Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Narumi írta:Avatar
Ez gyakorlatilag egy CG-rajzfilm, nem? :dirr:

Egyébként miért az a címe, ami? Mert nyáron jön az Avatar: The Last Airbender filmváltozata, de - most olvasom - el kellett hagyniuk a cím elejét, hogy elkerüljék a félreértéseket a két filmet illetően. Szerintem még így is gáz a dolog, ezért kérdezem, hogy ennek az őserdős cuccnak feltétlenül ez a cím kellett-e.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yuriko-chan 2009.12.21. 09:01-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Azért az a címe, hogy "deep" legyen. Mint ahogy a bolygó, amin játszódik, az meg Pandóra. Amúgy egész találó név a filmben az avatár arra, amire. Ezek ugyanis félig ember félig kék-óriás földönkívüli lények, amiket kvázi távirányítanak az emberek, amikor magukat reprezentálni akarják a fentebb említett idegenek között.
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Yuriko-chan írta:
Narumi írta:Avatar
Ez gyakorlatilag egy CG-rajzfilm, nem? :dirr:

Egyébként miért az a címe, ami? Mert nyáron jön az Avatar: The Last Airbender filmváltozata, de - most olvasom - el kellett hagyniuk a cím elejét, hogy elkerüljék a félreértéseket a két filmet illetően. Szerintem még így is gáz a dolog, ezért kérdezem, hogy ennek az őserdős cuccnak feltétlenül ez a cím kellett-e.
A hinduizmusban az Avatar egy Halhatatlan Lény inkarnációja (megtestesülése). A kereszténységtől és a sívaizmustól eltérően, a visnuizmus (vagy vaisnaizmus) hitében az Isten többször is megtestesül, amikor csak „hanyatlik a becsület és nő a gonoszság”. A Gonosz megsemmisítésén kívül egy avatarnak éppolyan fontos célja, hogy az embereket visszavezesse a helyes útra.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:A hinduizmusban az Avatar egy Halhatatlan Lény inkarnációja (megtestesülése).
Bizony. Kár, h szegény hinduk óta mennyire elkoptatták, eltorzították ezt a fogalmat.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Most néztem meg a Coraline-t: és iszonyúan jóóóóó volt! Magával ragadó történet, ajánlom mindenkinek. Anubys, nézd meg, nem bánod meg! :wink:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Avatar nálam is.

Kéne egy külön tapok a se nem jó, se nem rossz filmekhez. Mert ez a film, szerintem nem jó, de azét rossz sem.

Amikor leültem a képernyő elé, úgy hogy egy trailert sem láttam, nemtudtam abszolút miről fog szólni, mégis valami újat vártam.

Hát nem az.

Ha valaki CGt akar bámulni meg scifi-fantasy-t mert nincs jobb dolga, az láthat igazán szépet, érdekeset.

De a sztori, a szereplők az bleh.

Jön a tipikus ember, aki tönkretesz mindent.
Jön a tipikus mindenen áthidaló szerelem, ami megment mindent.
A barna csaj aki mindig szőke.
A nácifejű amcsi hadvezér aki jólvégzi dolgát és pusztít...
A főhős, aki egy szomorú múlttal/jelennel rendelkezik és kézbeveszi az idegenek között az irányítást.

hát ennyiről szól a film.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ayla írta:Ha valaki CGt akar bámulni meg scifi-fantasy-t mert nincs jobb dolga, az láthat igazán szépet, érdekeset.
Ha már érdekes sci-fi, akkor District 9. Ilyen egy értelmes sci-fi. Félelmetesen aktuális és életszagú.
A sci-fi alapvetően nem rossz műfaj, hozzám nagyon közel áll, csak sok közte a hulladék, amit a látványelemekkel akarnak eladni meg fanservice-szel. Nahh, ez a film nem ilyen.

10/10
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ayla írta:De a sztori, a szereplők az bleh.

