Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

marci_attila írta:az evolúciót szerintem ügyesen magyarázza elég közérthető nyelven
Hmmm, a South Park Go God Go c részében is ő magyaráz! :) De azért Garrison bácsi elmélete is megért egy misét. :)
anubys írta:Igen, ez a könyv inkább az időskor kevésbé "árnyas" oldalával foglalkozik, úgyhogy túl sok hasznos anyagot az általad említett témákban.
Azóta az ajánlott olvasmányaim között ráleltem egy Hildebrand: Félúton c könyvecskére, amit kissé nehéz megszerezni, de állítólag nagyon átfogó, jó írás.

Most meg Susan Forward: Mérgező szülők c könyvét olvasgatom családterápia órára. Elég durva, de hihetetlen jó, érdemes beleolvasni, ha voltak gondjaid a családoddal, vagy, ha humán körben dolgozol - meg amúgy is. Rengeteg esetet hoz, felgöngyölíti a hátterét a hibás működésnek, és segít a megoldásban, feldolgozásban is.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:az evolúciót szerintem ügyesen magyarázza elég közérthető nyelven.
Engem viszont meg kellgyőzni a dologról, ugyanis nem hiszek benne (legalábbis abban a "változatban", ami a jelenlegi közfelfogásban szerepel)

Amúgy amikor az ELTE-re jártam, akor már a darwini evolúciós elmélet nem képezte az oktatás anyagát. (!)
Ha érdekel a dolog, előkeresem az egyik elméletalkotó véleményét, mi a gond a dologgal. Viszont hálásan venném, ha te is megosztanád, a szerző mivel támasztja alá az evolúció tézisét. ;)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:amikor az ELTE-re jártam, akor már a darwini evolúciós elmélet nem képezte az oktatás anyagát. (!)
Nem mondod! Mi meg úgy tanuljuk ezt, mintha csak ez az egy mindenható válasz lenne.
anubys írta:Ha érdekel a dolog, előkeresem az egyik elméletalkotó véleményét, mi a gond a dologgal. Viszont hálásan venném, ha te is megosztanád, a szerző mivel támasztja alá az evolúció tézisét. ;)
Hát, a magam részéről érdekel mindkét verzió pro és kontra.

Philip K. Dick: Szabad Albemuth Rádió c könyvét olvasom a kötelezők mellett. Állatnak ígérkezik, minden benne van (megint), ami miatt imádom ezt a pasast.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

anubys írta:Engem viszont meg kell győzni a dologról, ugyanis nem hiszek benne (legalábbis abban a "változatban", ami a jelenlegi közfelfogásban szerepel)
Ami a közfelfogásban szerepel, az mit jelent?
A bácsi szerint az a baj a közfelfogással, hogy azt hiszi érti az evolúciót (vagy amit annak gondol), ami általában nem így van, ezzel én is egyet értek. Valamiért az evolúció egy olyan elmélet, amiről azt hiszik az emberek, hogy értik, míg a legtöbb más tudományos elmélet (más tudományterületek, mondjuk szerves kémia (saját tapasztalat...), vagy mondjuk kvantumfizika (nem saját tapasztalat...)) esetében meg simán rámondják, hogy nem értik, anélkül, hogy megpróbálkoznának picit is belegondolni.
anubys írta:Ha érdekel a dolog, előkeresem az egyik elméletalkotó véleményét, mi a gond a dologgal. Viszont hálásan venném, ha te is megosztanád, a szerző mivel támasztja alá az evolúció tézisét. ;)
Érdekel. És az alátámasztás nagyon sokrétű, több könyvet is írt különböző szempontokból alátámasztani az evolúciót (meg nyilván sokan mások, ahogy nyilván cáfolóak is sokan vannak :D ). Nem tudom, én ezt mennyire tudnám átadni, mert azért én nem értek a témához. De ha van konkrét kérdésed, kétséged, elő vele, majd max. azt mondom, hogy nem tudom :D


Egyébként ő sem mondja azt, hogy márpedig csak az a helyes amit ő mond (bár nagyon sugallja, és szerintem gondolja is, elég öntelt bácsinak tűnik...), hanem azt mondja, hogy a most létező elméletek közül (vagyis a '80-as években létezett elméletek közül, mert a könyv akkor íródott) az evolúció az, amit a legjobban alá lehet támasztani.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Vélemény

Ward 4. kötet
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Monte Cristó Grófja (Dumas)
Nekem nagyon tetszik a történet és nem bánom, hogy belekezdtem, bár még vissza van kb. 300 oldal. Szeretem a hosszú könyveket, de amikor ezt megláttam még nekem is leesett az állam (1100 oldal) :D .
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nemrég fejeztem be a Szabad Albemuth Rádiót Phil K. Dick-től, ami egy kellemes paranoia-regény volt a szokásos Isten-témával egybefűzve. Most megen egy paranoid könyvet választottam, Condom-tól a Mandzsúriai jelöltet. Eddig jónak ígérkezik: csípős nyelvezetű amerikai szatíra az agymosásról és a politikáról, nem kevés pszichológiával és társadalomkritikával karöltve.

A szocmunka idősekkel kurzusomra pedig egy idősgyógyászatos könyvet kell elolvasnom, amit rendkívüli módon élvezek, mert leendő szocmunkásként felemelő élmény az időspisiről meg nőgyógyászatról olvasni, ráadásul latin betegségnevekkel is bombázzák az agyam, ha ez önmagában nem lenne eléggé szadista. Vicces kiselőadást fogok belőle tartani, érzem. :)

A Susan Forward: Mérgező szülők viszont egyre jobb, egyre inkább erősíti bennem annak gondolatát, h családterapeutaként kéne működnöm a jövőben.

@ Kumiko: 1100 oldal??? :knife:

szerk.: nem Condom, hanem Condon (elírtam), szegény, milyen névvel verte meg az ég... :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zebra 2009.03.22. 22:32-kor.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

3 kötetes a regény (legalábbis a mienk), szerintem a minimum, hogy ennyi oldalszámú :-P

Én most Ottokar Janetschek: Ferenc József című regényét olvasom, igen humoros formában tud leírni eseményeket, nagyon szórakoztató :mosoly:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Orhan Pamuk - Fekete könyv

Ez is krimis picit (mint A nevem piros is), tele van kis történetekkel (minden második fejezet egy külön mese), és persze az elmaradhatatlan törökök - nyugat kapcsolat, na meg a törökök mindennapi élete a 20. sz. közepén.

Szóval tetszett, alig várom, hogy a többi Pamuk könyvemet is olvassam :D de előbb pihenésképp jöhet valami más, majd holnap reggel induláskor kitalálom :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Nos, a Hideglelést jégre tettem, állati jó volt. :D Aztán jött a Nordes, Rend és Káosz.... jelenleg pedig az Orktánc című fantasy antológiát olvasom.
(Meg a héten megvettem Salvatore: Orkkirály-át is, de egyelőre annyira leköt a jóféle magyar fantasy, a Káosz világa, hogy majd egyszer. Pedig bírom a sötételfes regényeit.^^)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

The Picture of Dorian Gray -Oscar Wilde-tól

50 oldal után nem is rossz. És tényleg eredetiben a legjobb olvasni. Így jön át a könyv teljes hangulata, szerintem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hmm...mostanában jó szokásomhoz híven továbbra is legfőképpen és mert csak....Margit Sandemo:Jéghegyek népe sorozatát olvasgatom.:)))
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Vernon Sullivan (Boris Vian) - Köpök a sírotokra
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Orktánc is kivégezve. Jelenleg pedig az Orkháborút olvasom, egyszerűen zseniális. :D
(Már beszerzés alatt további könyvek... de mi lesz velem ha majd elfogynak egyszer. :shock: )
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A hazafele vonatúon sikerült befejezni Salman Rushdietól A firenzei varázslónőt. Nos érdekes volt, de nem fogott úgy meg, mint a többi könyve. Olyan érzéseim vannak utána, mint a Hárúnnal, hogy érdekes volt, jó volt, csak nekem hiányzott belőle még valami.

Majd még szintén a vonatozás alatt elolvastam Doris Lessingtől Az ötödik gyereket. A hátsó borító leírása alapján nagyon húzódoztam ettől a könyvtől, csak nagy sokára seikerült rávennem magam, hogy megvegyem, és nagyon kellemesen csalódtam, döbbenetesen jó volt.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Miket is olvastam a legutóbbi óta:

Banana Yoshimoto: N.P.
A könyv közepén nagyon elszomorodtam, mert egyszercsak azon vettem észre magam, hogy hiányzik úgy 50 oldal, visszavittem, amikoris találtunk a boltban egy olyan példányt, aminek az eleje volt problémás :) Végül sikerült egy teljes verziót találni (csalódtam is a faber and faberben...)
A könyv amúgy nagyon jó volt, olyan Banana Yoshimotós :D

Orhan Pamuk: Isztambul
Elég döcögősen haladtam vele (az N.P. miatt is megszakítottam), memoárt olvasni nem annyira izgi (legalábbis ezt), de a végére eléggé megszerettem, és arra is rájöttem, hogy törökül is jó lenne megtanulni :D

Murakami Haruki: What I talk about when I talk about running (félbeszakítva)
Memoár után memoár, csak ez jobb :) de azt hiszem elfogódott is vagyok :) És kedvet csinál a hosszútávfutáshoz :)

És ami miatt félbeszakítottam Murakamit:
R. R. Gupta, M. Kumar, V. Gupta: Heterocyclic chemistry
Csak ajánlani tudom mindenkinek :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Csokoládé
A filmet láttam először, az nagyon tetszett, szóval neki álltam a könyvnek. Egszerűen szuper, nagyon jó, ezért nehéz letenni... azt hiszem hamar kifogom olvasni :D

Csokoládécipő
Már ezt is befejeztem (a Csokoládé folytatása). Az egyik legjobb folytatásos könyv LENNE ha nem ugrott volna benne vagy 40 évet az idősík. Ezt még mindig nem értem, hogy történhetett ez. Az 1958-as évek után hírtelen Ipod meg hajegyenesítés, laptop és egyéb dolgok. Ha valaki tud erről valamit akkor írjon :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Oscar Wilde: válogatott novellák

nekem még mindig bejön ez az író... :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lassan ráveszem magam, hogy nekiálljak a szakdolgozatomnak, úgyhogy a hozzávaló anyagok:

Richard Rohr: A férfi útja - Hiteles férfimagatartás napjainkban
Richard Rohr: A férfi útja II. - Maszkok, hegek, archetípusok
Sam Keen: Belső tűz - A férfilétről
Paul Emanuel Müller: Figyelem és szeretet - Útmutató mesék - Lélektani értelmezések és gyakorlatok
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Arthur C. Clarke: Gyermekkor vége
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Pontosan miről írsz, anubys?
Szeptembertől én is kezdhetem a szakdogámat. :/ Eredetileg a kannibalizmusról akartam írni, de nem nagyon akarom emiatt megütni a bokám, ezért egy kicsit szocmunkásosabb témát választottam, a homoszexualitást, mint szubkultúrát. Ez is éppen annyira sokkolólag fog hatni szerintem. :D

Szociológia szigorlatra tanulok és Kurt Vonnegut: Hókuszpókusz c könyvét olvasom. Ebből is látszik, mennyire tanulok. :)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

marci_attila írta:És ami miatt félbeszakítottam Murakamit:
R. R. Gupta, M. Kumar, V. Gupta: Heterocyclic chemistry
Csak ajánlani tudom mindenkinek :D
Meglepően jó volt :D

Na és azóta termett:

Hanif Kureishi: Sleep with me
Hááát, nem tetszett. Nem is nagyon maradt emlék róla. Csomószor nem értettem az angolját, lehet ezért is nem tetszett, meg nem jött át a lényeg (illetve az is lehetett még a baj, hogy picit ittas állapotban olvastam az utolsó harmadát ::jcheers:: ::japtoun:: )

Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző
Nem véletlen a csak 18 éven felülieknek figyelmeztetés. Olvastam már Apollinaire-től erotikus kisregényt (az ifjú Don Juant), na de ez a vesszős... Tisztán xxx-könyv, és a kevés dologból tartalmazott párat, ami még nekem is sok (ezt inkább nem írom ide...).

Ha Jin: Várakozás
Miközben olvastam a könyvet, nem tetszett, de a vége aztán helyrerakta. Az embernek mindig az kell, ami még, vagy már nincs. Egyébként utáltam Kong Lint, mert egy szerencsétlen hülye :D

Takeshi Kitano: Fiú
3 történet, a középső nagyon nagyon tetszett. Az első meg nem.

És belekezdtem a Thomas Pynchon Súlyszivárvány című regényébe, amit most félbeszakítok Clayden, Greeves, Warren és Wothers fantasztikus Organic Chemistry című százezer oldalas művébe :D ,ez az egyik legjobb szerves könyv, ami csak létezik (csak hogy keretbe foglaljam a postot :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marci_attila 2009.06.22. 05:42-kor.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra:

Még nincs pontos cím, de a téma kb a férfi szerepe jelen korunkban, mitől csúsznak félre a szerepek, az apa hiánya a családban, stb., stb. Szóval úgy nagy általánosságban a férfi minőségről.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:úgy nagy általánosságban a férfi minőségről.
Ez érdekesnek hangzik! Gondolom, családszociológiából, pszichológiából tudsz is forrást gyűjteni hozzá, plussz van lehetőség egy ilyen témában mélyinterjúzni is, szal rengeteg lehetőséget rejt. Hajrá. :)
Annál a tanárnál, akinél én írok majd szakdogát, lehetőség lenne választani a feminizmust is - ez a kedvenc témái egyike. Az ellenoldal, haha. Nem mintha rá tudna venni bárki is, h bármiféle sovinizmusról írjak, fujj.
A női szerepkörről jut eszembe: nemrég olvastam a Hókuszpókuszban, h a vha legtöbb gyermeket szülő nő egy 69x-es orosz anyuka volt kb száz évvel ezelőtt! 16x szült ikerpárt, 7x hármasikereket és 4x négyesikreket. Minden gyermeke életben maradt.
Durva.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Most ezeket olvasom:

http://moly.hu/tagok/elhaym

Mostanában olvastam:

Ward 5. kötet: Feloldozott szerető 10 pont

Továbbá:

Lara Adrian: A Vámpír csókja 1. kötet 8 pont
Halálos csók 7 pont
Lisa Kleypas: Lady Sophia szeretője 8 pont
Mary Balogh: Szerelmi csapda 7, 5 pont

Bővebb vélemények itt:

Link

Link
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése