Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Élek. Elég király. Vannak hátrányai, pl hogy rendszerint megfordulnak az ember után a szőke feje miatt, ami hozzáteszem megszokható, de akkoris XD

Előnyeit most nem sorolom fel, mert elkopna az ujjam ::hehe::
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: honya »

wow
hogy jutottal te ki xD tudod mekkora mazlista vagy? xD
sok embernek nem adatik meg (boszen mutogat magara), legalabbis egyenlore xD
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Csak várd ki a sorod, aki kitartó, annak megadatik a maga Japánja :cool:

Én spec ügyes voltam és kicsit több jutott, mint másoknak XD
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: honya »

hát bizony most nagyon irigykedem rád xD

akihabarában voltál már? :P
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Legutóbb tegnapelőtt. De azért Akiba nem olyan durva hely, mint ahogy azt sokan képzelik. Tény, hogy vannak olyan cuccok, amikot csak ott lehet beszerezni, de Shibuya spec szerintem sokkal durvább, már csak a tömeget és a sebességet nézve. Az a sok vásárlásra éhes némber... XD
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: honya »

Hát elvileg akiba az otakuk otthona, gondolom nem véletlenül hívják így ;)
azért shibuyaba is ellátogatnék :D
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja, sok arrafele az érdekes arc ::hehe::

Persze igazából nem lehet összehasonlítani a kettőt, mert tök más a két hely, de én sokkal jobban megdöbbentem a Shibuya-féle pörgésen...
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Konomi a tartózkodási helyéhez írta:Nagoya
Hű! Ezek szerint nem csak hogy mindketten Japánban vagyunk, de még ugyanabban a városban is! :vigyor:

Ööö, nem lehetséges az, hogy találkoztunk mi már valahol? ^^ (Én épp a Meidai-on tanulok amúgy, socchi wa?)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Waaai ::hehe::
Nincs kedved talizni valamikor? Mert én most éppen halálra unom magam itthon ::jtears::
És még tutira nem találkoztunk, asszem...
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Oké, benne vagyok, privátban megdumálhatjuk :D de még nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy mivel foglalatoskodsz errefelé? (Csak hogy közérdekű infókat osszunk meg, pl hogy hogyan is találhatja magát Japánban az ember ^^)
Akkor gondolom nálad nem ryuugaku, izé, külföldöntanulás XD (a Nagoya Egyetemen tartózkodó egy-két magyarról azért sztem nagyjából már tudok ::^_^:: )... munka esetleg?
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem, én még gimis koroban éltem kint és most visszajöttem, mert nagyon tetszett anno. Igazából nem csinálok semmit, csak szórakozgatok XD

Írok minnyá privit :cool:
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Remek!
Újabb ember, akit zaklathatok majd a kérdéseimmel. :D
A repjegyre lassan realizálódik a pénz, viszont azt nem tudom, egy hónapra mennyi költőpénzt spóroljak össze? Költekezni nem nagyon szándékozom, legfeljebb pár apróságot veszek majd szuvenír gyanánt, úgyhogy inkább az érdekel, mennyiből lehet kint életben maradni? :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Szia!

A repjegyre nem tudom, mennyi szánsz, de ha ügyes vagy, akkor meg tudod úszni az oda-vissza utat olyan 200e Ft-ból, illetékkel, mindennel együtt. Egy hónapra pedig kb annyi pénz kell, amennyit enni akarsz, ha az egyéb utazási- és lakhatási költségeket nem számoljuk. Egy ebéd vagy vacsoda egy főre kijön kb 1000-1500Yen körüli összegből, ha nem drága helyre mész. De ez persze függ attól is, hogy hova mész, melyik részére Japánnak.
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Konomi írta:Egy ebéd vagy vacsoda egy főre kijön kb 1000-1500Yen körüli összegből, ha nem drága helyre mész.
Igazán olcsó helyeken (pl Yoshinoya [= helyi gyorsétterem-hálózat], Sukiya, meg egyéb gyorséttermek - btw nemtom mi a neve, de vmelyik hálózatban ha menüt kérsz, akkor annyi rizst ehetsz hozzá, amennyit akarsz ^^) lehet az 500-1000 yen között is egy főre. Az egyetem menzáján meg sokszor 500 alatt :dirr: XD

Ami a repülőjegyet illeti, vicces, hogy Japánban venni valószínűleg olcsóbb - én karácsonyra megyek haza (bécsi repülőtér) és jövök vissza újév után, ami, bár elég pocsék - hosszú - átszállási idővel, de 60.000 yenre (kb 120.000 Ft) jön ki. (Amúgy Taipeiben szállok át, ami már egyszer elég alaposan (= egy héten át) megnéztem XD mit nem adnék mondjuk Kuala-Lumpurért ehelyett! :dirr:)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Rossi írta:Igazán olcsó helyeken lehet az 500-1000 yen között is egy főre.
Na jó, ha tényleg ügyes az ember, akkor tud enni 500 yen alatt is (és nem csak az egyetem menzáján :wink: ), de jobb inkább felkészülni a rosszra, mintsem itt sajnálkozni, hogy éééhes vagyok, de nincs pénzem kajára. De visszatérve ara, hogy mennyi pénzt is kell hozni egy hónapra. Tudom ajánlani, hogy hozz magaddal mondjuk 10-20.000Yen készpénzt plusz egy bankkártyát valami nagyobb, hatjegyű összeggel és akkor vészhelyzetben is tudsz majd segíteni magadon.

Repjegy: én spec a Lufthansa-t preferálom. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, de legalább megbízható és nem várakoztatják meg az embert az átszálláskor :cool:
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Konomi írta:Repjegy: én spec a Lufthansa-t preferálom. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, de legalább megbízható és nem várakoztatják meg az embert az átszálláskor :cool:
 Oké-oké, ha megengedheti magának az ember, akkor nyilván a Lufthansa a legjobb, de az nagyjából a többi légitársaság árainak a duplája szokott lenni (mondjuk mikor jöttem ki, a japánok Lufthansás jegyet vettek mindenkinek, és rá volt írva az ára az e-ticketre... hááát, néztem rajta rendesen ^^").

Ami a szállást illeti... hmm, Anubys, mit szólnál a kapszula-hotelekhez? XD (Mér', nem is olyan rosszak azok... :lol: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

KLM-nél egészen elfogadhatóak a repjegy-árak. Szeretném, ha maximum 170e körül kijönne mindennel együtt.

Rossi:
A 120e meglehetősen barátinak hangzik. Retúr a jegy?

Konomi:
A 10-20e yen nem is tűnik vészesnek. Amit remélek, hogy egy nap (utazással, étkezéssel) kijön 4-5ezer forintból, de ezek szerint olcsóbban is meg lehet úszni (hatékonyan tudok spórolni, ha arról van szó... :D ).
Rossi írta:Ami a szállást illeti... hmm, Anubys, mit szólnál a kapszula-hotelekhez? XD (Mér', nem is olyan rosszak azok... :lol: )
Ha befér mellém a hátizsák, miért is ne? :dirr:

A szállásom amúgy még nincs leszervezve (minek is lenne, ha majd jövő nyáron megyek...), de már tudom, hogyan fogom megoldani. :wink:
Majd idegeneknél szállok meg ingyen. :D (Komolyan beszélek, ha valakit érdekelnek a részletek, kifejtem..)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

anubys írta:A 10-20e yen nem is tűnik vészesnek. Amit remélek, hogy egy nap (utazással, étkezéssel) kijön 4-5ezer forintból, de ezek szerint olcsóbban is meg lehet úszni (hatékonyan tudok spórolni, ha arról van szó... :D ).
Az utazás sajnos elég drága Japánban, főleg, ha nem személyvonatal mész. Tehát egy kb 100km-es út sima személyvonattal olyan 2000Yen körül van, ami hozzávetőleg 4000Ft. Ugyanez Shinkansen-nel több, mint 5k Yen, tehát több, mint 10k Forint :drop:
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Körutat tervezek, úgyhogy egy-egy utazás alkalmával valószínűleg nem fogok megtenni 50-60 kilométernél többet. Arra pedig a buszok is kiválóak (nem tudom, hogy áll Japán a távolsági buszok kérdésével :oops: ).
Egyenlőre úgy gondolom, hogy egy Tokió-Kobe utat fogok megtenni, több kitérővel. A visszafelé úton azért lehet, hogy kipróbálom a Shinkansent. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