Jön a tipikus ember, aki tönkretesz mindent.
Jön a tipikus mindenen áthidaló szerelem, ami megment mindent.
A barna csaj aki mindig szőke.
A nácifejű amcsi hadvezér aki jólvégzi dolgát és pusztít...
A főhős, aki egy szomorú múlttal/jelennel rendelkezik és kézbeveszi az idegenek között az irányítást.

hát ennyiről szól a film.
Ezzel egyébként egyetértek. Szóval így sztorilag semmi újat nem mutatott, kliséhegy, inkább a látványvilágon van a hangsúly, meg a technikán stb.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Narumi írta: inkább a látványvilágon van a hangsúly, meg a technikán stb.
Igen, ezért csak 3Dben érdemes megnézni.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Táncoló talpak és A pingvinek vándorlása

:') <3
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Elhaym írta:
Narumi írta: inkább a látványvilágon van a hangsúly, meg a technikán stb.
Igen, ezért csak 3Dben érdemes megnézni.
Ezzel a szép dologgal is csak egy baj van... mi van azokkal akiknek nembírja a szemük? ^^ mármint a 3D-t...

ja amúgy meg ami jó film és tegnap kivételesen TV-ben láttam:

Valami Amerika :D és mégse amcsis XD
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hannibal

Első alkalom, amikor angolul nézem meg. (Miután joglejárat miatt egyelőre nem tudtam megrendelni, letölteni meg csak angolul tudtam). Egyike azon kevés filmeknek, amit magyarul szeretek. Így is láttam először, Hannibál bácsi meg már nekem Sinkó Lászlóként marad meg ^^.

Szidják mindenhol, de sose értettem miért. Mármint az okok között 2 dolgot emelnek ki: a véres brutalitását és Julianne Mooret. Az utóbbival szvsz csak azért van bajuk, mert a Bárányok Hallgatnak-ban nem ő játszott, hanem Foster. Igazuk van szerintem a készítóknek, hogy Starling a 10 év alatt olyan változáson, fejlődésen ment át, amihez nem illik már Foster. Amúgy nekem Julianne Moore alapból jobban is tetszett. A brutalitásról meg annyit, hogy néhol nekem is sok(k) volt, de egyrészt egy pszichopatával van dolgunk, másrészt ezer meg egy más olyan filmet lehetne mondani, ami brutálisabb, de ezért nem húzták le. Arról meg, hogy szerintük ez a brutalizmus és váresség csak hatásvadászat, arra azt tudom mondani, hogy ha én ezekbe a jelenetekbe egy kevésbé véres jelenetet képzelek se érzem se kevesebbnek, se többnek a filmet. Nem ezért néztem meg. Nem is ezt szeretem benne.

A rendezés nekem nagyon tetszett, érdekes módon engem a brutalitása ellenére a film vége valahogy megnyugtatott Ehhez hozzájárult a rendezés, a lassú tempó, Hannibal nyugodt karaktere, meg Hans Zimmer nyugtató zenéje. Ebben a filmben kevésbé dinamikus zenéket lehet hallani, de itt pont erre is van szükség.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

AyaDid írta:Hannibal
Az egyik kedvenc karakterem! Imádom az egész trilógiát, plussz a Hannibal Rising-ot is, ami már megosztja a közönséget, de annyi baj legyen. ::^_^::
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

AyaDid írta:Hannibal

Első alkalom, amikor angolul nézem meg. (Miután joglejárat miatt egyelőre nem tudtam megrendelni, letölteni meg csak angolul tudtam). Egyike azon kevés filmeknek, amit magyarul szeretek. Így is láttam először, Hannibál bácsi meg már nekem Sinkó Lászlóként marad meg ^^.

Szidják mindenhol, de sose értettem miért. Mármint az okok között 2 dolgot emelnek ki: a véres brutalitását és Julianne Mooret. Az utóbbival szvsz csak azért van bajuk, mert a Bárányok Hallgatnak-ban nem ő játszott, hanem Foster. Igazuk van szerintem a készítóknek, hogy Starling a 10 év alatt olyan változáson, fejlődésen ment át, amihez nem illik már Foster. Amúgy nekem Julianne Moore alapból jobban is tetszett. A brutalitásról meg annyit, hogy néhol nekem is sok(k) volt, de egyrészt egy pszichopatával van dolgunk, másrészt ezer meg egy más olyan filmet lehetne mondani, ami brutálisabb, de ezért nem húzták le. Arról meg, hogy szerintük ez a brutalizmus és váresség csak hatásvadászat, arra azt tudom mondani, hogy ha én ezekbe a jelenetekbe egy kevésbé véres jelenetet képzelek se érzem se kevesebbnek, se többnek a filmet. Nem ezért néztem meg. Nem is ezt szeretem benne.

A rendezés nekem nagyon tetszett, érdekes módon engem a brutalitása ellenére a film vége valahogy megnyugtatott Ehhez hozzájárult a rendezés, a lassú tempó, Hannibal nyugodt karaktere, meg Hans Zimmer nyugtató zenéje. Ebben a filmben kevésbé dinamikus zenéket lehet hallani, de itt pont erre is van szükség.
Nekem is a Hannibal a nagy kedvenceim között van. Ez a film és a Black Hawk Down változtatta meg az életemet. Na nem kell nagy dologra gondolni, de azóta a munkám is a hobbim is ugyanaz. :)
Sinkó nekem is egybe olvadt Hopkinsal, A Bárányok Hallgatnak filmet csak magyarul nézem meg. Hans Zimmer meg frenetikus zenét csinált hozzá. A DVD extrák között van, hogy Zimmer mondja egy interjúban, hogy azért ilyen zenét készített hozzá mert ő mindig is egy romantikus filmként látta a Hannibált. :)
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ne is mondd, alig várom, hogy megvehessem a DVD-t (elfogadható áron). A "making of"-ra kíváncsi vagyok. Egyetértek Hans Zimmerrel, valami különleges "romantikus" atmoszféra igenis körüllengi a filmet, pont ezt említettem meg amikor a film rám tett utóhatásáról beszéltem. :mosoly: Épp most ért le az OST ^^ "Gourmet Vaise Tartare"-nél tartok már a hallgatásban :wink:. Hans Zimmer a szivem csücske, hogy nem jutottam el még ide. :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

AyaDid írta:Ne is mondd, alig várom, hogy megvehessem a DVD-t (elfogadható áron). A "making of"-ra kíváncsi vagyok. Egyetértek Hans Zimmerrel, valami különleges "romantikus" atmoszféra igenis körüllengi a filmet, pont ezt említettem meg amikor a film rám tett utóhatásáról beszéltem. :mosoly: Épp most ért le az OST ^^ "Gourmet Vaise Tartare"-nél tartok már a hallgatásban :wink:. Hans Zimmer a szivem csücske, hogy nem jutottam el még ide. :D
Nekem vagy 600 filmzeném van ebből kb. 40-50 Zimmertől. Nagyon jó a making of jókat nevettem rajta amikor először megnéztem.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én tudom, anno amikor leveleztünk, a Tears of the Sunból küldtél mintazenét tőle :mosoly: . Első igazi élményem a Lion King volt vele kapcsolatban.
Ennyit az offolásból ^^
Látta már valaki a Princess and the Frogot? Alig várom, hogy megnézzem (csak nem voltam a fővárosban az ünnepek alatt), mióta beharangozták, hogy a Disney megint 2D-vel rukkol elő, eldöntöttem, ha jó, ha pocsék, biztos fizetek érte (2D párti vagyok, és mindig arra gondolok, hogy ok, hogy haladás, fejlődés, de biztos Disney se örülne a 3D-nek... )
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tropic Thunder

Szerencsére nem indultam neki nagy elvárásokkal, így erőteljes pozitív csalódásban volt részem. Volt ugyan pár gusztustalan, erőltetett poén, de a legtöbb nagyon ült, Cruise figurája pedig fenomenális volt. Nem is tudom, hogy tudták rávenni, hogy bevállalja. :dirr:

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Avatar

Na én is megnéztem ezt a filmet igaz már régebben, és kétes érzések vannak bennem. Egyrészt a 3D élmény és látványvilág amit Cameron a képembe nyomott szuper Dolby Stereo kíséretében csodás! Ez a film nem véletlenül ennyire népszerű, hisz a szemet és a fület totálisan leköti 3 órára, és a mozinak valahol ez a célja.

