Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:Az új sorozatban úgy nézett ki az a helyszín mintha zsírkrétával rajzolta volna két óvodás :D
Köszi, pontosan ilyen érzésem volt nekem is. XD
Goofy írta:11 meg 12 nagyon jó részek voltak, ráadásul a 13. részben jön Greed is, aki az előzetesekből nézve elég ütős lesz :D
Jaja, és Greedtől kezdődik az "only manga" sztori. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

13. és 14. eszméletlen jó részek voltak, ráadául már el is tértünk az animétől, kész, vége. Totál új sztori innentől :thumb: King Bradley is Wrath??? :D Sloth egy nagydarab debil állat? A hommunculusok "apja" meg....."spoiler spoiler spoiler" :hammer:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Goofy írta:A hommunculusok "apja" meg....."spoiler spoiler spoiler" :hammer:
Ha információim helyesek, akkor homonculus papa nem az akinek látszik.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:13. és 14. eszméletlen jó részek voltak, ráadául már el is tértünk az animétől, kész, vége. Totál új sztori innentől :thumb: King Bradley is Wrath??? :D Sloth egy nagydarab debil állat? A hommunculusok "apja" meg....."spoiler spoiler spoiler" :hammer:
Hehe, én mondtam. :D Az animében mondjuk most 1-2 epizóddal le vagyok maradva, de hamarosan pótolom. :)

Amúgy spoiler "apuról": Father szerencsére nem Hohenheim, csak egy rá nagyon hasonlító fickó. Ott még én sem tartok a mangában, ahol kiderül, hogy pontosan kicsoda, de a tippem, hogy Hohenheim ikertestvére/testvére/egykori barátja.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nen Hohenheim, csak eddig olvastam a spoileredet, akkor meg is nyugodtam :D AMúgy az most ugye nem komoly, hogy ennyi volt Greed? Megolvasztották aztán kész is???
Basszus lehet, hogy bennem van a hiba de nem találom meg a 15. részt....ráadásul már az eclipse-nek az oldalát sem találom, én nemtom mi történt...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

15. részt én sem találok, eclipse oldala már három-négy hete halott
Greed ennyi volt, de lesz helyette majd Greed 2
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Maron »

Az Eclipse elköltözött, ide. De most kicsit késnek a szokotthoz képest, általában legkésőbb hétfő reggelre kinn volt eddig.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

nemtom mi van az eclipse-el, de valami KGsubs most megelőzte őket: link
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Láttom itt is nagy érdeklődés fogadja Father személyét :D és ahogy olvasom lesznek még itt meglepetések a személyével kapcsolatban egyeseknek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azt hiszem, most, hogy az egész manga feldolgozásra került, teszek még egy harmadik próbát is a sorozattal.
Hol van az a pont, ahol már érdemes abbahagyni, ha továbbra sem tetszik? (Az elsô sorozata gondolok.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az első sorozatot akarod nézni? Miért? :? Nézd inkább a Brotherhoodot, az sokkal jobb. ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Hol van az a pont, ahol már érdemes abbahagyni, ha továbbra sem tetszik? (Az elsô sorozata gondolok.)
A 20-30-as részek körül eljutnak Izumiig (most nem tudom pontosan hanyadik rész, de arra gondolok, amikor megjelenik a srácok mestere Rush Valley után), ha addig sem tetszik, tényleg feladhatod, mert onnantól jobb már nem nagyon lesz, ott kezdtek el végleg eltérni a mangától is. De szerintem is hallgass inkább Marikóra, és kezdd el a Brotherhoodot, mint hogy harmadjára is nekiállsz szenvedni, míg végül megutáltatod magaddal az egész FMA-t. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Brotherhood teljesen a nulláról kezdi újra?
Azt hittem, onnan veszi fel a fonalat, ahol a régebbi sorozat átcsap a fillerekbe. Vagy a nélkül is minden érthetô lesz?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

brotherhood 0ról kezd, viszont kb. 11 rész alatt lezavarja azt amit az első sorozat kb. 25 rész alatt tesz meg.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem ha nem olvastad a mangát vagy láttad az első sorozatot, akkor fel sem fog tűnik a tömörítés.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:A Brotherhood teljesen a nulláról kezdi újra?
Azt hittem, onnan veszi fel a fonalat, ahol a régebbi sorozat átcsap a fillerekbe. Vagy a nélkül is minden érthetô lesz?
A nulláról kezd, és egyébként az első sorozatban már az elején is voltak azért olyan változtatások, amik a mangában/Brotherhoodban nem úgy történnek, így szerintem legjobb, ha elkezded az elejéről nézni a B-t, nagyon hamar lezavarják a "már látott" epizódokat az első sorozatból, és utána indul a rulez sztori. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2010.10.02. 20:57-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ok, köszönöm a tanácsokat. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Ayla »

folytatom a brotherhoodot jelenleg a 12-es résztől a 30-ig jutottam el ma XD

egyszerűen masterpiece. :D

annyit kérdezék, hogy:

1. az anime is befejeződik, ahogy a manga? (jóltudom, hogy a mangának vége?)

2. és ugye nem hal meg sem Roy, sem Riza, sem Al, sem Ed? ugye?

ennél nagyobb szpojlereket nem kérek. hogy a fennt említett szereplőkkel mi lesz azt majd megnézem :D de annyit tudni akarok életben maradnak-e. ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta:1. az anime is befejeződik, ahogy a manga? (jóltudom, hogy a mangának vége?)
Úgy fejeződik be, mint a manga, elvégre ezért készült a brotherhood. (Igen, a manga is befejeződött.)
Ayla írta:2. és ugye nem hal meg sem Roy, sem Riza, sem Al, sem Ed? ugye?
Emlékezetem szerint a fentiek közül mindenki életben maradt.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Befejeztem.

Fáj a fejem, mert reggel 9 óta néztem és sírtam XD

Asszem megint ráköltök egy kisebb vagyont néhány mangakötetre belőle. Vannak jelenetek amelyeket a polcomon akarok tudni.

Eljutottam arra a szintre, hogy lehet ez kiütötte a ringből az InuYashát. Ami nálam nagy szó.

:)

A manga is pont úgy végződik ahogy az anime? Úgyértem abban is látjuk a falon a feltűzött fényképeket amelyek a jövőt mutatják? Valami gaiden nem lesz? XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Maron »

Ayla írta: A manga is pont úgy végződik ahogy az anime? Úgyértem abban is látjuk a falon a feltűzött fényképeket amelyek a jövőt mutatják? Valami gaiden nem lesz? XD
Aham, ez a vége. :) Meg van egy bónusz fejezet is még.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Eljutottam arra a szintre, hogy lehet ez kiütötte a ringből az InuYashát. Ami nálam nagy szó.

:)
Nálam is kb. ez volt. :D Azelőtt Rumiko cuccai voltak a kedvenc shounen mangáim, és persze most is szeretem őket (na persze az IY-t, meg az azelőttieket, nem a most futó vérszegény Rinne-t...), de meg kellett állapítanom, hogy Arakawa kiütötte a nyeregből. :D (Amúgy vicces, mert úgy tudom, hogy neki is Rumiko az egyik kedvence . XD Csak hát na, Arakawa sztorit is tudott írni, legfőképpen olyan sztorit, ami nem fullad ki X kötet után. XD Meg nem is nyújtotta 500+-ra a fejezetszámot.)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ayla írta:Asszem megint ráköltök egy kisebb vagyont néhány mangakötetre belőle. Vannak jelenetek amelyeket a polcomon akarok tudni.
A 9-10. kötetet mindenképp ajánlom, abban vannak olyan nagyon jó jelenetek ami a BH-ba se került bele.

A kedvenc jelenetem is ilyen. LanFan rákérdez Envyre, hogy "Hány lélek van benned!?" Ez plot szempontjából se semleges, kár volt kihagyni, semmit nem nyertek vele. :mad:

A másik amit szintén nem értek miért maradt ki: Pride első megszólalása. Ezt is megnéztem vagy inkább hallgattam volna.

Hogy RanFan minden olyan apró jelenete kimaradt ami miatt a kedvenc karakterem lett még megemésztem.
De egy apró változtatás nagyon nem tetszett: a BH-ban a Havoc gerincét végül mintha egy bölcsek kövével gyógyították volna meg. Szerintem ez nagyon nem volt jó ötlet az készítőktől.
Ugye ezt ide még nem írtam le.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én még mindig abban bízok, hogy talán a közeljövőben kiadják magyarul is a mangát. Állítólag a Mangafan hajlik a dologra. ^^

Kdanni: Igen, Bölcsek Kövét használtak Havok és Roy gyógyításához is. A mangában hogy volt?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Kdanni: Igen, Bölcsek Kövét használtak Havok és Roy gyógyításához is. A mangában hogy volt?
Ott igazán nem volt konkretizálva, csak az utolsó oldalon látszott: hogy Havok valamilyen rehabilitációs gyakorlatokat végez. Amiből nekem az következett, hogy valami bölcsek köve mentes kezelés találtak megoldásnak.
Ami miatt nem tetszett a bölcsek kövés megoldás mert miután kiderült, hogy emberi lelkekből van a kő még Ed és Al se használta.
Roynál bele fért, mert belőle kinézem, hogy "eladja lelkét az ördögnek". És azért, nem csak saját érdekből gyógyították meg a szemét. De Havoc meggyógyítását a kővel, szerintem pont Roy ellenezte volna leginkább.

Bár lehet Arakawa is erre gondolt, de akkor is jobb volt sejtelmesnek meg hagyni a választ.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése