Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:
anubys írta:Az anime nekem csalódás volt, de annyira azért felkeltette az érdeklődésem, hogy elkezdjem olvasni a Ga-Rei Zero-t. Még nagyon az elején vagyok, de már most jobb, mint az anime.
A két verzió totál más. Én még nem kezdtem neki bővebben egyiknek sem, de az anime mintha a manga előzménye akarna lenni, vagy alternatív sztori.
Tényleg teljesen más, még csak az ötödik chapternél tartok, de eddig semmi közös nem volt a két verzióban (pár szereplőt leszámítva), de még hangulatban sem egyeznek.

Titkos:
Mi van mostanában Rumiko-val?
Nekiállt már az új mangájának?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Engem az érdekelne, hogy mi van msotanában Hirano-val, nekiállt valaminek a Hellsing után?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rumiko új mangája: Kyoukai no Rinne (bár nem vagyok Titkos, ő biztos hosszabban tud nyilatkozni róla :D)
Hirano új mangája: Drifters

Engem a Drifters érdekel, de inkább bevárok pár fejezetet mielőtt belekezdenék. Mondjuk ismerve Hirano tempóját, ez beletelik még egy kis időbe.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Vazzz, ez a Drifters ez megint nekem való lesz, Hirano új mangája (!!!) Ráadásul Sengoku korban! :vigyor: Hirano jó lesz ha belehuzol a munkába!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Drifters eddig elérhető két fejezetét el is olvastam, eddig jónak tűnik, persze még nagyon az elején vagyunk ahhoz, hogy bármi hosszútávú következtetést le lehessen vonni, de a beteg fejek + pozőrködés kombo itt is megvan. :)
Először azt hittem, sima szamurájos hentelés lesz, de már az első ch végén fordult a kocka. :)

A Kyoukai no Rinne-ből már 8 fejezet elérhető, mindjárt annak is nekiállok. :D

Köszönöm Mariko az infokat! :thumb:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Csak nehogy úgy járjon mint a Cross Fire, hogy 3 ch után befejezi :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mostanság ráhúztam a yuri/shoujo ai vonalra, a Haru Natsu Aki Fuyu a Love my Life (ez a kettő nagyon jó volt), és pár fejezet Yuri Hime / Wildrose segítségével^^
meg beleolvastam a Koukou Debut-be (onemanga random opció^^; ) és relatíve érdeksen indult, de egy idő után olyan fordulatot vett a sztori, ami nem igazán kecsegtetett a későbbiekben sok jóval, úgyhogy inkább dobtam.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Lucky Star

mert azt mindig szeretem. De lusta vagyok harmadjára újranézni ahhoz már túl fárasztó egy nehéz nap után.

szóval a manga: mostmár értem honnan jönnek azok a nagyon vagy csöppet sem összefüggéstelen jelentek az animében... mert a manga pont úgy van megcsinálva!

tecc, tecc és jobb a grafika, naná!

és kevésbé fárasztó, inkább vicces.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekiálltam a Kyoukai no Rinne-nek is, és az eddig elfogyasztott 8 chapter alapján nagyon tetszik. Viszont amilyen gyorsan átrágtam magam ezeken, most fájdalmas lesz heteket várni az új fejezetekre. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Miután Arina mostani mangája kritikán alul teljesít nálam, örültem, hogy véletlenül sikerült ráakadnom Shouoto Aya Barajou no Kiss c. mangájára. Eddig 6 fejezet jött ki angolra fordítva. Hárem csajoknak bishounenekkel, illetve ennek a műfajnak egy paródiája. Ha nem lenne az, a közelébe se mennék valószínűleg. ^^; Bejön az írónő humora és a rajzok is. Azoknak ajánlom, akik szeretik a háremes, bishounenes shoujo mangákat és egy kis röhögésre vágynak.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Mennyei dallamok 2-Death Note 4

Link

Nana 4. kötet

Link
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Chrno Crusade

:)

remélem tényleg olyan nagyon szuper lesz, mint amennyi véletlenül talált képeket láttam a neten...
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Wáááá! My Balls-t akarok!
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Végre meglett a Chrno első kötet magyarul :D (még nem olvastam ám el)
Emellé jött még megvételre a Trigun 2, az Angyalok menedéke 4, meg a Mennyei dallamok 2, és a Nana 4.

Szóval a közeljövőben Angyalok menedéke, Trigun és Chrno lesz :D (a másik kettőt a feleségnek vettem :D ) A grimm mesék kettes kötet sajnos nem volt a boltban :(

Az utóbbi időkben ami sikerült a magyar kínálatból, az a Death Note 4. volt, meg a Vörös Kert első kötete. Bár megvan a Red Garden anime, valahogy még egyáltalán nem néztem bele, úgyhogy eléggé odatett a manga, mert hát nem egészen számítottam semmire, erre meg pláne nem :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hosszabb szünet után ismét ráálltam az InuYasha mangára, rövid idő alatt el is olvastam 20 fejezetet, így most a 75-nél tartok. Szerencsére van még hátra jócskán. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Titkos:
Mi van mostanában Rumiko-val?
Nekiállt már az új mangájának?
Eddig direkt nem írtam róla, mert számomra eddig hatalmas csalódás. ^^" Az alapsztori kb. egy Bleach x Inu Yasha, a szereplők jelleme szinte 0, történet eddig nem nagyon van, ami nem lenne baj, ha legalább a poénok ütnének, de sajnos eddig azok sem valami nagy durranások, eddig az első 6 fejezet alatt talán kétszer nevettem. :( A korábbi mangáinál már az első fejezet alapján sejteni lehetett, hogy kb. milyen irányba fog haladni a cucc, ennél sajnos még most sem látni, ilyen random "minden hétre egy szellem" történet, de az egész manga olyan semmilyen eddig, legalábbis számomra. (Mondjuk látom megosztja a közönséget, mert az emberek egyik fele úgy van vele mint én, a másik pedig agyondicséri.) Még folytatom azért, de ha hamarosan nem jönnek Ranma szintű poénok, vagy IY-féle történeti csavarás, akkor lehet hagyom, és átírom az aláírásomat "Retro-Rumiko fan"-ra. (Önmagában azért annyira nem gáz, de mint Rumikótól, és mint annyi fantasztikus manga alkotójától, kicsit többet várnék. Remélem nem kezd kiégni. :()
zebra írta:Wáááá! My Balls-t akarok!
Most tényleg késtek vele, de szerencsére kijött az új fejezet angolul, hozza a megszokott színvonalat, és már csak 20 óra a végéig. :D
anubys írta:Hosszabb szünet után ismét ráálltam az InuYasha mangára, rövid idő alatt el is olvastam 20 fejezetet, így most a 75-nél tartok. Szerencsére van még hátra jócskán. :)
Mondjuk ha még az anime folytatása előtt végig akarod olvasni, akkor kicsit húzz bele, mert ősszel jön. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Most tényleg késtek vele, de szerencsére kijött az új fejezet angolul, hozza a megszokott színvonalat, és már csak 20 óra a végéig.
Jaja, nagyon állat lett! :D Úgy leülnék a mangakával sörözni egyet. :D
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Bezsákoltam a Grimm manga második kötetét. Már az első kötet után az volt a véleményem, hogy ez az egyik legjobb manga, ami valaha megjelent. Ishiyama Kei nagyon jól tudja ötvözni a régi Grimm mesék hangulatát a mangákéval, így elég formabontó, de az eredetihez nagyjából hű, a hangulatát átadó művek születtek. Remélem lesz még folytatás, jó újraolvasni kiskorom nagy kedvenceit.
Red Garden: ez is roppant megtetszett, bár nekem elég rövidnek tűnt az első kötet, de lehet, hogy csak azért, mert annyira lefoglalt, hogy le sem tettem, amíg nem végeztem vele. A rajzok nekem nagyon tetszek, a történet is elég érdekesnek tűnik, a karakterek szvsz nem sablonosak. Csak négy kötetes, tehát ideális, nem túl hosszú, nem is oneshot. Mondjuk túl sokat nem lehetett még az első kötetből megtudni, de alapból jó, ha van egy kissé misztikus, de azért sokat sejtető felvezető. Gondolom a viszonylagos rövidsége miatt elég pörgős lesz a sztori. Kíváncsian várom a folytatást. Végre hosszú idő után egy igazán érdekes manga is megjelent idehaza.

Továbbá a Senjou no Valkyria és a Skip Beat van terítéken, amik tetszenek, de az animék ismeretében azért nem olyan ütősek. A Bakuman viszont nagyon jó, remélem lesz belőle egyszer anime. ::hehe::
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Valaki olvas itt Soul Eater mangát? Basszus elértem a végéig, most komolyan szeptemberig várni kell a következő chapterre? :knife:
Soul Death Scythe lett! Kid bezárva Eibon könyvébe! Medusa meg Arachne testében! Justin Law ölte meg BJ-t! Black Star kinyírta Mifunét! ez nem semmi már
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ezt magyarázzátok meg nekem, mert én nem értem:
onemanga verzió:
http://www.onemanga.com/Hunter_X_Hunter/223/01/
mangashare verzió
http://read.mangashare.com/Hunter-x-Hun ... ge001.html
MINKÉT oldal ugyanabból a fejezetből VAN!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem az a tippem, hogy az első verziót a magazinból szkennelték a másodikat meg már a tankobonból, és a két kiadás között a mangaka rájött, hogy milyen tré munkát végzett ezzel az oldallal és feljavította. ::^_^::
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

De nem csak ez az egy oldal van így, még rengeteg ilyen példát lehetne mutatni, csomó oldal úgy néz ki mint valami firkálmány :D... amúgy mi az a "tankobonból?"
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Akkor gondolom a mangaka túl sok helyen cseszte el az első változatot. :-P
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A mangák általában fejezetenként a mangamagazinokban jelennek meg, egy magazin egy számában csomó sorozat egy-egy fejezete.
Tankōbon manga viszonlyatban azt jelenti, amikor néhány fejezet össze van rakva egy kötetbe. Tehát az olyan, mint amiket itthon is lehet kapni a könyvesboltokban magyarul.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lilim Kiss

Számomra hatalmas pozitív csalódás volt a manga. Egyrészt az ismertető alapján valami 12-egy-tucat ecchire számítottam, másrészt olvastam a mangakától az Ichigo 100%-ot, ami különösebben nem fogott meg. Ez viszont vicces, haláli helyzetek és beszólások, ecchi kis mértékben, és a vége felé a romantikus szál is jobban előtérbe kerül. :) Lilim karakterét nagyon eltálálták, bár nem ő az egyetlen király szereplő. XD Mivel ennyire elüt a megszokott kliséktől, és a Jumpban futott, szinte várható is volt, hogy az otakuk megfúrják (miért lenne különben alig két kötet, mikor tudjuk, hogy a Jump tömeggyártásra van szakosodva?). Ez sajnos a vége felé érződik is valamennyire, lett volna még potenciál a történetben és a karakterekben is, de így jártunk. :( A mangaka mentségére szóljon, hogy még így is sikerült egy egész normális bejezést kerekítenie a sztorinak, kicsit szomorú, kicsit nyitott, de jó lett. :)
Kép
Válasz küldése