Másrészről túlértékelt és nem eredeti. A Farkasokkal táncoló űrbéli változata és azon kívül, hogy Cameron egy korábbi technikát fejlesztett tovább és mellé még egy szoftvert is kiagyalt tényleg nem semmi, szóval nem csoda hogy ezért rendezői Golden Globot kapott (amit ő persze meg is jegyzett, hogy a volt nejének adott volna). Tudtam ki fog meghalni, és persze Michelle Rodriguez karaktere sem eredeti (lásd Aliens). A betétdal a francnak kellett, duplán emlékeztet így a Titanicra amit nem szeretek.

Lekötött és magával ragadott és ez a lényeg, egy tökéletes vizuális élmény, ahol minden egyes másodpercnél oda kell figyelni mert rengeteg részlet van amit tökéletesen kidolgoztak. Pompás zene James Hornertől, az ILM és a WETA emberei kidolgoztak magukért.

És egy ehhez kapcsolódó hír, a film 2010.01.25-én megdöntötte a Titanic rekordját és ezzel minden idők legjövedelmezőbb mozija lett. Persze ha az inflációt is bele vesszük akkor még messze van a sor eleje, mert az Elfújta a szél, a Csillagok háborúja, a Muzsika hangja, az E.T., a Titanic, a Cápa, a Doktor Zsivágó, az Ördögűző, a Hófehérke és a hét törpe, valamint további 15 filmet kéne beelőznie.

8/10
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nahh, én is megnéztem az Avatart. (Mondjuk, csak szar cam verzióban.)

Eléggé hype-olják, engem ez meg taszítani szokott általában, de azt kell mondjam, nem rossz ez a film. Egy Mononoke Hime-szerű környezetvédelmi mozi kihelyezve egy idegen bolygóra, megfűszerezve a District 9-ből is ismert idegenek vs emberek tematikával. Tény, hogy a látványelemek adják el (még ez a szar cam verzió is sejtette, milyen gyönyörű világot alkottak), sok benne a logikai baki, de a világ érdekesre sikeredett (Mindig is tetszettek a környezettel harmóniában élő, kollektív tudatban osztozó fiktív népek.), és azért a mondanivaló sem maradt ki.

Nos, igen, a kliséhegy effekttel voltak nekme is problémáim. Valahogy a főhős sosem tud megállni a középszerű beilleszkedésnél, neki mindig vezetőként kell élnie az idegenek között.
Bezzeg a District 9-ben ilyen hülyeség nem volt. :-P
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Nekem is jobban tetszett a District 9, szóval az a film számomra a tavalyi év egyik legnagyobb meglepetése volt. Nem beszélve arról, hogy az Apartheid ilyen szerű átültetése csodás húzás volt.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Ha már Avatar: a moziban a színekről rögtön az a Kagaya nevű fazon ugrott be, sztem uncredited inspiráció volt a látványhoz.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Gensou írta:Ha már Avatar: a moziban a színekről rögtön az a Kagaya nevű fazon ugrott be, sztem uncredited inspiráció volt a látványhoz.
Nézd meg ezt az oldalt is.

http://www.rogerdean.com/
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Doom (2005)

A játékok filmváltozataival szemben általában fenntartásaim vannak, de ez határozottan jól sikerült. Az endingért és a vége felé, a játék fílingű jelenetért meg egy hatalmas piros pontot érdemel.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:Doom (2005)

A játékok filmváltozataival szemben általában fenntartásaim vannak, de ez határozottan jól sikerült. Az endingért és a vége felé, a játék fílingű jelenetért meg egy hatalmas piros pontot érdemel.
A játékot soha nem játszottam és fogalmam sincs miről szól. De a first person shooter nézetért tényleg jár a piros pont a filmben.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Válasz küldése