Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Belenéztem a Soul Eater op-ba, főleg azért mert T.M. Revolution pár száma tetszik. Így hírtelen a követlezőket láttam:

- kaszás (sort of) loli: Check
- Naruto-jellegű fiatal: Check
- Érdekes dizájnhasonulás (eva, 1. rész angyal arca sejlik fel elöttem) Check.

belenézek e a részbe ezek után? Noooooo...

____________________________________________

Szerkeszt: A félreértések elkerülése végett: nem azt akarom kifejezni a fentiekkel, hogy ez a sorozat rossz, csak azt, hogy engem nem fogott meg, nem ingerelt nézésre ezek után. Különböző emberek vagyunk, különböző izlésekkel, na. És mivel tényleg nem 1/1 Eva angyal copy az a bizonyos arc, ezért ezt is editeltem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sephiroth 2008.06.14. 06:51-kor.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:- kaszás (sort of) loli: Check
- Naruto-jellegű fiatal: Check
Akkor valszeg nekem már a tudatalattim jelzett, és onnan az ellenszenv. XD
Sephiroth írta:- Pofátlan dizájnnyúlás (eva, 1. rész angyal arca 1/1 ben) Check.
Köszi, már tudom miért volt olyan ismerős az a fej. XD
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sephiroth írta:- Pofátlan dizájnnyúlás (eva, 1. rész angyal arca 1/1 ben) Check.
Az ilyen postok miatt fogom magam törölni a fórumról - Check.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sephiroth írta:- Pofátlan dizájnnyúlás (eva, 1. rész angyal arca 1/1 ben) Check.
Erre mondják, hogy angyalarcú? :dirr:

Egyébként mikor pár éve először láttam az eva angyalát, (az időrendre messzemenően fittyet hányva) felkiáltottam:
- Milyen kawaii Menos Grande feje van :mrgreen:

Hét ugye, ki mire asszociál :D
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Az ilyen postok miatt fogom magam törölni a fórumról - Check.


egyetértek: "egy-részt-se-nézek-meg-aztán-droppplom-az-EPIC-WINRAR-sorozatot" hozzáállás után minek is maradnál :( Felesleges...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Rage írta:Az ilyen postok miatt fogom magam törölni a fórumról - Check.
ROTFLOL!

Na, egyébként Kara no Kyoukai első mozit néztem legutoljára. Nem volt világmegváltó, de kellemes volt, sikerült úgy eltalálniuk az animációt és a zenét, hogy nekem legalábbis minden passzolt, a szereplők is szimpatikusak (ez annyira nem lep meg, más TYPE-MOON cuccnál se volt eddig olyan, akit ne kedveltem volna meg), úgyhogy várom a következő részt. Btw. tetszett a soundtrack, de zavart, hogy rendre ugyanazt az egy dallamot hallottuk kicsit másképp.

A másik cucc, az igazából csak a CLANNAD Tomoyo chapteres trailerje volt, de azt hiszem, ennél többet jó ideig nem is látok majd belőle. A sorozatban szikra nem sok, annyi nem volt köztük és nem sikerült megkedvelnem a csajt (még úgy se, hogy Kuwashima Houko már alapból win). ^^" De a rajongói biztos örülnek majd.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Dragon Ball GT-t nézek :dirr:
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Biiru Seijin írta:"egy-részt-se-nézek-meg-aztán-droppplom-az-EPIC-WINRAR-sorozatot" hozzáállás után minek is maradnál :( Felesleges...
Rengeteg sorozat van, ami felkelti az érdeklődésem, de időm nincs rá, hogy mindet végignézzem, így valami alapján szelektálni kell, és ez nálam is gyakran az első rész hatása alapján születik meg. Soul Eater hangulata nekem bejött, tetszik a design is, de megfekszi a gyomrom a túl sok fanservice, így én is egy rész megtekintése után ejtem (egy időre :) ).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

de megfekszi a gyomrom a túl sok fanservice
Ugyanazt a sorozatot nézzük? :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végülis a "neko-boszi fürdik" jelenet is megvolt, szóval a fanservice része is "checked", de szerintem anubys most inkább arra gondolt, hogy sokkal nézhetőbb lenne a sorozat, ha nem lenne tele pózokat vágó Shinigamival, meg coolosnak látszani akaró gyerek főhőssel, erőltetett poénokkal, stb-vel, csak mert ez jön be a célközönségnek. :dirr: Egyértelműen a hype-ra hajtanak, az ilyet meg nem bírom. (Vagy akkor már csinálják rendesen, mint pl. a Lagann: fanservice és pózőrség abban is, de profi szinten. :) Ott legalább aki coolnak hitte magát, az az is volt. :D)
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Vagy talán továbbjutnátok az első (talán második) részen, és utána mondanátok véleményt valamiről... (jelzem, kb addig volt az általatok annyira fájlalt fanszervíz, ameddig ezek szerint láttátok...)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Biiru Seijin írta:Vagy talán továbbjutnátok az első (talán második) részen, és utána mondanátok véleményt valamiről... (jelzem, kb addig volt az általatok annyira fájlalt fanszervíz, ameddig ezek szerint láttátok...)
Én a battle programmer shirase-re vágtam rá az ajtót most, bár én a 9. rész elején, szóval talán jobb(?) a metodológiám. Kifejezetten bosszantó volt, mikor ugyanazt a természetesen véletlenül előálló ecchi baromságot hajszál pontosan ugyanúgy lereagáló ügyfél sirámait szóról szóra ugyanúgy nekiállt elnyomni ikszedszer. Van, amikor van humora és hangsúlya az ismétlésnek - itt nem az az eset állt fönn :?
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hogy ne csak negatív példák legyenek: Pár posttal korábban negatívan commenteltem a Red Garden-t. Viszont elvergődtem valahogy a negyedik részig (eredetileg azért, mert legalább sejteni akartam, mi a fene folyik itt, ha már nem fogom végignézni), és valami érthetetlen oknál fogva megváltozott a véleményem. A karakterdizájnnal továbbra se vagyok kibékülve, de szerencsére a legcsúnyább szereplők keveset vannak képernyőn, és ha a történet nem is valami nagy szám, de tetszik, hogy egész emberszerű karaktereket hoztak össze jellem-szinten. Úgyhogy kap egy esélyt. És az utóbbi 2 részben senki sem próbált meg énekelni sem, ami szintén pozitív.

Amúgy egyetértek Anubys kollégával, 90% nekem sincs munka mellett annyi szabadidőm animére, hogy minden sorozatot megnézzek 4-5 részig, hogy eldöntsem, tetszik e. Első, max második rész (ha az elsőben nagyon nem derül ki semmi), és ez alapján eldöntöm, tetszik e vagy sem. Néha viszont az OP, ami elvileg reprezentálja a sorozat hangulatát, elég ahoz hogy tudjam, ez olyen jellegű e, ami nekem tetszene. Pl. Cowboy Bebopnál már az OP alapján éreztem, hogy az egyik kedvencem lesz.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Soul Eatert néztem, és bár el kell ismerjem, hogy van benne lehetőség, de túl nyomulós volt az OMG GAR része, ezért inkább két rész után félretettem. Ez lehet hogy totál hangulatfüggő, és máskor bejönne az ilyen, de most nálam nem talált.
Btw az OP igen csak jó lett meg kell hagynom >_<
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Titkos írta:...Vagy akkor már csinálják rendesen, mint pl. a Lagann...
Most kezdett el mar irritalni a Lagann tema...mekkora nem jo a SE mert pozor meg nem vicces, meg fanservice, meg haet haet haet...NADE mindenre a valasz a masik h az meg bezzeg mekkora OMFG nagyon jo, es h mindenben a legjobb, es legviccesebb es leglegleg...NEKEM spec tetszik a shinigami es tetszik h aki nem cool az viccesen nem cool, es meg neha sikerul is elveznem a sorozatot meg pff nevetek is. Nem a vilag legjobb animeje, de sztem lehet elvezni es azert ezt mar ne vegyuk el tole...beleneztem a Lagann-be merth mekkora zsirjo, es nekem az nem tetszett, akkor most ilyenkor mi van? O_o
Btw elkezdtem a Baccano-t...Bloff feeling animeben, de egyaltalan nem rossz XD
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

hmm... mintha az SE megosztaná a fandomot... :dirr:

ON: most lett vége a Parasite Dolls-nak. vmi ütösre vágytam, de nem jött össze. tetszett is, meg nem is :?
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

IloveRenji írta: Btw elkezdtem a Baccano-t...Bloff feeling animeben, de egyaltalan nem rossz XD
Ezt egy kicsit tudnád részletezni? A blöff az egyik kedvenc "nem komoly" filmem ugyanis, kíváncsi lettem, hogy kivitelezik ezt anime-ben...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Öööö... a Baccano Blöff fílingje véget is ér az openingnél... legalábbis az én szerény véleményem szerint...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Őh, pont ott tartok XD ..az op-je tenyleg ugyanolyan, meg vhogy az underground feeling..de meg az elso reszt neztem csak vegig, ugyh lehet h a tovabbiakban tok mas lesz :3
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Hű, hát elég nagy vita alakult ki a SE kapcsán "itten". Nos igen, van olyan sorozat, amelyben jók egyes húzások, és van, ahol nem, nálam is hangulat kérdése az egész. Magánvélemény: a Soul Eater a 6. részig sem lesz sokkal jobb, de ez csak az én véleményem.
Vampire Knight: hát, ez sem a világ legjobb sorozata, de ezt szvsz végig fogom nézni. Három rész után még nem igazán akarok ítélni, majd meglátjuk, mindenesetre a hangulata jó, meg elég jók az iskolai egyenruhák. :roll:
A Baccano! szvsz nagyon jó sorozat, nem fog csalódni, aki belekezd.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Amiket most egyszerre elkezdtem nézni:
Shigurui, Seirei no Moribito, Samurai Shodown OVA, FLCL....kicsit sok egyszerre, meg időm sincs rá ,dehát ez van. Ajánlom mindegyiket.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Ebben a percben fejeztem be a Bokura ga ita-t.
Tényleg nem vagyok az a nagy romantikus lány, de...ezen kb majdnem elbőgtem magam. Hihetetlen szép anime, igaz a rajzolás néhol elég igénytelen. De egyszerűen magával ragadott. Persze a vége a szokásos, a be nem fejezett "találdki" vég, de usteam-re felrakták a manga utolsó fejezetét és nem más a vége, de az lezárja a történetet.Mindenkinek ajánlom ha nem fél, vagy nem utálja a kicsit lágyabb szép animéket.
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kara no Kyoukai 2. film. Tetszett nagyon, egyedül a zenével volt bajom (megint). Teljesen más volt, mint az előző részben, de maga a film is az üldözésig, úgyhogy ezzel odáig nem is lett volna gond, csak utána váltottak az első film zenéire és a két világ valahogy egyáltalán nem passzolt össze.
Tapasztaltabb TYPE-MOON ismerőktől megkérdezném, hogy a két macska, akiket SHIKI kihalászott a UFO catcherrel, az egy Len és egy White Len akart lenni? :dirr: Vagy csak a színük és a masni zavart be nekem? Mindenesetre jót röhögtem.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hirtelen felindulásból megnéztem 2 részt a Code Geass-ból. Így elsőre elég ütős egy darab, érdekes koncepció ez a "mecha találkozik a Death Note-tal" plot. Ez a "gyerekkori barátom, hát Te meg Brit lettél?" kicsit olyan Gundam Seed-es, amivel bezárul a kör, mert a főszereplő itt hasonlít kicsit a Seed főszereplője, akit meg na hogy hívnak? Kira :D
Egyszóval tetszik, kicsit alulmotiváltnak érzem a főhősünk emberkedéseit, de nézni fogom majd egyszer, ha végeztem a Red Gardennel.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Shigofumi: leginkább a Pokoli lányhoz tudnám hasonlítani első benyomás után. Az sem tetszett és ez sem igazán tetszik, öt rész alatt eljutottam oda, hogy untat. Persze lehet, hogy végignézem, mert rövid sorozat. A grafika miatt viszont nem panaszkodom, mert nagyon tetszik, talán ez a legnagyobb erőssége a sorozatnak. Az opening már kevésbé. :drop:
Rosario to vampire: szórakoztató. :D Mondjuk a Zero no Tsukaimát nálam nem veri, de nem erőlködik mindenáron, hogy ez most egy nagyon komoly sorozat akar lenni. Sajna sok a klisé, a részek szinte mindig ugyanazokat a szituációkat tartalmazzák, de aki nem akarja túlértékelni a sorozatot és szereti a rengeteg ecchit, akár még jól is szórakozhat rajta. :wink:
Kép
Válasz küldése