anubys írta:(nem tudom, hogy áll Japán a távolsági buszok kérdésével :oops: )
Most, hogy mondod... busszal közlekedni a legolcsóbb japánban ::^_^::
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ezek szerint jól kiépített a buszos közlekedés is?
Mondjuk Magyarországhoz képest? (Nálunk szerintem elég jó a helyzet ilyen téren.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Turista utazásra tudom ajánlani a JR PASS-t ~80.000 Ft és cserébe két hétig minden JR vonatra fel lehet ülni a Nozomi Shinkansen kivételével. Alig négy Shin-Osaka-Tokyo Hikari Shinkansen utazás visszahozza az árát.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Kicsit lemaradva válaszolok:
anubys írta: Rossi:
A 120e meglehetősen barátinak hangzik. Retúr a jegy?
Igen, th úgy, hogy Japánból indulok és Japánba jövök vissza.

anubys írta:Majd idegeneknél szállok meg ingyen. :D (Komolyan beszélek, ha valakit érdekelnek a részletek, kifejtem..)
Érdekelnek, úgyhogy fejtsd ki nyugodtan. (Amúgy ha errefelé jársz, és úgy gondolod, nyugodtan megszállhatsz nálam is, úgyis rég találkoztunk már [legutóbb 2006 augusztus asszem? :wink: ])
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm Rossi a lehetőséget. :)
Mivel a tervezett útvonalam keresztülhalad Nagoyan, így könnyen lehet, hogy élni fogok vele.
A szállást pedig úgy kívánom megoldani, hogy van egy CouchSurfing nevezetű oldal és "tevékenység". A lényeg, hogy ha van egy szabad ágy, vagy kanapé, amit adott esetben az ember nem használ, felajánlhatja, hogy aludjon ott valaki. Már több ismerős is van, aki bejárta így fél Európát. De a világon mindenhol vannak emberek, akinek meglehet aludni a kanapéján. :) Csak Tokyoban 905 regisztrált tag van (ebben a pillanatban). Úgyhogy csak le kell majd előre szervezni, mikor, kinél tudnék megaludni.
(Már nem is emlékszem, mikor találkoztunk utoljára, de valamelyik meeten lehetett.) :D
paTKany írta:Turista utazásra tudom ajánlani a JR PASS-t ~80.000 Ft és cserébe két hétig minden JR vonatra fel lehet ülni a Nozomi Shinkansen kivételével. Alig négy Shin-Osaka-Tokyo Hikari Shinkansen utazás visszahozza az árát.
Köszönöm az infot, de terveim szerint utazni nem sokat fogok, inkább csak tömegközlekedéssel, valamint rövidebb távokat busszal. A teljes hónapra kb egy Tokyo-Kobe távot tervezek (na meg visszavonatozni), ami a GoogleMaps szerint mindössze 530 kilométer. Szóval ennyi idő alatt még gyalog is simán menne a dolog. Leszámítva azt, hogy azért tervezek kitérőket ide-oda.
Ha már itt tartunk, szívesen fogadnák ötleteket, ennek az útvonalnak mondjuk 100 kilóméteres vonzáskörzetében mit érdemes megnézni? Elsősorban a természeti értékekre gondolok ezalatt, városnézésre szerintem Tokyo is bőven elég lesz. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Talán ez picit extrém, de a repülőnél olcsóbban el lehet jutni a transzszibériai vasútvonalon. Sokáig tart és ott is vannak trükkök. Én magam nem csináltam, csak olvastam róla fórumokon. Valószínűleg csak picit olcsóbb, ha egyáltalán és sokkal kalandosabb.
Válasz küldése