D.Gray-man

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

:dirr: akkor nem vagyok egyedül xD
Kanda jó lett (pechemre pont az a karakter aki az utolsó manga fejezet kivételével semmilyen érdeklődést nem váltott ki belőlem, sőt...) Komui majd kiderül, általában ha "csak" a játékról van szó abba bele szoktak rázódni, sajnos Dögei Éva már a hangjával kipontozódott, a játékig már nem jutottam el... Cross... valszeg megint a külső alapján választottak hangot- bár így sem stimmel, úgyhogy nincs mentségük xD
Azt lehet tudni, hogy megvették e az egész sorozatot?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Crossnál szerintem is azért nem stimmel, mert pl. az IY-ben semmi gond nem volt azzal, hogy Miroku hangja fiatalosabb az eredetinél, mivel ő amúgy is egy 18 éves srác, és passzolt a karakterhez, de könyörgöm, Cross hangra, külsőre, és viselkedésre is minimum 30-40 között van, ne mondják már, hogy nem vették észre. ^^"

Amúgy igen, végig meg lett véve, szóval szerencsére a nézettség nem fogja befolyásolni a vetítést. :dirr: (Legalábbis elvileg. XD) Persze azt el tudom képzelni, hogy az ötvenedik rész körül itt is szünet/ismétlés lesz, mint a legtöbb Animaxos sorozat esetében, de nem ajánlom nekik! :dirr:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Ha megvették végig nem hiszem, hogy ketté fogják vágni- a többi sorozatnál azért ismételgetnek mert nincs meg a folytatás... legalábbis nekem így lenne logikus. Amúgy a nézettséggel nem hinném, hogy gond lesz :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kint az új fejezet. :) Bonyolódnak a dolgok, és örülök, hogy Hoshino ezúttal a balhé ellenére sem feledkezett meg a poénokról. :D (Pl. pont ezt hiányoltam anno a "lvl4-es támadja a bázist" arc-ból.)
miyume írta:Ha megvették végig nem hiszem, hogy ketté fogják vágni- a többi sorozatnál azért ismételgetnek mert nincs meg a folytatás... legalábbis nekem így lenne logikus. Amúgy a nézettséggel nem hinném, hogy gond lesz :wink:
Neked legyen igazad. ^^" Eddig nézni nézik ugyan, de folyamatosan hasonlítgatják a Narutóhoz/FMA-hoz/Bleach-hez/Hellsinghez/Chrono Crusade-hez/stb.-hez, és az ilyennek nem mindig szokott jó vége lenni.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Eddig nézni nézik ugyan, de folyamatosan hasonlítgatják a Narutóhoz/FMA-hoz/Bleach-hez/Hellsinghez/Chrono Crusade-hez/stb.-hez, és az ilyennek nem mindig szokott jó vége lenni.
Ezt annyira bírom... Én anno azért kezdtem bele mert volt aki azt mondta hasonló az FMA-hoz, de igen hamar kiderült hogy még véletlenül se. A többi sorozattal meg végképp nem látom az összefüggést. Pláne hogy 4 rész ment le eddig, mit hasonlítgatnak rajta? Tényleg van benne egy szervezet.. ÉS? elég sokmindenben van, attól még nem válik hasonlóvá... ^^"

új fejezetre még nem volt időm, majd este... :vigyor:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miyume 2009.12.03. 18:04-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:Ezt annyira bírom... Én anno azért kezdtem bele mert volt aki azt mondta hasonló az FMA-hoz, de igen hamar kiderült hogy még véletlenül se.
Hehe, én is pont így voltam vele. :) Kb. az első 10 rész után semmi köze a két sorozatnak egymáshoz. (Reméljük, mire nálunk adják az első Road/Miranda részeket, addigra már a magyar nézők is rájönnek erre.) Egyébként tudom, hogy ez most önfényezés lesz, de itt írtam erről a jelenségről, megemlítve a "főbb vádakat", hogy miért "FMA 2" egyesek szerint. (A többit meg azért sem hoztam fel, mert az ilyeneken, mint "Bleach-D.Gray-man" már én is csak egy jót röhögök.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Az irományodat valahol népszerűsíteni kéne (némi önfényezés meg évi 1x belefér xD) Egyébként volt olyan "párhuzam" ami most villant be, amikor néztem a d.grayt egyáltalán nem tűnt fel- pl hogy mindkettőjüknek bibis az egyik karja (mivel annyira más apropóból ezen nem akadtam fent). Az a kép rettenetes... :knife:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kint az új fejezet! Megnyugtató az érzés, hogy Kanda már gyereknek is paraszt volt xD
egyébként csak nekem tünt fel, hogy mennyire szép a grafika újabban? ahhoz képest amilyen gány volt egy évvel ezelött, gyönyörű. És szépen jönnek a fejezetek havonta... szóval nagyon meg vagyok elégedve.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Spoilerhez: LOL, nekem is pont ez jutott eszembe. XDDD Hála az égnek, úgy néz ki Hoshino nem fog azzal jönni, hogy a kis cuki Kanda csak Alma elvesztése óta lett "jégszívű". Ez a srác kérem egy született paraszt, ezt elfogadva lehet szeretni, vagy épp nem. XD

Amúgy igen, gyönyörű a rajzolás, szerencsére bejött a tippem, amit anno írtam, hogy remélhetőleg a havi tempó többek közt ezért is kedvezőbb lesz Hoshino számára. :) (Kicsit sajnálom is, hogy a OneMangára ugyan a jobb fordítás szokott felkerülni, viszont az nem a HQ scanből dolgozik. :()
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom valaki nézi-e még rajtam kívül a magyaron, de halad a sztori, most lett vége a Mirandás/Road-os részeknek, a következő Laviékat mutatja be. :) Btw, Lavi hangja érdekes, kissé szokni kell a japán után, de a sok hőbörgés ellenére nekem tetszik, láthatóan próbálja utánozni az eredeti seiyuu hangjátékát, ellentétben pl. a Gróffal vagy Leroval. (Előbbi nálam azért a "nem rossz", bár tényleg csinálhatná jobban, az utóbbi viszont kriminálisan nulla beleélést produkál.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Láttam, először amikor megszólalt nem akartam elhinni hogy ilyen hangot kapott- mintha fojtogatnák... aztán valamennyire tisztult a hangja, remélem jobban is belejön. Ha igen, akkor nem lesz rossz.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a mai részben tök jó hangon beszélt végig, nem játszotta úgy túl, szóval meg voltam elégedve. :D Bookman (Krónikás) is jó lett, meg Lavi kalapácsos támadása, azt én is pont így fordítottam volna. XD Cross picit fura, de ő sem olyan vészes.

Ja, és február 4-től csütörtökre rakják át a D.Gray-t, napi két epizóddal, mint pl. ahogy most a Soul Eater fut. :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Igen, szerintem is jó volt :D Most már csak Kuro-chanért kell izgulni :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Valaki (Titkos?) meg tudná nekem mondani, hogy pontosan melyikek a filler részek a sorozatban? Na nem mintha át akarnám ugrani őket, csak tudni szeretném, hogy mire számítsak. ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:Igen, szerintem is jó volt :D Most már csak Kuro-chanért kell izgulni :vigyor:
Hát Kuro-chan elég izé lett, mondjuk egy nagyon erős szódával elmegy, de nekem hiányzik a hangjából az az "előkelőség", ami eredetiben olyan tök jól átjön.
Mariko írta:Valaki (Titkos?) meg tudná nekem mondani, hogy pontosan melyikek a filler részek a sorozatban? Na nem mintha át akarnám ugrani őket, csak tudni szeretném, hogy mire számítsak. ^^
Az a gond, hogy ravaszak, és keverik. ^^" Asszem múlt héten ha jól emlékszem 29-30-as részek voltak, ezek pl. mindegyike filler, viszont pl. nem olyan régen volt Yeegar kinyírása, ami a mangában is szerepel, de nem ennyire részletesen bemutatva, és hamarosan megint olyan részek jönnek, amik a mangában rövidebbek, itt viszont be lesz mutatva egy canon szereplő háttere/csatlakozásának története/stb. (Plusz még regény sztorikat is beleraknak, pl. az a két héttel ezelőtti kórházas sztori vagy a regényben szerepelt, vagy annak folytatása, most nem tudom pontosan.) Mondjuk 40-50 között full fillerek lesznek, de még ott is egy canon Noah ellen harcolnak. XD Ha akarod, megnéztem, hogy a még hátralévő 10 részből mennyi a canon és mennyi a filler, de ha az érdekel, hogy mikortól térnek vissza teljesen a manga történetéhez, akkor 52-es résztől nézd, szóval még úgy 20 részt kell kb. kibírni. ^^" XD
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

A kórházas sztori a Reverse regény 1. kötetében szerepelt, némi változtatással (ott eredetileg azelőtt játszódott, hogy Allen csatlakozott volna a Rendhez, és azért ment oda, mert Cross elfelejtette neki megmondani, merre van a Főhadiszállás XD), hogy illeszkedjen a történethez. Még egy ilyen lesz, a 33-34. rész, szintén eredetileg a regény 1. kötetéből készült.

A fillerek emlékeim szerint az 50. résszel értek véget, de lehet, hogy a 49-kel, az biztos, hogy az 51. rész már canon. :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor ezek szerint hosszú hideg télre számíthatok, de azért remélem, hogy a legutóbbi kalózos hülyeség szintjére többet nem süllyednek le.

Egyébként ami leginkább zavar az az, hogy már eltelt harminc rész, de még semmi jele annak, hogy beindulna a történet, a hosszú shounenek jó szokásához híven elment vagy 20 rész a felvezetésre, majd meghalt szegény Yeegar (azok a részek egyébként tetszettek) és azt hittem végre elkezdődik valami, de azóta is csak egy helyben toporognak.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nincs mit. :) Amúgy szerintem a fillerek nagy többsége egész jó, a szereplők nagyjából úgy is viselkednek, mintha canon részt néznék. Bár tegyük hozzá, a legrosszabb történetileg az utolsó 9 (asszem) rész, ebből is a 45. részt leszámolom, mert az bár nagyrészt agyatlan baromkodás volt, kimondottan üdítő volt a többi között, itt már látszott, hogy a készítők is kicsit szenvedtek, mit találjanak ki, de szerencsére vége lett, aztán a canon részek jönnek, amikért bőven megéri átvergődni rajtuk. :D

Az, hogy a 30. rész környékén még nem annyira egységes a sztori annak köszönhető elsősorban, hogy tudtommal a mangakának volt egy pár hetes szünete akkoriban, és hogy az anime ne érje be a mangát, a meglévő anyagból "gazdálkodva" húzták az első 5-6 kötetet, amíg tudták, mert tudták, hogy utána esély nincs fillerrel húzni az időt, itt még megtehették.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor ezek szerint hosszú hideg télre számíthatok, de azért remélem, hogy a legutóbbi kalózos hülyeség szintjére többet nem süllyednek le.
Nem, vagyis talán 1-2 olyan lesz még, de arról én is megjegyeztem már anno, hogy ritka unalmas és gagyi rész lett. XD
Mariko írta:Egyébként ami leginkább zavar az az, hogy már eltelt harminc rész, de még semmi jele annak, hogy beindulna a történet, a hosszú shounenek jó szokásához híven elment vagy 20 rész a felvezetésre, majd meghalt szegény Yeegar (azok a részek egyébként tetszettek) és azt hittem végre elkezdődik valami, de azóta is csak egy helyben toporognak.
Na igen, az a gond, hogy a mangaka szünetei miatt kellett a sok filler, de történetileg csak ide tudták beilleszteni, mert később olyan összefüggő lesz a sztori, hogy lehetetlen lett volna. (Ez nem a Bleach, ahol beküldik a narrátort, hogy "Ichigo győzött...de most egy másik történetbe kezdünk bele, addig ez pihen.", és elkezdtek egy totál random filler arcot, ami sehogy sem kapcsolódott a jelenlegi sztorihoz. :dirr:) A mangában Krory és Yeegar után már rögtön pörögni kezd a sztori, itt sajnos erre még várni kell, de lesz pár mangához kapcsolódó (vagy épp egy-az-egyben onnan átvett) történet, szóval kitartás. :) 50 után pedig minden Shounen Jump-ban futó fighting mangát erősen bealáz minőségben szvsz. :D
Kép
Válasz küldése