Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Köszi mindenkinek, aki eddig időt szánt rá :). Egyenlőre 171-en töltöttétek ki, úgyhogy ha tudjátok esetleg ismerősöknek terjeszteni, megköszönném. Kb 600-700 fő lenne a minimum amire szükségem lenne.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is kitöltöttem, majd ha lesz eredmény, szívesen fogadnánk. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Természetesen befogom linkelni ha lezárom a kérdőívet. Mai állás: 328 fő. Úgyhogy lehet még jönni bátran. :) 4 nap alatt egész szépen nőtt.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ennyi idő alatt az szerintem elég szép teljesítmény. Gondolom, az összes, a tesztben is szerelő animés oldalra feltetted. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Igen, a feltüntetett magyar oldalak közül mindenhol próbálom terjeszteni, de egyenlőre a facebook tűnik a legtöbb alanyt verbuválónak. :) Meg közben voltak olyan napok hogy csak 30-50 fő töltötte ki, hétvégén meg rögtön 100. Úgyhogy jelenleg 588-an az állásom, úgyhogy lehet jönni tölteni még, illetve terjeszteni, és köszönöm az eddigi segítséget.

Ui: legjobb barátnőm és szaktársam szintén kérdőívezget neten, ő a tetoválásról , mint médiumról ír, szóval akinek van kedve hozzá, az megsasolhatja az ő munkáját is: https://spreadsheets0.google.com/viewfo ... c6MQ#gid=0 (Ami mondjuk nem lehet idegen az anime-manga szubkultról sem. Tényleg, valaki magára tetováltatna egy anime-manga figurát ha lenne rá lehetősége? És miért igen vagy nem? Esetleg láttatok már olyat, aki bevállalta, és vajon ő miért tehette meg?)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hehe-

én szívesen magamratetkóztatnám az FMA alkimista szimbólumot például. Gondolom néhányan meg Konoha jelképét vésetnék magukra...
de mindegy mert megfogadtam, hogy addig nem lesz tetkóm, míg nem jutok el egy onsenbe... ha jól tudom ott nem szívlelik a tetoválást...

bocsi az offért...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Semmi baj az offért, barátnőm örül a véleményednek nagyon. :) Eddigi aktivitásért köszönet mindenkinek (barátnőm nevében is), kérdőívezni még lehet jönni április 4-ig. Per pillanat 656-an töltöttétek ki eddig. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:megfogadtam, hogy addig nem lesz tetkóm, míg nem jutok el egy onsenbe... ha jól tudom ott nem szívlelik a tetoválást...
Igen, amerre jártam, ott ki volt téve, hogy tetoválással tilos a belépés.

Maga a tetoválás egyébként elég messze áll tőlem, minek díszíteném magam olyasmivel, amit aztán jóeséllyel megunok.

Akkor ezek szerint már meg is van a szükséges "embermennyiség"? Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan ennyien ki fogják tölteni. Ezek szerint elég jól sikerült terjesztened. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Kedves Mindenki!

Ma délután 1072 főnél lezártam a kérdőívemet, és először is köszönöm a
segítséget mindazoknak, akik a terjesztésben részt vettek, illetve
maguk is kampányoltak azért, hogy minél többen kitöltsék :). Másodszor
pedig szívesen osztom meg veletek az eredményeket, amelyek a következő
linken megtekintethetőek/letölthetőek pdf formátumban (a minőség még
kicsit pixeles, de majd ha több időm lesz, rendesebb változatot is
közzéteszek):

http://www.fullmoon88chan.extra.hu/tanu ... _04_01.pdf

Végezetül pedig annyi kérésem lenne, hogy ha bárhol nyilvánosságra
szeretnétek hozni az eredményeket, akkor elsősorban nekem szóljatok,
hogy tudjak róla, másodsorban pedig szeretném ha a forrást
feltüntetnétek (ha szakdolgozathoz, ha bármilyen más irományhoz
szándékoztok felhasználni az eredményeket). Itt a polgári nevemet, és
az eredményekre mutató url címet szeretném mindenféleképpen viszont
látni.

Köszönöm! :)

További szép estét Mindenkinek, és hontóni arigató gozajmasu a segítségért :).

