Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jelenleg most fejeztem be Lugosi Viktória Ajvé c. regényét. Remek volt, egy nap alatt végigolvastam az egész 190 oldalt.

Amúgy jelenleg Agatha Christietől olvasom az Akroyde-gyilkosságot.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Thackeray-től a Pendennist, de amennyire szeretem a 19. századi regényeket, ez eddig annyira borzalmas. :knife: Semmi érdemleges nem történt benne, a történet is elég klisés (még a korabeli irodalmat ismerve is, ráadásul szerintem száz másik regény van a korszakból, ami porig alázza), halálra unom magam, naponta kb. 1 oldalt haladok vele, pedig nem nagyon szoktam 20-25 oldal alatt letenni egy könyvet. Már azt tervezem, hogy félbe hagyom, pedig nálam elég ritka az ilyen. Mivel annak idején szigorlatra nem olvastam el, megfogadtam, hogy bepótolom, de legalább akkor megkíméltem tőle magam, így utólag már örülök neki. Ha Thackeray-t terveztek olvasni, mindenképpen mást válasszatok ehelyett.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Neil Gaimantől A temető könyvét olvastam utoljára. Nagyon tetszett, rekordidő alatt a végére is értem. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én tôle mg csak a Csillagport olvastam, de számomra csalódás volt. Nem értem, miért vannak oda érte annyira. Bár lehet, hogy némileg a fordítás is közrejátszik a halványulásban.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én alapvetően szeretem Gaimant, bár a Csillagpor annyira azért nem tetszett, mint ez. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Parti Nagy Lajos: Sárbogárdi Jolán / A test angyala
A Taxidermia miatt szeretem parti Nagy Lajos munkáit, de ez sajnos szerintem nagyon félrement. A koncepció még megvan, de olyan ordenárén sikerült a magyar nyelv elferdítése, hogy az minimálisan sem jött be. Azon kevés könyvek számát gyarapítja, amiket kifejezetten rossznak tartok.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Robert Merle - Üvegfal mögött

Megtörtént eseményt mutat be az 1967-es egyik francia egyetemi diáklázadásról. A könyv összesen egy napot mesél el, de nem tudom letenni. Nagyon izgalmas.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Neil Gaimantől A temető könyvét olvastam utoljára. Nagyon tetszett, rekordidő alatt a végére is értem. ^^
Olvastam a blogodon az ajánlást (anyukám is - nagy Gaiman-fan ::^_^:: ), amiért ezer köszi. :) Ha végre leadom a szakdogám, ez lesz az első könyv, amit kézbe veszek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szívesen! ::^_^::

Mindig meglep, ha kiderül, hogy valaki el is olvassa azt, amit oda írok. ^^'
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Jelenleg orvosi krimit olvasok Robin Cook Végzetes megoldás c. könyvét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laurie Wolf 2010.11.01. 03:50-kor.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Jelenleg Dean R. Koontz A rossz hely című regényének a közepén tartok. Eddigi tapasztalatok alapján ez a könyv...nagy! Nagyon! Bár talán túlzó dolog volt a hátuljára írt szöveg, miszerint műfajából (horror) magasan kiemelkedik, mert azért egy nagyobb Stephen King műtől (pl. Az) elmarad. (Legalábbis szerintem, engem nem zavar King szófosása, sőt, a műveiben részletesen felépített világ az, amiért igazán szeretem.) De attól még ezen könyv írója sem panaszkodhat fantáziahiány miatt, mert hogy van neki bőven. Van ebben a könyvben vérszívás, természetfeletti, és egyéb, horrorhoz méltó dolgok (bár eddig a könyv akár egy brutálisabb misztikus krimi is lehetne). Ami viszont megint csak a hátoldalon lévő írásnál tűnt fel, hogy ehhez a könyvhöz nem kell erős idegzetűnek lenni, mint ahogy ott írják. Az a szöveg hatásvadász, egyáltalán nem igaz. Csupán néhány brutálisabb jelenet van és azok sem annyira. Ettől függetlenül a könyv remek, egy olvasást simán megér.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

,,Csak erős idegzetű FELNŐTTEKNEK." Ez legalább annyira vicces, mint amikor a Darren Shan könyvek hátuljára ráírták, hogy: ,,Vigyázat! Nagyon Ijesztő!" : D
Apropó István Király, most olvasom az Under The Dome-ot. Eddig jó, minden fejezetben meghalt valaki.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

HellRaiseR írta:,,Csak erős idegzetű FELNŐTTEKNEK." Ez legalább annyira vicces, mint amikor a Darren Shan könyvek hátuljára ráírták, hogy: ,,Vigyázat! Nagyon Ijesztő!" : D
Apropó István Király, most olvasom az Under The Dome-ot. Eddig jó, minden fejezetben meghalt valaki.
Lehet, hogy valakinek ijesztő a Darren Shan, pl. egy fiatalabb, félénkebb olvasónak.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Laurie Wolf írta:Jelenleg orvosi krimit olvasok Robin Cook Végzetes megoldás c. könyvét.
Az összes Cook könyvvel az a bajom, hogy az elsô cirka 50
HellRaiseR írta:Apropó István Király, most olvasom az Under The Dome-ot. Eddig jó, minden fejezetben meghalt valaki.
oldal gyakorlatilag élvezhetetlen. Valahogy nem tudja ôket (szerintem) jól elkezdeni. Aztán van, amelyik egész jó lesz, bár kétségtelenül nem a kedvenc íróm. Nekem talán az Akár az Isten tetszet a legjobban.
Egy barátomnak azt vettem születésnapjára. Én is el fogom olvasni, de megvárom a magyar kiadást. Gondolom szokásos módon, a Karácsonyi szezonra fogják kihozni. Angolul meg 9-én jön az új könyve, a Full Dark, No Stars.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

Tony Perrottet: Napoleon's Privates: 2,500 Years of History Unzipped

Történelem, de ami a könyvekből kimaradt, vagyis inkább csak széljegyzetként van ott mikro betűkkel. :D Kimondottan humoros, pikáns és WTF érdekességek az ókortól egészen a modern korig. Így pl. az erényöv, "doppingszerek" az ókori görög olimpiákon, Sade márki anyósa, Pompeii egykor nagy botrányt kavart falfestményei, hogy kezdődött a fine dining, és természetesen a címadó Napóleon nemesebb részei is. Nem kronológiai sorrendben halad, ugrál a korok és országok között, és nem törekedik a teljességre, ill. a keletet eléggé hanyagolja is, inkább Európára és az USA-ra koncentrál. Ettől függetlenül érdekes és szórakoztató volt. Ráadásként a fejezetek végén ott vannak a forrásai, szóval akiket valami bővebben is érdekelne, remek kiinduló alapot kapnak, hogy merre érdemes elkezdeni. Szórakoztató és könnyed olvasmány, az olvasottakkal meg remekül lehet villogni. :D
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Maron írta:Tony Perrottet: Napoleon's Privates: 2,500 Years of History Unzipped
Történelem, de ami a könyvekből kimaradt, vagyis inkább csak széljegyzetként van ott mikro betűkkel. :D Kimondottan humoros, pikáns és WTF érdekességek az ókortól egészen a modern korig.
Érdekesnek tűnik.:) Alapjáraton szeretem a történelmet, az ilyen kis háttér információkat meg főleg.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Thich Nhat Hanh: A béke légy te magad
Ez is azon könyvek egyike, mait felvetetnék minimum az ajánlott olvasmányok közé. Rövid, lényegre törô, tartamas és legfôképp értékes.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

IGEN

Másfél évnyi türelmes várakozás és keresgélés után... megjött. Egy angol könyveket áruló emberke az egyetemre és 1500 Ftért megvehettem The Vampire Lestat-ot idei kiadásban, erdetiben angol termékként!! :D :D

Szerelmes vagyok :D És boldog. És a világ szép. ^^

Szóval azt olvasing jelenleg is, csak már csak a fél könyv van hátra és megint nincs meg a folytatásom.... De a könyv jó és ajánlom mindenkinek aki szereti a vámpírokat. És itt az igaziakról beszélek nem a gyémántestű morbid szappanoperahősről.

(elnézést a fanoktól).
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az élet tisztelete
Albert Schweitzer írásai, levelei azonidôszakból, mikor Afrikában élt és dolgozott, valamint egy rövid életrajz. Elképesztô, milyen körülmények voltak (és szerintem ez nem sokat változott azóta) arrafelé. Eddig sem kívánkoztam oda, ekez után pláne nem, de minden elismerésem azoké, akik önkéntes munkát vállalnak a fekte kontinensen.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Karin Slaughter: Sikoly 10/9

Könyv jól és megrázóan indult.
Ebben a részben kevés volt a nyomozás, inkább a szereplők érzései, érzelmei kerültek előtérbe. Könyv komolyabb témákkal is foglalkozott. Pl. rasszizmus, feleségverő férjek. Gyilkos kiléte meglepett. Mindenkire gyanakodtam, de rá pont nem. Nagyon várom a folytatást. Érdekel, hogy folytatódik a szereplők élete, mi lesz velük a továbbiakban.

3 ok miatt tartom ezt a könyvet gyengébbnek az előzőnél.
-Lena néha idegesített és volt egy-két unalmasabb jelenete is.
-Sebek története megrázóbb volt.
-Előző kötet lezáratlan szálaira nem kaptam választ. Jó lett volna ha legalább egy mondatban megemlítik mi lett Markkal és Laceyvel.

Christine Feehan: Sötét vágyak 10/9

Könyv több mint 10 éves, egyedi stílusát is szokni kell, történet sem hibátlan, humor sincs benne, ennek ellenére van valami a sztoriban ami megfogja az embert. Nekem tetszett.

Julia Quinn: Tisztességes ajánlat 10/10

Azt gondoltam, hogy ez a rész fog a legkevésbé tetszeni, Benedikt ugyanis semleges szereplő volt a számomra eddig. Elkezdtem olvasni, történet végig olvastatta magát, nem bírtam letenni. Ez a kötet tetszett eddig a legjobban. Voltak benne izgalmas jelenetek, ennek nagyon örültem, ez hiányzott a sorozatból. Sophie életét is szívszorítónak találtam. Rosszul bántak vele, cselédként kellett dolgoznia. Két főszereplőnek kevesebb közös jelenete volt, ezt nem is bántam, így legalább nem csak a romantikázásról szólt. Az is tetszett, hogy Sophiet itt senki nem világosította fel az első szeretkezés előtt. Harmadszorra unalmas lett volna. Colinnak és Penelopénak is volt egy közös jelenete. Nagyon várom a folytatást ami róluk fog szólni.
Bridgerton sorozat számomra a legjobb könnyed humoros romantikus. Megnevettet, meghat, tele van szerethető szereplőkkel. Ennyi elég is egy jó történethez.

Bővebb véleményem:
http://elhaym.wordpress.com/2010/12/03/ ... -olvastam/

Készítettem magamnak egy író listát, nem volt könnyű sorba tenni őket. :)

http://elhaym.wordpress.com/2010/12/06/iro-listam/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Decemberben olvastam

Karen Rose: Érints meg 10/10

Nagyon vártam az új Karen Roset, nem is csalódtam benne. Kiválóra akkor szoktam egy könyvet értékelni, ha a sztori magával ragad, nem tudom letenni és nem találok benne hibát sem. Érints meg pont ilyen. Sok könyvnél előfordul, hogy a feléig alig történik valami, aztán a végén pár fejezetben összesűrítik az izgalmakat. Karen Rose nem ilyen, ezért is szerettem meg nagyon. Minden rész tele van izgalommal, fordulattal, nincs benne semmi időhúzás, egy percig sem lehet unatkozni, mindig történik valami. Imádom. :)

Karin Slaughter: Kín -Grant County 4. 10/10

4. kötet más hangulatú az előző könyvekhez képest. Karaktereken volt a hangsúly, nem a nyomozáson. Ezt most nem bántam, így is izgalmas, szívszorító, feszültséggel teli, meglepetésben gazdag, nem kiszámítható történetet kaptam. Múlt és jelen nagyszerűen volt kombinálva, sokszor a legváratlanabb fordulatnál váltott át a cselekmény a jelenből a múltba, vagy a múltból a jelenbe. Szereplők, érzelmek is jól ki voltak dolgozva. Negatív szereplők közül párat sajnálni is tudtam. Sebek után ez a kötet is mély nyomot hagyott bennem, nem bírtam letenni. Ez a rész sem volt mentes rázós témáktól.
Ezt a kötetet azoknak ajánlom akik szeretik a karakterközpontú történeteket, nem riadnak el a rázós témáktól és egy izgalmas sztorira vágynak.

Karen Marie Moning: Álom és valóság -Tündérkrónikák 2. 10/9

Ez az egyik olyan sorozat aminél nem számítottam arra, hogy tetszeni fog. E/1-et nem szeretem, könyv hangulata is olyan ami eddig nem állt hozzám közel. Első két kötet borítója és a sok pozitív vélemény viszont meggyőzött és elkezdtem olvasni. Világ hamar magába szippantott, történet is megfogott. Izgalmas, misztikus és nagyon rejtélyes. Azt sem bántam, hogy az első részben nem volt szerelmi szál. 2. kötet sem okozott csalódást, még jobbnak is találtam az első résznél.

Diana Wynne Jones: Az égi palota 10/9

Varázslat, kaland, ármány, szerelem. Egy folytatás ami az első résznél is jobb.
Úgy álltam neki ennek a könyvek, hogy biztos nem lesz olyan jó mint a Vándorló palota. A neten azt olvastam, hogy Howl csak egy-két részben fog feltűnni. Ezek után meglepett, hogy már a könyv elején megfogott a történet és a hangulat, humor is olyan volt mint az első kötetben. Aztán feltűnt Howl, Sophie, Justin herceg és Calcifer is, szerencsére nem rövid időre, mivel mind a négyüknek fontos szerepe van a történetben. Kis időre Sulimannal és Lettievel is találkozhatunk. Megtudhatjuk mi lett a kedvenc szereplőinkkel, hogyan folytatódott az életük stb. Előfordulhat, hogy eleinte az ismert szereplőket nem fogjuk felismerni, ez nem is baj, amikor a sok váratlan fordulat után minden kiderül akkor nagy meglepetésben lesz részünk. Új szereplők is nagyon jók, őket is könnyen meg lehet szeretni. Örülök neki, hogy több ismerősömet is sikerült meggyőzni, hogy olvassák el a könyvet. Nem akarták megvenni, de miután a történet végére értek egyikük sem csalódott benne.
Biztos sokaknak hiányzott Howl, nekem is, ezért nagyon jó, hogy újra olvashatunk róla. :)
Vándorló palota rajongóinak ez a könyv kihagyhatatlan!
Ebből a részből is készülhetett volna anime, szívesen megnéztem volna. Van ugyan egy Égi palota című anime, de annak a története teljesen más.
Kinőttem már az ifjúsági történetekből, de itt a sztori annyira jó, hogy a felnőtt olvasók sem fogják gyerekesnek találni, hanem őket is elfogja varázsolni ez a meseszerű fantasy világ és nem fogják tudni letenni.

Nalini Singh: Angyalvér – Angyali vadász 1. 10/8

Izgatottan vettem a kezembe, arra számítottam, hogy ez nekem is egy 10 pontos történet lesz, olyan jó lesz mint a többi kedvencem. Sok akciót, humort, meg egy-két szívszorító jelenetet vártam. Nem kellett volna ilyen magasra tennem a mércét, elvárásaimhoz képest csalódtam. Könyv elején nehezen barátkoztam meg a szárnyakkal, olvasás közben sokszor elkalandoztak a gondolataim. Sztori első felében nem volt semmi izgalom, unalmasnak találtam, hogy a történet szinte csak arról szólt, hogy Raphael és Elena kerülgeti egymást, állandóan arról beszélgettek, hogy lefeküdjenek-e vagy ne.
Negatív vélemények után jöjjenek a pozitívak. Tetszett az egyedien kidolgozott világ.
Végső harc is nagyon tetszett. Izgalmas volt és látványos , majd jött egy váratlan és meglepő fordulat amire egyáltalán nem számítottam. Utolsó mondat meg előre jelzi, hogy most fog beindulni a történet, most kezdődnek el az igazi harcok. Raphael és Elena már ebben a kötetben egymásra talált, ennek is örültem. Rossz lett volna ha ezt több részen keresztül húzzák. Várom, hogy mi lesz velük a továbbiakban.
Csalódás ellenére tetszett a könyv, mindenkinek csak ajánlani tudom, angyalos könyvből úgyis kevés jelent meg még nálunk. :)

Bővebb véleményem

http://elhaym.wordpress.com/2010/12/31/ ... -olvastam/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

erről jut eszembe...

jelenleg olvasgatom David Oglivy: Egy reklámszakember véleményét.

álmosan nem szabad olvasni. Egyébként igazán érdekes és pörgős :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Lovas Lajos : N

Jó könyv mondjuk csak tipp volt hogy jó de be jött. :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Sherrilyn Kenyon: Éjféli vad-Sötét vadász 2. 10/10

Háttértörténet jól és aprólékosan ki van dolgozva. Kenyon egy mitológiával, történelemmel, fantasyval kevert egyedi világot alkotott.
Könyv humora isteni, tele van szarkasztikus beszólásokkal amin rengeteget lehet nevetni.
Szereplők imádni valóak, könnyű őket megkedvelni. Karakterek háttere és a kapcsolatok szintén nagyon jól kivannak dolgozva.
Ebből a könyvből manga is készült Dark Hunters 1-2 címmel. Grafikája gyönyörű, Kenyon rajongóknak ez is kihagyhatatlan.

Bővebben:
http://elhaym.wordpress.com/2011/01/14/ ... -vadasz-2/

Diana Gabaldon: Outlander – Az idegen 10/9

Amint kezembe vettem a könyvet meglepett a hossza, ilyen hosszú regényt ugyanis még nem olvastam. Egy könyvmolynak ez csak öröm és ha mellé egy zseniális történet is párosul akkor már csalódni sem lehet benne. Sőt még ezt a kötetet is rövidnek fogjuk találni, szereplőket nehéz elengedni a végén.
30 év alatt rengeteg könyvet elolvastam, de egyikben sem volt benne az a két jelenet amit akartam. Már úgy éreztem, hogy sosem fogok olyat találni amiben benne lennének, de aztán megjelent az Outlander. Nagyon boldoggá tett, hogy ebben benne volt amit kerestem, meg is bocsátottam, hogy lassan indult be a történet.

Ez a könyv is mély nyomot hagyott bennem, történet egyedi és nagyszerű. Megérdemelné a kiváló értékelést, de az E/1 miatt nem tudok rá 10 pontot adni. :(
Aki szereti a történelmi kalandregényeket amiben van szerelmi szál, humor és dráma is az semmiképp ne hagyja ki ezt a sorozatot.

Bővebben:
http://elhaym.wordpress.com/2011/01/19/ ... er-idegen/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Musashi A szamuráj Útja már egyszer említettem, csak akkor még nemkezdem bele és azóta elértem a végéhez 10. fejezet A szerencse kereke, hááát nem az utolsó fejezet, de tényleg már a végénél járok.
SZEREPLŐK ÉS HELYSZÍNEK
Agon - Lándzsavívó, akit Muszasi legyőz a Hózóin templomban
Akemi - Okó lánya
Tokugova Iejaszu - a sógun, Japán uralkodója (bár nem császár)
Sóda Kizaemon - szamuráj a Jagyú család szolgálatában
Josioka Kempó - Josioka Szedzsró apja
Kiotó - város a Délnyugati-Japánban; Oszaka versenytársa
Hon'iden Mathacsi - Muszasi gyermekkori barátja
Mimiszaka - Muszasi szülőtartománya
Mjamotó Muszasi - kardforgató-tanonc
Simmen Ogin - Muszasi nővére
Oko - Kéjvágyó asszony (egyben özvegyis)
Oszaka - délnyugat-japáni város, kiotó versenytársa
Hon'iden Oszugi - Mathacsi anyja, Muszasi megáltalkodott ellensége
Ocú - Matahacsi egykori jegyese
Ueda Rjóhei - a Josioka-iskola szamurája
Josioka Szeidzsúró - Josioka-iskola Ifjabb Mestere
Szekighara - csatatér, ahol Iejaszu a Japán feletti egyeduralom érdekében legyőzte a nyugati daimók
(tartományúr) szövetségeseinek csapatait
Jagyú Szekisúszai - a Jagyú kardvívóstílus öregedő mestere
Simmen Takezó - Muszasi korábbi neve
Takuan Sóhó - különc szerzetes <---- ő változtatta meg Takezó életét úgy, hogy Himedzsi várkastély egyik sötét szobályaba zárta 3 évre és tanulásra fogta(meg, hogy átgondolja az életét) Art of War Sun Tsu
Cudzsikaze Temma - Muszasi által megölt bandita, a könyvben igen kevés szerepet kapott
Ikeada Terumasza - a Himedzs várkastély ura, (Takuan jóbarátja) Muszasi az ő fogságában tanulmányozza a háború művészetét, (Sun Ce)
Gion Tódzsi - a Josioka-iskola szamurája, Okó udvarlója
Jagyú-Ház - kardforgató-stílusáról közismert nagy nemzetség
Muszai többek szerint a japán Elfújta a szél. Igazi nagyregény, amely 16. szászadi Japánt örökíti meg. Azt a Shógun történetéből is ismert Japánt, amely a többi mint 150 évig tartó háborúskodás után egy igazi hősért kiált, aki egyesíti a feldúlt és zsarnok nagyurak által felosztott országot. Itt lép lép színre Muszasi, a valóságban is létező páratlan kardforgató harművész, író és zen buddhista mester, hogy megkezdje emberpróbáló küzdelmét egy új kor hajnalán... Josikave Eidzs egyike Japán legtermékenyebb és legnépszerűbb íróinak. A muszasi olyan történelmi regény, amyenek öt kötetét számtalanszor jelentették meg, generációk nőttek fel rajta, film- tévésorozatok tömege készült belőle, hiszen japán élő folklórjának része.Az első kötettel az olvasó egy hosszú utazásra indul a felkelő nap országába, amelyet egykor szamurájok és sógunok uraltak, és ahol a kard osztott igazságot.
I think I will sleep much longer this time....
Válasz küldése