Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:
Ridley44Lev írta:Nos a sorozattal (Sasameki Koto) vegyes érzéseim vannak, mert egy 1000% első epizód után, nagyon elkezdett laposodni. Bár szokványos klisék mint, jaj nem merem neki elmondani, hogy szeretem őt, a yuri lány nem veszi észre, hogy az a lány szereti őt, viszont nem az esete. Stb. A fiú belezúg a lányba aki viszont nem szereti őt.
:wwall:
Ridley44Lev írta:Viszont ami tetszik eddig, hogy a főszereplő pont az a személy akit eddig főként mellékszereplőként láttam eddig más sorozatokban. Az átlagnál magasabb, sportos, szemüveges, fekete hosszú haj, dzsúdózik, nem szeret tipikus lány ruhákban öltözni.
Ez tényleg pozitívum, talán ezért belenézek majd. :)
Mariko írta:Én láttam, nem volt rossz, könnyed slice-of life egy kis humorral, bishikkel és guszta sütikkel. A háttérben volt egy krimi szál is, de tényleg nagyon a háttérben. Egyébként annak ellenére, hogy sok helyen BL-nek titulálják nem az, van benne egy homokos szereplő és ennyi.
Annak csak örülök, h nem egy Junjou Romantica, de azért egy szerelmi szál belefért volna. :) (A melegekről írok szakdogát. :D )
3 epizód után (Sasameki Koto) nem mernék biztosat mondani, hogy kezd el nézni vagy sem. Nekem a főszereplő nagyon szimpi, egy über f.....a első rész érzése van most bennem. Meg egy reggeli kávé. :)
Néhány hét múlva ha érdekel többet mondok, de jelenleg nem merek semmit mondani.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ridley44Lev írta:KIDDY GiRL-AND
Szvsz ez borzalmas lett, KG folytatásnak csapnivaló, talán az első 15 mp-es bevezető jelenet hozta csak eddig a korábbi sorozat színvonalát (bár már ez is WTF, olyan bolygó, ami felrobban, és belehal az egész világegyetem, lol...), önálló ecchi animeként meg szintén elég soványka. Szóval eddig egy idióta spin-off show, már csak abban reménykedek, hogy talán a sorozat második felében visszahozzák Eclairéket, és beindul valami sztoriféleség. (Főleg, hogy Hirano Aya Lumiere hangja, és kezdem elhinni, hogy csak miatta csinálták ezt az egész "KG második szezont". :dirr: )
Ridley44Lev írta:Kampfer
Ez viszont az első rész alapján egész funnak tűnik, oké, nem váltja meg a világot, de az alapsztori kissé Mai HiME-s, van benne genderbender főhős, meg egy meganekko, akinek nem csak a teljes karakterdizájnja lett a Kiminozós Akane-ről nyúlva, de még a neve is, valamint a Bleach-ből ismert mesterséges lelkek itt segítő mascotként jönnek be. XD Szóval meglátjuk mi sül ki belőle, bár az nem túl megnyugtató, hogy az anime ugye ecchi, a manga meg állítólag inkább fighting, talán 5% ecchi ha van benne... (Csak azért, mert hasonló helyzet volt a Rosario to Vampire-el is, ahol a manga rulez, az animét meg úgy csinálták meg, hogy inkább no comment, YGO óta nem láttam ennyire elcseszett animés adaptálást.) Már csak azt nem értem, ki találta ki, hogy Marina Inoue jó lesz a főhős férfi formájának seiyuu-jaként is, amikor imádom a hangját (Yoko *__*), és igaz, hogy nem olyan magas hangon sivítós, de azért határozottan női hang. Szóval nem egy Paku Romi, ahol nem mondanád meg, hogy nő a seiyuu. ^^"

Más: Társadalmi célú hirdetésnek tekintem, hogy a Queen's Bleade-et mindenki kerülje el, a nőknek a dinnyemell mellett olyan kigyúrt testük van, hogy sok férfi megirigyelné, a sztori és a harcok közröhejek, az ecchit meg elég érdekesen értelmezik benne, mert az egy dolog, hogy néha(?) már majdnem hentai-ba vált át, de ki izgul pl. arra, ha egy nőt mellbeharap egy kigyó? O_O (Ez utóbbin amúgy max röhögni lehetne, de ez annyira komolyan veszi az adott jeleneteket, hogy már az sem megy.)

Valamint hosszú idő után végre befejeztem a Tenchi Muyo OVA-t, határozottan jó volt, bár azt nem gondoltam volna, hogy az EVA-val való hasonlítgatás pár fan részéről a végét illetően nem csak poénkodás, de rá kellett jönnöm, hogy tényleg nem. XD (Szóval lehet az enyhén szólva nem profi sub is belejátszott nálam, de az utolsó részből alig értettem valamit. XD WTF faktor a maximumon. XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Annak csak örülök, h nem egy Junjou Romantica, de azért egy szerelmi szál belefért volna. :) (A melegekről írok szakdogát. :D )
Hát ilyen szempontból csak néhány epizód lehet értékes neked, ami Ono szerelmi életével és erőszakos ex-pasijával foglalkozik. De ugye azt figyelembe veszed, hogy a BL-ekben semmilyen szinten nem reális a homoszexuális párkapcsolatok bemutatása?
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta: De ugye azt figyelembe veszed, hogy a BL-ekben semmilyen szinten nem reális a homoszexuális párkapcsolatok bemutatása?
Elég sok meleg ismerősöm van, a témáról is rengeteget olvasok, szóval nem fogok beleesni ebbe a csapdába, nyugi. :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Elég sok meleg ismerősöm van, a témáról is rengeteget olvasok, szóval nem fogok beleesni ebbe a csapdába, nyugi. :)
OK, sejtettem hogy utánajártál a dolognak, de azért gondoltam rákérdezek. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:OK, sejtettem hogy utánajártál a dolognak, de azért gondoltam rákérdezek. ^^
Az mondjuk érdekes, h a műfaj egyik koronázatlan királyát, a Junjou-t (hogy én azt de utáltam) megnézettem homi haverommal, és totál kiakadt tőle. :vigyor:

Ma megnéztem az Angel's Egg c animut. Az élmény még feldolgozás alatt...
Próbálom dekódolni, amit láttam, de ha még maga a rendező sem tudja, h mit akar jelenteni a műve, akkor mi van? :weh: "Az igazság az, hogy maga Oshii is azt mondta egy interjú során, hogy igazából nem tudja, miről szól a film..." (Hikari ajánlójából)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Valamint hosszú idő után végre befejeztem a Tenchi Muyo OVA-t, határozottan jó volt, bár azt nem gondoltam volna, hogy az EVA-val való hasonlítgatás pár fan részéről a végét illetően nem csak poénkodás, de rá kellett jönnöm, hogy tényleg nem. XD (Szóval lehet az enyhén szólva nem profi sub is belejátszott nálam, de az utolsó részből alig értettem valamit. XD WTF faktor a maximumon. XD)
Hidd el, nem vagy egyedül. :3 Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a ZSENIÁLIS első és második OVA után a harmadikat (a magam részéről legalábbis) egy önmaga paródiáját szolgáltató szemétnek könyvelem el, amit a mai napig sem sikerült normálisan megemésztenem. A sztori persze nem az egyetlen WTF-faktor, bár azért mentségére szóljon, hogy az a plusz epizód igyekezett megmagyarázni egy-két dolgot, de... szal nah... Bár ne létezne... (Btw ha a Tenchi OVA tetszett, akkor amondó vagyok, hogy less bele a Tenchi Universébe is. Ugyan nem kánon vonalon mozog a cucc, meg sztorija sincs sok, de az elejétől a végéig a régi, jólbevált karikat alkalmazzák és - ahogy szoktam volt mondani - az Universe lényegében egy "miből szerettem volna többet látni az OVAkban" élmény volt, szal szerintem abszolút érdemes meglesni. Jah, és persze ott a No Need for Tenchi manga, ami közvetlenül az OVA 1 után játszódik, a hangulat itt is a tetőfokára hág és az art is GWAAH~~. ^^)

Ami meg a Kampfert illeti... Szerintem baromi jó. :3 Egyik legjobb fanservice cucc, amihez valaha szerencsém volt (csak tartsák meg ezt a szintet, pálíz).
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Az mondjuk érdekes, h a műfaj egyik koronázatlan királyát, a Junjou-t (hogy én azt de utáltam) megnézettem homi haverommal, és totál kiakadt tőle. :vigyor:
Nekem már a Gravitation bőven elég volt ahhoz, hogy elvegye a kedvemet a humoros BL-ektől, pedig az még csak lightos volt. ^^
Egyébként ha érdekesebb BL-re vagy kíváncsi, akkor az Ai no Kusabit vagy a Fuyu no Semit ajánlanám, ezek is 16+-osak, de legalább nem cukormázasak. Most ez úgy hangzott, mintha nagy BL szakértő lennék, de ha összvissz 6 BL-t láttam, akkor sokat mondok. ^^'
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Olyan művek érdekelnek, amik bemutatják a leszbikus, homoszexuális szerelmet, sőt, ha létezik a transzneműekre koncentráló darab, azt is szívesen megnézném. Más kérdés, h ezek általában nőknek szólnak, és egyáltalán nem hitelesek...

Végre lecsapódott, miről szól az Angel's Egg. Gondolom, a férfi a madarat (reményt, felvilágosítást, célokat) váró Noét, ill. emberiséget jelképezi. Persze, ez csak egy lehetőség. Úgyis végigpörgettem már pár dolgot ezzel kapcsolatban az agyamon, ki tudja, mi a jó válasz. Talán nics is.

De ma Trapeze 3! Ez az! :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Olyan művek érdekelnek, amik bemutatják a leszbikus, homoszexuális szerelmet, sőt, ha létezik a transzneműekre koncentráló darab, azt is szívesen megnézném. Más kérdés, h ezek általában nőknek szólnak, és egyáltalán nem hitelesek...
Hát ha hiteleset akarsz, akkor az eléggé reménytelen eset, animét kizárt hogy találsz ilyet, esetleg a mangák között nézz körül, talán a josei vagy az alternatív cuccok között találsz olyat, ami reálisan kezeli a témát.

Szerk: Baka Updates ezt dobta ki nekem több más cím között, azt írja önéletrajzi ihletésű, sőt még fordítják is.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Ami meg a Kampfert illeti... Szerintem baromi jó. :3 Egyik legjobb fanservice cucc, amihez valaha szerencsém volt (csak tartsák meg ezt a szintet, pálíz).
Igen, igazából én is a fanservice lehetőségben látok benne potenciált. XD Mondjuk nálam "best fanservice ever" azért valszeg nem lesz (az a To Love Ru *___*), de kikapcsólódásnak megér egy próbát. :)

A Tenchis részre szerintem válaszolok az animés topicban, mert hosszú lenne itt, és spoileres. XD
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Na, megnéztem a Sasameki Koto utolsó részét és némi remény támadt fel bennem, ugyanis most kezd igazán beindulni a sztori, bár ez is csak az epizód végére sikerült.

A Kampfer eddig nagyon tetszik, remekül szórakoztam az 5-ik epizódon. :)

A KIDDY GiRL-AND számomra eddig teljesen érthetetlen, egy-két ügyes poén mellett a teljes értelmetlenség van benne. Még pár epizódot adok neki, aztán mondom ki a végső szót.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem pár animét.

Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark

Miwa Shirow mangájának adaptációja OVA formájában, 4, negyed órás epizódban. Gyakorlatilag addig jut el, ahonnan azután kezdődik a Bullets & Carnage, tehát a négy főszereplő bemutatásáig. A mangában ez lényegesen jobban sikerült, de azért itt is bőven megállja a helyét.
Az eredetinek a színvonala innentől meredek zuhanásba kezd, úgyhogy talán jobb is, ha itt megáll a széria.

7/10 - Nyugodtan kihagyható darab.



Chi's Sweet Home


Kikapcsolódásra, könnyed szórakozásra ideális darab. 104, három perces részből áll, mint ahogy a most szeptemberben vége ért folytatása is. Az animáció meglehetősen egyszerű, inkább a kawaii-ságon (cukiság) van a hangsúly. Ráadásul a részek "hossza" miatt egy-egy fajsúlyosabb animének az epizódjai között is fogyasztható.

