Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez most duplapost lesz, de az eltelt idő, meg a totál más téma miatt most inkább nem szerkesztem bele az előzőbe. ^^"

To Love Ru Darkness

Miután a mangakának remélhetőleg sikerült a feleségétől visszaperelnie olyan dolgokat, mint laptop, lakás, és a lányához való joga (meg a chapter alapján szerencsére Haruna-karakterjogait is XD), a több mint féléves kényszerpihenő után folytatódhatott a TLR. :) Bár spin-off sorozatként reklámozták, de az eddigiek alapján ez teljes mértékben az előző manga folytatása, csak gondolom a jogi dolgok miatt kellett egy új cím, ezért a végére biggyesztették, hogy "Darkness". (Meg azért is, mert az első fejezetben elég jelentős szerep jutott Golden Darknessnek, de remélhetőleg nem róla fog szólni végig a manga. XD) Szóval a manga ugyan átkerült a Shounen Jump-ból a Jump Square-be, de szerencsére nem sok minden változott vele kapcsolatban a címen kívül, vagy ami igen, az is pozitívan. Apró bosszúság lehet még, hogy ezentúl nem hetente, csak havonta élvezhetjük a szereplők kalandjait, viszont akkor nézzük a dolgok pozitív oldalát:

-a rajzoló ugyanaz, így a minőségre ezúttal sem lehet panasz, a szokásos "kawaii, enyhén rózsaszín, de még emészthető fanboyálom" színvonalat nyújtja, a dizájn alig változott, szerencsére a rajzolás jó pontjai megmaradtak, pl. hogy HotD-féle vízzel töltött lufik helyett itt még tényleg melle van a szereplőknek, meg hasonló finomságok. XD Azért meg külön köszönet neki, hogy valamilyen oknál fogva úgy döntött, hogy a loli ikertesókat "felnöveszti", legalábbis mintha érettebbre rajzolná őket az új "szezonban". :) (Mondjuk ez a sztoriban is megmutatkozik, most kezdték a középsulit, vagy mi ez, a Japán iskolarendszerbe mindig belekavarodok. XD)

-az írónő (jól olvassátok :D) is maradt hála az égnek, és még mindig remekül ért hozzá, hogyan kell a megfelelő mennyiségű (és minőségű! XD) fanservice-t belepakolni a sztoriba. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy minden 4-5. oldalon számíthatunk valami ecchi jelenetre, valamint azt, hogy azért igyekszik nem mindig ugyanazokat a "melledre estem, bocs" jeleneteket ismételgetni, hanem próbál kissé újítani a dolgokon. XD

-Tudtommal a Jump Square nem seinen magazin, ennek ellenére a manga minden korábbinál "merészebb" lett, konkrét szex ugyan (még XD) nem volt benne, de pl. a Shounen Jump-ban folyton kötelező jelleggel kitakart (majd a kötetes verzióban visszarajzolt XD) mellbimbókat itt simán bevállalták, valamint egyes jelenetek/történeti elemek is kezdenek igencsak "erók" lenni. XD Rito pl. alapból arra ébred a fejezet elején, hogy Lala egyik húga már kigombolt pizsamában hajol fölé, ez még nem is lenne annyira durva, az viszont már eléggé, amikor később látjuk, hogy előtte a bugyiját is félredobja az ágy oldalára. XD Vagy hasonló volt, amikor ugyanez a csaj kitalálta, hogy milyen szép lenne, ha a srác felépítene egy tényleges háremet, és elkezdte beszervezni Rito többi nyilvánvaló, vagy titkos imádóját. Szóval egy dolog poénkodni ilyen sorozatokban a főhős "háreméről", vagy arról, hogy XY keményen ráhajt (amiről később 99%-ban kiderül, hogy csak hülyítette a srácot), de ezek itt most komolyan gondolják. XD

Remélem mindenkinek sikerült túlélnie a fanboykodásomat, megnyugtatásul közlöm, hogy nem fogok minden hónapban hasonló szintű postot írni, most is inkább csak az volt a lényeg, hogy aki esetleg anno hozzám hasonlóan szintén szomorú volt, hogy elvágták a mangát kb. pont az egyik kulcsfontosságú résznél, annak most egy kissé reklámozzam a folytatást. :) (Remélhetőleg a mostani Golden Darkness Arc után sem ér véget a manga, legfeljebb annyi köze lesz egymáshoz a címnek és a történetnek, mint mondjuk a Bleach-ben. :dirr:)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Bennem is teljesen ugyan ez fogalmazódott meg:
Teljesen ugyanolyan amilyen volt, csak most már rögtön a magazinban is vannak mellbimbik, és mintha valami story is ígérkezne. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja igen, a sztori részére kíváncsi vagyok. :) Mondjuk van egy tippem, hogy addig lesz ez a rész is "komoly történetű", amíg az új vöröshajú csajt be nem veszik a bandába, utána visszaáll a megszokott limonádé-feeling. XD Ami szerintem nem is akkora baj, annál pl. sokkal jobban félnék ebben a mangában, hogy a túlzott plot esetleg a fanservice rovására megy. XD Fordítva simán túlélném, hiszen kb. eddig sem volt valami nagy sztori, nem is az fogott meg benne. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Pár éve mikor a Bleach meg Naruto még péntek esténkét vagy szombat délelőtt lettek elérhetőek. Utánuk nem sokkal jött ki a To Loveru-ru, és az mindent el tudott feledtetni. :P
Ezeket meg a Eyeshield21 és a D.Gray-man követte. Leginkább ezek miatt vártam a hétvégéket.
Az utóbbi 1-2 évben viszont jó ha havonta 25 oldalnyi D.Gray-man megjelent. :(

Most jut eszembe az Eyeshield már több mint egy éve véget ért. Már kezd nagyon hiányozni, remélem lassan ide ér az első 2 kötet amit rendeltem. És aztán már csak 35 lesz hátra! :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Pár éve mikor a Bleach meg Naruto még péntek esténkét vagy szombat délelőtt lettek elérhetőek. Utánuk nem sokkal jött ki a To Loveru-ru, és az mindent el tudott feledtetni. :P
Ezeket meg a Eyeshield21 és a D.Gray-man követte. Leginkább ezek miatt vártam a hétvégéket.
Az utóbbi 1-2 évben viszont jó ha havonta 25 oldalnyi D.Gray-man megjelent. :(
Gyakorlatilag az történt, hogy a Shounen Jumpból pont az a két manga került át a Jump Square-be, amit még szeretek is. XD Ez a D.Gray és a TLR, szóval az előbbinél sem véletlen a havi 25 oldal, egyszerűen abból is havimanga lett. ^^" Amúgy a színvonallal abban sincs semmi bajom, a legutóbbi fejezet szerintem kifejezetten királyra sikerült, csak kissé zavaró, hogy alig több oldalszám tekintetében, mint amikor még hetente futott, meg kb. cselekmény szempontjából is ugyanannyi történik egy hónapban, mint anno egy hét alatt. ^^" Ezen túl rulez. :) Akik meg az új dizájn miatt bántják: megnézném, ők hogy rajzolnak törött/sérült csukló után, lehet sehogy... (Úgy hallottam, a mangakával pont ez történt, azóta változott meg a rajz.) Főleg, hogy nem mintha ronda, vagy kidolgozatlan lenne, mert gyönyörű, egyszerűen csak a karakterdizájn lett más.

Amúgy egyetértek, nálam is ez a "hétvége várás" volt korábban, mióta meg csak Naruto és Bleach van heti leosztásban, kb. el is felejtettem, hogy a Shounen Jump a világon van, most is vagy 1-2 fejezettel vagyok lemaradva mindkét mangából, annyira "érdekelnek". :dirr: Most a hónap első heteit várom a Jump Square miatt. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Már nálam sincs hétvége várás, jut minden napra valami.
És ezzel kimerítőlegesen le is tudtam a milyen mangát olvasol mostanában kérdést. :P

D.Gray-man
Történetileg semmit nem változott, most mindenki annyira le lett amortizálva, hogy tényleg izgulok hogyan fogják ezt túl élni. Mert Hoshino nem riad vissza attól ha főszereplői végtagjait vagy akár létfontosságú szerveit kell összezúzni le- vagy kiszakítani.
Olvasgattam a kötetekben az extrákat és Hoshino csak még szimpatikusabb lett tőle, és biztos sok minden történhetett vele mert a Japánok nem szoktak úgy szabadságra menni, de nekkem akkor se tetszik a legújabb stílusa. Néha alaposan meg kell néznem oldalt, hogy ki derüljön mit is látok.
De még legalább az arc végét megvárom, hogy pontosan hova is tegyem a top10-emben a DGM-t. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Zombie Powder
Gondoltam, megnézem, milyen volt Kubo elsô, nem One Shot(nak szánt) mangája. Az összkép elég vegyes, a fôszereplô nevének megválasztása szerintem eleve predesztinálta a sorozat sorsát. Akutabi Gamma - kevés hülyébben hangzó anime-karakter nevet hallottam eddig.

Érdekes, hogy gondolom, valamikor kiderült, hogy nem lesz életképes a sorozat, úgyhogy jobb, ha rövidrevágja, de úgy ért véget az utolsó fejezet, mintha még jönne majd folytatás. Legalább annyi lehetett volna, hogy "kösz, hogy eddig követtétek a szereplôk útját", vagy bármi más.

A fôhôsön érzôdik egy kis Ichigo-behatás, vagy hogy pontosabban fogalmazzak, merített belôle Ichigohoz. Egyszer érdekes volt ugyan "végigolvasni", de nem hiszem, hogy túl sokat vesztettünk vele, hogy nem jött ez össze neki.

6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mostanában a Bus Gamert olvasom. Nem rossz, nem rossz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tényleg nem rossz, csak sajnos ezt is elég hamar rövidre zárták. :(

anubys: Állítólag a Zombie Powder egy Bleach tesztpályának felel meg. Én még nem olvastam, de azt hallottam, Kubo jó pár karaktert onnan emelt át.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Gamble Fish

Húha, rég röhögtem ennyit mangán, pedig sztem nem szánták viccesnek :D Alaphelyzet: egy 14 éves, rejtélyes, karizmatikus fiú, Shirasagi beiratkozik egy elit suliba, ahova rendszerint gazdag családok tehetséges csemetéi járnak. Shirasagi viszont ügyes szerencsejátékos, és többek között azért jött ide, hogy jól kifossza beképzelt diáktársait. Alapjában véve jó kis "tudom, hogy te arra gondoltál, hogy én arra gondoltam, hogy te arra gondoltál, hogy"-sztorinak indul, de úgy a 10. fejezettől beindul a WTF-ery :D A csávókám fogad a saját ujjában (!), a fogadást elveszti, egy tanár jelentkezik, hogy majd ő levágja azt az ujjat (!) egy láncfűrésszel (!). Persze tovább játszanak, és a srác megnyeri a Blackjack-játszmát a bűvészcsaj ellen a saját vérével.
De az csak az első komolyabb meccs; többek között van még titkos kínzókamrában nevelt, profi kockajátékos-osztag, fogadás ánuszrózsa-felszabdalásban, überklisé "romantikus" jelenetek, horrormangát megszégyenítő arckifejezések, játszma egy forró szénbánya fölött és 1200 fokos, izzó szénnel megtöltött óriástányérok alatt.
A tejszínhab a fanservice, amit a min. 17-nek kinéző szemérmes 14 éves kiscsajok nyújtanak :thumb: Ajánlom mindenkinek!
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Tényleg nem rossz, csak sajnos ezt is elég hamar rövidre zárták. :(
Nem baj. Néha jók a rövid mangák.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem az a baj, hogy rövid, hanem hogy sajnos ugyanúgy befejezetlen, mint a fenti Zombie Powder.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kdanni írta: D.Gray-man
Történetileg semmit nem változott, most mindenki annyira le lett amortizálva, hogy tényleg izgulok hogyan fogják ezt túl élni. Mert Hoshino nem riad vissza attól ha főszereplői végtagjait vagy akár létfontosságú szerveit kell összezúzni le- vagy kiszakítani.
Olvasgattam a kötetekben az extrákat és Hoshino csak még szimpatikusabb lett tőle, és biztos sok minden történhetett vele mert a Japánok nem szoktak úgy szabadságra menni, de nekkem akkor se tetszik a legújabb stílusa. Néha alaposan meg kell néznem oldalt, hogy ki derüljön mit is látok.
De még legalább az arc végét megvárom, hogy pontosan hova is tegyem a top10-emben a DGM-t. :D
Most jutottam hozzá fél éves lemaradás után, de így sem mondhatnám hogy túl sok minden történt. Persze ami igen, az nagyon izgalmas volt, bár szerintem Hoshino kicsit kapkodott és nem csak az art miatt nem értettem sokszor, hogy mi is történik. Kicsit zagyvára sikeredett ez az Alma- Kanda párbaj, meg hogy akkor hogy is van ez most Almával pontosan? Kicsit túl volt lihegve a MEGÖLLEK téma ahhoz képest, hogy voltaképp a végén kiderült hogy mennyire fontosak is egymásnak- Hoshinótól kicsit többet vártam ettől, ezt már sokszor, sok helyen ellőtték. Zavaros volt amikor Allen is beszállt, és random támadott mindenki mindenkit. Megfagyott bennem a trágya amikor Allen úgy tűnt mint a 14. Noah fog magához térni, azzal a leláncolós, kúlos jelenettel és Hakushaku szónoklatával- erre meg egy villanásnyi Mana, és mintha misem történt volna önmagaként tért magához- ez így jó béna volt. Lehet hogy rosszul emlékszem és eddig is ilyen volt, de egyre véresebbnek és brutálisabbnak látom a mangát- amivel önmagában nincs baj, de nem hiszem hogy attól lenne hatásosabb egy jelenet, hogy folyik a vér minden oldalon- nem mellesleg egy ilyen sérülésbe amit a szereplők jelenetenként(!) bekapnak régebben már elpatkoltak volna, most meg akkor is fussa még az erőből amikor konkrétan cafatokban vannak :shock: tudom, manga, de nem ettől lesz jó egy harcjelenet. Szerintem.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Nem az a baj, hogy rövid, hanem hogy sajnos ugyanúgy befejezetlen, mint a fenti Zombie Powder.
Első fejezeten vagyok túl, szóval nem tudok sokat mondani még.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Gensou írta: De az csak az első komolyabb meccs; többek között van még titkos kínzókamrában nevelt, profi kockajátékos-osztag, fogadás ánuszrózsa-felszabdalásban, überklisé "romantikus" jelenetek, horrormangát megszégyenítő arckifejezések, játszma egy forró szénbánya fölött és 1200 fokos, izzó szénnel megtöltött óriástányérok alatt.
Megvéve!

Én nemrég csak a London arc miatt kezdtem Conant olvasni, ami egyébként tök jó lett, de a végét sikerült azért rendesen tönkrebaszni. Az egész fandom sír. Mindenki várt valami előrelépést a történettel, de csak egy gyík vallomásra futotta. És még Párizsba sem megy tovább, hanem minden vissza a szokásos kerékvágásba. Vagy 8 jó fejezet kidobva az ablakon.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A Claymore mostanában kezd felpörögni lehet hogy a végéhez közeledik a sorozat...

Kár hogy az anime-t nem folytatták.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

JimRaynor írta:A Claymore mostanában kezd felpörögni lehet hogy a végéhez közeledik a sorozat...
Igen, sajna nekem is van egy olyan érzésem, hogy nemsokára vége lesz... :/

Mondjuk érthető, elvégre már ez is lassan 10 éve fut + a szálak is kezdenek összeérni. (Bár kíváncsi vagyok, mit szándékozik még Yagi kezdeni ezzel a másik kontinens dologgal...)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Arra összeolvadt valamire gondolsz ami Priscilla ellen harcol?(Clare ebből hogy mászik arról tippem sincs)

Nem tom de szervezet szemmel láthatóan roskadozik mostmár.
Szép lassan megmutatja valódi arcát.

Oh nem olvastam el a sárga betűket bocs :D . (mármegint)

Valószínűleg nem lesz számottevő vagy egy teljesen új epizódját jelenti a sztorinak.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gensou írta:Gamble Fish
Ilyen ajánlás után az volt a minimum, hogy belekezdjek. :) Az eleje is fun, de várom már az igazán balesetveszélyes játékokat. XD Egyébként nekem ez annyira nem új, a YGO első köteteiben voltak hasonló játékok, pl. a kézfejükre raktak egy halomnyi pénzt, és az nyert, aki egy késsel minél többet fel tudott szúrni rá, de persze úgy, hogy azért a kezébe ne szaladjon bele. XD De persze később is előfordultak ilyen finomságok, pl. párbaj egy üvegezett plaza tetején, és akinek az életpontja a nullára ér, az alatt felrobban a bomba, és lezúg a mélybe. XD Szóval fun tud lenni az ilyen, remélem a Gamble Fish sem fogy ki az ötletekből. XD Igazából egyelőre az egyetlen zavaró tényező, hogy a srácról nem derül ki, hogy pontosan miért is csinálja. Említette, hogy ez már a harmadik iskola lesz, amit tökretesz, meg hogy a szülei ajánlották neki, mint célpontot, szóval mintha "családi vállalkozás" lenne, de a motiváció nem derült ki. XD Unatkozik? Szegény, és így szerez pénzt? Esetleg a nagyképű gazdag csemetéknek szándékozik leckét adni? Szóval így kissé csak úgy lóg a levegőben az egész. A másik érdekesség, hogy már az elején simán elárulja, hogy mire készül, ami vagy nagy bátorság, vagy nagy hülyeség. XD Mindenesetre csodálom, hogy ezután sem rúgják ki. XD Ha jön egy srác, és bevallja, hogy az iskolát akarja szétcseszni, nem az igazgatóhoz rohannak, hanem leállnak ping-pongozni... XD (Főleg, hogy pont az igazgató lányával kavar. XD) Szóval remélem később kiderülnek dolgok, mert egyelőre a kezdősztori is több sebből vérzik, de igaz, hogy ettől még marha szórakoztató. :D
miyume írta:Most jutottam hozzá fél éves lemaradás után, de így sem mondhatnám hogy túl sok minden történt. Persze ami igen, az nagyon izgalmas volt, bár szerintem Hoshino kicsit kapkodott és nem csak az art miatt nem értettem sokszor, hogy mi is történik. Kicsit zagyvára sikeredett ez az Alma- Kanda párbaj, meg hogy akkor hogy is van ez most Almával pontosan? Kicsit túl volt lihegve a MEGÖLLEK téma ahhoz képest, hogy voltaképp a végén kiderült hogy mennyire fontosak is egymásnak- Hoshinótól kicsit többet vártam ettől, ezt már sokszor, sok helyen ellőtték. Zavaros volt amikor Allen is beszállt, és random támadott mindenki mindenkit. Megfagyott bennem a trágya amikor Allen úgy tűnt mint a 14. Noah fog magához térni, azzal a leláncolós, kúlos jelenettel és Hakushaku szónoklatával- erre meg egy villanásnyi Mana, és mintha misem történt volna önmagaként tért magához- ez így jó béna volt. Lehet hogy rosszul emlékszem és eddig is ilyen volt, de egyre véresebbnek és brutálisabbnak látom a mangát- amivel önmagában nincs baj, de nem hiszem hogy attól lenne hatásosabb egy jelenet, hogy folyik a vér minden oldalon- nem mellesleg egy ilyen sérülésbe amit a szereplők jelenetenként(!) bekapnak régebben már elpatkoltak volna, most meg akkor is fussa még az erőből amikor konkrétan cafatokban vannak :shock: tudom, manga, de nem ettől lesz jó egy harcjelenet. Szerintem.
Szerintem talán az egyetlen gond a mangával, hogy Hoshino továbbra is olyan tempóban rajzol, mintha heti magazin futna a cucc. ^^" Szóval 10 fejezetben most sem történik több esemény, mint anno, csak éppen mi várunk 10 hét helyett 10 hónapot. ^^" Úgyhogy nem képzelődsz, ha úgy érzed, hogy nem történt túl sok minden. Spoiler: Kanda és Alma gyakorlatilag egy exorcist-szerelmespár voltak, legalábbis a flashbackek alapján. Ugye Kanda mindig valami nőre emlékezett vissza, meg egy harcra, ahol a démonok arról beszéltek, hogy megölték a nőt, aztán vették észre, hogy "Kanda" még él, és utána őt is. Ezután az Order agyátültetést hajtott végre rajtuk, és berakták az agyukat a mesterséges testekbe, így "megszületett" Kanda és Alma, Alma kapta a nő agyát. Ez persze csak a legutóbbi fejezetekben derült ki, de így szerintem elég jól meg lett magyarázva, hogy ki is "az a személy", akit Kanda mindig keresett. Kezdetben a fanok azt gondolták, hogy Alma lesz az, de Kanda halottnak hitte, ergo nem lehetett ő, aztán kiderült, hogy az a nő, akit az álmaiban lát, utána Hoshino még megcsavarta, és kiderült, hogy az végülis tényleg Alma, csak az előző életükben. XD Nekem bejött. XD Alma halálával kapcsolatban én sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz. Persze gondoltam olyasmire is, hogy tényleg Kanda öli meg, és esetleg a haldokló Almával lesz még valami "romantikus" jelenetük (XD), de szerintem így is rendben volt a dolog, mégis csak Kanda legfontosabb személyéről volt szó. (Meg mibe, hogy a fangirlöknek is kedvezni akart Hoshino? XD Az Alma x Kanda jelenetek mellett 1-2 Allen x Kandát is felfedezni véltem. XD) Az viszont tényleg elég gáz, hogy mióta Allenről kiderült, hogy ő a 14-es, már legalább 3-4 olyan jelenet volt, amikor Hoshino úgy állította be, hogy "Allenben most felébred a Noah!", aztán persze semmi nem történt. :?
A jelenetek vérességéről: Félig igazad van, nem is olyan régen írtam ebben a topicban, hogy a Jump Square-be való átkerülést több mangaka is "kihasználta", és ahogy pl. a To Love Ru-s az ecchi faktorra dobott rá még egy lapáttal, úgy Hoshino a harcokat rajzolta még véresebbre. Elvileg pedig nem seinen a Square (tudtommal), de sok manga már azt a határt súrolja benne. XD Viszont szerintem azért sokkal durvább nem lett, a D.Gray-man-ben azért már az elején is voltak olyan jelenetek, hogy pl. Allen szemébe szúr Road egy akkora karót, amivel embert lehetne keresztre feszíteni, vagy amikor Lulubell betámadja a bázist, azzal indít, hogy Johhny-t kapásból átszúrja, és nála még azt sem lehet mondani, hogy "túléli, mert Innocence-hordozó". Persze igaz, hogy olyanokra én sem emlékszem, mint látványosan leszakadó, és elporladó végtagok, szóval most eléggé brutálisra vette a figurát, de szerintem kihasználta, hogy Kandáék szinte halhatatlanok, és jól kiélte magát. XD Egyébként szerintem ahhoz képest, hogy ki kapta a sérüléseket, nem is olyan durvák. XD Szóval Kanda és Alma kaphatják akármeddig (a kisérletekben volt egy olyan jelenet, hogy asszem Almának még a szíve is leállt, és onnan is "feltámadt", számolták is vissza, hogy "X perc Y másodperc a regenerációig"), Allen meg ugye a 14. Noah, és a legrosszabb esetben sem hal meg, csak felébred benne, szóval én ezek alapján még elnéztem Hoshinónak a dolgokat. Mondjuk van, aki már az elején is furcsállta a dolgot, egyik haverom csak az anime alapján jegyezte meg, hogy: "Jó dolog ez az Innocence, ha a fél karod, vagy a pengéd abból van, azt is túléled, ha akkorát kapsz, hogy három betonfalon repülsz keresztül." XD Illetve: "Azt bírom, hogy ebben aztán senki el nem fárad, nincsen izzadás, lihegés, erőgyűjtés, itt mindenki szinte Duracellel működik." XDDD Mondjuk én épp ezek miatt bírom a sorozatot, de van benne ezekben a megjegyzésekben valami... XD
scineram írta:Én nemrég csak a London arc miatt kezdtem Conant olvasni, ami egyébként tök jó lett, de a végét sikerült azért rendesen tönkrebaszni. Az egész fandom sír. Mindenki várt valami előrelépést a történettel, de csak egy gyík vallomásra futotta. És még Párizsba sem megy tovább, hanem minden vissza a szokásos kerékvágásba. Vagy 8 jó fejezet kidobva az ablakon.
Nem olvasom rendszeresen, mivel csak a BO-s szál érdekel, ők meg jó, ha évente egyszer felbukkannak a mangában, de speciel erről a fejezetről most meséltek nekem, és igazából csak az zavar, hogy Gosho már sokadjára lövi el, hogy ha Conan bajban van, akkor tuti, hogy a semmiből ott teremnek a szülei, és kimentik. Ez elsőre baromi nagy jelenet volt, másodjára poén, de úgy a harmadiktól kezdve piszkosul kiszámítható. Örültem volna, ha kivételesen maga oldja meg a problémát.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

JimRaynor írta:A Claymore mostanában kezd felpörögni lehet hogy a végéhez közeledik a sorozat...

Kár hogy az anime-t nem folytatták.
Ó, ez jó hír, pont a napokban kezdtem bele. Az anime szeritem értékelhetô volt, talán jön is majd egy folytatás, ha már lezárták a történetet. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Elég sok mangát olvastam mostanában, csak pár, ami eszembe jut.

- History's Strongest Disciple Kenichi
Egy ijimézett srácról szól, akinél egyszer betelik a pohár, és beáll tanoncnak egy dojóba. Gondoltam, belekezdek, mert sokfejezetes és sokan olvassák. Komédiának valóban nem rossz, és könnyen rá is kap az ember, de egy idő után nagyon bosszantott, hogy a mangaka úgy csűri-csavarja a karakterek jellemét, ahogy neki tetszik, és rossz kliséket rángat elő a zsebéből.
Konkúzió: jó manga, de egyértelműen nem az én korosztályom a célpont.

- Karate Shoukoushi Kohinata Minoru
Mivel csalódtam az előbb említett mangában, más példány után néztem a műfajból. Itt is egy kissé lúzer gyerekről van szó, de a gimnasztikás-atlétás tapasztalatai miatt egész ügyesnek bizonyul. Ez a sztori már jobban az ínyemre volt, mert az események sokkal valósághűbbek voltak, az art nagyon szép, és a poénok is szórakoztattak. Nagyot néztem mondjuk, amikor a karateklub rájött, ki erőszakolja meg a lányos fiúkat az egyetemen, erre a rapistet simán beveszik a klubba. De amilyen retardált humorom van, mindig röhögök azon, amikor Minoru félti előle a seggét xD

- Tousei Gensou Hakubutsushi
Shouwa-kor, egy rejtélyes srác bűnügyeket old meg, amiben természetfeletti lények keze van. Semmi extra, de kellemes a hangulata, és szép az art. Bónuszpont a testőrmaidért :thumb:

- Switch Girl!!
Shoujo. A főszereplő lány, Nika a suliban szép és közkedvelt, otthon viszont "kikapcsol", azaz béna szemüvegben, hülye hajjal, tréningruhában káromkodik a tévére, és a szupermarketben nap mint nap megküzd az idősebb háziasszonyokkal a leértékelt árú zöldségért xD Igazából az eszméletlen humora miatt tudom ajánlani, nagyon röhögtem, amikor egy lányt megbüntettek a suliban, és elkezdték csipesszel kihuzogatni a szőrszálait a legfájdalmasabb helyekről (mellékelt fájdalom-o-meter térképpel xD), vagy amikor táblázatot állított össze a fingfajtákról. Nem egy tipikus shoujo, na. Örülök, hogy végre egy lányoknak való manga nem azt sugallja, hogy "egy lány legyen mindig szép és cikicuki, különben emberszámba sincs véve".

- әnígmә
Ígéretes rejtélyfejtős shounen, de azt nem tudom, hogy a főhős fogkrémhaját mikor fogom megszokni =|
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Blood: The Last Vampire
Egykötetes kis cucc, igazából csak a betegsége teszi némileg egyedive. Fnoman szólva nem nyûgözött le, de egyszer ki lehetett bírni. :)
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most hülyén fog nézni rám mindenki, de én a Candy Candy mangát olvasom. Régi kedvenc az anime, de a mangát még sosem tudtam elolvasni. Hála égnek Mangafoxon fennvan mind a 9 kötet. Régi, jó negyven éves, tipikus shoujo, de lehet szeretni. ^^

Nálam 10/10 a remek karakterek, hétköznapi, izgalmas történet és a szép grafika miatt.

Megjegyzem, az animét 1998-ban adta nálunk az RTL Klub.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:Megjegyzem, az animét 1998-ban adta nálunk az RTL Klub.
Igen, emlékszünk. ^^' Én azt néztem a Sailor Moon előtt (utóbbira először még ki is voltam akadva, hogy miért azt adják a másik helyett).
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, fennvan neten? O__O Na, ha nem japán IP-ről netezek (fogadok le van tiltva), és addig nem zárják be az oldalt, meglesem. :D
Én anno nem értettem mi a jó a Candy Candy-ben, mert mi értelme, hogy rajzolva van, ha tök hétkőznapi a sztori? Szóval nálam a SM meg a DB volt a nyerő. Most már persze változott a helyzet. :)
Azért persze néztem, bár csak pár apróság maradt meg belőle.
Válasz küldése