Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem meg tök jó volt, annak ellenére, hogy ez epizód fele filler volt, és a grafikával se volt sztem semmi gond, jó persze láttunk már szebbet is, de nem mostanában. Érdektelennek meg egyáltalán nem mondanám, a plot szempontjából nagyon fontos infók derülnek ki ezekből a részekből.

Kellene még pár ilyen pendulumos visszaemlékezés, egy mondjuk a quincy papának, egy meg Ichigo faterjának. :D
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: outsyder »

sőt, eszméletlen jó volt, filleres léte ellenére is :thumb:

Goofy: bocs, de ez most szíven ütött :drop:
imho, a Turn Back The Pendulum volt a manga leginformációdúsabb 12 fejezete, ahonnan olyat is meg lehetett tudni/látni, amit nem várt az ember, amikor elkezdődött. sok mindent nem elhanyagolható dolgot megmagyaráz, és nem egy fontos szálat kapcsol össze, és az időzítéssel sincs baj, mert ha mindezt előbb mutatják be, akkor nem bírna ekkora jelentőséggel^^ (azonkívül meg szépen elválasztja a jövőbeni eseményeket, mert amint vége lesz a Pendulumnak, és visszatér a sztori Karakurába, az hard lesz :cool: )
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Goofy

Me van? In b4 Outsyder kartá's már összefoglalta, hogy mennyire nagyon fontosak ezek a részek, úgyhogy most csak megerősíteni tudom az elhangzottakat, de ami biztos, hogy ezeket a részeket értelmetlen lett volna bepakolni mondjuk SS saga elé vagy közepébe, már csak a vaizardok miatt.

Amúgy ez a rész ZSENIÁLIS volt! A filler part sem zavart, sőt, imádtam, ahogy magát az egész epizódot is. Mondjuk a blogomban még összefanboykodok összenyervogok majd róla pár sort, mert kikívánkozik, de szigorúan a heti mangát is bevonva a buliba (szal, akármennyire rühellem Ulquiorrát, a release valami elképesztően jó lett).

A kapitány-espada harcokat meg remélem, felejthetetlenné teszi majd Kubo papa ^.^
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tényleg filler volt a fele? Konkrétan melyik fele? :D Lehet, hogy azért nem tetszett.... :P
Ha esetleg a VAizardos részek után tették volna be akkor biztos jobban örültem volna az egésznek, de kb 100 rész óta szó sem vol a vaizardokról. Már szinte el is felejtettem, hogy néztek ki :( Pl Rose-ra nem is emlékeztem már, mondom ki ez a szőke ott a kapitányok között :P És remélem a többi Turn Back The Pendulumos rész nem lesz ilyen uncsi mint ez volt:)

-------
Szerk.: Urahara de hülyén néz ki sapka nélkül

-------
207. rész tiszta poén. Kicsit idegbeteg a kis szöszi hogyishívják csaj :D Urahara meg tiszta kretén :D Grafika is jobb volt
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

A legutóbbi három részen komolyan meglepődtem. Ez jó!
Bár egyenlőre még idegenkedem ettől a "minden vaizard kapitány, vagy alkapitány volt" hülyeségtől, de egye fene, ha tartani tudják hosszan a színvonalat, akkor még ezt is megemésztem :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yupp, eddig valóban nagyon rulz a TBTP in anime :3; A gráf messze-messze jobb, mint bármikor eddig, a sztorit meg ugyan ismerjük már a mangából, de a plusz filler-partokkal csak még zseniálisabb az összkép.

(btw a chibikkel továbbra sem tudok kellően betelni ^^"; Először Soifon, mostmeg Gin... *szutty-szutty*; Akarva akaratlanul is előmászik belőlem a fanboi, ha a két fav karámat láthatom ilyen kjút kiadásban xDDD)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nálam a TBTB már Urahara központi szerepe miatt is instant win. :D Bár gyakorlatilag midhárom rész tele volt fillerjelenetekkel, valahogy mégse tudnak zavarni, sőt.

Ha meg chibik, akkor Bya-kun, olyan cuki ahogy dühbe gurul. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

azért lehet azt tudni hogy meddig lesznek fillerek? Nemazért ezek nekem is bejönnek...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:azért lehet azt tudni hogy meddig lesznek fillerek? Nemazért ezek nekem is bejönnek...
A TBTP részek effektíve nem fillerek, ugyanígy benne voltak a mangában is (inkább olyan flashback-féle dolog), viszont elfelejtettem már, térfogatra mennyit nyomtak... de még néhány rész biztos lesz ilyenből.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

a 207-208-as részek azt kell mondjam nagyon tetszettek. A 209-es viszont megint úgy nézett ki mint a bűn. De ezt már megszokhattuk a Bleach-nél, az egyik rész olyan mint a sz*r a másik meg tök jó. Én meg se engedném, hogy kiadjanak ilyen félkész munkát. NÉhol Urahara feje akkora volt mint egy mazsola, máshol ugy nézett ki mintha óvodások rajzolták volna. 1-2 jelenet volt kb ami nem bántotta a szememet.
Mellesleg Mashiro cuki volt amikor aludt. :D
A végén meg tuti, hogy Tousen gyakta le azt 4 nyomorékot. Nem is csodálom, hogy nem engedték élni őket ilyen kinézettel...mi volt már az az álarc az egyik csávó fején...
Avatar
volcris
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.12.14. 15:00

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: volcris »

A 207. rész szerintem unalmas és idegesítő volt..
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem a Hiyori marrrhára idegesít... 1-2 alkalommal nem gázak ezek a dühkitörései, de egyszerűen frusztráló hogy 3 mpenként kijön a Tourette-szindrómája...
::are::
A 208. és 209. részek érdekesek voltak, de bennem túl sok dolgot nem mozgattak meg eddig
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Goofy: Az állarcos volt Tousen, de tényleg ő nyírta ki a többieket. :D

Sztem ez a rész is pont ugyanolyan jó volt mint a többiek, a grafika minőségét sem tudnám kifogásolni, bár én általában csak a nagyon durva dolgokat szoktam kibökni.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

legutóbbi rész grafikájával különösebb bajom nekem sem volt, viszont... alig történt a részben valami érdemleges. Szóval jött az ending és néztem, hogy máris? Nem is történt semmi.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nem is csoda, hogy szemet szúrt nekem az álarcos, annyira gyanús volt a feje :D Egyébként a részben tényleg semmi említésre méltó nem történt :d
NOs, furcsának találom, hogy titeket nem zavar az ennyire elcseszett grafika, engem kifejezetten idegesít. Nézzetek meg egy átlagos Code Geass részt utána meg rögtön egy ilyen Bleach-et. Nem igaz, hogy nem zavaró :!:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Goofy írta:Nézzetek meg egy átlagos Code Geass részt utána meg rögtön egy ilyen Bleach-et.
khm-khm...
azért ne hasonlítsunk össze egy Sunrise animét, egy 4 éve futószalagon készülő, négyszer olyan hosszú cuccal^^;

