Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hanon írta:Read or Die - ez...ez az én hibám, igen. Mikor elkezdtem nézni még nem tudtam, hogy ecchi...és néha persze nem értettem, hogy miért vannak bugyik meg libbenő mellek. Hát mert egy gagyi ecchi azért, maaawh, pedig milyen jó sztorija volt >___<
Ecchi? A R.O.D? :shock: Szerintem annál komolyabb - főleg a vége felé - h bugyikról, meg mellekről szóljon csak!
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na leporolom már erről az évek óta elfeledett témáról a többcentis koszt... :dirr:

White Album

Új sorozat ugyebár, ma néztem meg az utolsó részét. Meg kell mondanom, hogy ekkora kakit rég nem láttam, mondjuk fogalmam sincs, hogy miért nem hagytam abba már a 3. rész környékén, már akkoris baromi unalmasnak találtam, de azért mégis végigszenvedtem mind a 13 részt. (Lesz második szériája, erősen gondolkodom, hogy megnézzem-e. :dirr:) Egy szereplővel se tudtam együttérezni, felőlem mindenki felfordulhat. Talán egyedül a sorozat szép kivitelezése érdemel dicséretet, bár az utolsó részre, ahogy elnéztem, szabadságot vettek ki a grafikusok, mert addig sose látott hibák és torzulások jelentkeztek (vagy csak én nem vettem észre? XD), hogy az már sikított.
Szóval, adtam neki egy jóóóóóóóóóó nagy 2-est.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jaj, én még nem láttam az utolsó részt. De a fikázó véleményemet, amit be akarok másolni ide, már kb. a sorozat felénél megírtam. XD Na nemsokára update-elem magam, és jelentkezem. X)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Tehát akkor:

White Album

Se füle se farka történet (oké, tudom, hogy lesz folytatása, de már az eleje is in medias res volt), összefércelt jelenetek és felületesen bemutatott (számomra szinte kivétel nélkül ellenszenves) szereplők, akikről nem lehet tudni, hogy mit miért cselekszenek (viszont majdnem mindegyik részben tesznek valami olyat, ami miatt a legszívesebben megtépném őket). Néha olyan érzésem volt, mintha beavatatlan lennék, és lemaradtam volna valamiről. A kellemes grafika emellett sajnos csak sovány vigasz. Én ebben a műfajban ilyen rossz animét még nem láttam.
Narumi írta:felőlem mindenki felfordulhat.
Felőlem is. X)
Anzu Minami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.05.04. 16:13
Nem:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Anzu Minami »

Szerintem a Kukucska, na meg a Sweety Valerian ::japtoun::
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Vampire Wars

Az egyik legborzalmasabb, nem csak anime, hanem film, amit valahova láttam. Viszont! Annyira rossz, hogy már jó!!! Ennyit filmen életemben nem röhögtem, kihagyhatatlan! Főleg közösségi vetítésekre alkalmas, én az ELTE anime vetítések keretében néztem meg, dőltünk a röhögéstől, és a végén mindenki dübörgött, hogy "VISSZA, VISSZA".
Ebben a fimben minden benne van amúgy, konkrétan minden! Egy órában érinti a következő témákat (és nem túzok): terrorizmus, vámpírok, földönkívüliek, szex, titkosszervezetek, istenek, mitológiai világ, orvostudomány (azért amikor a nő felsikít, hogy ááá egy idegen organizmusban van benne, azon már az emberek tényleg a fejüket fogták :D). A vége meg aztán felejthetetlen: "És akkor most menjünk Erdélybe és üljünk meg pár vámpírt." XD
Ja, és a főszereplőt Kuki úrnak hívják, ez még pluszban dob egyet a magyar nézőknek.
Egyszer mindenkinek látnia kell! Lehetőleg közösségi körben...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Újabb befutó az "animék, melyeket Junchi szarnak, vagy semmilyennek tart" arénába: Slayers Revolution. Az FMA: BH-hoz hasonlóan ezt is nézem gagyimaxon, ha már adják, viszont... MEH, oda se merném tenni elé, hogy Slayers.

Jövő héten véget ér, és akkor majd jóóóól lefikázom. >:3
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért a fikázással én várnék a Slayers: Evolution-R-ig, tudtommal a Revolution csak a sztori első fele. de ahogy gondolod. :wink:
Kép
Avatar
Lina94
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.07.12. 07:12
Nem:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Lina94 »

Angel Sanctuary
Black Cat
Azumanga Daioh
DearS
Ergo Proxy
Fruits Basket
Hakaima Sadamitsu
Higurashi no Naku koro ni
Love Hina
Loveless
Monte Cristo grófja
Nana
stb. nem sorolom
:D:D:D:DLina94:D:D:D:D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gankutsuou?! :shock: Ne már! Végig is nézted vagy csak eltántorított a grafikája?
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: zebra »

A felsoroltakból csak a Ganku-t vágom, nekem nagyon tetszett.
Mariko írta:Végig is nézted vagy csak eltántorított a grafikája?
Érdekes, mennyire megosztja a textúrázás az embereket. Sztem iszonyúan különlegessé tette ez a technika az animét, míg mások emiatt dobják. :drop:

Hát... Ha már erre járok, akkor leírom, miket tartok én a legrosszabbnak:
Bakemonogatari
Mnemosyne
RahXephon
Cossette no Shouzou

:dirr:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

zebra írta:Mnemosyne
Ez miért? Még nem láttam, de már jó ideje rajta van a megnézendő listámon, csak még nem volt kedvem hozzá. Lehet, hogy törölni fogom? :dirr:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hűű, megtaláltam az egy évvel ezelőtti véleményemet róla, amit egy barátomnak írtam:

"Még két rész maradt hátra a Mnemosyne-ből: ez egyre rosszabb. Ennyi hülyeséget nem hinném, h jóvá tehet az utsó két ep. Eddig csak ittak, dugtak, leszbiztek, gyilkoltak. Már nevetni sincs kedvem rajta, mert érzem, h ők mindezt komolyan gondolták, holott inkább szánalmasan hatnak ezek a jelenetek. A főkarit pl minden részben legyilkolják vagy kétszer, alaposan meg is kínozzák, de mivel örökké él, és ezzel az ellen is tisztában van, ezért a legjobb akarattal is csak öncélú gore-t vélek ebben felfedezni.
Eddig mindfuck-nak álcázott akció, ecchi, yuri, nyomokban rape, gore, thriller, horror, sci-fi. Az egyik részben pl. próbáltak egy cyberteres mindfuck-ot összehozni - sajnos elég gagyin sikerült. Nem töltött be semmilyen funkciót a történet előrehaladása szempontjából, valszeg csak azért került bele, mert már annyi év eltelt a kiindulási év, 1990 óta, h úgy érezték, virítaniuk kellene egy-két tipikus sci-fi elemet."

"A végére sikerült egy egész tűrhető zárást összehozni, de bonyolultnak vagy csavarosnak a legjobb szándékkal sem mondanám. Az elejétől fogva lehet tudni, ki is kavarja a szart, a céljai sem túl eredetiek. Külön poén, h nagyjából a 1,5 perces ending össze is foglalja a történéseket. :wwall:
Mivel a végére csak sikerült kihozni vmit ebből a katyvaszból, 3/10."

"Pozitívumok:
Egész ötletes volt pl, h egy bizonyos családot követtek nyomon, és a történetvezetést is szépen megoldották - gondolok itt arra, h több év telik el két ep között, s így végül több generációt érintő kalanddá válik a történet. Mondjuk, nem egyedi, mert már láttam vhol ezt a megoldást, de legalább ez jól sikerült nekik, ha már más nem is."
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nos, törölni még nem fogom a listámról, egy barátnőm úgyis részeges női animekaraktereket keres. XD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lina94 írta:Angel Sanctuary
...
Azumanga Daioh
...
Higurashi no Naku koro ni
...
Monte Cristo grófja
Nana
....
Ezek közül egyedül a Higurashit láttam, ami nekem kifejezetten tetszett, a többirôl pedig jóformán csak pozitívumokat hallottam.
zebra írta:Bakemonogatari
Mnemosyne
RahXephon
Cossette no Shouzou
A Mnemosyne és a RahXephon is régóta be van tervezve, de ezek szerint jobb, ha elkerülöm ôket? :D

Rám inkább jellemzô, ha valami nem tetszik, ekkor végig sem nézem, igaz volt már azért példa jócskán az ellenkezôjére is.
Amiket abszlút rossznak tartok:

Tekken: The Motion Picture
Elfen Lied
Afro Samurai + a második darab
Choujin Densetsu Urotsukidouji Movie
Street Fighter II: The Movie
Mezzo Forte
Bleach - The Sealed Sword Frenzy

Ezekre adtam 3, vagy kevesebb pontot, aztán akad még jópár darab, amit szintén rossznak tartok, de már eltávolodott a "majdnem, hogy nézhetetlen" kategóriától.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Lina94 írta: Monte Cristo grófja
What is this, I don't even!

Amúgy annak idején már összeütöttem egy ilyen "10 leggányabb anime" posztot a blogomon, szal kényelmi okokból nem írok újat, de lehet csemegézni belőle: http://junchidono.wordpress.com/2009/01 ... ott-anime/.

+ ezekhez még hozzá lehet csapni az alábbiakat: Blood+, Elfen Lied, M.D. Geist, FMA movie, Prince of Tennis movie, Kai-Doh-Maru, Legend of Crystania, Ninja Resurrection, Air Gear és Flag.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:egy barátnőm úgyis részeges női animekaraktereket keres
Ez ari. ::^_^:: A Black Lagoon-ban folyton isznak és lövöldöznek, ajánlom neki. :vigyor:
anubys írta:Rám inkább jellemzô, ha valami nem tetszik, ekkor végig sem nézem, igaz volt már azért példa jócskán az ellenkezôjére is.
Én csak azokat dobom, ill. erőteljesen hanyagolom (később lehet, h folytatom), amiket halálra unok... Ilyen a Kino no Tabi is. Alapvetően szeretem a lassabb, epizodikus, utaztató darabokat, de ettől kiver a hideg veríték!!! Szóval, Kino, a Planetes és Zetsubou Sensei egyelőre még folyamatban vannak. :-P
anubys írta:Ezek közül egyedül a Higurashit láttam, ami nekem kifejezetten tetszett, a többirôl pedig jóformán csak pozitívumokat hallottam.
Én meg olvastam róla egy nagyon negatív kritikát, ami elvette a kedvem. Talán egyszer belenézek, h akkor most mi is van, mert nagyon megosztja a közönséget ez a darab (is).
anubys írta:A Mnemosyne és a RahXephon is régóta be van tervezve, de ezek szerint jobb, ha elkerülöm ôket?
Hááát... A RahXephon-nal az a bajom, h EVA ctrl C+ctrl V unszimpi karakterekkel és fantáziátlan ellenfelekkel.
Nem szereted az EVA-t?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:Nem szereted az EVA-t?
A "nem szeretem" egy enyhe kifejezés. :wink:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Ezek közül egyedül a Higurashit láttam, ami nekem kifejezetten tetszett, a többirôl pedig jóformán csak pozitívumokat hallottam.
Az Angel Sanctuary OVA tényleg sz@r, csak a történet legelejét dolgozza fel és azt is erősen megcsonkítva. Szerintem kedvcsinálónak akarták a mangához, de inkább kedv elvevő lett belőle. :roll:
anubys írta:Rám inkább jellemzô, ha valami nem tetszik, ekkor végig sem nézem, igaz volt már azért példa jócskán az ellenkezôjére is.
Hehe, én mazochista módjára mindent végignézek, amit elkezdek. Először csak azért nézem, mert hátha jobb lesz később, aztán egy idő után már azért, hogy ha már ennyit megnéztem belőle, akkor be is fejezem. ^^'

