High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Yasu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.06.13. 11:56
Nem: Férfi

High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Yasu »

Még új anime, de már sokan nézik, ezért is kívántam neki topikot nyitni. Az én véleményem szerint nagyon szépen kidolgozott, és eddig a története is mozgalmas:D... szerintetek?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Több zombit, kevesebb lengő tőgyet!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

:goodpost:
Ugyan csak az elsô részt láttam eddig, de történettel nem találkoztam. Az animáció tényleg remek volt, de az elsô rész után ezen a téren nem lehet messzemenô következtetéseket levoni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A manga története még mindig egy nagy nulla, szinte sehol nem tartanak, és már mióta fut. (Pont a héten jött ki az új chapter belőle.) Az animébe meg kénytelen leszek belenézni, tekintve, hogy mostanában mindenki ezt ajnározza, ilyeneket hallani mindenfelé, hogy "a szezon slágere" és hasonlók. (Na többek között ezért várnak tőle sokan túl sokat, ezt főleg Junchi kérdésére válaszolom, amit a másik topicban tett fel. XD) Mondjuk azért nem mondom, hogy rossz cucc, de kb. K-ON-feelingem van, utoljára annál volt akkora hype, mintha egy random zenés/lolis anime lenne az élet értelme, most meg kvázi ugyanezt kezdik már egy rész után, csak egy zombis/"nagymellűcsajos" animére. (Aminek a "történetét" az amcsik úgy évente minimum egyszer megfilmesítik.) Azért, hogy pozitívumot is mondjak: Észrevette még valaki, hogy a fegyvermániás duci srácot az azonos nevű mangakáról, vagyis Hirano Koutáról, a Hellsing atyjáról mintázták? :D Én feküdtem rajta. XD (Fura is volt elsőre, hogy az általában comic relief/bénázó szereplő itt kifejezetten kemény legény. :D)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Az animébe meg kénytelen leszek belenézni, tekintve, hogy mostanában mindenki ezt ajnározza, ilyeneket hallani mindenfelé, hogy "a szezon slágere" és hasonlók.
Mondjuk ez sajnos nem csak az animérôl mond ítéletet, de az egész szezonról is. Szerintem azért akadnak ennél jobban sikerült darab(ok) is.
Érdekelne, hogy az animáció megtartotta-e az elsô rész színvonalát, vagy szabadesésbe kezdett?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Fura is volt elsőre, hogy az általában comic relief/bénázó szereplő itt kifejezetten kemény legény.
Ő az egyetlen (nem élőhalott) szereplő, akit szeretek! :vigyor:
Titkos írta:a fegyvermániás duci srácot az azonos nevű mangakáról, vagyis Hirano Koutáról, a Hellsing atyjáról mintázták?
:LOL:
anubys írta:Érdekelne, hogy az animáció megtartotta-e az elsô rész színvonalát, vagy szabadesésbe kezdett?
Végül is, a grafikával továbbra sincs semmi kivetnivalóm - az, h a karakterdesign szerintem csapnivaló, más kérdés. :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ütős pörgős anime. Én szeretem mert nem kell komolyan venni és munka után fáradtan is élvezhető.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

JimRaynor írta:Ütős pörgős anime. Én szeretem mert nem kell komolyan venni és munka után fáradtan is élvezhető.
A mostani rész már nekem is bejött, mivel végre átbillent a mérleg a fanservice oldalról a hentelésre. :vigyor: A rész végén jól megcsinálták azt a harcjelenetet, bejött.
Nameg, a kedvenc dagi fazonom is hangsúlyosabb szerepet kapott. ::^_^::
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Nem követem, mert nem nagyon ugrálok ilyen fajta animek útán.
De csodálom hogy senki nem szólta meg a cenzurálást, mindenhol azért panaszkodnak!

Anime:
Kép
Kép
Manga:
Kép
Kép
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Haha, az eredetiben pöttyet bután néz ki. :vigyor: (Bár, a kancsal zombik is elég bárgyúak, nem azért.)
Az is cenzúrának számít, amikor az aktuális zombigyilkolás helyett valaki bugyiját kell bámulni? :hammer:
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

zebra írta:Az is cenzúrának számít, amikor az aktuális zombigyilkolás helyett valaki bugyiját kell bámulni? :hammer:
Hát abba már nem megyek bele :wink:
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Az eheti egy hangyányit más jellegű produkciók kategóriájába fordult, :) de ettől függetlenül nem volt rossz.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Melyik subot érdemes szedni és honnan?
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát szerintem a gg-töl nézd.
Itt a torrent oldaljuk:

Kód: Egész kijelölése

http://www.nyaatorrents.org/?page=separate&user=9001
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

még csak ma kezdtem el nézni. nem rossz! igen több vér kellene bele a folytonos bugyimutogatás és bling-blingg helyett. az arcokkal már megint bajom van: kigúvadó szögletes (sablonosnak mondható) szemek, kiemelkedő homlokvonulat (ez a halálom), és a haj....csak a fejük nem illik valahogy se a történetbe sem pedig a testükhöz, pláne nem az alapszínvonalhoz amit ki akarnak hozni belőle.
a harcok jól meg vannak csinálva jó a mozgás is és még a vér sem fröcsög 20 méterre, amit animében és filmben egyaránt hülyeségnak tartok.
amikor a dagi megjelenik a helyzet komolyságától eltekintvé mindég beleröhögök.
zebrának igaza van:
MÉG TÖBB VÉRT!
:LOL: :hammer:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

scineram írta:Melyik subot érdemes szedni és honnan?
Sztem a HorribleSubs is nagyon jó, szinte minden sorozatot, amit követek, az ő verziójukkal nézem.
JimRaynor írta:Az eheti egy hangyányit más jellegű produkciók kategóriájába fordult
Jahh, kb borderline H-ba ment át, és az utolsó fél percben halt meg pár zombi. :roll:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én spec az aRK-féle verzsönt szedem és maximálisan elégedett vagyok vele. :3
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta:akkora hype, mintha egy random zenés/lolis anime lenne az élet értelme, most meg kvázi ugyanezt kezdik már egy rész után, csak egy zombis/"nagymellűcsajos" animére. (Aminek a "történetét" az amcsik úgy évente minimum egyszer megfilmesítik.)
Ott a pont, nekem is pont ez a bajom vele, bár a túlzásba vitt csöcs - és bugyimutogatásukra már kezdek immunissá válni. De az nagyon szórakoztató, hogy sokan mennyire bizonygatják, hogy itt bizony nem vágják a fanservice-t a néző képébe, meg nem azon van a hangsúly. Nem, ááá, dehogy. :o Mondjuk a hype alapvetően óvatosan kezelendő, mert ált. a legkommerszebb, legátlagosabb cuccokat szokták a legjobban felkapni (egy kezemen meg tudom számolni azokat a népszerű sorozatokat, amik ki is érdemelték azt.) Hasonló példány még a tizenéves fangirlök körében most nagy etalonnak számító Kaichou wa Maid-sama is, ugyebár. :hammer:
Persze a HOTD is nézhető, bár én nem vagyok különösebben egy zombi-addikt, de azt én is látom, hogy semmi egyéniség sincs az egészben. Viszont Marikawát egész megkedveltem, legalább van benne egy jó szereplő is. Apropó a manga már befejeződött, nem?
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Dark-san írta:sokan mennyire bizonygatják, hogy itt bizony nem vágják a fanservice-t a néző képébe, meg nem azon van a hangsúly
És ők a 6. részt is látták már? :roll: Aki az alapján továbbra is bizonygatja, h nem a fanservice a lényeg a HoTD-ben, nyilván a H-kat is a plotért nézi. :twisted:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a 6.részt pont most láttam. már egy ideje hiányoznak belőle a vérfagyasztó jelenetek, de ennek az eleje....hát női szemmel most mit mondjak, majdnem átment hentaiba. már én is kezdek hozzászokni az ijen kevésbé szolid képsorokhoz, de megint felmerül a problémám: MÉG TÖBB VÉRT!!!!!! :twisted:
a fanservice meg....XDhalál :knife:
attól függetlenül már csak kíváncsiságból is végignézem.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Uhh, a HotD PONT, hogy a "bele a képedbe fanservice" egyik jeles üdvöskéje, szal nem tudom, ki mondta ezt az emeletes zagyvaságot, de legalább olyan kaliberű, mint mikor a HC-narutardok bizonyítani szeretnék, hogy igenis van mondanivalója a Narutónak... :dirr:

(Btw nana, Kaichót nem bántani! :P Én 21 éves, férfi fejjel is nézem, és még tetszik is, szal... ^^)
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

zebra írta: És ők a 6. részt is látták már?
Gondolom igen. :)
Junchi írta: nem tudom, ki mondta ezt az emeletes zagyvaságot
Addictson, a spoilerszobában hasonlítgatta valaki, hogy pl. a Rosario-hoz képest itt mennyire nem ez a döntő. Meg is jegyeztem, hogy ez azért így, ebben a formában nem igaz. :D
Junchi írta: nana, Kaichót nem bántani!
Nem bántom, 26 éves férfi fejjel én is nézem és jól is szórakozom, de ez is csak egy átlagos school life, shoujo anime, és tudjuk nagyon jól, hogy sokaknak miért tetszik annyira. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Dark-san írta:Addictson, a spoilerszobában hasonlítgatta valaki, hogy pl. a Rosario-hoz képest itt mennyire nem ez a döntő. Meg is jegyeztem, hogy ez azért így, ebben a formában nem igaz.
AA. :roll: :-P
Dark-san írta:ez is csak egy átlagos school life, shoujo anime, és tudjuk nagyon jól, hogy sokaknak miért tetszik annyira.
Maid-fetish? :twisted:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

szerintem a férfi animések szemében (főlleg a 6.rész) tényleg nem roszz! :D :-P
de nég női szemmel nézve is jó!
(ne értsetek félre!!!)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

zebra írta:Maid-fetish? :twisted:
Egyrészt, bár én a tizenéves leányzókra gondoltam elsősorban. Kétlem, hogy ők emiatt néznék, viszont van benne Usui. :-P
Kép
Válasz küldése