Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Mi eszi az exe fileokat?
Vagyis már 4. xp-t telepítem volt sima és turbózott. 2-3. indításnál sorra halnak be a progik /nem indulnak/:
total cmd, torrent kliens, dvd shrink stb,

frissítések nem segítenek.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ha a netre volt kapcsolva,akkor vÍrus.Nekem egyszer egy öt perces vista halt be Így,engem be se engedett jelentkezni.Ez kollektÍv winfos hiba.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ez sajnos vírus, nálunk is leszedte az összes exe filet, windowshoz új jelszót kellett kérnünk, vírust nehezen és speciális programmal lehet csak leszedni, de nem tudom nekünk mivel is szedték már le. Mi megúsztuk az újra telepítést, de ha gyorsan akarsz tőle megszabadulni és nem egy hétig szenvedni vele, akkor nem marad más megoldás.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rendszert igazából célszerű offline telepíteni, és addig be se dugni a gépbe a hálókábelt, amíg nincs minden alap dolog a helyén. Aztán elmenteni az egész partíciót, úgy, ahogy van. Utána bármi összeesik, pár perc alatt vissza lehet hozni úgy, ahogy akkor volt. Én erre mostanában a PING (Partimage Is Not Ghost) nevű, linux alapú bootos segédprogramot használom.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

alvaro írta:Aztán elmenteni az egész partíciót...
és mit ehet tenni akkor, ha ez a mentés mondjuk 7-8 gigára rúg? vagy ha pl csak úgy sikerül megoldani, h számomra fontos progi(k) csak egy másik partícióra mennek rá, de szeretném benne tudni ebben a mentésben?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah, hülye kérdés... :

Van-e még rajtam kívül, más olyan ember aki olyan mértékben memorizálgatja a con helyszínét, árusok helyét mint a Genshiken tagjai, amikor ők con-ra mentek? XD XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: anubys »

outsyder írta:és mit ehet tenni akkor, ha ez a mentés mondjuk 7-8 gigára rúg? vagy ha pl csak úgy sikerül megoldani, h számomra fontos progi(k) csak egy másik partícióra mennek rá, de szeretném benne tudni ebben a mentésben?
Érdemes lehet tényleg csak a legalapabb programokkal indítani, az elvileg rá kellene, hogy férjen egy sima DVD5-re...

Én még nem próbálkoztam ilyen dolgokkal, de nagyon hasznosnak hangzik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ayla írta:Van-e még rajtam kívül, más olyan ember aki olyan mértékben memorizálgatja a con helyszínét, árusok helyét mint a Genshiken tagjai, amikor ők con-ra mentek? XD XD
Ezt hol tudtad megnézni? A con honlapján én nem találtam ilyesmit, pedig tudom, hogy szokott lenni térkép a pultokhoz. Vagy... Csak nálam tűntek el a hirdetések képei AnimeBazáron? A "kép nélkül" "kép" szépen megjelenik, de a képes hirdetéseknél egyáltalán nincs semmi, még keret se...
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:
alvaro írta:Aztán elmenteni az egész partíciót...
és mit ehet tenni akkor, ha ez a mentés mondjuk 7-8 gigára rúg? vagy ha pl csak úgy sikerül megoldani, h számomra fontos progi(k) csak egy másik partícióra mennek rá, de szeretném benne tudni ebben a mentésben?
Tényleg szelektálni kell, hogy mi az, ami csak így elmentve marad meg, és mi az, ami a rendszertől függetlenül életképes (*minden* adat, valamint a "portable" módon megírt programok - amik saját konfiggal rendelkeznek, és nem függenek a rendszer könyvtárstruktúrájától, meg a registryt se piszkálják - elég sok ilyen van, személy szerint előnyben részesítem az ilyeneket, de lehet meglepődnél, ha látnád, mennyi program működőképes telepítés nélkül, amit nem is illetnek a portable címkével - és a régi szép időkben gyakorlatilag mind ilyen volt...), és más módszerekkel is menthető. Azokat elkülönítve lehet más partíción tárolni, és így tehermentesíteni a kényes méretű mentést. Azt ugye mondanom se kell, hogy pl. több gigás játéknak semmi keresnivalója a rendszer közé keverve ("Program Files" folder), ha ilyen rövid pórázon tartunk egy gépet.

Valamint ez az elvetemült PiNG kérdés nélkül 1CD-nyi darabokra szedi a mentést, szóval még dvd se kell ahhoz, hogy utóbb kiírjuk őket valahova. De nem is szoktam, ez eléggé átmeneti jellegű dolog ahhoz, hogy ne akarjam az utókort terhelni vele, elfér a vinyó egy másik sarkában :D Mellesleg nálam az ilyen "fullos" mentés 1 giga körüli. Ha van a rendszerpartíción swap- illetve hibernálásra fenntartott file, azokat célszerű mentés előtt nemes egyszerűséggel törölni (másik rendszerből, pl. a PiNG által nyújtott linux konzolból), nagyon sok helyet tudnak foglalni totál fölöslegesen a mentésben, és a windows a következő bootkor úgyis megcsinálja őket újra. Linuxnál ilyen gond nincs, az külön swap partíciót használ, így az nem keveredik a korpa közé :vigyor:

