Blade of the Immortal

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hogy véget vessen örökös szenvedésének, ezer ellenséggel kell végeznie!" Manjit, egy ronin harcost a feudális Japánból, a halhatatlansággal átkozták meg. Ahhoz, hogy megszabaduljon ettől, és rá váró, szenvedésekkel teli élettől, meg kell ölnie ezer gonosz lelkű embert. Kalandjai akkor kezdődnek, mikor egy fiatal hölgy kéri segítségét, hogy álljon bosszút a szülei gyilkosán, és mindaddig nem érnek véget, míg ezer ellenség vére el nem folyik!

A sztori ígéretes, a főhős végre nem legyőzhetetlen, sokszor le is nyomják, csak annyi a hiba, hogy viszont halhatatlan. :D

Sajna a premiert eltolták a hónap végéről júli közepére, de azt hiszem, megéri várni rá.

A produkcióért a Bee Train a felelős, eddig engem nem nyűgöztek le a munkáikkal, egy BONES-nak, vagy Production I.G-nek jobban örülnék, de remélem, jó kezekben lesz náluk...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

anubys írta:A produkcióért a Bee Train a felelős, eddig engem nem nyűgöztek le a munkáikkal...
Az én érdeklődésemet viszont pont ez keltette fel! A sztori kicsit blődnek hangzik, de ha egy .hack-ből vagy egy Noir-ból indulok ki, lehet ez is hangulat-anime lesz....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eddig az első kötetet olvastam el, az alapján jó kis hentelős sorozat lesz, de azért pl a Claymore-nál tartalmasabb. Szóval már csak másfél hónap és megtekinthető, mit alkottak. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nézzetek inkább Shigurui-t, ami minden bizonnyal nagyságrendekkel jobb ennél az aniemnél, ráadásul a Madhouse animálta nem kevés pénzt beleölve, és ez meg is látszik a minőségen.
A Blade of the Immortal sztorija inkább röhejesnek tűnik számomra, mint ígéretesnek, továbbá láttam belőle egy screenshotot, amiről szinte sugárzik a gagyi feeling. (Persze jó lenne, ha tévednék, akkor legalább egy nézhető aniem lenne ebben az évben.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rage írta:Persze jó lenne, ha tévednék, akkor legalább egy nézhető aniem lenne ebben az évben.
A Kaibáról eddig még csak jókat hallottam...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Rage írta:Nézzetek inkább Shigurui-t, ami minden bizonnyal nagyságrendekkel jobb ennél az aniemnél, ráadásul a Madhouse animálta nem kevés pénzt beleölve, és ez meg is látszik a minőségen.
A Blade of the Immortal sztorija inkább röhejesnek tűnik számomra, mint ígéretesnek, továbbá láttam belőle egy screenshotot, amiről szinte sugárzik a gagyi feeling. (Persze jó lenne, ha tévednék, akkor legalább egy nézhető aniem lenne ebben az évben.)
Végre valaki aki rajtam kívül ismeri a Shiguruit, már megvan és ha ráérek el is kezdem nézni :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Valószínűleg rossz szokás, de Shigurui-t is anno egy rész után abbahagytam. Először bennem volt, hogy folytassam, de valahogy nem volt hozzá hangulatom.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

- -Shigurui:
1. rész utáni vélemény: nekem tetszik :)
Tényleg nagyon látszik, hogy alacsony költségvetés, animáció alig van, szinte csak állóképekből áll(általában nem szeretem az ilyesmit), de a rajzok nagyon jók, nagyon naturalista, brutális az egész. Más szemszögből mutatja be ezt a kort, mint a többi szamurájos anime. Iszonyat durva volt amikor megjelent a sánta-vak szamuráj...meg bedobta azt a pózt...jaaaj (szorri ez már nagyon OFF)
- -Blade Of the immortal:
mindenképpen nézni fogom, már régen felírtam a várólistára. Szamurájok forever
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Goofy írta:Tényleg nagyon látszik, hogy alacsony költségvetés, animáció alig van
Gratulálok, hogy ezt a "minden bizonnyal igaz" megjegyzést 1 rész alapján le tudtad vonni, látszik, hogy értesz hozzá. ;) Gondolom a Narutó / Bleach kiváló animációjához vagy szokva, de azért megsúgom, hogy a Madhouse (ami mellesleg Japán legjobb animációs stúdiója) kb. annyi pénzt / munkát áldozott erre az aniemre, mint amennyit az előbb említett hulladékokra összesen költött a Pierrot. De azért örülök neki, hogy egyes aniem expertek, mint pl. te, kiválóan látják, hogy alacsony a költségvetés. Ha így gondolod, akkor szerintem maradj inkább a Lucky Star-nál, abban aztán észveszejtően durva animáció van, ROTFLOL.
(Ha valamelyik moderátort / admint zavarja a hozzászólásom, törölje nyugodtan, de ezt nem hagyhattam szó nélkül.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Bocsánat, hogy belegázoltam a lelkivilágodba Rage-sama...sajnos én nem tudok mindent és nem értek mindenhez, sajnálom, nem tehetek róla, nem vagyok olyan mint te. Nagyon nem bírom ezt a lealacsonyító stílust amit itt produkálsz...Egyzer írok valami hülyeséget aztán már nekem kell ugrani, hogy mekkora gyökér vagyok, úristen. Nem tudom, hogy jön ide a Lucky Star, de azt biztos nem fogom megnézni.
Na persze majd a Narutó meg Bleach 500 részére kevesebb pénzt költöttek mint a Shigurui 12 részére, azért ne túlozzál...
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Rage írta: Gratulálok, hogy ezt a "minden bizonnyal igaz" megjegyzést 1 rész alapján le tudtad vonni, látszik, hogy értesz hozzá. ;) Gondolom a Narutó / Bleach kiváló animációjához vagy szokva, de azért megsúgom, hogy a Madhouse (ami mellesleg Japán legjobb animációs stúdiója) kb. annyi pénzt / munkát áldozott erre az aniemre, mint amennyit az előbb említett hulladékokra összesen költött a Pierrot. De azért örülök neki, hogy egyes aniem expertek, mint pl. te, kiválóan látják, hogy alacsony a költségvetés. Ha így gondolod, akkor szerintem maradj inkább a Lucky Star-nál, abban aztán észveszejtően durva animáció van, ROTFLOL.
(Ha valamelyik moderátort / admint zavarja a hozzászólásom, törölje nyugodtan, de ezt nem hagyhattam szó nélkül.)
Your forum your rules, my lord, but I think you should drink a cup of tea...you look pissed.
Egy rész után meg nem szabad ítélkezni, pláne egy hosszú animénél, mert egy alkotásban sok minden változhat időközben. Bocsi, mást nem tok hozzászólni, csak megakadtam Rage dühi postján. XD
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Persze, hogy nem lehet 1 rész után ítélkezni, de a Shigurui nem is hosszú anime, gondolom végig fogja tartani ezt a szintet amit az első részben produkált. Ja és már a a második résznél vagyok. Dúrva volt a szertartás, meg a cg animációs babok :D
Egy kérdés: hányadikán kezdik a blade of the immortalt?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Július 13.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az első rész lapján az lesz számomra, mint tavaly a Claymore. Agyatlan öldöklés vég nélkül. Kikapcsolódásra ideális lehet. :troll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hirtelen ötlettől vezérelve megtekintettem az első részt. Nem számítottam ugyan Shigurui-szintre (lásd előző postjaim), de ez így nagyon kevésnek tűnik. A főszereplő neve, valamint a ruháján lévő, csúcsára állított swastika pedig "felettébb érdekes", bár nyilván erre is kitalálnak valami magyarázatot (pl. ősi jelkép, stb). Na de hátha ez mégiscsak egy jó anime, kap még egy résznyi esélyt! ... Vagy mégsem. :rozsaszintancoloelefant:

P.s.: Azért egy dolog miatt hasznos volt megnézni ezt a részt: megtudhattuk, hogy Kishimoto "mester" honnan másolta Itachi kinézetét. ::onigiri::
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: anubys »

