Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
Kdanni írta:Gokiburi Ginjika

Nincs lehetetlen a moefikálás terén: Moe csótány lány!
Egész vicces. Nem sokat oszt vagy szoroz, hogy moe iskolás lányok vagy csótányok szerencsétlenkedését követhetjük. :D
És most jelentették be, hogy ebből még anime is lesz! XD
Csodáltam, hogy eddig még nem volt. XD "For the lulz" alapon kötelező lesz minimum belenézni. :) XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Közben elolvastam a második fejezetet is és elég jó. Van egy kis története is.
És felbukkant még egy csótány lány, akiből kinézem, hogy később valami tsundere lesz belőle. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

úristen tényleg van csótányalapú manga? ráadásul csótányloli tsunderével? ez életem legrosszabb híre!

és hogy on topic maradjak:

jelenleg olvasom:
DOLLS - by Naked Ape
Kuroshitsuji -t havonta - by Yana Tobosa, akinek ma van a szülinapja, isten éltesse!
Lovely Complex
Katakyou Hitman Reborn! - a mangával lemaradtam
Bakuman -t hetene
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na jó, nagyon eldurrant ma az agyam, az jutott eszembe erről a csótány-mangáról, hogy milyen alkalmas már gurohentaira: hány napig is maradnak életben fej nélkül? ::jcrazy:: :drop:
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

nyári srácok és berserk(er) csak az első Vol van meg aza baj. :S
Talán majd a neten megkeresem a második kiadásukat ahh, csak lusta vagyok! :knife:
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Na jó, nagyon eldurrant ma az agyam, az jutott eszembe erről a csótány-mangáról, hogy milyen alkalmas már gurohentaira: hány napig is maradnak életben fej nélkül? ::jcrazy:: :drop:
Baszus, ettől az én agyam is eldurrant! :hammer:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Megint belekezdtem valamibe amire annyiszor rákattintottam a címére, hogy nem bírtam tovább megállni az első oldalnál tovább olvasást.
Toukiyou ESP
Szokásos a főhőseink váratlanul természetfölötti képességet kapnak kezdet. De igazából ez a legjobb az egészben ahogy a karakterek megkapják a képességet. És nem csak emberek, de állatok is kaphatnak ESP-et.
5. fejezetig jutottam, több nincs is lefordítva, de nagyon bejött, és kicsit kíváncsivá tett a mangaka, Segawa Hajime egy korábbi műve iránt, a Ga-rei iránt. Tudom vannak erre fanjai. :D
Az érdekelne, hogyan kezdjek bele: manga, anime? Köszi.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Kdanni írta:Megint belekezdtem valamibe amire annyiszor rákattintottam a címére, hogy nem bírtam tovább megállni az első oldalnál tovább olvasást.
Toukiyou ESP
Szokásos a főhőseink váratlanul természetfölötti képességet kapnak kezdet. De igazából ez a legjobb az egészben ahogy a karakterek megkapják a képességet. És nem csak emberek, de állatok is kaphatnak ESP-et.
5. fejezetig jutottam, több nincs is lefordítva, de nagyon bejött, és kicsit kíváncsivá tett a mangaka, Segawa Hajime egy korábbi műve iránt, a Ga-rei iránt. Tudom vannak erre fanjai. :D
Az érdekelne, hogyan kezdjek bele: manga, anime? Köszi.
Hmmm, Deja Vu??? :weh:
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Fap Note

Kösz az ajánlást, Titkos és Anubys! :thumb: Tényleg kár lett volna kihagyni, nagyszerű manga. 10/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, örülök, hogy bejött! :) Nem hiába aláírás-foglaló nálam is, isteni cucc, és ezt egy olyan ember mondja, aki unni szokta egy rész után a slice of life cuccok 99%-át. :D (Jó, ez valójában pszichológiai cucc inkább, de nálam minden slice of life, amiben 5 perc után nem tűnnek fel mechák/űrlények/szereplők egy másik világból/stb. XDDDDDDDD) Amúgy hol tartasz benne, vagy már végig is olvastad? :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Már be is fejeztem. Kb 2-3 este alatt letudtam, mivel nagyon olvastatta magát az anyag. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem csodálom. :) Így belegondolva mondjuk én is max 2-3 nap alatt végeztem vele anno, csak a lelki sokkok miatt néha meg kellett állnom. XD

Szerkesztés: Ja, amúgy a többieknek: a manga eredeti címe Onani Master Kurosawa. XD Mert ugyan poén a "Fap Note", mint becenév, csak gondoltam leírom, ha valaki esetleg rá is szeretne keresni, és el akarná olvasni... XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Fap Note

Kösz az ajánlást, Titkos és Anubys! :thumb: Tényleg kár lett volna kihagyni, nagyszerű manga. 10/10
Örülök, akkor már többen is vagyunk, akiknek nagyon tetszett. :D
Tényleg megérdemelne több figyelmet. Én úgy indultam neki, hogy majd meglátjuk, mi lesz ebből, aztán a második felét szinte egy ültő helyemben olvastam végig.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Tényleg megérdemelne több figyelmet. Én úgy indultam neki, hogy majd meglátjuk, mi lesz ebből, aztán a második felét szinte egy ültő helyemben olvastam végig.
Kb. én is. :) Az elsőt felét meg jobbára végigröhögtem a DN, Code Geass, Detective Conan, hasonló utalások miatt. XD Ha megmaradt volna annál a poénkodós/paródia vonalnál, még akkor is biztosan fanolnám, de persze már az elején voltak utalások arra, hogy komolyabb dolgok bújnak meg a háttérben, a második fele meg aztán tényleg mindent felülmúlt. :)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

okés, miről szól ez a manga? és milyen hosszú?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:okés, miről szól ez a manga?
Ha elmesélem az elejét, félő, hogy totál félreérted, és egyből leírod. XD Ha elmesélem, ami utána jön, lespoilerezem. XD Szóval maradjunk annyiban, hogy egy antiszoc és elég..."érdekes" hobbijú sráccal indít a történet, akit a továbbiakban megismerünk, szerelmes lesz, megpróbál beilleszkedni, stb-stb. Az alapfelállás klisésnek tűnik, csak éppen a mangaka sorban pont nem azokat lépi, amikre a gyakorlott olvasó számítana. :) Ennél tovább pedig tényleg nem mesélem, olvasd el. :wink: (A többiek nyugodtan írhatnak róla akár féloldalas ajánlót is, de nekem a saját lelkiismeretem ennyit engedett, mivel egyrészt sosem bocsátanám meg magamnak, ha ebből spoilereznék, másrészt ez nálam a "nem lehet szavakba önteni, ezt látni kell" tipikus esete.) De tényleg az a legjobb, ha csak úgy elkezded. :) Én azért kezdtem olvasni, mert "lol, ilyen idióta kezdést... XD", aztán később megcsapott, mint a 220. :)
Ayla írta:és milyen hosszú?
31 fejezet, ami egyébként sem sok, akiket pedig megfog, kb. két nap alatt végezni szoktak vele, de még aki lassan olvas/kevés az ideje, szerintem annak sem tarthat tovább 4-5 napnál, hogy befejezze. Szóval kezdj bele, a rajzolástól nem kell megijedni, a manga többi eleme bőven kárpótol érte, és ne állj meg 9-10 fejezet után, mert a jellemfejlődés emlékeim szerint még ott kezd csak igazán beindulni. :D (És nem csak a főhősre gondolok, legalább 3-4 szereplő fejlődik vele párhuzamosan, ha nem több...) Apropó, jut eszembe: végre egy manga, ami úgy rulez az elejétől a végéig, hogy a befejezést sem szúrták el, igazi ritkaság. XD És a viszonylagos rövidsége miatt nem azt éreztem a végén, hogy "csakhogy ez a rétestészta is végleg kisült (szénné égett... XD) már", hanem hogy hiányozni fog ez a kis csapat, de kár lenne tovább húzni a történetüket, mert így tökéletes. :)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én jelenleg az Are you Alice? c. mangát olvasgatom, ami az Alice Csodaországban-nak egy elég fura változata.

A lényeg, hogy adott egy fiú - igen, fiú! - a 21. században, aki valahogy leesik a nyúl üregén át Csodaországba. Nem emlékszik semmire, a nevére sem, csak egy névre, Alice. A Vigyorgó macska - aki emberalakban van, mint minden karakter - talál rá,de a fiú elfut, és egy erdőben köt ki, ahol a Szomorúság megpróbálja megölni. Ekkor ér oda Kalapos - lehet kb. 25 a srác -, és megmenti, majd a Szívkirálynőhöz viszi - aki szintén pasi -, és itt derül ki Alice feladata. Ő a 89. Alice, és feladata megölni a Fehér Nyulat. Ha sikerül neki, mindenki happy lesz, de ha nem, belőle is Szomorúság válik, mint előző 88 elődjéből. Alice tehát útra kel Kalapossal és a Vigyorgó macskával, akik állandóan idegesitik. Alice maga sem egy jófiú, mert rosszabb, mint a macska. Kalapos meg nem segíthet neki megölni a nyulat, csak kimentheti néhány szorult helyzetből.

Hát... elég agyalágyult manga, de nekem tetszik. Szép a grafika, érdekes a történet, és a karakterek őrültebbek, mint Lewis Carroll könyvében.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ezzel már szemezek egy ideje, érdekesnek tűnik a sztori + a Zero Sum-ban fut. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én Mangafoxon olvasom. ^^
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem vagyok híve az online olvasóknak, de ahogy néztem a fordító csapat oldaláról is könnyen beszerezhető. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem meg így könnyebb, de majd persze én is letöltöm. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nekifogtam a Fap Note-nak...
hát a 11-es cseptörnél tartok és nem nagyon tecc... így megy ez végig? Mert ha igen, asszem nem kínzom magam tovább.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla ;)
Titkos írta:és ne állj meg 9-10 fejezet után, mert a jellemfejlődés emlékeim szerint még ott kezd csak igazán beindulni. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:Nekifogtam a Fap Note-nak...
hát a 11-es cseptörnél tartok és nem nagyon tecc... így megy ez végig? Mert ha igen, asszem nem kínzom magam tovább.
Folytasd csak tovább, eddig nem nagyon csalódtak az emberek. ::^_^::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A többiek már kb. mindent leírtak, legfeljebb még annyit tennék hozzá, hogy ha anubys, zebra, és én is 10/10-et adtunk a cuccra, akkor valszeg nem valami elcseszett hulladék, szóval ne add fel, Ayla. :wink: Lehet, hogy neked nem fog ennyire bejönni (lehet, hogy igen :D), de akkor sem hiszem, hogy ha végigolvasod, ne találnál benne legalább 1-2 olyan részt/fordulatot, ami téged is megfog. Ebben pont az a jó, hogy az átlagmangákhoz képest viszonylag rövid, így teljesíthető az aranyszabály, hogy "ne állj meg félúton", ami erre a mangára szerintem hatványozottan igaz. (De most megnéztem neked, 10-11 után tényleg kezd a "fontos" irányba menni a sztori, és 15-16 körül már indul az érzelmi hullámvasút, onnantól kb. szinte chapterenként az államat szedtem össze a földről.)
Kép
Válasz küldése