Tytania

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Tytania

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Egy ideje már nagyban megy online az elitista circlejerk eme még be sem mutatott anime körül, ezért nem árt ha itt az AoiAnimén is nyílik neki egy téma ahol be lehet szállni a körbe.

A sztorira most itt nem térnék ki, a nagy felhajtás miatt úgyis ezer helyen le van már írva. Sokkal érdekesebb maga a felhajtás, mert vannak akik az új LoGH-ot látják máris benne, míg mások a potenciális égést ami LoGH-nak akart látszani. Én magam tartozkodó állásponton vagyok, de kiváncsian figyelem az eseményeket. Egy biztos az állandó összehasonlítgatást a LoGH-al nem fogja elkerülni.

Tehát itt van a Tytania. Ki mit vár, mit remél tőle? Illetve képesnek érzi-e magát arra, hogy a LoGH-tól függetlenül értékelje?

Hivatalos oldal: http://www.tytania.jp/
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=iKdFH_eciRM
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bár csupa jót hallottam róla, eddig egy részt sem láttam a LoGH-ból, így azt hiszem, elvárásoktól mentesen tudok nekiindulni ennek a sorozatnak.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Eltelt 3 hónap a sorozat kezdete óta, úgyhogy ki lehet jelenteni, hogy nem lett új LoGH a Tytaniából, sőt láthatóan pont a LoGH rajongók azok akiknek a számára a legellenszenvesebb a sorozat (pedig Tanaka egy időben írta mind a két regényt).

Én magam ugyan nem tartozom a fújolók táborához (számomra elmegy a sorozat egy űroperának), de azt azért ki merem jelenteni, hogy jobban jártak volna az alkotók ha az Arslan-ból csinálnak egy új animét, ha már egyszer Tanaka regényhez akaródzott nyúlniuk.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem tetszik a sorozat, a Kuroshitsuji mellet ez volt az őszi szezonban az egyedüli, ami tényleg le tudott kötni. Mondjuk a LoGH-ot nem láttam (még), és épp ezért rohadtul irritál, hogy folyamatosan megy a fikázás, hogy miért nem olyan mint a LoGH! Persze ha meg olyan lenne, akkor meg azzal jönnének, hogy csak egy LoGH klón! :roll: Nem azt mondom, hogy tökéletes a sorozat, de szerintem messze nem érdemel annyi negatív kritikát, mint amennyit kap.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajnos hiába volt a kezdeti elhatározásom, hogy nézni fogom, valamikor nem is olyan rég nekiálltam a második résznek, és úgy öt perc után rájöttem, hogy ez engem most nem tud lekötni. És ahogy látom, a későbbiekben sem fogom folytatni. Túl sok sorozat van, ami jobban érdekel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: Karasu »

LoGH-ról nem mondok semmit,mert nem láttam (még mindig,pedig időm is lenne rá), de nekem tetszik a Tytania,a történet is,a karakterek többsége is,meg úgy az egész,meg nem mondom,miért.
Hanatarou desu.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah nézzük csak ... Hgy hasonlít a LoGH-ra nem vitás, végül is a szerző ua. és a setting is nagyban hasonlít. A Tytania is lehhetne jó, csak az a baj, hogy próbáltak gy epikus lassabban kibomló sztorit 26 epizódba sűríteni, így valahogy az az érzésem, hogy sok minden kimaradt, sok minden hirtelen történt stb. És ugye az egészben az az érzésem, mintha az egész egy naprendszerben játszódna. Agyonütötték az animet a sztorivezetéssel. Ja és a 26 epoizódból a 16-ban dönt a főszereplő úgy hogy felveszi a kesztyűt ... Pff ... Whatever ... Most már végignézem.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tytania

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Azért az se feledjük el, hogy az anime egy háromkötetes, befejezetlen regénysorozaton alapszik. Nem tudhatjuk, hogy hány kötetesre tervezte a sorozatot az író, könnyen meglehet, hogy csak a bevezetésig jutott el.
Arra még kíváncsi leszek, hogy milyen befejezést hoznak össze az animének, már ha lesz neki egyáltalán tisztességes lezárása, azért remélem lesz.
Kép
Válasz küldése