nézz meg egy részt Ishida meg a Pillangókisasszony harcából, vagy annak környékéről, és azt hasonlítsd össze egy mostani epizóddal.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már "gráf vs gráf" a téma, akkor legyünk korrektek-> Egy 100+ részes never ending Studio Pierrot cuccot szerintem is felesleges összemérni a CG-vel (aminek a grafikája szerintem bőőven nem olyan jó, mint azt emberek állítják. Köhömm, szal műanyag "eye-candy"-t sok stúdió képes összehozni, ehhez nem kell tehetség...). Ha már mindenáron hasonlítunk valamit valamihez, akkor már célszerű egy kalap alá venni a Bleachet és a Naruto SHITpuudent. A hasonlóság imho szemmel is jól látható (maah, nem aszondom, természetesen a Bleachben is vannak bőven kritikán aluli részek gráf szempontjából, de messze nem annyi, mint a "rivális" esetében...).
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sztem a Studio Pierrot egyik animéjét sem szabad összehasonlítani semmilyen másik stúdió által elkövetett cuccal, ők köztudottan hentes-mészáros munkát végeznek az adaptálás helyett. Amúgy sztem a Bleach még egész tűrhetőre sikeredett, nézzetek végig mondjuk egy Saiyukit, és akkor meglátjátok milyen mélyre bírják levinni a színvonalat.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Sztem a Studio Pierrot egyik animéjét sem szabad összehasonlítani semmilyen másik stúdió által elkövetett cuccal, ők köztudottan hentes-mészáros munkát végeznek az adaptálás helyett. Amúgy sztem a Bleach még egész tűrhetőre sikeredett, nézzetek végig mondjuk egy Saiyukit, és akkor meglátjátok milyen mélyre bírják levinni a színvonalat.
:goodpost: Ja, először én is arra gondoltam, hogy a CG vs. Bleach igazságtalan, legyen inkább IY vs. Bleach, elvégre az is Sunrise, az is négy évig futott, ráadásul évekkel korábban készült, ennek ellenére szerintem olyan ronda animáció sosem volt benne, mint úgy a Pierrot cuccokban általában. (Vagy mit tudom én, a nem olyan régen befejeződöttek közül ott van a D.Gray-man anime, ahol a fillerek grafikája is szebb volt, mint a Bleach/Naruto a legjobb napjain...)
Aztán beugrott, hogy tényleg nehéz bármivel összehasonlítani, ez egyszerűen "-This is madness! "-THIS_IS_PIERROT!". :dirr:
A másik meg az, hogy jó, OK, nem lehet egy 200 részen túli sorozatnak folyamatosan minőségi animációja, ezt megértem, de az a gond, hogy már a 60. rész körül mindkét sorozatnál olyan dolgok voltak, hogy a néző felteszi a kérdést: Hogy kerülhetett ez adásba? Persze, az tény, hogy a Shitpúdennél a Bleach még mindig sokkal jobb (szerintem a Narutardból befolyt pénzt is a Bleach animálására költik XD), de azért pl. a Bountos részek alatt hogy nézett ki az egész stáb? Tudjátok, volt az a jelenet, amikor még az eleje körül az asztalnál ülnek. Komolyan, mintha lecserélték volna azokra a részekre az anime karaterdizájnerét. Az összes karinak olyan természetellenes rózsaszín bőre volt, hogy az aztán tényleg műanyagbarbi hatást keltett, és akkor még a fejformájukról nem volt szó. (Erről most sajnos nem találom a YouTube videót, pedig garantáltam ütne, de addig nézzétek meg ezt. Nem, ez nem valami SD Bleach poénkodás, egy harc kellős közepén volt ez a jelenet...) Mellesleg ekkor a sorozat még alig volt túl az első évén, szóval azt sem lehet mondani, hogy már nagyon elfogyott a pénz. A másik meg az, hogy pl. a TBTP arc most tényleg egész jól néz ki, pedig ez már valóban a sokadik arc a sorban. Ergo rohadtul nem a pénztől függ a dolog, meg tudnák ők emberelni magukat, csak a legtöbbször egyszerűen értelmét sem látják, elvégre minek igényesen dolgozni, ha a fő célközönség 14 évesekből áll, akiknek tökmindegy a grafika, amíg Hollow Ichi és Kenpachi zúznak benne. (Mondjuk ez is inkább a Narutóra igaz.) Persze nem mintha a legtöbb shounen cucc célközönsége nem a 12-18 korosztály lenne, de más stúdió azért mégis ad magára annyira, hogy akkor sem egy igénytelen mázolmányt adnak ki a kezük közül, úgy látszik a Pierrot-ot ez hidegen hagyja. Amúgy a pénzügyi helyzetük meg nem tudom milyen (bár ahogy írtam, kétlem, hogy emiatt lennének az igénytelen grafikájú részek, pl. milyen érdekes, hogy általában a fillereknél romlik le jelentősen a rajzolás), de attól még lehet negatív véleményt írni, a kritikusokat sem szokta izgatni, ha egy filmnél azzal védekeznek, hogy alacsony költségvetésből hozták össze. De legalább van önkritikájuk, végülis Bohóc Stúdió a nevük. :dirr:
Ezt az egészet csak azért írtam le, mert tényleg unom már, hogy akárhányszor valaki leírja, hogy "azért a grafikán még dolgozhattak volna a srácok" (ergo igazat ír), akkor rögtön jön az ezerféle kifogás: "Hosszú a sorozat, nem lehet mással összehasonlítani, koreai animátorok stb-stb.", de nem erről van szó. Egyszerűen ennyire veszik komolyan a saját sorozatukat (ezért sem kéne a fanoknak sokszor annyira komolyan venni...), úgy ítélik, hogy szerintük így is el lehet adni (amúgy ebben igazuk van), és ki az a hülye, aki "túlórázna", ha a Renji babák így is elfogynak, és mindenki megnézi az animéből a heti adagot? Az meg kit érdekel, ha közben már a fél világ rajtuk röhög, a "quality anime" miatt? "Screw the rules, we have money! :D" Aki pedig komolyan gondolja, hogy egy hosszú shounen fightnál ez normális, és hogy ilyennek kell lennie, meg szerinte kikerülhetetlen az ilyen szintű elsikkadás, az szerintem üljön le még 1-2 (lehetőleg nem Pierrrot) hosszabb animesorozat elé. Meg fog lepődni. (Ez olyan, mint amikor valaki írja, hogy a Naruto/Bleach az egyik legjobb anime, ami valaha készült, aztán megnézi az ember MyAnimeListen, és kiderül, hogy a srác látott ezen kívül talán 4 animét, de akkor lehet sokat mondtam...) Azt is utálom visszahallani, amikor egyesek azzal jönnek, hogy ez a shounen animék alapszínvonala, és ennél minőségibb grafikát elvárni hülyeség tőlük. Nem, ez max a Pierrot színvonala. (Bár a fanok tárháza kimeríthetetlen, ha védelemről van szó, egyik kedvencem volt, amikor valaki a Naruto mangára szólt be, erre válaszként megkapta, hogy "igen, ezek ilyenek, ha esztétikára vágysz, olvass shoujo mangát!" ROTFLOL a köbön! Fene a pofáját az igényesebb shounen mangakáknak. :D Éljenek a 3 vonalból megrajzolt szereplők!)
Amúgy persze, nem azt mondom, van ennél rosszabb animáció is, (bár most így elsőre csak a Musashi ugrik be, ami Japánban is "Teszkó Gazdaságos Anime" néven híresült el :D), de attól még ami gáz, az gáz. Lehet kövezni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2009.07.05. 13:04-kor.
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Ez most OFF lesz, még az offhoz is off, de muszáj hozzászólnom...
Igazából nyílvánvaló, hogy nem lehet egy végtelenített kaszabolós cuccot olyan szépre megcsinálni, mint egy 26 részest, de miért kell ekkora szakadéknak lennie? Mostanában Darker than blacket nézek, és egyik szemem nevet, a másik meg üveg, hogy az egyestés cuccokat sem tudják ilyen szépre "rajzolni", és dejó, az eheti Blícs meg denemjó már megint. És annyira igényelnék néha az animék azt a kis gondoskodást, vagy aprólékosságot. Nem, nem szempillákat igényelnék, meg orrszőrt, csak értelmes arckifejezéseket. (Mondjuk a Blícsnél az is bejátszik, hogy sokszor hülyék a jelenetek, rosszul vannak "megkoreografálva", szóval kéne beléjük egy csomó apróság, ami hihetőbbé, meg kézzelfoghatóbbá tenné a világot, amiben játszódnak.)