Timi aka Fullmoon
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Csak szólok, hogy a 30. kérdésnél a diagram nagy része lelóg az oldalról (26. o.), viszont nem lóg át a következőre.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Meglepett, hogy a Mangazin még mindig ennyire népszerű (népszerűbb mint a Mondo honlapja :shock:), főleg úgy hogy már egy ideje az Animeaddictson is lehet mangát olvasni/tölteni.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Engem az animeklubos kérdésre adott válaszok lomboztak le egy kissé.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A lényeg, hogy a hentai a legismertebb fogalmak között van :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

meg még az is lényeg, hogy milyen sok nem annyira szockodós animés van .... engem ez lomboz le.

Az viszont mostmár bizonyított tény, hogy azért ülünk olyan sokat a gépe előtt, mert anime.

Engem azmi mégmeglepett az a mangával kapcsolatos válaszok. Nmehittem volna, hogy ennyire népszerűtlen a mangaolvasás....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta: Az viszont mostmár bizonyított tény, hogy azért ülünk olyan sokat a gépe előtt, mert anime.
Azon meglepődtem amúgy, mert én sem konkrétan az anime miatt vagyok net/gépfüggő. Ha nem animés/mangás dolgot nézek, úgyis találok mást rajta. ::japtoun::
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jó, hát mondjuk én ezeket a dolgokat is beleértettem....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Meglepett, hogy a Mangazin még mindig ennyire népszerű (népszerűbb mint a Mondo honlapja :shock:), főleg úgy hogy már egy ideje az Animeaddictson is lehet mangát olvasni/tölteni.
Én most olvastam végig, és a teszt jó, viszont az eredmények mintha sokszor homlokegyenest ütköznének a valósággal, vagy legalábbis azzal, amit én tapasztalok. Az egyik volt ez a Mangazinos példa. Ha az Addicts után az a legnépszerűbb oldal, és a teszt szerint sokan naponta járnak fel az animés fórumokra, de minimum heti több alkalommal (valamint ha jól emlékszem, 80%-uk elvileg rendszeresen fórumozik), akkor miért van az, hogy pl. a Mangaziné olyan, mint egy hullaház? Mindenki csak tölteni jár fel, a fórumig el sem jutottak? (Bár kb. az összes fórumról elmondható szerintem, hogy mindegyik csak árnyéka annak, amilyen pl. az Aoi vagy a Mangazin volt "fénykorában", úgy 2004-2006 körül. Animax fórumon alakult még ki egy közepesen aktív közösség, de mivel az egész fórumra tesznek az üzemeltetők, kb. egy éve nem működik már, vagy még több ideje.)
Yuriko-chan írta:Engem az animeklubos kérdésre adott válaszok lomboztak le egy kissé.
Azok engem is, szomorú, hogy ennyi "antiszoc" ember van. :( A legjobb fórumos eszmecsere sem képes pótolni egy igazi beszélgetést, legalábbis szerintem. Egyébként valaki mondja már el nekem, hogy miért annyival jobb egy Conon belül meetet rendezni, mit mondjuk elmenni egy "rendes" animés klubba? Ha én össze is futok ismerősökkel a Conon, kb. 5 percnél többet nem tudunk beszélni, mert én mondjuk rohanok a pultokhoz, a másik már készül az öltözőbe, mert épp cosplayel, a harmadikuk mondjuk karaokézni akar, stb-stb. Ha pedig össze is jön a dolog, a zsivajgó tömeg és a bömbölő zene mellett kb. ordítanunk kell, hogy megértsük egymást. :dirr: (A mostani Holdfénycon után is berekedtem kissé, pedig az ottani "tömeg" szinte semmi sem volt egy pesti rendezvényhez képest.) Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy elmennek egy Conhoz közeli Mekibe, vagy hasonlóba, és ott tudnak nyugodtan beszélgetni, de akkor meg olyan, mintha a semmiért váltottak volna jegyet, amíg ők odakint dumálnak, lemegy az összes program, megveszik a mangákat, stb. Csak azért kérdezem, mert a teszt szerint a meetek/klubok olyan szinten nem érdeklik a legtöbb embert, hogy utána sem néznek, hogy a saját környékükön egyáltalán van-e ilyen, nemhogy még elmenjenek, ellenben Conra vagy rendszeresen járnak, vagy még nem voltak, de szeretnének menni. És már másoktól is hallottam, hogy náluk a Conra járás fő motivációja az, hogy akkor találkoznak az animés haverjaikkal, csak nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan valósítható meg úgy, hogy közben ne maradjanak le a Conról, de "meetezni" is tudjanak. XD Kivéve persze, ha valakit olyan szinten nem érdekel az egész rendezvény, hogy csak végigpásztázza a mangás pultokat, és összesen fél órát tölt az épületben, aztán mennek is máshová, de ezért szerintem felesleges jegyet venni. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Azok engem is, szomorú, hogy ennyi "antiszoc" ember van. :( A legjobb fórumos eszmecsere sem képes pótolni egy igazi beszélgetést, legalábbis szerintem. Egyébként valaki mondja már el nekem, hogy miért annyival jobb egy Conon belül meetet rendezni, mit mondjuk elmenni egy "rendes" animés klubba?
Tapasztalataim alapján az a baj a klubokat illetően, hogy nincs az emberekben kellő kitartás (igaz ez egy általános probléma is). Ha nincs egy elszánt, határozott, céltudatos vezető/vezetés aki összefogja, akkor az egész fejetlenségbe torkollik. A tagok a kisebb gond, azok idővel úgyis jönnek, és aki jól érzi magát, érdekli a téma, illetve érdekessé teszik számára a témát, az úgyis maradni fog. Klubot alapítani könnyű, életben tartani a nehéz, pláne a kisebb településeken.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, ez mondjuk teljesen igaz, sajnos én is tapasztalom. Nem minden vezetőt érdekel annyira, hogy működjön a meetje, hogy minden héten legyen valami program (vetítés, vagy ilyesmi, nem kell nagy dolgokra gondolni), pedig ez már csak azért is jó lenne, hogy az újonnan jöttek ne azt lássák, hogy "vazz, itt semmi nincs". Egyesek úgy vannak vele, hogy "megcsinálom, aztán majd jönnek az emberek, és megy magától", emiatt aztán olyan lesz, amilyen, beindul a klikkesedés, stb. Persze tisztelet a kivételnek, szerencsére olyannal is találkoztam már. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És nem feltétlenül antiszocok, ki tudja, lehet hogy van egy csomó *hahh!* nemanimés haverjuk! :shock: OMG, Titkos, ugye milyen nagyonnagyon hihetetlen???????
A teszt részletekre vonatkozó érzéketlenségéről meg már írtam neked másfelé. Ahány ember, annyi oka lehet pl. annak hogy nem jár klubba, de sajnos csak ennyi válaszlehetőség volt.

