High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez tiszta GITSAC "Ha valaminek minden alkatrészét legalább egyszer kicsrélték, akkor az ugyanaz marad?.." vhogy így volt :vigyor:
egyébként rájöttetek, hogy túlzásba estünk ugyanis egy animében használt klisé valósággal való összekötése és ehhez kapcsolódó tények és elméletek felállítása teljesen ésszerűtlen és fülüsleges!
de attól még jó buli... :-P :D
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hakuma Riyuichi írta:ja és ott van az a téy, hogy vegyszer jutott a zombiinkba, az által lettek zombik.
Valaki javítson ki, ha tévedek, de tudtommal a HOTD-ben még a mangában sem derült ki a mai napig, hogy mitől lett hullaház a város egy nap alatt, nemhogy az animében.

A bevásárlóközponthoz meg gratula a mangakának, azt is egy amcsi zombis filmtől nyúlta. (Legalább a helyszín változna.)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem járok erre egy ideje, erre már a 8. oldalnál jár a topik, mire visszatérek? :shock:

Egy kicsit motivációfosztottá váltam a HoTD nézésre irányulóan, de majd bepótolom ordas elmaradásaim. :vigyor:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:
Hakuma Riyuichi írta:ja és ott van az a téy, hogy vegyszer jutott a zombiinkba, az által lettek zombik.
Valaki javítson ki, ha tévedek, de tudtommal a HOTD-ben még a mangában sem derült ki a mai napig, hogy mitől lett hullaház a város egy nap alatt, nemhogy az animében.

A bevásárlóközponthoz meg gratula a mangakának, azt is egy amcsi zombis filmtől nyúlta. (Legalább a helyszín változna.)
Ígyvan. Engem is érdekel itt mitől zombik, a zombik mert ha mástól akkor hűdeoridzsinál lenne. Ötletek? Szerintem egy nekrofil puppet-master áll a háttérben :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Az animét nem láttam, de a történet alapján ezek a tippjeim:

1. Valami veszett állat, akinek a betegsége leprával párosult (tehát valószínűleg afrikai, mondjuk elefánt) eszeveszett hajtóvadászatba kezdett, az az ember, akihez hozzáért a nyála, zombivá változott. Mivel az afrikai térségben már nincs nyalogatható emberállat, ezért elefántunk megtanult repülni, és át is szállt Japánba. Eddig csupán azért nem láttuk, mert dolga volt: az állatkerti elefántcsajokat próbálta megfűzni, de lehetséges, hogy a második szezonban ő lesz a főgonosz.

2. Ahogy Hakuma is mondta, egy kór szabadult el, melyet a eredetileg a babonás emberek fejlesztettek ki azért, hogy 2012-re valóban világvége legyen, és ne kelljen megint leégniük az összes ember előtt, mint korábbi apokalipszis mániás barátaik. Még nem akarták elterjeszteni a szert, de az egyik tudós gyereke véletlen rátalált, azt hitte üdítő, ezért bevitte az iskolába, ahol el is osztogatta....

3. A zombiság az evolúció egy újabb formája. Lehet, hogy valójában rendkívül okosak és már van egy tervük, ami minden mégg élő embert zombivá változtat. Csak azért játszák el a hülyét, hogy a még "élők" bízzák el magukat, és ezért könnyebb legyen őket maguk közé valóvá tenni. Mert valljuk be, ki hinne egy zombinak, aki azt mondja: "Átölelhetlek és nyalogathatlak egy kicsit? Csak jót akarok! Olyan leszel mint én!"

Szerintem ezek a legvalószínűbbek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én még maradok a idegen civilizáció ön szaporító nano botoknál ami ha szétveri a szervezetet septiben újra indítja azt.

Céljuk pedig föld lakossságának 1% csökkentése mert ez az egy bolygó ahol lehet csokit kapni.(nekik meg sok kell)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez a nanomicsodi megmagyarázná a hullatest működését és így összeállt az eddigi legreálisabb ötletem. az egyik részben volt róla szó, hogy az amcsik vírust szabadítottal el. én egy atombombaszerű vmire gondoltam amiben ezek a "vírusnak" nevezett nanocuclik vannak és a szervezetünkben lévő anyagokat használják szaporodásra: mint a DNS a baktériumokban- bejut egy sejtbe felzabálja és a sejtből nyert anyagokból lemásolja magát, ja és hogy azért maradjon mit irányítani csak bizonyos sejteket támad meg és elég az irányításhoz egy pár darab másolat. így még a háttérben álló bábjátékos szerepe is fennmarad (akiről term fogalmunk sincs, de meglepiként betolják a sorozatba :vigyor: )+ a vírusok programozott csúcstechek szal....
kb ennyi eddig! :D
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát gyerekek nektek aztán van fantáziátok!!!Nem tudom én inkább nem találgatok! :)
Mondjuk számomra ami még bejött a sorozatban az a hogyan irtsunk zombi-t gazdaságosan stílus!
Ja meg az a Itacha shoti amúgy is nagy kedvencem volt az előtt is, ez olyan retro cucc még a 30-as évekből de azért nagyon jó mivel jobb és balkezesek is ugyanúgy használhatják, és az elhasznált sörét patront alul veti ki és nem oldalt (mindig jókat röhögök amikor egy balkezes próbál lőni egy olyan fegyverrel amin pont bal oldalt van a hüvelykivető!)
Meg hát az Aliens(bolygó neve halál) filmből ismert szlogen már eggyé vált ezzel a fegyverrel:"I like to keep this handy for close encounters."

Tényleg ti milyen "szerszámmal" irtanátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek? :D
Én ezt vinném, de szerintem a második évadban majd úgyis látjátok még "őt"!
http://www.gunblast.com/images/SHOT2003 ... C05703.jpg
Benelli M4 Super 90 "TÉGED VÁLASZTALAK"!
(A képen látható dagadt fickó ajánlásával!) :vigyor:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én esetleg kaszával, ja és találtam itthon mélyen a fiókban egy renaféle bárdot is (paraszt vagyok nem tagadom, és szeretek sütni húsokat is :knife: ). de ha modernebb dolgokra térnénk, akkor jöhet a kedvenceim közül a láncfűzész, mert jól trancsíroz. estleg még szóba jöhet a magasfrekvenciájú hanghullám (persze felerősítve), ha már úgyis csak hallanak, legalább szétrobbannna az agyuk tőle vagy megsüketülnének és egymást kezdenék írtani :D
ha fegyver akkor nem szarozunk: gránátvető, aknavető ilyesmik... mit egyenként szedegetni robbanjon az a löncshús!!! :twisted:
ja meg a buszos részben elégtek, akkor már a lángszóró is szóba jöhet. :LOL:

ui: a kézicuccok a stílusosságot és a beteges vérélvezőt, a praktikusabb modernebb fegyverek pedig az ésszerűbb megoldást jelképezik. :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:ja meg a buszos részben elégtek, akkor már a lángszóró is szóba jöhet. :LOL:
Vietnám óta a Genfi egyezmény tiltja az alkalmazásukat harctéren! :LOL:
Ja a gránátvető jó megoldásnak tűnik de aknavetővel megnézném hogy találod el őket bár ha van érzéked a dölésszögek területén!

Még valaki Hakuma egész jól leírta ő mivel menne és az általa választott cuccok tényleg őt tükrözték!Még valaki vigyázzatok a választásotok alapján kiismerem a személyiségeteket! :vigyor:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én ismerlk téged te ismersz engem. kvittek vagyunk!
ja és most egy idejig "nyugdíjba" vonulok a harc terén és megpróbálom rendberakni az emberi részemet, a démon ráér!
a lángszóró: nem hiszem, hogy hullák ellen is tilják, mivel ez olyan mint a hamvasztás :vigyor: mármint, ha már nem élnek és vészhelyzet van akkor cseszheted a törvényt. szentem...
dőlésszögek területén van a legjobb érzékem! azt mondják a nők agya em tud 3dben gondolkodni, ellentétben velem és egyes ismerőseimmel! ha elgondolkozom valamin, pl:kézilabda- mit lép majd az ellenfél, ki lenne jó helyzetben egy passzhoz, kb milyen erővel kell megküldenem a labdát, hogy elérjen a kapuig, milyen magasról, milyen szögből ívelhetne be XYméterről úgy hogy ne tudjanak felugrani, merre forduljak a támadó elől, neki mik a gyengéi, technikái- kb ennyi információ, tervezés és 3dés kép suhan át az agyamon egy töredék másodperc alatt. elárulom erre bárki képes, csak meg kell tanulni használni az agyunk azon rejtett részeit amiket nyugodt, normál körülmények között még csak meg sem tudunk közelíteni, nemhogy elérni és használni!
+Egy végtelen sötét teremben a tudat csak egy apró vllanykörte, a többi a tudatalatti." ezt vmi híres agykurkász mondta, én meg azt mondom, akkor világítsuk meg a termet!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha hirtelen probálnád meg bekapcsolni az agyad további 90% abba körübelül 5 sec alatt belehalnál.(nem volna szép de látványos az biztos)

A zombik kiirtását egy 20 emeletes szélére kiaggatott házimozi rendszerrel kezdeném meg.(nem csak hasznos szórakoztató is ahogy high jumpingolnak lefelé :) )

Majd lehetőség szerinti a legtöbb golyóval rendelkező távcsővessel folytatnám a tisztogatást.
Középtávon Beretta 92F jöhet szóba lézeres irányzékkal minimum +8 tárral.
Közel harc leginkább lándzsa esetlegesen boszorkány pengét preferálom.(lényeg hogy kartávolságon kívül maradjanak).
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Oké akkor a fegyverhasználós szerencsesütid Jimbo! :D
Ön egy multifunkciós gyilkos mind hangosan és mind halkan szereti csinálni mégis ha távolsági lövésről van szó egy kicsit paranoiás mivel mindig 100%-ot akar nyújtani ezért hajlamos lézerirányzék használatára!
A mai jóslatom az ön számára:
Próbáljon ellazulni és akár hangosabb eszközökhöz nyúlni!Ez akár nem várt új kapcsolathoz is vezethet a jövő héten! :vigyor:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ezt nem értem Jim. :? a hangizére gondolsz, ahhoz van külön védőcucc.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hát én inkább a közelharcot preferálom. Késelni, kaszabolni, ütni, rúgni, ez az én stílusom, de ha zombiölésről van szó, ez nem a legjobb megoldás. Valami olyan fegyver kéne, ami kicsi, tehát lehet vele gyorsan mozogni, erős, hogy levigye egy bármekkora jól szituált zombifiú buksiját, legyen benne a lehető legtöbb töltény, hogy sokra elég legyen, és legyen közelharci fegyver, hogy megmaradjon a leszakadó testrészek látványának élvezete. De ilyen fegyvert nem ismerek, ezért választásom a már Resident Evilben is jól bevált Shotgun. Se nem kicsi (de az ereje nagy), se nem nagy táras (de jó móka durrogtatni). Ez a nekem való fegyver!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kashim írta:Tényleg ti milyen "szerszámmal" irtanátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek? :D
Döglégylárvákat nekik. Kicsi, könnyen hordozható, környezetbarát, bomló hússal táplálkozik, és csak a legközelebbi horgászboltig kell elmenni, ahol "csonti" néven dobozos kiszerelésben árulják. :D (De Jim hangfalas ötlete is tetszetős. :D)
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Titkos írta:Döglégylárvákat nekik.
Na ez aztán tényleg bió fegyver! :vigyor:
Szinte magam előtt látom ahogy a második évadban kedves csapatunk kipakol így egy horgászboltot!

Amúgy ha még egy fegyvert kéne választanom a shoti mellé, akkor ez a két variáció állna fenn!
http://77rus.smugmug.com/Military/Defen ... 5pwC-O.jpg
A zónában már többször volt szerencsém az AS VAL-t, illetve a VSS Vintorez-t használni, mindkettő alapból hangtompítós de én nem szeretek gyári modelleket használni!Így általában tunning gyanánt átalakítom a táraimat, az eredmény +5 vagy akár +10 töltényt is bele tudok még tuszkolni, ja és a rugót is általában cserélem erősebbre vagy pedig gyorstüzelőre emellett kedvenc technikusaimtól rendelek egyedileg készített nagy tűrőképességű acél vagy titánium alkatrészeket, a végeredmény egy megbízható halálosan csípő éjjeli szúnyog, amihez a szintén spéci SP5-ös páncéltörő golyókat ,illetve hideg zónabeli éjszakon az infravetős gen.2-es éjjellátó távcsövet használok! :sniper:
Kár hogy bajonett tartót még nem tudtam CNC-ni erre az egyedi csőre, mivel nagyon bejön a Rei féle megoldás az animében!
De azért leszögezném ,hogy az zónában keményebbek a zombik mivel még fegyvert is képesek használni igaz elég kancsalul céloznak ezért szeretem már távolról megritkítani őket! :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hakuma Riyuichi írta:ezt nem értem Jim. :? a hangizére gondolsz, ahhoz van külön védőcucc.
Mire gondolsz Riyu?(nem ütközik a terv hangvédőbe :D )
Kashim írta: A mai jóslatom az ön számára:
Próbáljon ellazulni és akár hangosabb eszközökhöz nyúlni!Ez akár nem várt új kapcsolathoz is vezethet a jövő héten! :vigyor:

Kösz Kashim igyekszem majd kicsit lazábban venni. :-P

Titkos írta:Döglégylárvákat nekik. Kicsi, könnyen hordozható, környezetbarát, bomló hússal táplálkozik, és csak a legközelebbi horgászboltig kell elmenni, ahol "csonti" néven dobozos kiszerelésben árulják.
Tetszik az ötlet csak nem túl gyors lefolyású (sok türelem kell hozzá mire mindenkit megesznek úgy hogy vigyél magaddal pár könyvet meg egy pakli kártyát.)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Anniyra pörög a topic, hogy végül rászántam magam a megnézésre. Két nap alatt túl is vagyok rajta. Meglehetôsen nagy baromság volt, a szokásos zombi-kliséken túl csak az elképesztô mellméretekkel operált(ak) a készítô(k). Gondolom, ez a jelenség a mangában is megvan. Történet az nem igazán volt, de így is fun volt a számomra. Még fél év, míg kijön az OVA, de azt is meg fogom nézni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mondom öcsémnek ő mivel írtana, mert én egy nagy bulldózerrel nyomnám szét őket ilyen 8-10 méter magasságból lövöldözve, még mellé.

Erre öcsém: hát én nem mennék bulldózerrel, mert nem férne be minenhová, szóval inkább gyalog. XD XD

Lesz OVA? Folytatása vagy független?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

to Jim: tudod az a fülhallgató amin keresztül nem hallas semmit, csak az agyrobbantó frekvenciához spec kell!

to Titkos: a hanghullám az én ötletem volt, de sebaj. lehet Jim-é
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hakuma Riyuichi írta:to Jim: tudod az a fülhallgató amin keresztül nem hallas semmit, csak az agyrobbantó frekvenciához spec kell!

to Titkos: a hanghullám az én ötletem volt, de sebaj. lehet Jim-é

Riyu lehet tiéd az alap ötlet én csak tovább fejlesztettem szórakoztató verzióba hogy egy kemping székből is tudjak zombit írtani. :D
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én is egy házimozin nézném ahogy felrobbannak (süti kóla popcorn) :vigyor: , vagy inkább besétálnék közéjük védővel és évezném a repkedő agyvelők látványát. :-P (term nem úgy közéjük, hogy lefrecskoljon, hanem csak úgy tisztes távolból)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hakuma Riyuichi írta:én is egy házimozin nézném ahogy felrobbannak (süti kóla popcorn) :vigyor: , vagy inkább besétálnék közéjük védővel és évezném a repkedő agyvelők látványát. :-P (term nem úgy közéjük, hogy lefrecskoljon, hanem csak úgy tisztes távolból)

Olyan kifinomult a stílusod édes. :cool:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Olyan kifinomult a stílusod édes. :cool:
Neki inkább brutális! :vigyor:
Válasz küldése