Más. Olvasgattam mostanában a D. Gray man mangát, és rettentően bejött, 30. fejezet környékén azt mondtam, hogy klasszikus lesz nálam, de aztán gyorsan megzuhant ez is. A tipikus shounen-jump hiánytünetek, mint romló rajzszínvonal, rohamosan hülyévé és banálissá váló történet, végtelenített power-upok, "befagyasztott" (fejlődésben megállt :dirr: ) karakterek, stb. MIÉRT? Egyre inkább érzem, hogy a világon bármit tönkre lehet tenni, ha elegen szeretik. Egy manga lassú agóniája valahol az első "karakter fan poll" nyitóoldallal indul.

ui: a SHITpuudenen szétröhögtem az agyam.:D Találó.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Yngradem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.03.08. 14:51
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Yngradem »

:woff: off ! énis darker than black-et nézek.. plusz azt nem értem minek ennyi filler a bleach-be..
^^ habár jobb mint a semmi... de mégis felidegsíti az embert teljesen néha.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tényleg katasztrófa, néha mit tudnak művelni a Bleach-csel, szerencsére a Naruto-t csak olvasom, bát ott is szánalmasak évek óta a rajzok, egyéb esetben amiatt is dühöngenék. És tényleg azért érthetetlen, mert időnként meg egészen remekül is tudnak rajzolni. (Csak úgy látszik, időnként szabadságra mennek a grafikusok, és addig megkérik a takarítónőt, hogy rajzolja meg az aktuális részeket.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: outsyder »

akkor lehet, h bennem van a hiba, mert Bleach kapcsán a Pendulum grafikáját iszonyat jónak tartom (mint pl most, a 210ét:D), és úgy általánosságban a Shippuudennel sincs bajom :drop:
Kép
Avatar
Tami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.10. 13:22
Nem:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Tami-chan »

különösebben nekem sincs bajom a grafikával... nem tom nektek mi bajotok van vele... :weh:
なん くる ない さ
けがれ の ない その ほほえみ んこく な ほど

I'll also show you a sweet dream next night.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ha nincs vele bajod Akkor ezt nézd meg :D http://img26.imageshack.us/my.php?image=jezus.jpg Ettől a résztől fogva hívom Renjit RÉpának
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Goofy írta:Ha nincs vele bajod Akkor ezt nézd meg :D http://img26.imageshack.us/my.php?image=jezus.jpg Ettől a résztől fogva hívom Renjit RÉpának
Áu, ez fájdalmas! :dirr: Bár azért Hitsu feje se semmi! Mondjuk nálam semmi sem überelheti azt, amikor a háttérben álló Bya-kunnek elfelejtettek fejet rajzolni. :D
Kép
Válasz küldése