A klikkesedés meg egy kikerülhetetlen dolog, ha egybe pakolsz 20 random embert, akkor úgyis csoportokra bomlik, csak akkor lesz egy 20fős csoportod, ha az egyikük marha jó animátor, és leszervez egy közös programot. De 20 ember nem fog közösen beszélgetni, olyat a világ se látott még.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:És nem feltétlenül antiszocok, ki tudja, lehet hogy van egy csomó *hahh!* nemanimés haverjuk! :shock: OMG, Titkos, ugye milyen nagyonnagyon hihetetlen???????
Itt én most konkrétan az olyanokra gondoltam, akik a napjuk felét azzal töltik, hogy fórumon, Faszbúkon, MSN-en, stb. beszélnek az animés haverjaikkal napi szinten, de a meetre már büdös nekik lejönni heti egyszer. Jó, oké, nem ér rá mindenki (én sem), hogy minden héten menjen, de hogy fél év alatt egyszer sem... Persze Conra jönnek, meg látszik, hogy még most is animéznek, szóval ilyen szinten továbbra is érdekli a téma őket, csak valszeg a meetből van elegük. És az a szomorú, hogy ez a jelek szerint a szervezők helyett is engem zavar.

Ott van ugye a másik meg nem nevezett haverunk, aki nem "hivatalosan" csinálja, nincs egyesülete számlaszámmal, nincsenek "szolgái", stb-stb. mégis el tudja intézni, hogy akár 10-15 ember összejöjjön, ráadásul úgy, hogy mondjuk a negyede/fele másik városból jön. Miért? Mert ha kell, 20 embert körbetelefonál, hogy mi a helyzet vele, szeretne-e jönni, stb., mindig időben tájékoztatja a tagokat, hogy mikor, hol, mi lesz, és ha látja, hogy valaki már több alkalommal nem jön zsinórban, akkor rákérdez náluk, hogy mi a gond, a meettel van-e a baj, az emberekkel, vagy csak simán megunták az egészet, stb. Persze emiatt kapott is már jópár lecseszést, vele sem volt mindenki elégedett, de legalább tisztázta mindenkivel a dolgokat, nem az volt, hogy eltűnik a meet fele, és nem is érdekli különösebben, amit ugye láttam máshol... Pedig ő a magánéleti problémái miatt is mondhatná, hogy "hagyom a francba, van elég gondom", mégsem teszi. Szóval ez van, lehet "elkényeztetett", és mostantól minden hasonló vezetőtől ez a minimum, amit elvárok. (Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkihez a végletekig ragaszkodik, a túlontúl bunkó, társaságot "bomlasztó" embereket szép lassan lekoptatja.)

Persze senkinek nem kötelező meetre járnia, mindenki oda megy, ahol jól érzi magát, de nekem hadd legyen már szabad felhoznom ezt, mint problémát. Már akkor zavart, amikor a fórumok kezdtek elnéptelenedni, és most már kezd rohadtul ijesztővé válni, hogy az életben is ezt látom. (Ezért is szoktam mondani, hogy nem a "jajj, a sok hülye fanboy/fangirl!" nekünk a legnagyobb problémánk, sőt, addig örüljetek neki, amíg vannak, mert a "vén animések" láthatóan úgy halnak, mint a dinoszauruszok, és kb. a "fangörcsök" azok, akikből még lehet jövője ennek a szubkultúrának.)

Ja, és egyébként nekem is vannak nem-animés haverjaim, sőt, még kis túlzással 1-2 hater is (ZOMG!!!444), szóval az antiszociálliságukat az ún. "animés életükre" értettem, amit láthatólag csak a gépen keresztül mernek kiélni.
A mordályos nyul írta:A teszt részletekre vonatkozó érzéketlenségéről meg már írtam neked másfelé. Ahány ember, annyi oka lehet pl. annak hogy nem jár klubba, de sajnos csak ennyi válaszlehetőség volt.
A tesztet nem én állítottam össze, esetleg reklamálj fullmoon88-nál, én csak kiolvastam, ami kiderült belőle, de egyébként nem a teszt "őrjített meg", inkább úgy mondanám, hogy most papíron is láthattam azt, amit eddig évekig "csak" tapasztaltam, és most lett elegem. (Egyébként meg amiket mondtál, pl. hogy "egyszer voltam meeten, de nem jött be, így nem mentem többször" szvsz simán belefér a "korábban jártam, de már nem" kategóriába.)