Az egy jó kérdés viszont, hogy mi van akkor, ha máshol lévő dolgokat szeretnél ugyanebben a mentésben benne tudni. Végülis a PiNG asszem tud egyszerre több partíciót is menteni, de az már meghaladja a képességeimet, hogy több partíciót ilyen spártai szigorral kezeljek ::japtoun:: Mert az egész tulajdonképpen azon alapul, hogy a cél érdekében előre megszervezett rendet tartsunk. Előfordulnak olyan dolgok is nálam, hogy maga a program "ki van helyezve" más helyre, míg ő a saját konfigjait a rendszerre bízza (valamelyik "Application Data" folderbe teszi például). Na az ilyenekkel fordulhat elő, hogy a rendszer visszaállítása után nem úgy működnek, ahogy előtte. Esetleg sehogy. Viszont azért ki lehet tapasztalni, hogy bírják a gyűrődést :vigyor:

És amellett azt is megértem, hogy ha valakinek ennyitől már rég a hócipője lenne tele, végülis nem azért vette a gépet, hogy azzal foglalkozzon, hanem csak használni szeretné ::hehe::
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Már egy ideje gondolkodom ezen, de én vagyok hülye, vagy a japán dalszövegekben tényleg nincsenek rímek? ^^'
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Áááh, legjobb topic.

Milyen filmből/könyvből/zeneszámból/egyéb műből való az "at pinball" idézet? Jött tipp William S. Burroughs-re, de ez eddig nem túl valószínű.
Vagy neadjisten valóban Walter mondta először? :)
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Tud nekem mondani valaki német torrentoldalat? Esetleg egy torrentet az Elizabeth c. musical német változatához? Kösziii :-P
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Elősször is: hihetetlenül LOL visszaolvasni 6 postot XD

másodszor meg: Yuriko-chan: nekem is feltűnt a rímek hiánya, de van amelyiknél van rím. ritka de azé' van.

és con helyszínnel kapcsolatban: én szimplán a PeCsa térképét memorizálom, meg hogy milyen árusok lesznek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ayla írta:és con helyszínnel kapcsolatban: én szimplán a PeCsa térképét memorizálom, meg hogy milyen árusok lesznek.
Ja, értem.

Szerk.: http://animecon.hu/pecsa.jpg :D
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Tudja valaki, hogy ő valamelyik anime/manga szereplője-e, és ha igen, melyiké?
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

2 router esetén ha ugyanazt a portot nyitom torrentnek akkor elvileg a kliensprogramnak aktívnak kéne lennie? /esetemben nem/
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Találkozott már vki win32/jeefoA vírussal?
hogyan lehet kírtani vmi vírusírtó tipp? nod 32 nem vált be
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Úgy, hogy életemben nem hallottam róla: AVG vagy Avast?
Ha egyik sem, akkor valami Linux Live lemez + AVG Free linuxot ráereszteni a fertőzött particióra
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

valaki vmware?
feltoltam, csináltam új virtuális gépet (custom is és typical is), de amikor megnyitom (file->open), azután nem lehet bekapcsolni (az egész VM menü szürke), valamint új gép készítésénél a "power on this virtual machine after creation"-ra se reagál. megpróbáltam egy kész, működő virtualpc-s .vmc-t megnyitni, abból csinált egy linked clone-t, és azt sem tudom elindítani. :?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nero valamiért nem engedi, hogy egy filmet kiírjak. Úgy érzékeli, mintha töröltem/átmozgattam volna az adott mappát. Eddig még nem művelt soha ilyet. :whelp:
(A filmet amúgy mediaplayer simán viszi)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Muddy Blood
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.03.03. 17:08
Tartózkodási hely: Akira cilindere

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Muddy Blood »

Esetleg meg tudná vki mondani h helyes-e ez a nagy nehézségek árán összefarigcsált mondatocska? Saajnos nem tudok olaszul egy dekát sem pedig borzasztóan fontos lenne.

Il giungla guerriero bruciato il giaguaro.

(Az akar lenni, hogy "A dzsungelharcos felgyújtotta a jaguárt." :vigyor:)
~*Früzmücc Pucsító Pancsicsillag*~
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Majdnem jó. Egy pici javítás: il giungla guerriero ha bruciato il giaguaro. Azt nem merem mondani, hogy így tökéletes, de nyelvtanilag így helyes, mivel jelen esetben a múlt idő úgy működik, mint az angolban a present perfect.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

én nem beszélek olaszul (csak spanyolul meg portugálul), de nekem a giungla guerriero furán hangzik, nem lenne-e jobb egy birtokos szerkezet, valami guerriero di (vagy hasonló, nem tudom az olaszban pont mi az alakja a birtokviszony kifejezésnek) giungla

Bocs az esetleg értéktelen okoskodó postért ::japtoun::

Majd az olasztudorok megmondják, hogy butaságot mondtam-e ::jeye::
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Írtam sógoromnak, akinek az egyik anyanyelve az olasz, holnapra érkezik hivatalos álláspont :) . Skypont már nem csíptem el... :P
Amúgy mire kell?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

"Nella giungla il guerriero ha bruciato il giaguaro."
Anyanyelvi olasz reggeli üzenete :-)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése