Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Végre megint van mit néznem! Ugyanis a régi nagy kedvencemet a FullMetal Alchemist-et elkezdték megint, de most állítólag teljesen a manga alapján fognak menni, persze az első rész máris egy ilye nbevezető filler volt aminek köze sincs a mangához, de nembaj, mert legalább nem úgy kezdődött mint a régi sorozat, mellesleg rohadt jó rész volt az első.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egyetértek. :) Hamisítatlan FMA hangulat, OP/ED rulez, és noha az első rész tényleg filler volt, tettek pár utalást a későbbi mangában történt dolgokra, szóval előbb-utóbb tuti abba az irányba halad majd a sztori. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A végén mutatták az előzetesben, hogy jönnek a flashback részek, hogy mi történt gyerekkorukban, de az még mindig nem az ami a manga elején van :wwall: Itt megint kutyulások lesznek
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

De végülis ez a gyerekkori sztori a mangában is benne van, és mivel flashback, szerintem édesmindegy, hogy melyik két epizód közé rakják be. ^^" Nyugi, Lior tuti lesz, nem véletlen, hogy Lusték ott voltak a végén. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, FMA, erre vártam :thumb:
Holnap rákeresek, ki subolja és hogyan...
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Szünetként a One Piece közben (aminél a 220. rész körül járok :D ) az ismertető hatására lenyomtam egyben a Detroit Metal City 13 részét :D Vicces volt, kikapcsolódásnak nagyon jó :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Hyakko
Nagyon vicces, imádom :D

Hetalia - Axis Powers
Ez is nagyon tetszik, és iszonyatosan aranyosak a karakterek :)

One Outs
Nemrég kezdtem csak el nézni, az első rész nem tetszett annyira, de a folytatás egyre jobb (magyarul: nézem tovább). :cool:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Munto TV: Azt hittem végre sikerül hozzátenniük valamit az OVA-hoz, de ez nem történt meg, továbbra is megragadtak a színes, szagos nagy semmi szintjén. Ráadásul még csak le sem zárták rendesen a történetet, azt majd csak egy mozifilm fogja megtenni (persze nem kizárt, hogy megtoldják még azt is pár OVA-val). Üzleti érzékük minden esetre van.

Kuroshitsuji: Elég hamar eljutott a sorozat az Awesome! szintről a WTF!? szintre, miután a készítők úgy döntöttek, hogy az eredeti anyagból valami egészen mást fognak kihozni. Nem is tudom mi fájt jobban a pucér kutyafiú, a fiú-lány angyal, vagy a bérgyilkos Meilyn. :roll: A mangát továbbra is imádom, de ez egy borzalmas adaptáció volt.

Slayers Evolution-R: Már a sokadik rókabőr volt, és ugyanazt a nótát fújták el újra, de elég nagy Slayers fan vagyok ahhoz, hogy szívesen meghallgassam még egyszer, főleg ha Rezót és Nagát veszik elő megint.

Tytania: Érdekesen indult a sorozat, de sajnos nem lett belőle semmi. Lényegében az egész csak egy felvezetés volt, és a 26. rész után indult volna be a tényleges történet, csak ugye odáig a szerző sose jutott el még a regényekben sem. Kár érte. :(

Hogy ne csak lehúzó vélemény írjak, most Natsume Yuujinchou-t nézek, és valami fantasztikus egy sorozat. A hangulata szomorkásan melankolikus, mégis szívet melengető, pont ahogy szeretem. Erősen kedvenc esélyes anime. :D
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Detroit Metal City
Ma fejeztem be... és imádom :D Az egész anime rohadt jó lett... minden elvetemült metálosnak és nem metálosnak ajánlom :) !
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha ennyi nem volt elég a DMC-ből, akkor olvasd a mangáját, abban még tovább folytatódnak az ökörségek. :D
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Jó ötlet, utána nézek a mangának :D !

Ezeket az animéket nézem most:
Chobits

Chrno Crusade

True Tears
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

School Rumble: Anidébén szemet ütött, hogy két díjat is bezsebelt vagymi, gondoltam nekiállok, hát egyhuzamban 5 rész, ilyen már régen volt nálam, nem az én műfajom, de meglehetősen ütősek benne a poénok :)
Lupin III Hát ez egy ilyen 1980-as állítólag seinen anime aminek 150 része van kb és még van belőle kb 20 movie, meg nemtommennyi sorozat...nagyon retro :D Mindjárt amin fenn akadtam az az openingjéből egy jelenet:
[img=http://img27.imageshack.us/img27/7103/lupin.th.jpg]

Honnan volt ez ismerős nekem? :vigyor:

[img=http://img21.imageshack.us/img21/3931/flclpic.th.jpg]
hihetetlen, hogy az FLCL-ben mennyi utalás van más animékre
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tengen Toppa Gurren Lagann The Movie - Guren-hen

Így fél évvel a mozis bemutató után (és egyidőben a második film premierjével XD) végre ezt is subbolták (gondolom a DVD kiadásra vártak :)), úgyhogy gyorsan meg is néztem. :D

Azt előre leszögezném, hogy a film határozottan jól sikerült, de azoknak semmiképpen sem ajánlanám, akik a TV sorozatot nem látták, mivel hiába ugyanaz a történet, a két órás játékidő miatt rengeteg dolgot le kellett rövidíteniük, így pl. az események sem a megszokott ütemben folynak, és a TV sorozat ismerete nélkül sok dolog eléggé érthetetlen lenne.

A film első 3/4-e gyakorlatilag a TV első felének az összefoglalója/recapje. Rövidítettek, 3 részt lenyomtak egy 5 perces képáradatban, kisebb dolgokat átírtak, de a gerince kb. ugyanaz. Az igazán érdekes a film utolsó fél órája, ahol a teljes harcot átdolgozták, és teljesen más dolgok történtek, mint a TV ezen pontján. :D Izgalmas, akciódús, és a jól megszokott borzongató Lagann-feeling is érezhetően átjött. :D

Az ending szintén remek lett, ugyanaz a Nakagawa Shoko énekli, aki a Sorairo Days és a Happily Ever After számokat is szolgáltatta a sorozathoz. :)

Egy két órás akció és fanservice dönpinget kapunk tehát, amit a sorozat fanjainak ha nem is kötelező, de legalábbis erősen ajánlott megnézni. :D Fél év múlva remélhetőleg szintén subbolják majd a második filmet is, ami folytatja, és lezárja a sztorit. :)

Végső értékelés: 9/10-et adok rá, mert amúgy minden a helyén van, de mivel két órájuk volt kb. 15 rész összefoglalására, ezért sajnos pl. a humoros részeket szinte teljesen mellőzték, és a karakterek jellemének megismerésére sem maradt annyi idő, mint a sorozatban. Az újítások a TV sorozathoz képest nem voltak rosszak, de azért jobbak sem.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

http://myanimelist.net/anime/6392/Isshoni_Training

Vigyázz, Norbi, megjött a konkurencia! XD
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Tavasszal elég sok jó sorozat indult, ennek köszönhetően ismét időszűkében vagyok. :drop: Azért ejtek néhány megjegyzést az általam látottakhoz:
Requiem for the Phantom: jól indult, de kezd elég átlagos színvonalú lenni. Már a részek sem olyan izgalmasak, mint ahogyan előre gondoltam volna, de még bármi történhet. Viszont az alvilági lét és a hétköznapi élet lehetősége közötti kontraszt kihangsúlyozása határozottan tetszik, főleg, ahogyan a két főszereplőre vetítik ezt. A grafika meg egyértelműen szép.
Eden of the East: Egyértelműen ez a legjobb számomra a most nézettek közül. A sztori igen érdekesen indult, a készítők elég jól megcsavarták a történet fonalát, amit azóta folyamatosan bontogatnak, szóval nem hiszem, hogy unatkozni fogok a sorozat történetén. Amúgy a Hachikuros grafika (Umino Chika :thumb: ) itt is nagyon jó, a két főszereplő számomra nagyon szimpatikus, főleg Akira, az első részben látott hülyeségei után.
Valkyria Chronicles: ez is jól indult, a grafika a Phantomhoz hasonlóan nagyon tetszik. Alicia és Welkin párosa rögtön a szívemhez nőtt. Bár nem vagyok nagy fantasy-fan, de ennek az animének minden részét nagy örömmel nézem, remélem a történet most már komolyabban is beindul.
Hanasakeu Seishounen: mivel a Sengoku Basara nálam négy és fél rész után elvérzett (mondjuk várható volt), inkább ebbe a sorozatba kezdtem bele. A történet maga nem nagy durranás, viszont vannak benne érdekes momentumok. :D Már maguk a szereplők is elég fura szerzetek, várom, hogy mi fog kisülni ebből, egyébként jó kis szövevényes történet, tele bonyodalommal, egész leköti az ember figyelmét. :wink:
Ergo Proxy: bár nem újdonság, régi hiányosságomat pótolom a megtekintésével. Annak ellenére, hogy nem vagyok vevő az ilyen típusú témákra, elég jónak tűnik.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Az Eden of the East valóban kiváló, számomra a legjobb a tavaszi felhozatalból =) A Hanasakeru Seishounen viszont a rajzolat igénytelenségével kivívta az ellenszenvemet, a story pedig nem kecsegtetett semmi különössel, úgyhogy nem folytatom. Valószínűleg a Genji Monogatari is erre a sorsa jut, kár =/

Legfrissebb felfedezettem a Basquash. Story az nagyon nincs, szokásos erőösszemérős shounen =D De a grafika és a világ mindenért kárpótol. A város apró részletekig ki van dolgozva és nagyon feeling, az óriási hold k*rva szép, szóval csak HD-ben érdemes nézni. Plusz az ED nekem rohadtul bejön. Jah igen, a mechákat senki ne vegye komolyan, csak kb. annyira, mint a TTGL-ban =D
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Higashi no Eden nekem is nagyon bejött, meg úgy általában mindenkinek. Szerintem egyértelműen az a tavaszi szezon legsikeresebb sorozata. :D
Hanasakeru Seishounen szintén bejövős, a maga műfaján belül sztem egész jó. A grafikáról meg csak annyit, hogy a Studio Pierrot keze munkája a sorozat, úgyhogy már a legelején lehetett tudni, hogy ez lesz. :roll:
Ezeken kívül még a 07-Ghostot és a Pandora Heartsot nézem, mindkettő a fantasy/akció/fangirl bait kategóriába tartozik. A mangája már mindkettőnek bizonyított nálam, de mivel azok még futnak, így valszeg valami alternatív sztorit/befejezést kell kreálni az animéhez. Remélem nem ugyanaz lesz mint a múlt szezonban a Kuroshitsujinál.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gensou írta:Legfrissebb felfedezettem a Basquash. Story az nagyon nincs, szokásos erőösszemérős shounen =D De a grafika és a világ mindenért kárpótol. A város apró részletekig ki van dolgozva és nagyon feeling, az óriási hold k*rva szép, szóval csak HD-ben érdemes nézni. Plusz az ED nekem rohadtul bejön. Jah igen, a mechákat senki ne vegye komolyan, csak kb. annyira, mint a TTGL-ban =D
Ezzel én is szemeztem (az első részt nagyjából végignéztem), a grafikai megvalósítás tényleg nem semmi, de azon kívül, hogy mechákkal kosaraznak benne, lesz valami más is, vagy erről szól a történet? (Meg kíváncsi vagyok, hogy 13 rész alatt a "törvényenkívüli" srácból hogy akarnak akkora kosarast faragni, aki feljut a Holdig. XD) Csak azért kérdezem, mert tényleg van egy olyasmi feelingje, mintha a Gainax sikerén felbuzdúlva most ez a stúdió is megpróbálná elkészíteni a "saját TTGL"-jét, ami akár még jól is elsülhet, de ha csak a látvánnyal akarnak aratni, akkor szerintem én dobom még a vége előtt. ^^" (Az első részben utalgattak itt olyasmikre, mint szerelmi háromszög, de van, hogy ez csak etetés. XD)
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Black Lagoon I-II
Nagyon király, jó sok akció és egy percig sem unatkozik az ember :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Rég jártam már erre...

Szóval, mostanában néztem meg a Boogiepop Phantomot, ami sztem nagyon jó kis mindfuck anime volt. Tetszett a nem éppen mindennapi történetvezetés, nahh meg, h az elején szinte mindenkit lehenteltek. :D A kedvencem persze a kis autista-szerű pillangós leányzó volt - ki más? :) Hagyott pár kérdést maga után a sztori, amin legalább ki-ki maga elagyalgathat, ha kedve tartja. Bírom az ilyet.

Most egy elég underrated animu van soron, a címe: Akagi. Ez egy Mahjong-legendáról szól, aki kellőképpen pszichó és géniusz ahhoz, h legyűrje a Yakuza legkirályabb játékosait is. Elég sok benne a túlkapás, de a már előzőleg nagy kedvenccé avanzsált Kaiji után nem hagyhattam ki az elődjét.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Újabb szünet One Piece közben: Nabari no Ou
Érdekes történet volt, tetszett, hogy a végén már nem nagyon lehetett senkire se mondani, hogy igazán rossz lenne, na meg Miharunak a kis ártatlan arcú beszólásai nagyon jók voltak :)

Hetente egyszer pedig továbbra is K-On! :D Ez az igazán nekem való :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

Hát én a Higashi no Eden-t követem figyelemmel , mint ahogy látom sokan mások is. Nagyon vártam már, hogy elinduljon és azóta se okoz csalódást.:)
Továbbá : Hetalia: Axis Powers
és Higurashi no Naku Koro ni Rei
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Ristorante Paradiso
A helyszín és az európaias hangulat miatt kezdtem bele. Hozza a színvonalat, teszik, hogy idősebbek a szereplők, meg hogy olyan átlagos, nyugis, mindennapi témát boncolgat, az európai sorozatokat juttatja az eszembe. :D A karakterdizájn viszont nem jön be annyira, bár annyi baj legyen. Érdekes sorozat, szerintem az érettebb, nyugis témákat is kedvelő embereknek érdemes megpróbálkozni vele.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

zebra a Boogiepop nagyon ütős cucc, igaz már régen láttam, de az tuti, hogy össze tudja keverni az ember agyát :D


FONTOS BEJELENTÉS:
Aki Soul Eatert néz mindenképpen hagyja ki a 17.részt
Válasz küldése