Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Lehet, hogy tényleg arról van szó, hogy vissza akarnak venni a példányszámból, de a Hakusensha beintett nekik? :?
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Fene tudja.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: anubys »

A húsz kötet azért elég hosszú. Ha fennáll az esélye, hogy nem adják ki mindet, akkor szerintem inkább el se kezdem gyûjteni... :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Húzd le netről angolul. Jobban megéri.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgyis az lesz belôle végül, mert még ha meg is tetszik, nem lesz türelmem, hogy végigvárjam, míg mindet kiadják.
Az Árnybíró is így járt, annak is a neten fejeztem be az utolsó öt kötetét, mondjuk annak a többi hazai kötetét is megveszem, mert tetszett annyira.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Értem. Én mindent netről húzok le. Egyrészt mert ingyen van, másrészt mert nem szeretem a magyar fordítások jó 99%-át.
Kép
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Nem tudom, tudtok-e róla, de a DV nemrégiben kiadta az ötödik kötetet. :D Remélem, majd folytatják, mert érdekelne.
Kép
TumblrMAL
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én már meg is vettem. ^^

Nagyon örülök a folytatásnak, de remélem ez nem csak ilyen egyszeri dolog volt, hanem ha más nem félévente előrukkolnak majd egy új kötettel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Nagyon örülök a folytatásnak, de remélem ez nem csak ilyen egyszeri dolog volt, hanem ha más nem félévente előrukkolnak majd egy új kötettel.
Főleg, hogy ezután feltámadt bennem a remény, hátha a Berserket is folytatni fogják. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Állítólag annak is lesz majd folytatása a közeljövőben. ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Király. :D (Ez meg már megaoff, de mintha mostanában megint kezdenének felpörögni a magyar mangakiadók. :D)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Király. :D
+1

(Legalább Eclipse végéig vigyék el. Utána már úgysem érdekel. :D)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Állítólag annak is lesz majd folytatása a közeljövőben. ^^
Meg állítólag még sok mindennek. Hiszem, ha látom.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nézd, a fórumukon azt írták, hogy sikerült zöldágra vergődniük a japánokkal, és módosítaniuk a szerződésüket, és hogy így már valószínűleg rentábilisek lesznek a sorozatok. Szerintem ha ez az AS kötet nem lesz nagy bukta nekik, akkor a Berserk felélesztésével is megpróbálkoznak majd.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Btw, lehet én vagyok tökhülye az üzlethez (amit mondjuk kétlek, de mindegy XD), de nem értem, mi a japók részéről most ez a "jajj, hát az amcsi Tokyopop bedőlt, emiatt most mindenkivel szemétkedni fogunk!" hozzáállás? Arcozás, hogy "velünk nem lehet csak úgy szerződést bontani!" vagy mi? Az meg, hogy "ha a nagyobb kiadónak nem ment, a kisebbnek sem fog" nettó hülyeség, mivel ha kissé utánajártak volna a dolognak, nem csődbement az amcsi TP vagy ilyesmi, egyszerűen csak meghülyült az aktuális igazgatójuk, utólag mondta is, hogy "fú, majd jól visszavásárolunk minden jogot!". Na most azt megértem, hogy vele a jövőben már nem kívánnák szerződést kötni, mert én sem tenném, de hogy ezért miért kell a világ másik oldalán szenvedő kis kiadókkal is szívózni? (Csak mert a Fumaxnál is többek között ezért állt le a Hetalia, de ahogy Mariko postjából kiveszem, Deltáéknak is igencsak vért kell izzadni a folytatásért.) Azt meg már meg sem említem, hogy különbség van a "minden jogot visszaszolgáltatunk, mert mi befejeztük ezt az ipart" (TP) hozzáállás között és aközött, hogy "bocsi, most nincs keretünk/keresletünk kiadni az új köteteket, de tervezzük, a jogokat addig is megtartanánk!" (Főleg, hogy össze sem tudom számolni, amcsiknál előtte hányszor fordult elő olyan eset, hogy a licensz árát még kiköhögték, aztán szó szerint évekig "ültek" a cuccon, mielőtt bármit kiadtak volna belőle, a japánok mégsem kezdtek pattogni.)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos: Magyarország kis piac, míg az USA nagy piac. Evidens, hogy kissé félnek egy ilyen kis országgal üzletet kötni, ha az USA-ban a Tokyopoppal kötött üzlet fuccsba ment. Az USA-ban több a lakos, ergó, többen fogják a mangát venni. M.o.-on így nem éri meg nagyon nekik befektetni, hiszen mi kis halak vagyunk. Tehát anyagilag sem nagyon érné meg nekik, valószínűleg.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos: Ennek semmi köze a Tokyopophoz, már azelőtt is ilyen hétszentségesek voltak a japánok, hogy a TP lehúzta volna a rolót. Asszem még nagyon-nagyon régen a Mangafan fórumán volt szó arról arról, hogy milyen nehéz dűlőre jutni a japánokkal. Egyáltalán nem veszik figyelembe a helyi piaci sajátosságokat és az esetleg azokban bekövetkező voltozásokat, és gyakran irreális elvárásokat támasztanak, főleg a példányszámot illetően. Gondolom Deltáéknak most ezt sikerült lealkudniuk egy olyan mennyiségre, amit talán még el is tudnak majd adni.

A Fumax más eset mert ők a Tokyopopon keresztül vettek japán licenceket, így őket érzékenyebben érinthette a bezárás, de valószínűleg más dolgok is lehetnek náluk a háttérben, mert a nem ázsiai képregények kiadásával is leálltak, és már szinte teljesen átálltak a regényekre.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, azt a Mangafanos cikket én is olvastam, de úgy voltam vele, hogy ha egy sorozatra egyszer már megkötötték a szerződést, akkor azt nem kell félévente/évente megújítani és újfent könyörögni a japánoknak. ^^" (Mert ugye ezek a Delta cuccok sem új címek, hanem futó sorozataik folytatásai.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem tudom a többi kiadónál hogy van, de Deltáék egyszer említették valahol, hogy ők csak 3-4 kötetre írnak alá egyszerre. Persze gondolom van egy keretszerződésük magára a sorozatra is, de azon belül külön a kötetekre is megállapodnak. De az is lehet, hogy jelenleg egy meglévő szerződés módosítottak.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: scineram »

Még ha hosszabb távra is szerződtek, azokban is szoktak olyan dolgok lenni, amik alapján szinte bármikor kihúzhatják a dugót a japók, ha nem tetszik nekik valami. Szóval ebből még nem szabad kiindulni, hogy milyen nehézségeik vannak a magyar kiadóknak.
Kép
Válasz küldése