Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem kotekedni akarok (telleg nem!), csak szeretnem megerteni..elolvastam a fooldalon a szotarban az otaku definiciojat.."..akik vmiert megszallottan rajonganak, valaminek a megszallotjai." majd elolvastam a lolicon definiciojat, amire en azt hittem, h azt jelenti h dekoltazs, meg, meg fetisek kislanyokkal, ergo en is ide helyeztem volna az Otomet..de ezekszerint otakunak hivjak azt is, aki mondjuk ezekert rajong, de "nagyobb" lanyoknal? (a kerdes mindennemu gunyt melloz amugy..)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött az Otome Zwei második része.

És nagyon nagyon ott van a szeren. Messze a legjobb otome epizód, köszönhetően Harukának. Úgy is mondhatnám, hogy egy "Best of Haruka" részt láthattunk. Must watch kategória.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

És Mai-HiME dallamok is felcsendültek :)
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna megneztem..tenyleg elvezheto resz volt, a nagy kalapacs volt benne a legjobb XD..most megint 2 honap a kovetkezo reszig..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szvsz ez most messze nem volt olyan jó, mint az első rész. A poénok ugyan tetszettek, de az utolsó pár percet leszámítva semmit nem haladt előre a történet. (Amivel nem is lenne baj, ha ez valami hosszú sorozat lenne, de ha tényleg 4 részes lesz, akkor félek, hogy össze fogják csapni a befejezést.)
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Ettől kevéssé tartok. Sokkal jobb, mint ha rétestésztát csinálnának. A sorozatra túl sok volt az a 26 rész, ráadásul kispórolták Mait és Mikotot :S Túl bonyolult történetet úgysem kapunk, a 4 részt meg talán csak be tudják osztani.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a sorozatban nem húzták, hanem szimplán alig volt történet az első 15 részben, utána meg rohanni kezdtek vele, mintha menne a vonatuk. De erről már itt is írtam bővebben a második pontban. Mai kispórolásának én sem örültem. :( Amúgy pont ettől a rohanástól félek megint. Már lement az OVA fele, eddig annyit tudunk, hogy van valami izé, ami valószínűleg Fumi, és egy lövéssel kővé dermeszt bármilyen tápos otomét. Illetve, hogy Mai és Mashiro eltűntek. Ezek után ugyanennyi rész alatt nehéz lesz megcsinálni úgy a folytatást, hogy ne kapkodják el. A 26 részes sorozatba belefért pár "filler", de itt nagyon nem kéne.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Titkos írta:Ezek után ugyanennyi rész alatt nehéz lesz megcsinálni úgy a folytatást, hogy ne kapkodják el.
Miért ne? a következő részben rájönnek mi az a valami, az utsóban meg nekimennek és leirtják (együtt ;) ), amitől majd kiolvadnak a kő-otomék is (hacsak előbb nem sikerül őket feltámasztani valahogy). Akkor lenne kapkodós, ha még a következő rézben is csak néznének ki a fejükből, hogy mivan. Szal abszolút pörgős actiont várok a végére, pár könnycseppel :)
Kép
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

nem tudná nekem vki megmondani h a mai otome 22. részében amikor megjelenik Miyu és megvédi Arikát meg Mashirot. (kb 17 perc 47 másodperckor) akkor az alatt milyen szám megy? mert én az ost albumon nem találtam meg. de lehet h csak figyelmetlen voltam.
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
kszaby
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.10.08. 17:40

Hozzászólás Szerző: kszaby »

vadooc írta:nem tudná nekem vki megmondani h a mai otome 22. részében amikor megjelenik Miyu és megvédi Arikát meg Mashirot. (kb 17 perc 47 másodperckor) akkor az alatt milyen szám megy? mert én az ost albumon nem találtam meg. de lehet h csak figyelmetlen voltam.
Ikusa_Otome_Aoi_to_Kuro_no_Kyousoukyoku.mp3
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

kszaby írta:
vadooc írta:nem tudná nekem vki megmondani h a mai otome 22. részében amikor megjelenik Miyu és megvédi Arikát meg Mashirot. (kb 17 perc 47 másodperckor) akkor az alatt milyen szám megy? mert én az ost albumon nem találtam meg. de lehet h csak figyelmetlen voltam.
Ikusa_Otome_Aoi_to_Kuro_no_Kyousoukyoku.mp3
köszönöm!
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Zwei III: Na erre a fürdőjelenetre megérte 3 hónapot várni :thumb: Továbbá Nina visszatér és a Nao-fanok is örülhetnek :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, asszem a Sunrise-tól most láttam először olyat, hogy nagytotálban meg mertek mutatni egy mellett, és nem takarták el félig-meddig köddel, törölközővel, hajzuhataggal, stb.-vel. :lol: (Bár egy OVA-nál azért már röhej is lenne, ha ezt tennék, főleg, hogy nem titkoltan egy loliotaku cuccról van szó.) A Nina & Nao résznél érdekes volt a Fuuka Academy megjelenése, lehet mégis valami párhuzamot vonnak itt a HiME és az Otome sztorija közé? :D (Ezt mondjuk nem bánnám, mert a rawból ítélve a történet nem haladt sokat előre most sem, és már csak az utolsó rész van hátra, de azért még megnézem ezt a III-ast subbal is.)

Edit: Subbal megtekintve, a sztori most sem haladt szinte semmit, de a fanservice jelenért ezt most megbocsátom. :dirr: Most vagy a negyedik részben kezdenek el loholni (ami mellesleg rájuk vallana), vagy a Mai Otome Sifr-ben is ezt a sztorit fogják folytatni.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött végre a Zwei befejező része. Csak pár megjegyzést hozzá:
  • A Mai vs. Kagutsuchi fight hatalmas ötlet volt a Sunrise részéről. Legalábbis én végig elégedetten mosolyogtam alatta.
  • Nina új robe-designja nem jött be, az előző jobban tetszett. Viszont cool power járt ehhez a mostanihoz.
  • Shiho csak 2 másodpercnyi bevágást kapott, de azon röhögtem a legjobban. MAKIMAKIMAKIMAKI
  • Midorinak is csak pár mondat jutott, ezt sajnálom.
  • A S.ifl traileréből pedig két dolog derült ki. Egyrészt az, hogy prequel lesz, tehát az eddigieknél jóval korábban fog játszódni. Másrészt mintha Mayo-t és Shion-t (a My-HiME Destiny regény két új főszereplőjét) láttam volna a szereplők között.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Remekül sikerült a negyedik rész. Viszonylag jól befejezték, de a harmadik rész buta fanservice jelenete miatt azért kicsit összecsapottnak éreztem,
Egy kicsit fura volt, hogy csak a fő-főszereplőket tolták előtérbe, a többiek csak kellékek voltak. Persze egy négy része ovában nem lehet sokmindent csinálni, de akkor is. :)
Nina új robeja sztem jól néz ki. Így is alig van pár, amire azt lehetne mondani, hogy az jól lillik a karakterhez.
Jópofa volt Kagutsuchi újászületése is. :)
A legnagyobb poén a legvégén volt, amikor Masni-csan elment a mauzóleumhoz. :)

Kár, hogy az új szezon ismét egy Otome lesz. Én jobban örültem volna az MH Destiny anime változatának. A Destinys szereplők meg eléggé bosszantóak ebben a felállásban. Annyiból lehet érdekes ez a prequel, hogy ugye a háború idején fog gondolom játszódni. AÍgy talán több akció lesz benne, mint a sima otome sorozatban.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Biztos az elvakult Mai-* fan beszél belőlem, de a Mai-Otome Sifr első része igazi győztes matéria lett.

Akció, fanservice, tökéletes animáció és hang és a történet is izgalmasnak igérkezik. Kár, hogy olyan sokat kell várni a következő részre.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egy blogon is írták, hogy milyen rulez, ami azért fura, mert nekem a képek alapján is elég gáznak tűnt, pedig az Otome Zwei óta már történetet sem várok el a sorozattól. XD Ebben még Mai sem fog szerepelni, úgyhogy még annyira sem tudom majd élvezni, de azért adok neki egy esélyt. :) Mondjuk lehetnének legalább a karakterdizájn terén ötletesebbek, kb. minden szereplőnek megvan a korábbi sorozat beli megfelelője, elég csak rájuk nézni, láttam már köztük Shihót, Naót, meg azt a szőke csajt, akinek nem tudom a nevét, de zebracsíkós bikini volt rajta a Zwei harmadik részében, és ő rakta az erényövet Kazura. XD

Egyelőre engem nem az bánt, hogy a következő rész lesz soká, hanem a sub. :D
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hát a szereplők tényleg hasonlítanak erre-arra, de mégsincs az a durva spin-off szaga az egésznek, mint a többi otome résznek és jó volt a fight, új materialize-ok és robe-ok, kellően felcsigázó események. Next pls!!!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, én is megnéztem végre, és lehet, hogy azért, mert alapból nem vártam tőle sokat, de hatalmas pozitív csalódás lett. :)

1. NINCSENEK LOLIK! :D De most komolyan. :D XDDD Nem úgy értem, hogy fanservice-elve nincsenek, hanem úgy egyáltalán nem láttam loli szereplőket, kivéve persze a két db. kislány szereplőt, akiből az egyik a flashbackes Sifr volt, de azok kislányok, és nem lolik (nem ugyanaz a kettő :D). Amikor már a strandon végignézve is minden nő legalább 16-18-nak nézett ki, már komolyan gondolkodni kezdtem, hogy "Mi a fene, megjött a készítők esze?" :D
2. A karakterek. :) Mivel már a Mai Otome TV szereplőnek a fele is "copy paste" volt, engem rendesen meglepett, hogy sikerült teljesen új, és eddig még egyetlen Mai sorozatban sem szereplő karaktereket kitalálniuk. :) OK, ha nagyon kukacoskodik az ember, bele tud látni 1-2 szereplőbe pár korrábbi karaktert, de úgy alapvetően minden szereplő új volt. :)
3. Fanservice. :) Ez egész jó volt, bár szánalmas a Sunrise betojisága ezen a téren, hogy még egy OVA-ban sem mernek teljesen fedetlen melleket felvállalni. (Ejj, bezzeg a Kitty Animation anno a Ranmával a régi szép időkben, amikor még nem filóztak azon a japánok, hogy a cuccot majd külföldön is el kell tudni adni...) De ettől eltekintve jó volt, főleg a közös fürdőzés, és örültem, hogy nem arról szólt az egész, hogy "OMG, Rena has GIANT BOOBZ!!!444", mert Sifr amúgy is sokkal szimpibb. XD
Ja, és nem tudom, hogy az fanservice jelenetnek számított -e, de könnyesre röhögte magam, amikor szőke otoménk letámadta Renát, míg Sifr és a többiek az otomék leszbikusságán tanakodtak, a háttérben pedig megerőszakolásra emlékeztető hangokat lehetett hallani. XD
4. Akció és animáció. Ez teljesen rendben volt, nagyon látványos lett, de ezzel még az amúgy elég gyenge Zwei OVA-ban sem volt gond, meg ezt el is várom a Sunrise-tól, legalább ebben hozzák a formájukat, ha már a fanservice redukált. :-P
5. Zene. Érdekes, hogy úgy alapból kevés zene hangzott fel a sorozatban, de azok tetszettek, és nem is zavar, hogy végre nem a Kajiura Yuki féle "áriákat" halljuk, már kellett valami zenei frissítés. Reméljük lesz majd több jóféle háttérzene, mert ami pl. az első pár percben a vonatos résznél volt, az tetszett, viszont utána egyetlen olyan zenére sem emlékszem, ami emlékezetes lett volna. Viszont volt pár dolog, ami nem tetszett már a Zwei-ban sem. Luxus lenne nekik pl. openinget csinálni? Tudtommal OVA-khoz is szokott OP készülni... Az ending most nagyon tetszett, de lefogadom, hogy Zwei mintára itt is részenként cserélni fogják az ED-et. :? Ez az előadóknak biztos nagyon jó reklám, csak éppen nekem esik rosszul, mert kb. olyan érzésem lesz tőle, mintha részenként másik sorozatot néznék. Ugyanígy nem értem azt sem, hogy amikor a következő rész preview-ját adják, miért van csak szöveg? Már a Zwei-ban is zavart, hogy 5 évesek zsírkréta rajzaira hajazó képeket mutogattak a rendes következő rész jelenetei helyett, de ez a mostani "only text" módszer kiverte nálam a biztosítékot. :evil: Vagy csináljanak rendes preview-t vagy semmilyet, de ennek így nincs sok értelme, szinte semmi nem derül ki a következő részből, max annyi, hogy lesz.

Végezetül néhány érdekes dolog, amin jókat vigyorogtam:

1. A főgonosz John Smith. XDDD (illetve az, akit eddig főgonosznak állítanak be... XD) Ez lehet megint csak az én hülyeségem, de egyébként is mindig röhögni szoktam, ha egy John Smith nevű kari tűnik fel, most meg duplán ütött. XDD Annyira totál átlagos név, ezek meg berakták főgonosznak. XD Kb. mintha egy magyar sorozatban a főmaffiózó mondjuk Kis Pista lenne. XD
2. Nina nevű macska, aki fejre totál úgy is nézett ki. XD LOL. XD
3. Rena hogy tud "supermankedni" ha nem is aktiválják a GEM-jét? Nem pont azért van az egész otome rendszer úgy kitalálva ahogy, hogy ne tudjanak olyan szépen visszaélni az erejükkel, ahogy Rena sorozatban csinálta? XD Úgy tudtam, a nanogépek kevesek, aktiválás nélkül nem haladja meg az erejük a sima nőkét. (Vagy ha tévednék, akkor az egész korábbi Otome sorozatban voltak Arika és társai ultrabénák. :-P ) Ugyanilyen érdekes dolog volt az is, hogy "a túlterhelt GEM nem bírja el Rena erejét!". Eddig nem úgy volt, hogy a GEM-től kapja az otome az erejét, nem pedig fordítva? Arika is azért lett sokkal táposabb a kék fülbevaló után, mint előtte, mert az adta neki a plusz tápot. XD Persze gondolom mindkét dologra az lesz a válasz, hogy Rena annyira über-über-über otome, hogy a szabályokon felül áll. XD

Na, de mindegy, ennek ellenére nekem bejött az egész, ha nem tudnám, hogy kifogyott a Sunrise-ból a kreativitás Otome téren (pedig igen, azért lesz ez is csak 3 epizód :(), szinte szurkolnék, hogy ebből is legyen egy 26 részes sorozat ugyanezekkel a szereplőkkel (a la Star Wars, ott is volt normál, és prequel trilogy :D). Kíváncsi vagyok, hogy ebbe a 3 részbe hogy akarják a dolgokat belezsúfolni, bár az is üdítő kivétel lenne, ha most nem a szokásos "elején erős felütés, közepén lagymatag lassú sztori, végén túl pörgős befejezés" sémát használnák, hanem mondjuk egy olyan összefüggő sztori lenne, ami végig tartja a színvonalat.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Mai-Otome

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött a S.ifr második része. Az akcióból visszavettek ugyan, viszont jól megcsavarták a történetet. Továbbá kiderült belőle, hogy Miyu HAX ereje sem mindig/mindenre elég. John Smith egyelőre nyerőben van...

Továbbá mintha Ishida Akira hangját hallottam volna egy képre nem került szereplőtől. Lehet, hogy a köv. részben felbukkan valami Nagi klón? Mindenesetre ha nem is Nagi klón lesz akkor is fontos lehet, mivel azzal a szereplővel (Sakura Hazakura) beszélgetett akinek Yukana adja a hangját. Persze lehet véletlen is, hogy Mashirónak és Sakurának ugyanaz a hangja, de nagyon erős párhuzam van a Hazakura és a Kazahana(=Windbloom) nevek jelentései között.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mai-Otome

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez tényleg jó volt, végre elérték, hogy a sztori közepe ne fillerezéssel teljen. :) (Bár 3 rész alatt azért már gáz is lenne...) Aki a csajt szivatta telefonon, annak szerintem is elég Nagis hangja volt. :)
Kép
Avatar
Lina94
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.07.12. 07:12
Nem:

Re: Mai-Otome

Hozzászólás Szerző: Lina94 »

Mai-Otome olyan mintha a Mai-HImE folytatása lenne a szereplők majden ugyan azok csak a Mai-Otome-ban máshogy használják az erejüket és többen vannak akik átváltoznak a Mai-HImE-ben megcsak 12-en birtokolnak aszem valamilyen varázsrőt de mind a két sorozatott szertem.
:D:D:D:DLina94:D:D:D:D
Válasz küldése