Engem ami "aggaszt", hogy jellemzően az első részbe bele szoktak adni apait-anyait. Jelen esetben viszont ez nem sugárzott át a monitoron keresztül. Valahogy túl statikus is volt nekem. Ettől függetlenül én tényleg folytatom. (Még legalább egy rész erejéig)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mielőtt belekezdenék, köszönöm a tippet. A következő anime minden bizonnyal a Shigurui lesz :thumb:

Talán csak az a bajom, hogy rendelkezem egyfajta furcsa fétissel a szamurájos animék iránt. Annak ellenére, hogy az első rész nem szólt akkorát mint annak idején a Samurai Champloo elég sok hasonlóságot véltem felfedezni a két anime képi világát illetően és be kell valljam az első benyomásaim elég pozitívak. Nagyon valószínűnek tartom, hogy végignézem a teljes sorozatot, bár a 2., 3. és 4. rész után biztosan okosabb leszek. Úgy fogalmaznék: Kezdetnek nem rossz...
Rage írta:a ruháján lévő, csúcsára állított swastika pedig "felettébb érdekes"

Legalább annyira érdekes mint keresztény kultúrkörben a feszület. Véleményem szerint semmi különös nincs abban, hogy egy japánban játszódó anime esetén a készítők alkalmazzák saját több ezer éves vallási szimbólumaikat.
Rage írta:nyilván erre is kitalálnak valami magyarázatot (pl. ősi jelkép, stb).
A szvasztika egy ősi jelkép. Nincs stb.

Végignéződött a 2. rész is...
Akinek az első nem tetszett az a második után sem fogja megkedvelni a sorozatot, akinek pedig bejött az első rész az most várja, hogy elinduljon a sztori végre a 3. résszel amire én már csak holnap vagyok alkalmas. Kicsit vontatott volt a dolog, de úgy néz ki lassan beindul. A szvasztikát meg már észre sem venni (no nem mintha az első részben megállás nélkül menetelő náci hordákat meg koncentrációs táborokat vizionáltam volna)

Végignéződött a 3. rész is...
Anélkül, hogy spoilereznék, annyit elárulhatok, hogy bontakozik a történet, de hilyánzik egyelőre a... mojo... vagy valami más. Egyelőre több a szájkarate. A Samurai Champloo-s hasonlóságok szinte teljesen elvesztek. Szomorú is vagyok emiatt.

(Igény szerint bekussolok)
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Sok jót hallotam de a manga változatról, de mivel inkább animefan vagyok úgy döntötem hogy megtekintem az animet.
Hát mondhatom hogy nagyon nemtalálták el, föleg ha az mind igaz amit mondanak a manga verzijórol. Az anime nagyon rosszra sikerült.
Sok mindent nemértetem, a vége meg egy nagy rakás $#@&!
No de ha harcok benne jók, jó meglett csinálva.
Manji egy jó pofa karakter, de igazán megtanulhatna katana-t használni :)
No meg honnan a francból szedte mindig elő azt a rengeteg fegyvert? No tudom hogy ez csak egy anime nem reális meg bla bla, de azért mégis :D
Evvel az erővel inkább mahjongozot volna vagy valami másik kockajáték, ha megfogják hogy csal ugyse birják megölni :) meg legalább lett volna pénze sakera!
No mindenesetre nem ájánlom ezt az animet!

Irtam is egy ajánlást a MAL-on:
If you liked Blade of the Immortal ... ... then you might like Kurozuka
First let me make myself clear about one thing and that is: both anime's failed my expectation more or less.
Anyways in both anime there is an immortal samurai, that somehow finds himself in a need to aid a woman.
But i must admit that the animation and the figthing scenes are good, but the story is not in the best way transmited from the manga.
Also they lack a good ending.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElemenT 2010.08.03. 21:03-kor.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Blade of the Immortal

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem az volt a problémám, hogy szerintem még a harcok sem voltak benne jók. Legalábbis ahogy a manga alapján elképzeltem, sokkal jobb is lehetett volna. Engem a manga sem nyûgözött le, cirka 20-30 fejezetet olvastam el, aztán meguntam.
A Kurozuka-val való párhuzamban pedig teljesen egyet értek. Számomra mindkettô borzalmas volt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése