ilyenkor csinálni? Beállítani valamit a a lejátszón? media player classicom van, cccp codeckel.
OK, kezdjük Ádámnál-Évánál. Szoktál más "softsub" animét nézni vele? Mert pár dolgot be kell állítani rajta, hogy az ilyeneket láthasd (hű de jó lenne most egy kis beépített képattacholás...)

o-t nyomj, ekkor bent leszel a beállítások menüjében.
Itt:
- Playback oldal, auto-load subtitles (jobbra lent) - ez legyen bepipálva
- Playback/output oldal, itt legyen a directshow video (balra) outputja VMR9 vagy Haali's renderer (kedvencem, de kell hozzá egyéb fölrakott cucc (a Haali's Media Splitter közé van elrejtve ez az output, nagy előnye, hogy nem törik vele a kép, mint a VMR9-cel) esetleg Vista alatt EVR (bár ezt sose próbáltam (nincs vistám), de talán ezzel is működik)
- Subtitles oldalon megpiszkálhatod a pozícióját, minél nagyobbra állítod a verticalt, annál jobban kihúzza a kép aljára, ha "keskeny" monitoron nézel szélesvásznú animét, akkor frankón lehet hogy nem is lóg bele a képbe egyáltalán :cool:

Végül, ha mindez megvan (és újra elindítottad a playert), magától is meg kéne jelenni a föliratnak. Ha mégse, még mindig ott a jobbgomb a játszódó videón -> subtitles.

Azt meg, hogy t;nyleg van-e benne, úgy ellenőrizheted, hogy lejátszás közben shift-f10-et nyomsz. A details oldalon kell lennie (a video és az audio sorok alatt(?)) olyan sornak, hogy subtitle: - na, ha ezt látod, akkor biztosan van benne.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én maradok a vlc-nél,nekem az minden helyzetben bejött.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Én maradok a vlc-nél,nekem az minden helyzetben bejött.
Én anno még azért szoktam rá a Classicra, mert pár gombnyomással helyre lehet benne tolni a mások által elcseszett képarányokat :D Aztán ittmaradtam. Már átlátom a beállításait, játszik nekem, amit kell (ffdshow-val), szeretem a shift-f10-es infólapját, a shiftes keyframe-re pozícionálást, a képmentést... most kb. ennyi :) Működik, játszik dvd-t is. Magyar :D (...volt. Épp mint az mplayer.)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Akkor kipróbálom.Van egy olyan animém,aminek a felirata van elbaltázva,kilóg a képernyőből,akkora bekűkkel írták ki,és nem tudtam sehogy se megváltoztatni.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Akkor kipróbálom.Van egy olyan animém,aminek a felirata van elbaltázva,kilóg a képernyőből,akkora bekűkkel írták ki,és nem tudtam sehogy se megváltoztatni.
Olyat még nem láttam, de megnézném :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ez az ominózus feliratproblem éppen egy conclave-mendoi ef,tale of memories-ben volt,mkv formátumban.tényleg fura hogy ilyen nagy feliratot raktak bele,próbáltam a képarányt változtatni,de az sem segített.
Az meg mitől lehet,hogy átmásoltam a gépemre a végre-valahára leszedett teljes Urusei Yatsura sorozatot(majdnem két hónap torrenten) ami 40 giga,átmásoltam hálózaton a saját gépemre,és az nem játszotta le a fájlokat,azt mondta nekem englisül a gép hogy hibás a fájl.DE 174 VIDEÓ HIBÁS?:wtf: A dolog pikantériája,hogy én ostoba, a letöltőgépről a videókat letöröltem,és csak kb 19-et sikerült visszaszereznem.Nem tudom hogy lehet hibás a másolt videó, a letöltőgépen nagyon pofásan futott.És hogyan lehetne mind a 174 vidit visszahozni,a vinyához azóta nem nyúltam,csak azokat állítottam vissza,amit a lomtárban találtam még.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cleetus 2008.05.26. 15:59-kor.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

VMR9 renderless be van nyomva, auto load subtitle be van nyomva, mégse írja ki a feliratot.
Aztán elinditottam VLC Playerrel és lám, ott volt felirat. Mind1 nekem így is jó lesz. Azért kösz a segítséget :D
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Cleetus: nem tudod visszamásolni a gépedről a letöltőgépedre a fájlokat? ha igen akkor másold vissa indítsd el újra a torrentet, az leellenőrzi és a hibás részeket újra letölti. Simán lehet, hogy hálózaton való másolásnál elszállt valami, de mondjuk akkor sem ilyen sok fájl... CRC-t néztél?
Másik lehetőség mondjuk: freeundelete, ezzel vissza lehet menteni törölt fájlokat ha azóta a nem írtál a vinyóra semmit. Sok szerencsét :)
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

A progit választanám,sajna a torrent már nincs meg a gépen,a letöltés egy hónapja fejeződött be,csak azóta nem volt időm átmásolni.Ezentúl inkább vinyót cserélek,az a biztos.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Goofy írta:VMR9 renderless be van nyomva, auto load subtitle be van nyomva, mégse írja ki a feliratot.
Aztán elinditottam VLC Playerrel és lám, ott volt felirat. Mind1 nekem így is jó lesz. Azért kösz a segítséget :D
Na ilyenkor kap el a kopószellem, utána kell járnom, mi a fene lehet a gond... el tudod privizni ennek a valaminek az elérhetőségét? (ha torrent, remélem, nem túl nagy :oops: említettem volt a tetű adsl-t...)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm a UPC-s infokat.
Panelben lakom, szóval elképzelhető, hogy eléggé meg lesz terhelve a rendszer. Nincs valami info, mekkora sávszélű kábelt vezetnek egy-egy tömbhöz?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

[quote="alvaro"
Na ilyenkor kap el a kopószellem, utána kell járnom, mi a fene lehet a gond... el tudod privizni ennek a valaminek az elérhetőségét? (ha torrent, remélem, nem túl nagy :oops: említettem volt a tetű adsl-t...)[/quote]

CSak 1,5 giga (12 rész) és Egy Asia Torrent nevü oldalról szedtem, aho lregelni kellett. :D érdekel?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Sajna nem tudtam visszaállítani a vidiket,de a másik gépen mind megvannak.Fogalmam sincs mér nem mennek.. :cry:
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Goofy írta: CSak 1,5 giga (12 rész) és Egy Asia Torrent nevü oldalról szedtem, aho lregelni kellett. :D érdekel?
Huba... annyira nem, hogy regeljek valahol :shock:
Pedig egy rész is elég lenne, és a jelek szerint jó aprók :?
Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

Egy kis segítség kellene!
A vadon hercegnöje című filmhez sikerült szinkront letöltenem. Viszont írták , hogy a" Az USTEAM-es OGM-hez időzítve". Probléma csak az , hogy Én nem találom az usteam-on , pedig keresetem az angol japán, címen , semmi...
Töltöttem le más honnan ogm-s verziót , csak azzal meg nem tudom összehozni a szinkront.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Usteamről le lett szedve minden Ghibli film. Pech, de ez van.

Esetleg megkérdezheted a fórumukon, hogy pontosan melyik verzió volt fenn.
Kép
Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

Mariko írta:Esetleg megkérdezheted a fórumukon, hogy pontosan melyik verzió volt fenn.
Jó az ötlet, köszi!
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ha van valakinek,akkor tudna rendelkezésemre bocsátani egy működő koi kaze torrentet?Az ftp nem jó,mert párhuzamosan jön még le két sorozat,és az ftp elfoglalja a netet.
Szóval ha van valakinek,és el tudná mailben küldeni,akkor nagyon megköszönném.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Válasz küldése