6/10




Cencoroll

Az előzetese alapján ezt nagyon vártam, ehhez képest hatalmas pofára esés volt.
Egy meglehetősen rövid (mindössze 26 perces) movie-ról van szó, ami még nemfeltétlen jelentené azt, hogy semmitmondó kell, hogy legyen (kitűnő példa erre Shinkai Makoto Voices of a Distant Star-ja is), de sajnos ez a helyzet.
Jobb lett volna, ha csinálnak egy egészestés filmet belőle, mert így ebből semmi nem derült ki. Történet az gyakorlatilag nincs is benne. Más körökben erre mondanák, hogy tech-demo. Mivel a látvány az teljesen rendben van.

5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:Cencoroll

Az előzetese alapján ezt nagyon vártam, ehhez képest hatalmas pofára esés volt.
Egy meglehetősen rövid (mindössze 26 perces) movie-ról van szó, ami még nemfeltétlen jelentené azt, hogy semmitmondó kell, hogy legyen (kitűnő példa erre Shinkai Makoto Voices of a Distant Star-ja is), de sajnos ez a helyzet.
Jobb lett volna, ha csinálnak egy egészestés filmet belőle, mert így ebből semmi nem derült ki. Történet az gyakorlatilag nincs is benne. Más körökben erre mondanák, hogy tech-demo. Mivel a látvány az teljesen rendben van.

5/10
Én most hallok erről először, de utánanéztem, és felkeltette az érdeklődésemet. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mindössze 26 perc, szóval annyi időt rálehet szánni, de valószínűleg újranézni úgysem fogja az ember.
Amúgy meglehetősen új, most 28.07.2009-én volt a Japán mozikban.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Már rajta van a megnézendő listámon (és a gépemen is XD). :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nos, megnéztem, és egyet kell értenem anubys-szal. Illetve nem teljesen, mert engem a látvány sem nyűgözött le. ^^' De az ending jó volt. ^^'
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Nos. Mostanság egyetlen dologra volt számomra használható az animax: Soul Eater... Egyetlen részt sikerült elkapnom, aztán valamiért a kábelszolgáltatóm úgy határozott, hogy az animaxon 23.00 után nincs adás, így kb 8 perc után meghalt a sorozat xD viszont arra jó volt, hogy felkeltse az érdeklődésemet, már nagyon hiányzott a gyűjteményből egy ilyen igazi agybeteg hülyeség, amit esélytelen komolyan venni -még ha drámáznak is kicsit, nagyon jól tudják hogyan kell agyonvágni xDDD most tűkön ülök, hogy lejöjjön a maradék 24 rész, aztán jöhet a manga :-D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Astro Fighter Sunred

Agyament paródia. A szokásos, Power Ranger-szerű helyzet adja az alapot, csak minden "kicsit" másképp folytatódik. A főhős dohányzik, szerencsejátékozik és úgy tapló, ahogy van, míg a szörnyek éppen az ellenkezője.
Az első pár rész után voltak kétségeim, hogy végig lehet-e tartani ezt a tempót, de egy pillanatra sem gyengült a sorozat. Ráadásul már fut a második széria, ha az is lement, rögtön nekiállok.
Rövid - mindössze 10 perces - részekből áll, úgyhogy gyorsan lehet vele haladni.

8/10

Egy kis ízelítő
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Vampire Knight

((Twilight – nyál)+(Ouran – poénok)) x angst3 = Vampire Knight
A sorozat tanulsága: ha vámpírrá változtatnak megnő a hajad. ^^

Eléggé vegyesek az érzéseim a sorozattal kapcsolatban, az első szezon kifejezetten tetszett, a második viszont látványos mélyrepülést mutatott be, míg végül el nem ért az épületes marhaság szintjére. Onnantól, hogy Yukiról kiderült, ő is vámpír, csak elnyomták a vámpír ösztöneit, hogy emberként élhessen (Mekkora WTF hülyeség már ez!), a sorozat egyre csak rosszabb lett, a történet nem haladt semerre, a karakterek semmiféle jellemfejlődést sem tudtak felmutatni, és öncélú angstfestbe fulladt az egész. Amit végképp nem értettem, hogy mi a fenének kellett behozni a képbe a vérfertőzéses témát, a tiltott szerelemnek csak akkor van értelme, ha tényleg tiltják, de itt senki az ég egy adta világon nem akadt ki a dologtól. Azt meg inkább hagyjuk, hogy Yuki azért választotta a két fiú közül Kanamét, mert a bátyja, a legtöbb esetben ez inkább arra szokott okot adni, hogy miért ne őt válassza. Mondjuk a másik fronton se volt jobb a dolog, főleg amikor Zero közölte Yukival a végén, hogy ha legközelebb meglátja megöli, mert csúnya, gonosz vámpír. De könyörgöm, a srác is vámpír! Ennyire csőlátása már nem lehet!!

Most ez így elég csúnyára sikeredett (meg spoileresre ^^'), pedig az elején még nagyon lelkesedtem a sorozatért, de talán pont ezért fájt annyira, hogy ezt művelték vele a végére.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Mariko írta:Vampire Knight

((Twilight – nyál)+(Ouran – poénok)) x angst3 = Vampire Knight
A sorozat tanulsága: ha vámpírrá változtatnak megnő a hajad. ^^
Ez a komment egyenesen zseniális volt! :thumb: És remekül megragadja ennek a pozőr és hatásvadász, (részemről egyszer-nézős) cuccnak a lényegét... :vigyor:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Soul Eater befejezve. Sajnos bekövetkezett amitől tartottam, és az a zseniális idiotizmus ami a sorozatot az elején jellemezte a végére fokozatosan kikopott. Így sem volt rossz, legalább lett egy történet ami tartott valahová, szóval nem feltétlenül baj, hogy hangyányit befordult a sorozat- viszont nekem a befejezés túl szirupos lett mind a hülyeséghez, mind a drámához képest. Meg azért érződött a végén néhány erőltetett és gyenge lépéssel, hogy már nincs ott a manga mankónak, még ha néhány elemet át is vettek.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ugye?
Soul Eater-nél én a vége előtt úgy kábé 8 résszel kezdtem érezni, hogy itt valami nem stimmel, ezért utánaolvastam és írták, hogy eltértek a mangától teljesen, na mondom akkor ennek annyi. Nekiálltam a mangának :)

Miket nézek mostanában? Úgy döntöttem, hogy megnézem az összes Gundam animét amíg felgyülemlenek a szokásos heti epizódok az új animékből.
Gundam 00 2 évaddal megnézve, nagyon jó volt. Gundam 0080: 6 részes OVA arról, hogy a gyerekek hogyan élik meg a háborút. Universal Century-ban játszódik tehát kapcsolódik a legelső 1979-es sorozathoz aminek a 3 részes movie verzióját mindjárt nézem is, nagyon retrő lesz. Gundam Wing-nek meg a végén vagyok, te koránts érzem annyira jónak mint 00-t, de azért nézhető ez is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, nekem a mangával is az a bajom, hogy egy idő után a poénokat teljesen felváltja a harc. ^^" Kb. onnantól, hogy Baba Yaga kastélyát támadják, jön Arachne stb, eléggé ellaposodik, persze szvsz. (Majd egyszer nekiülök már normálisan, de annyira még nem kötött le a mangája, hogy rendesen végigolvassam, meg elkedvetlenítettek a fenti okok, legutóbb is amikor belenéztem a fekete srác valami zombikat lövöldözött egy városban, és kb. annyi történik egy havi fejezetben, mint másnál egy hetiben.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Ha egy idő után átállsz arra, hogy ok akkor mostantól nem a hülye vígjátékkal van dolgod, akkor élvezhető és sokkal jobb mint a "sztárshounen" sorozatok. Persze voltak fejezetek a mangában amiket nemes egyszerűséggel átugrottam... :cool: Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle, bár sanszos, hogy már nem fog visszatérni az elejének a stílusa. (egyébként a grafika sokat szépült szerintem az utolsó fejezetekben)
Válasz küldése