Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

400 Gb körlüli vinyókból Maxtor vagy Samsung a strapabíróbb?

400 gb samsunk /közel 3 év alatt /1. hónap után csere teljes adatvesztés/ és most alig akar elindulni felpörög rángatózik majd leáll.
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Van mindkét fajta vinyóból bőven, és még egyikkel sem volt próblémám...a vinyógondok úgy látszik elkerülnek :o
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ezzel az a probléma, hogy mire egy típusról kiderül, mennyire megbízható, már régen nem lehet kapni :knife:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Goofy »

valaki mondja meg mi az a "mortuary tablet" mert nem bírok rájönni :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

win7 telepítő kékhalál 0000007e vagy 0000000a hibával, még a nyelv-választó képernyő előtt... valakinek van ötlete?
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jól kezdődik :D lehet leteszek akkor arról az ötletről, hogy beszerzek egyet...
Ne érts félre, bocsi, nem azért mondtam ^^" Csak a kékhalál nálam az a dolog, ami nélkül a rendszer nem tud meglenni... lehet nem hiányzik már egy telepítésnél előjövő kékhalál...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

félreértés ne essék, amennyire ismerem a rendszert, jó cucc, esélyes, h nálam van vmi hiba (bár erre nem szeretnék gondolni:( ), a vista is befagyott még mielőtt a telepítő elindult volna:/ (és az még csak hibaüzenetet se dobott fel>_>)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát nem tudom ez segít-e, de más fórumon RAM-os hibát emlegetnek ilyen bluescreennél (Vista telepítésnél), és erre linkelnek:
http://aaron-kelley.net/blog/2008/01/st ... a-install/
http://support.microsoft.com/kb/929777
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

igen ezeket én is láttam.
a microsoftos support nekem nem segít (xp-m van, vistát kihagyom az életemből), a másik (és még egy-kettő) csak annyiban, h holnap kiveszem az egyik memóriamodult, h 1,5-2 giga legyen, és úgy próbálom újra.
a bajom ezekkel am csak az, h csak 2,5 giga memóriám van (amit mellesleg simán megesz az xp-m, bár nemtudom, nála mennyi a határ), és 32bites gépem...
de köszi^^
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:igen ezeket én is láttam.
a microsoftos support nekem nem segít (xp-m van, vistát kihagyom az életemből), a másik (és még egy-kettő) csak annyiban, h holnap kiveszem az egyik memóriamodult, h 1,5-2 giga legyen, és úgy próbálom újra.
a bajom ezekkel am csak az, h csak 2,5 giga memóriám van (amit mellesleg simán megesz az xp-m, bár nemtudom, nála mennyi a határ), és 32bites gépem...
de köszi^^
3G-t meg egy kicsit még ki lehet facsarni az XP-ből, nálunk a "másik" gépben 4G van, de 32 bites rendszer jobbára 3-at ad belőle vissza, meg ami az integrált videónak megy (AMD780G-s lap). XP64-gyel megvan a 4G - mínusz az integrált.
Szerintem is érdemes próbálkozni a ramokkal, főleg úgy, hogy szépen párban legyenek (gondolom 2*1G meg egy feles van benne), előfordulhat, hogy meggajdul a memvezérlő a féloldalas kiosztástól :hee:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

agyamról leszállok...
kikaptam az egyik 1 gigást (maradt 1,5), felment a win7, visszatettem a memóriát, megint behalt... o.O
alvaro: hogy érted azt, h meggajdul a vezérlő?^^; am párban van a két 1es, mellettük a feles.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:agyamról leszállok...
kikaptam az egyik 1 gigást (maradt 1,5), felment a win7, visszatettem a memóriát, megint behalt... o.O
alvaro: hogy érted azt, h meggajdul a vezérlő?^^; am párban van a két 1es, mellettük a feles.
Pont így, hogy esetleg pl. rosszul időzít valamelyik memóriához, vagy akármi, és épp ilyen megmagyarázhatatlan hibák lépnek föl, pedig külön-külön mindegyik memória hibátlan.
De ha szerencséd van, nem ez áll fönn, hanem csak rossz valamelyik (praktikusan amelyiket az imént kiszedted), és azt másikkal pótolva megszűnik a hiba. Ha nem ez van, megpróbálhatsz "lazítani" az időzítéseken a BIOSban. Ha ez segít, még mindig jó vagy - és lehet, hogy nem is vesztettél sebességet mérhető arányban. Vagy cserélgetni a modulok sorrendjét, hogy máshoz állítsa be magát (van egy kis paramétertároló ROM a memóriákon) a vezérlő (legyen az a CPU-ban vagy a northbridge-ben).
Ha ez se jó, akkor van probléma, mert akkor aztán lehet vadászni, hogy milyen modulokkal megy jól, vagy hagyni a francba az egészet, és megyen kettő darabbal :neutral:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

kaptam egy tippet, h a két gigással párban telepítsem, és utána tegyem vissza a felest, kipróbáltam, közben variáltam kicsit a sorrendekkel is, nem változott semmi T_T
együtt sincs semmi baja a memóriáknak, egy éve vannak így hárman, még semmit sem tapasztaltam.
a felest meg nem szeretném félretenni, egyrészt, mert sokat számít(hat), másrészt meg ha xp-vel megy mindhárom...
(a második bekezdést még értelmeznem kellXD de a biosba nem biztos, h ilyen szinten bele szeretnék piszkálni, azonkívül h ehhez nem is értek, még úgy sem, h a sebesség szinte nem is érdekel^^; )
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:kaptam egy tippet, h a két gigással párban telepítsem, és utána tegyem vissza a felest, kipróbáltam, közben variáltam kicsit a sorrendekkel is, nem változott semmi T_T
együtt sincs semmi baja a memóriáknak, egy éve vannak így hárman, még semmit sem tapasztaltam.
a felest meg nem szeretném félretenni, egyrészt, mert sokat számít(hat), másrészt meg ha xp-vel megy mindhárom...
(a második bekezdést még értelmeznem kellXD de a biosba nem biztos, h ilyen szinten bele szeretnék piszkálni, azonkívül h ehhez nem is értek, még úgy sem, h a sebesség szinte nem is érdekel^^; )
Akkor próbálhatod a slotokban cserélgetni őket, hátha valamilyen kombinációban jó lesz.
Viszont szólj, ha találsz valamit, aminek számít, hogy 2 vagy 2.5G RAM van bent :drop:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

noh,

öcsémmel vásároltunk karácsonyi ajándéknak, magunknak, egy füllhelgatót, meg egy mikrofont. Ez utóbbira ez van írva: Panasonic RP-VK21 imp Dynamic Microphone

más nem, és semmiféle használati utasítás. Hát benyomjuk a gépbe, bekapcsoljuk, felvenni tud, online beszélgetést tud, de karaoke-t valahogy nem, meg amúgy egyáltalán nem hallod vissza magad a hangszórókban, ha belebeszélsz. Márpedig azt kéne, nem?

Azért kézi mikrofon, meg karaoke-ra vett, külön, mert kúl meg miegymás. De hol kell azt beállítani, hogy ha én random bekapcsolom, és beleszólok, az hallatszodjon? Vagy olyan nincs, hogy pl. filmet nézek, bekapcsolom a mikrofont és párhuzamosan hallatszik ha elkezdek beszélni, mint ha winapm, meg internetes hangok, meg mondjuk animét is nézek egyszerre, hát az összes hangját kiadja gép, csak ezt nem!

Segítsen valaki, kérem! :(
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@ayla: első két kérdés ilyenkor:
1. Milyen operációs rendszer?
2. Fent van-e a hangkártyához tartozó legújabb driver?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Cruel Angel:

1. Windows XP Professional SP3
2. igen, fent van a legújabb izé.

*reménykedik*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: madfist »

yiss egy hangerőszabályzót (Start menü/programok/kellékek/szórakozás). Ha nem látszik a mikrofon akkor fájl/beállítások vagy ilyesmi alatt be kell pipálni, hogy azt is mutassa és vedd ki az elnémítás mellől a pipát. Alapból minden bemenet el van némítva.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

már megvolt.

2 helyről is beállítottam, hogy ne legyen néma, meghogy ,playback' opció satöbbi. De nem hallom vissza. Olvastam valamit a hangkártyával kapcsolatban, hogy azzzal van a gond. De én nem tudom, azt honnan kell előszedni vagy megnézni.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

de am nem úgy van, h csak a line-in hallatszik vissza a kimeneten, a mic in nem?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez most nemtudom mit jelent de, sikerült kicsikarni hangot belőle, de nem normálisan:

szóval ha lehalkítom a számítógépet, vagy winampot vagy karafan-t és maxra húzom manuálisan a hangszóróimat akkor gyönyörően hallatszik ha beleszólsz a mikrofonba. És felkerült egy olyan, hogy Media Rack, ennek hála már a gép kimutatja ha beleszólsz a mikrofonba, eddig ugyanis annyira halk volt, hogy ki se mutatta, erre már rájöttünk.

De még mindig nem megy rendesen: vagyis ha winamp hangos attól még ne halkuljon le a mikrofon.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

vhol kéne lennie egy mic boost vagy hasonló opciónak, ami x dB-vel megdobja a mikrofon hangerejét (xp-n belül nem tudom hol, én a hangkártyához adott mixert használtam), az alapból ki van kacsolva, valszeg azért ilyen halk, meg kéne próbálni bekapcsolni
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hogy lehet az, hogy egy 2 db kb. 1/10-ed részig letöltött torrent fájlt BS player lejátsza, méghozzá úgy, hogy egy-egy 5 napja kitörölt (!!!) videót rendel hozzá, de címnek a torrentét adja meg? SPOOKY O_O Mármint nem a torrent fájlról van szó, hanem már az avikról, amiket el kezdtem tölteni. Kb. 30 mega jött le belőlük, csak véletlenül BS-ben rákattintottam az egyikre, és megnyitotta, ment a film, csak épp nem X-files, hanem Tudors... amit kitöröltem már pár napja. A cím viszont X-files volt. Ok, hogy X-files, de ne rémisztgessen már a gép ilyenekkel.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: outsyder »

velem is előfordult már sokszor, a vinyó arra a területre pakolta az újat, ahol a régi volt, ami viszont nem törlődött rendesen, viszont mivel az újnak fájlnak lejött a fejléce is, annak a címét olvassa ki... vagy vmi hasonló. nem probléma különösebben, ha teljesen lejön a torrent, már rendben lesz.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a mikrofon boostja felhúzva és bekapcsolva. valószínűleg ugyanazon a mixeren amiről te beszéltél, outsyder. Még mindig halk.. volt. Tegnap óta már semmilyen hangot nem ad ki. Lehet ez mikrofon hiba?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2009.12.29. 23:34-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése