Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Arn - Tempelriddaren (1. rész) és Arn - Riket vid vägens slut (2. rész)

Braveheart + Mennyei királyság svéd módra. Határozottan fogyasztható, sőt, minőségi "termék". Örülök, hogy nem kell feltétlenül amerikai gyártmányhoz nyúlnom, ha jó filmet akarok látni, hanem a saját kontinensemen is akad szép számmal (és itt most nem csak a szuperprodukciókra gondolok).
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kells titka (The Secret of Kells)

Alig, hogy megírtam a fenti hozzászólást, rá is bukkantam egy újabb európai gyöngyszemre. Eddig nem is hallottam róla, pedig a sok egyéb elnyert díj mellett még Oscarra is jelölték. A karakterdizájn a Cartoon Network, a hátterek pedig Jankovics Marcell stílusát idézik, és utóbbi nem a véletlen műve, hiszen a film jelentős részét Magyarországon, a kecskeméti stúdióban rajzolták, legyünk büszkék rá. Mindenesetre a végeredmény egyszerűen varázslatos, melyhez a zene is nagymértékben hozzájárul. Szívből ajánlom mindenkinek.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A sas szemével (Ornens oje)

Ez meg dán, ez is jó volt. (Na jó, ma már tényleg nem írok többet, elég lesz a triplapost. XD De azért pár óra eltelt a hozzászólások között - amíg a filmeket néztem. XD)
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Fúha, hát tegnap sikeresen megnéztük az osztállyal a Jane Eyres című könyv adaptációt.
Hát azon kívül, hogy a főszereplő csaj nagyon ronda volt, és voltak benne kicsit röhejes jelenetek, szép volt, és tetszett.
Nem vagyok a csöpögős filmek híve, de szép volt és tetszett :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Melyik verziót néztétek a BBC sorozatot? Csak mert abban tényleg nem túl szép a Jane-t alakító színésznő, bár végül is a karakter lényege, hogy nem túl szép. ^^'
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Wáá O.O köszi a tippet, ezt muszáj leszek megnézni. A figurák rajzolása nekem nem tetszik, annyira olyan modern cartoon networkos, amit nem szeretek. De megnéztem youtubon a trailerét, és a hátterek, a szinek meg a zene az teljesen elvarázsolt. (bár lehet nem a filmből van minden zenei darab).
Jó, hogy említetted a kecskeméti stúdiót, mert pont az ugrott be elsőre, hogy mint ha egy magyar népmesét néznék, főleg, amikor előjött az a tyúk vagy kakas. ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Mariko írta:Melyik verziót néztétek a BBC sorozatot? Csak mert abban tényleg nem túl szép a Jane-t alakító színésznő, bár végül is a karakter lényege, hogy nem túl szép. ^^'
Nem, a másik verziót néztük.
De a BBC-sben még szebb a csaj, mint a másikban :D
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

AyaDid: majd írd meg, hogy tetszett. :)

Shin: ezt vagy ezt néztétek? Én az elsőt láttam anno tévében.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Green Zone azaz Zöld Zóna Matt Damonnal és a Paul Greengrass rendezésében. Jó kis film, rendesen oda mond Amerikának, az akciók okésak, bár a rosszallóak túl sok rokonságot fognak felfedezni a Bourne filmekkel stílusában. Nekem tetszett.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Tudtok ajánlani érdekes, mondanivalóval bíró, nem angol nyelven elkészült művészfilmeket?

Öcsémmel az Alien-filmeket nézzük egymásutánban. A 4. rész eddig a csúcs. Szinte már egy görbetükre az eddigi részeknek egy elmebeteg francia rendező tolmácsolásában. Annyira groteszk, h már nem tudom eldönteni, mit is gondoljak róla. Mindegy, jót szórakoztam rajta. :vigyor:
Amikor visszaköszönt benne az említett rendező korábbi művészfilmjeiből (Delicatessen; Az elveszett gyermekek városa) pár karakteres kinézetű szereplő, majd' lefordultam a székről. :vigyor:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát nekem is volt alkalmam az Alien quadrológiához de le kell szögeznem hogy a 4-ik rész volt szerintem volt a legányabb.Ennél már csak a harmadik rész 2 tojás rejtélye volt gagyibb amit lényegében azóta sem lehet megmagyarázni de ez más tészta.Most a 4-ről egyszerűen annyira egy erőltetett valami volt ami már senkinek sem hiányzott.Szerintem a 4.rész semmi másban nem tűnik a groteszkséget leszámítva ahogy zebra mondta.Sebagy úgy halottam amit az a pancser francia Zsák Fos eltolt úgy tűnik hamarosan rendbe hozzák ugyanis hallottam hogy Ridley Scott fontolóra vette 2012-13-ra az Alien 5 legyártását.Majd meglátjuk mi lesz belőle, de itt szögezném le hogy az filmek az alien univerzum kb 30% mutatják csak a könyvek és a képregények vezetik fől a lényegesebb dolgokat.Pl: Honnan került az LV 426-ra a lezuhant űrhajó és benne az a rengeteg "tükör tojás",Vagy például a tényt hogy a Xenomorfok nem természetes faj hanem egy idősebb faj által gyárakban készített instant bió fegyver.
Kb ennyit tennék hozzá.

Utóirat:Ne feledjétek Alieneket fénykardal a legjobb gyilkolni hacsak nem szereted tömény sósavat! :vigyor:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kashim írta:pancser francia Zsák Fos
::argh:: A két Alien előtti filmjét láttam, amelyeknek ő maga írta a sztoriját is, és mindkettő zseniális. A fazon a szatíra műfajában nagyokat alkotott - ez viszont tényleg nem az ő világa.

Az Alien 4-re azért nem tudok haragudni, mert nem vettem túl komolyan. Sztem ezt nem is szabad. :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az Alien számomra az a sorozat, amelynek minden része zseniális. Igen, én a negyedik résszel is maradéktalanul elégedett voltam, szerintem semmivel nem gyengébb, mint a széria többi része, sôt. Egyáltalán nem szeretem a francia filmeket, de Jeunet szeerintem az egyik legjobb rendezô. A Delicatessen, az Elveszett gyerekek városa és az Amelie csodálatos élete is mestermû. Legújabb mûvét, a Micsmacs-et még nem láttam, de az is megnézendô lesz.
Visszatérve az Alien filmekre, amit negyon szretek még bennük, hogy hiába egy világban játszódnak, mindegyik teljesen egyedi, nagyon magukon viselik az adott rendezô kézjegyét. Ezek szerinte nagyon egydül vagyok a véleményemmel, de számomra a negyedik rész akkor is remekmû. A harmaidk rész elôször nézve nem tetszett, de aztán elkapott a hangulata. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Jeunet szeerintem az egyik legjobb rendezô. A Delicatessen, az Elveszett gyerekek városa és az Amelie csodálatos élete is mestermû. Legújabb mûvét, a Micsmacs-et még nem láttam, de az is megnézendô lesz.
:goodpost: Wááá, az Amélie-t de rég óta tervezem már, de valahogy kiment a fejemből. Nahh, legalább most eszembe jutattad. Btw. Pont tegnap néztem újra a Delicatessen-t öcsémmel. ::^_^::
anubys írta:hiába egy világban játszódnak, mindegyik teljesen egyedi, nagyon magukon viselik az adott rendezô kézjegyét.
Így igaz. A 4. részen volt leginkább érezhető - nekem abban az egész filmet átható fekete humor tetszett, amit nem éreztem az előző mozikban. A maga módján mindegyik film totál egyedi, mind a négyet másért szereti/nem szereti az ember. Érdekes.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát úgy látom nagyon a szívetekbe zártátok "Zsák Fos Pierre-t" ::^_^:: jó én itt többé nem húzom le bár a véleményem változatlan és több filmes fórumon is negatív kritikákkal illették a negyedik részt.De hát a vélemény olyan mint a segg mindenkinek van belőle egy és ezt most ne vegyétek negatívan.Nekem a második rész volt a kedvencem mert abban volt a legtöbb újítás számomra és annak ellenére hogy 1986-ban készült olyan Sci-fi hangulata van ami talán a mai napig megállják a helyüket.

(Erről jut eszembe azóta se tudtam beszerezni G.E.B.@.SZ ,hogy már csak Ázsiában lehet kapni.) :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=e8JkC-ZUJRg

Én ezzel zártam a témát mert nem akarom ,hogy egy filmen vesszünk össze én tiszteletben fogom tartani nektek mi tetszik remélem ezt én is elvárhatom tőletek.

Üdv:Kashim
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kashim írta:Én ezzel zártam a témát mert nem akarom ,hogy egy filmen vesszünk össze én tiszteletben fogom tartani nektek mi tetszik remélem ezt én is elvárhatom tőletek.
Összeveszni ezen? Dehogyis! Tök jó, h még ha csak pár gondolat erejéig is, de eszmecsere történt egy témában! Elég unalmas lenne, ha csak egymás vállát veregetnénk mindenféle különvélemény hiányában. A Bakemonóval kapcsolatban Junchi, Anubys vs Titkos, Mariko és én volt a felállás. Nincs ezzel semmi baj. :)

Amúgy csak nekem hasonított kísértetiesen az Alien 4 és a Resident Evil sorozat (főleg a klónozós résztől) egymásra??? Ez csak most tűnt fel, mivel az Alien filmeket nemrég néztem meg.
Kashim írta:több filmes fórumon is negatív kritikákkal illették a negyedik részt
ezen nem csodálkozom, mivel a folytatások folytatásait általában le szokás húzni. (Nyilván nem véletlenül.) Én sem értettem, mit akartak ezzel elérni. Nem ismerem a könyveket, képregényeket, játékokat ugye, szóval számomra a 3 film kerek egészet alkotott.

De egy valami nagyon érdekelne: az eredeti sztorikban is folyton azon csúsznak el a túlélők, h nyitva hagyják az ajtókat maguk után? :wwall:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

De egy valami nagyon érdekelne: az eredeti sztorikban is folyton azon csúsznak el a túlélők, h nyitva hagyják az ajtókat maguk után? :wwall:
Hát igen legtöbbször azon + néha az emberi kapzsiság is közrejátszik mivel mindenki parancsra ölő kutyát akar csinálni az alienek-ből de ez a filmekben is benne volt.

De néha a fegyverek elavultsága is közrejátszik! :vigyor:
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az első két rész a kedvenceim között van, főleg a második.
A negyedik már storyjában elég erőltetett, de mondjuk a 3. résznél jobban tetszett. Stílusában persze ez üt el legjobban a tetralógiában. A negyedik részben Ripley viszont nagyon nem tetszik. Eleve hülyeség volt visszahozni.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Az első két rész a kedvenceim között van, főleg a második.
:goodpost: Oneesan ez szinte meghatott annyira jó volt hallani!
A negyedik részben Ripley viszont nagyon nem tetszik. Eleve hülyeség volt visszahozni.
5-ös leülhetsz!!!
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kashim írta:5-ös leülhetsz!!!
:hammer:

Brazil

Gilliam 1984-ihlette szatírája a bürokratizmusról, ahol az emberéletek elvesznek az íróasztalokon tornyosuló papírhalmok mögött. Itt a könyvvel ellentétben Nagy Testvér már mit sem számított - ezek az őrült csinovnyikok és a rohamosztag bőven elegendőek voltak ahhoz, h megkeserítsék az emberek életét.
Közben még megkapják a magukét az egyik plasztikai sebésztől másikig járkáló, csak a látszatra adó, sekélyes nőszemélyek is. Elég szánalmasnak hatott az egyik nyanya, aki már tolószékbe került, és minden találkozás alkalmával egyre csak nőtt a fején a kötések száma, azonban egyre csak azt hajtotta, h az orvosa szerint hamarosan kecses gazellává válik. :drop:

Totál abszurd volt az egész. Nagyszerű film!

Aki szereti Orwell-t, Huxley-t, az orosz realistákat, Kafkát, Gilliam többi filmjét, mindenképpen tegyen vele egy próbát. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Brazil is nagy kedvenc. :D És szerintem a szinkronja is remekül sikerült.

Négyen egy gatyában
A változatosság kedvéért párommal néztünk egy csajos filmet is. És szerintem meglepôen jó volt. Persze ott voltak a kiszámítható jelenetek, a tengernyi klisé és sokszor érezhetô volt, hogy mikor mit akarnak érezteti a nézôvel, de még így is bôven felûlmúlta a várakozásaimat.
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:És szerintem a szinkronja is remekül sikerült.
Hm, angolul néztem angol felirattal. Azért poén lehet mondjuk a főnök és a sok nyomában loholó kis csicska, akik a parancsait lesik magyar hanggal (is). Vagy a hülye sznob párbeszédek... Adják magukat.

Dr. Strangelove, avagy rájöttem, hogy nem kell félni a bombától, meg is lehet szeretni

Újabb szatírát találtam, amelyben Kubrick világít rá a hidegháború értelmetlenségére. A legcsúcsabb jelenet, amikor egy cowboykalapban meglovagolja az atombombát a tag, mielőtt becsapódnak egy orosz bázisra. :o_O:

Beteg. :vigyor:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Blade Runner (Szárnyas fejvadász)

Alapvetően nem rossz film, de a könyv ismerete miatt irtó nagy hiányérzettel álltam fel a film vége után. Többet vártam.

Fido

A bugyuta amcsi családi filmek és zombis filmek paródiája. Az egyik legviccesebb zombis vígjáték - totál őrült alapötlettel.

Már a trailer-en is szétröhögtem magam:
http://www.youtube.com/watch?v=V81YtJAITRQ
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én szeretem a bugyuta amcsi családi filmeket, de csak azokat, amik a 90-es évek első (vagy a 80-as évek második) felében készültek.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Én szeretem a bugyuta amcsi családi filmeket, de csak azokat, amik a 90-es évek első (vagy a 80-as évek második) felében készültek.
Meg is lepődtem volna, ha a gondolatsor zombis részéről nyilatkozod ezt. :)

Kiskoromban én is sok családi filmet láttam, de már nem fog meg ez a műfaj. Bár az is lehet, h nem a jó filmeket fogom ki.
Válasz küldése