Amiket én rossznak tartok: a Bakemonogatari, a Gravitation, a Hakuouki, a Neo Angelique Abyss minkét szezonja, a Kazemakase Tsukikage Ran (ezért már egyszer kaptam ezen a fórumon ^^), és a Miracle Train.
Amiket viszont szenvedélyesen utálok: az Afro Samurai című műremek, valamint a Fushigi Yuugi OVA3 és a Rurouni Kesnhin OVA2 (mert egyik esetben sem tudták a készítők, hogy mikor kell abbahagyni, és meggyalázták velük az eredeti történetet).
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Az Angel Sanctuary OVA tényleg sz@r, csak a történet legelejét dolgozza fel és azt is erősen megcsonkítva. Szerintem kedvcsinálónak akarták a mangához, de inkább kedv elvevő lett belőle.
Igen, a Battle Angel Alitával is ez a helyzet. Nem tudom, mi értelme elkészíteni egy ilyen "adaptációt"...
Mariko írta:Gravitation
Ezt szereti egyáltalán vki? Eddig minden ismerősöm, aki látta, fikázza. :vigyor:
Mariko írta:Kazemakase Tsukikage Ran
Nem láttam, de AniDB-n a tag-ek között láttam, h nincs benne vér. TÉNYLEG? Milyen szamurájos anime az ilyen? :drop:
Mariko írta:egyik esetben sem tudták a készítők, hogy mikor kell abbahagyni, és meggyalázták velük az eredeti történetet
Az amcsi filmekben is sokszor ez a tendencia... Én már meg sem nézem a folytatásokat, ill. nagyon-nagyon mérlegelem, h tesz-e hozzá vmit az eredeti sorozathoz, vagy inkább csak rókabőr-effektről van szó...

Az idei szezonból a Painbow esélyes, h bekerüljön ide, de majd meglátjuk. :P A THE VIOLENCE jellegű műveket nem nagyon csípem, mert sokszor úgy érzem, az önkényes drámázás meg vérengzés a sztori mozgatórugója.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Ezt szereti egyáltalán vki? Eddig minden ismerősöm, aki látta, fikázza. :vigyor:
Ne tudd meg, hogy mennyien. :roll:
zebra írta:Nem láttam, de AniDB-n a tag-ek között láttam, h nincs benne vér. TÉNYLEG? Milyen szamurájos anime az ilyen? :drop:
Hát elvileg ez egy paródiasorozat, szóval a véres erőszak nem alapfeltétel, a problémám nekem inkább ott kezdődött vele, hogy nem tudtam rajta nevetni. ^^'
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Junchi írta:Hehe, én mazochista módjára mindent végignézek, amit elkezdek. Először csak azért nézem, mert hátha jobb lesz később, aztán egy idő után már azért, hogy ha már ennyit megnéztem belőle, akkor be is fejezem. ^^'
Én is próbálkoztam egy ideig ezzel, de összefutottam pár sorozattal, amit legnagyobb elhivatottságom ellenére sem voltam képes végignézni. Azóta inkább tényleg csak azt nézem végig, amit valamelyest élvezek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:a problémám nekem inkább ott kezdődött vele, hogy nem tudtam rajta nevetni
Mindent értek. :vigyor: Hát, nagyon kevés vígjátéksorozat van, amit szeretek... Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondanám, a japók nem túl jók a paródiákban. :twisted:
Mariko írta:Ne tudd meg, hogy mennyien.
Ha már bishik, akkor The Wallflower!!! :wink:
A yaoi témában viszont egyáltalán nem mozgok otthonosan. Pontosan az a bajom vele, mint a yurival: túlidealizálják a homoszexualitást a heteró lányok és fiúk kedvéért. Picikét lehetnének élethűbbek ezek a műfajok. :-P
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:A yaoi témában viszont egyáltalán nem mozgok otthonosan. Pontosan az a bajom vele, mint a yurival: túlidealizálják a homoszexualitást a heteró lányok és fiúk kedvéért. Picikét lehetnének élethűbbek ezek a műfajok. :-P
Lehet, hogy inkább a Shounen Ai/ Shoujo Ai vonallal kéne megpróbálkozni. Ugyan egy részt sem láttam belôle, de a Maria-sama ga Miteru-nak elég jó értékelései vannak.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Hát, nagyon kevés vígjátéksorozat van, amit szeretek... Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondanám, a japók nem túl jók a paródiákban. :twisted:
Tény, hogy a japóknak van egyfajta sajátos humoruk, amit más nemzetek nem mindig tudnak értékelni. kb. mint a britek, az ő humoruk is van akinek megfekszi a gyomrát.
Én úgy vagyok a japán humorral, hogy van amikor bejön, máskor viszont nem, ezért is hullámzó minőségű számomra a Gintama.
Kép
Válasz küldése