A mordályos nyul írta:A klikkesedés meg egy kikerülhetetlen dolog, ha egybe pakolsz 20 random embert, akkor úgyis csoportokra bomlik, csak akkor lesz egy 20fős csoportod, ha az egyikük marha jó animátor, és leszervez egy közös programot. De 20 ember nem fog közösen beszélgetni, olyat a világ se látott még.
20? Mi jó, ha 10-12-en vagyunk átlagban, és még ez a szám is feloszlik úgy 3-4 csoportra. Azért ez már szomorú. Nyilván nem beszélhet egyszerre 12 ember sem, de ez a "tüntetőleg más asztalhoz is ülünk, nehogy véletlenül a többiekre kelljen néznünk" már szomorú. Akkor ne is meetre jöjjön, ha nem kíváncsi másra, 2-3 haverral máshová is elmehet dumálni. (Ezért is mondták többen, hogy jobb volt, amíg a "pincében" volt a meet, mert lehet, hogy összességében nem olyan modern a hely, de legalább mivel csak sorban lévő székek voltak, ahová ülni lehetett, az emberek úgymond "rá voltak kényszerítve", hogy beszédbe elegyedjenek a közelükben lévőkkel, jobb is volt a hangulat. Most meg kivetítőtől kezdve nagyteremig minden van, csak éppen nem élnek a lehetősséggel. Nem beszélve az olyanokról, amikor a meet vége felé az egész társaság összeült pl. "Felelsz vagy mersz?"-et, és hasonlókat játszani, hogy ezáltal is jobban megismerjék egymást, dehát hol van az már...)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: Itt én most konkrétan az olyanokra gondoltam, akik a napjuk felét azzal töltik, hogy fórumon, Faszbúkon, MSN-en, stb. beszélnek az animés haverjaikkal napi szinten, de a meetre már büdös nekik lejönni heti egyszer. Jó, oké, nem ér rá mindenki (én sem), hogy minden héten menjen, de hogy fél év alatt egyszer sem... Persze Conra jönnek, meg látszik, hogy még most is animéznek, szóval ilyen szinten továbbra is érdekli a téma őket, csak valszeg a meetből van elegük. És az a szomorú, hogy ez a jelek szerint a szervezők helyett is engem zavar.
Ez egy 1000 fős teszt volt. Most akkor mindenki jöjjön a debreceni meetre, vagy mi?
Másfelől Facebookra kajálás közben is felléphet az ember, meet meg akkor van, és ott, és lehet pont az a hely és időpont nem jó, ha meggörbül akkor sem.
Titkos írta: Ott van ugye a másik meg nem nevezett haverunk, aki nem "hivatalosan" csinálja, nincs egyesülete számlaszámmal, nincsenek "szolgái", stb-stb. mégis el tudja intézni, hogy akár 10-15 ember összejöjjön, ráadásul úgy, hogy mondjuk a negyede/fele másik városból jön.
De nem is hetente, meg az inkább a házibuli kategória.
Ha van egy meet, egy klub, ami rendszeresen, egy ismert helyen jön össze, akkor minden tag el tudja dönteni, hogy ráér-e adott nap, vagy sem. Vagy netalántán van-e kedve menni vagy sem. De ha neked szívügyed, nyugodtan írj körlevelet minden exmeetesnek, hogy ugyan miért nem jön már. Lehet egyiküknek épp akkor van a wiccagyűlés, honnan lehet azt tudni így?
Titkos írta: A tesztet nem én állítottam össze, esetleg reklamálj fullmoon88-nál, én csak kiolvastam, ami kiderült belőle, de egyébként nem a teszt "őrjített meg", inkább úgy mondanám, hogy most papíron is láthattam azt, amit eddig évekig "csak" tapasztaltam, és most lett elegem.
Csak azt mondom, hogy nem feltétlenül szabad messzemenő következtetést levonni egy kevéssé érzékeny tesztből. Ha több kérdésnél lett volna "Egyéb" mint válaszlehetőség, lehet egészen másként festene a dolog.
Titkos írta: 20? Mi jó, ha 10-12-en vagyunk átlagban, és még ez a szám is feloszlik úgy 3-4 csoportra. Azért ez már szomorú.
Ha egy csoportban több ember van mint 7, az már kisebb beszélgetőcsoportokra fog oszlani. Ha meg olyan szerencsétlen az asztalok elrendezése, akkor lehet másik helyre is fognak ülni.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nahát, nahát.

Éppen tegnap jutott eszembe, hogy a meeteken nem kéne mindig animés akérmiket szervezni (nagy zárójel: érdekes, hogy az emberek elvárják egy vagy két embertől, hogy megszervezze a meet pici programját, vagy egy-egy nagyobbat néha, de ha őket is bevonnád a szervezésbe (mifelénk ez az elv) akkor rögtön nemtetszik az egész, ha meg egyedül csinálod és nem megy olyan jól, akkor a nép beszól és nemjön mert sz*r), hanem szockodós dolgokat is. Például közösségi játékok. Csak ez is rizikós.

Hadd mondjam el, hogy a legutóbbi Anivár programnak köszönhetően megint lett 3 vadonatúj tagunk: 1 madagaszkári csaj, 1 arab lány és egy helyi román srác (a két előbbi ide jár egyetemre). Egyikük sem magyar, nem is ért magyarul, de nagyon feldobta őket az, hogy animés klub. És azóta is lejönnek meetre. Pedig mifelénk is ingadózóak a meeten való jelenlétek 25-10 között mozog. És ezt már ez a 3 új ember is észrevette. És mióta ők itt vannak nem is volt semmi extra csak lazulás a meeteken. Mégis eljönnek, miért? Mert szeretik a szociális életet háromdimenzióban.

Körülbelül 3-5 éve egyre kevesebb fiatal mozdul el a monitorok elöl. Ez már városszintű felmérés volt nálunk. És egyre kevesebb fiatalban van meg az a tenniakarási vágy ami pl bennem vagy Titkosban. Nincs mit csinálni. Ha nekik nem elég motiváció az, hogy van egy jól felszerelt terem és szervezet aki biztosítja neki, hogy csináljon valamit és mozgasson meg vagy 30-50 embert és érezze jól magát, akkor ez van. Faszbukolni jobb, könnyebb és nem izzadsz le benne.

Ja és no offence a Facebook felhasználóinak.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ez egy 1000 fős teszt volt. Most akkor mindenki jöjjön a debreceni meetre, vagy mi?
Másfelől Facebookra kajálás közben is felléphet az ember, meet meg akkor van, és ott, és lehet pont az a hely és időpont nem jó, ha meggörbül akkor sem.
Épp az a szomorú, hogy ez nem csak Debrecenben van így a teszt szerint, hanem országszerte, sőt, Ayla tanúsíthatja, hogy a határon túl is. Ne Debrecenbe jöjjön mindenki (bár pl. kedvenc U-betűs fórumunkon azért lenne kedvem rákérdezni pár embernél, hogy ha a 3/4-ük debreceni, akkor miért is lusták legalább elnézni a meetre, csak az a gond, hogy velük még neten keresztül sem nagyon találom meg a közös hangot XD), hanem a környékükön lévő animés meetre, legalább 1-2 alkalommal. Ha szerinte béna, akkor természetesen maradni sem kötelező. Természetesen ha ezt most egy környékbeli olvassa, akkor őt szeretettel várjuk péntekenként, keresse Titkost, én biztos nem fogom sem leszarni, sem elhajtani. (Btw, múlt évi Oszakén pl. tök jólesett outsyderrel egy kicsit beszélni, csak hogy innen is mondjak egy példát. :)) És igen, tudom, hogy a virtuális tér kényelmesebb, pont ezért van, hogy pl. én sem szeretek Skype közben kajálni, míg mondjuk MSN közben megtehetem, viszont azt nehezen hiszem el, hogy 5-10 embernek (kb. ennyien tűntek már el legalább az évek során) fél év alatt egyetlen péntekük ne legyen szabad. Aki 16:00-ig dolgozik, az is bőven odaér, mi 20:00-ig is ott vagyunk sokszor. Olyan ez, mint a közös haverunk, aki egy évig mindig "dolgozott", ha programra hívtuk, aztán egy barátnőcsere óta aktívabb társasági ember, mint bármikor. Ja, biztos a munka lett ennyivel könnyebb, mi? :D
A mordályos nyul írta:De nem is hetente, meg az inkább a házibuli kategória.
Ha van egy meet, egy klub, ami rendszeresen, egy ismert helyen jön össze, akkor minden tag el tudja dönteni, hogy ráér-e adott nap, vagy sem. Vagy netalántán van-e kedve menni vagy sem. De ha neked szívügyed, nyugodtan írj körlevelet minden exmeetesnek, hogy ugyan miért nem jön már. Lehet egyiküknek épp akkor van a wiccagyűlés, honnan lehet azt tudni így?
Régen azért sűrűben csinálta, de tőlem itt is lehetne akár ritkábban, csak akkor az olyan legyen, hogy megérje az embereknek jönni, és ne úgy menjenek haza, hogy "na, ide is kár volt jönnöm, legközelebb maradok otthon kockulni". Az odáig nem nagy szervezés, hogy "ekkor és ekkor itt és itt találkozunk", ezt kéne még kibővíteni olyanokkal, mint vetítés, vagy hogy ha új tag jön, akkor legalább kérdezgetni, hogy mi a kedvenc animéje, stb., mert sokan csak leülnek, pislognak, aztán miután pár hétig azt tapasztalják, hogy a kutya nem kíváncsi rájuk, el is húznak. A körlevél mondjuk nem rossz ötlet, lehet tényleg rákérdezek pár embernél, hogy nem akarnak-e legalább visszanézni, a Conon láttam sok ismerős arcot.
A mordályos nyul írta:Csak azt mondom, hogy nem feltétlenül szabad messzemenő következtetést levonni egy kevéssé érzékeny tesztből. Ha több kérdésnél lett volna "Egyéb" mint válaszlehetőség, lehet egészen másként festene a dolog.
Nem kell ehhez teszt sem, sajnos a saját szememmel látom. :(
Ayla írta:Éppen tegnap jutott eszembe, hogy a meeteken nem kéne mindig animés akérmiket szervezni (nagy zárójel: érdekes, hogy az emberek elvárják egy vagy két embertől, hogy megszervezze a meet pici programját, vagy egy-egy nagyobbat néha, de ha őket is bevonnád a szervezésbe (mifelénk ez az elv) akkor rögtön nemtetszik az egész, ha meg egyedül csinálod és nem megy olyan jól, akkor a nép beszól és nemjön mert sz*r), hanem szockodós dolgokat is. Például közösségi játékok. Csak ez is rizikós.
Nálunk fordítva volt, a szervező nem bírja, ha át akarunk venni tőle dolgokat. Panaszkodott is egy időben, hogy egyedül sok neki, de ugyanakkor nem fogad el segítőket, vagy ha igen, azoknak is beledumál/belepiszkál a munkájába. Egyébként szockodós és animés téma is lehetne tőlem, az a gond, hogy itt lassan egyik sincs. Legutóbb rámszóltak, hogy hangosan beszélek, de ez talán azért van, mert ha szinte csak én beszélek, és más kártyázik, gépezik (ja, meetre is laptoppal jár...), akkor valóban feltűnő. :-P
Ayla írta:Körülbelül 3-5 éve egyre kevesebb fiatal mozdul el a monitorok elöl. Ez már városszintű felmérés volt nálunk. És egyre kevesebb fiatalban van meg az a tenniakarási vágy ami pl bennem vagy Titkosban. Nincs mit csinálni. Ha nekik nem elég motiváció az, hogy van egy jól felszerelt terem és szervezet aki biztosítja neki, hogy csináljon valamit és mozgasson meg vagy 30-50 embert és érezze jól magát, akkor ez van. Faszbukolni jobb, könnyebb és nem izzadsz le benne.
Na igen, kb. erről beszélek. Amúgy ne értsétek félre, én sem vagyok egy fittneszguru, és simán képes vagyok hat órát egyhuzamban is ülni a gép előtt, sőt, korábban a WoW-ot sem vetettem meg, de azért mindig tudtam, hogy hol a határ. Ha a haverok hívnak, hogy ez vagy az van, és tegyük fel épp nincs halaszthatatlan vizsgám, vagy hasonló tényleg hihetetlenül fontos dolgom, akkor megyek. Nyilván elfogadom, hogy nem mindenki ér rá mindig minden programra, én sem, de nekem senki ne mondja, hogy annyi idejük sincs, hogy legalább félévente egyszer eljöjjenek. Ott inkább a kedvhiány, vagy a lustaság az ok...
Ayla írta:Ja és no offence a Facebook felhasználóinak.
Azzal sem lenne semmi gond, sőt, bizonyos esetekben nagyon hasznos találmány, csak sajnos sokan rászoktak, hogy azon élnek szociális életet. Pl. amikor még nagyban WoW-oztam, engem már akkor is meglepett, hogy egyik barátunk tesója gyakorlatilag ott él társasági életet. Igen, hallottam, hogy azóta sokan azt használják chatnek, meg hasonlónak, és az ilyen multiplayer dolgok, mint a WoW, vagy akár a Facebook erősen építenek is erre, de még úgy is nehezen hittem el, hogy épp náluk vagyunk kerti bulin, és ő még köszönni sem óhajt kijönni, mert a WoW fontosabb. (OK, én is jókat játszottam, de én mondjuk ott sárkányokat ölök, tűzlabdákat hajigálok, főnixen lovagolok, egyszóval csupa olyan dolgot teszek, amit a valóságban nem lehetne. Na de, hogy a WoW-ba járjak beszélgetni... Azért arra még mindig jobb a "real 3D". :D) Amúgy meg Torrente is megmondta, hogy sosem a termékkel van a gond, hanem azzal, aki függő lesz. XD
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Most annyi mindent tudnék mondani, de nincs időm rá. A lényeg az, hogy engem abban a bizonyos kérdésben (vagyis a válaszokban) nem is az zavart a legjobban, hogy hányan járnak vagy nem járnak talikra, hanem az, hogy a válaszolók több, mint felét egyáltalán nem is érdekli, hogy van-e klub a közelében, különben már utánanézett volna. Hiába, most már akkora divat lett az anime, hogy egyszerűen nincs szükség klubba járásra animés haverok szerzéséhez.
Válasz küldése