Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Je t'aime

Pont olyan szép és szomorú, mint amilyennek látszik.
Megnéztem, tényleg szomorú volt. Szegény kutyus. :(

Tegami Bachi Reverse
Nagyon jól indult a sorozat, sokkal jobb volt, mint az első szezon, nem voltak „Lag levelet kézbesít” jellegű unalmas fillerek, a sztori végig pörgött és rengetek új infót tudtunk meg… erre nem elszúrták a befejezést. A végén gyakorlatilag nem oldódott meg semmi, csak legyőztek egy monsztát, aztán mindenki ment a dolgára, az olyan dolgokról meg szépen elfelejtkeztek, hogy a kormányzat emberkísérleteket végez, meg hogy elvitték Lag anyját, és arról sem tudtunk meg semmit, hogy voltaképp mi is zajlik a fővárosban.
Igazán kár volt érte, mert egyébként jó sorozat volt, na de ez a befejezés… :roll:

BTW: Olvassa valaki a mangát? Érdekelne, hogy az anime hányadik fejezetig dolgozta fel a történetet, és hogy fillereket meg a befejezést leszámítva mennyire volt mangahű. Érdemes az elejétől olvasni, vagy elég ha csak folytatom onnan, ahonnan az anime külön utakra tért?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Bejezetlen mangából készült 13 részes animénél sosincs teljesen lezárt vég, az ilyet nem is szabad elvárni. :wink:
Ó, szóval ennek van mangája is? o.O Megmondom őszintén, valamiért 100%-ig biztos voltam benne, hogy ez egy önálló anime, emiatt aztán nem is néztem utána nagyon a dolgoknak, de így akkor már értem, miért lett olyan a befejezés, amilyen...

Whatever, remélem, lesz belőle S2. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi: Van-van, egy 4-koma mangának az adaptációja, ráadásul egy női mangakától. :D Egyébként ezért szoktam megnézni, hogy melyik anime miből készül, sokszor magyarázatot ad arra, hogy miért olyan a vége, amilyen. :)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

B Gata H Kei mangába, teljesen random helyeken olvastam bele, és erősen gondolkozom, hogy egyszer az eléjén is elkezdem. Most már majdnem a befejező fejezetek jelenek meg, és nagyon poén, úgyhogy előbb elolvasom a befejezést minthogy előröl végigolvassam. :D
Az anime 2. részét is meg kéne néznem, mert több mint 900 Megát elfoglal, és jól jönne az a hely. :)

Tegami Bachi

Én az anime bejelentése előtt nagyából két ével keztem olvasni a mangát. A megjelent VIZ kötetekből 3 fent van a polcomon, egy valahol vámon, Karácsony óta.(Ja, nem az az EyeShield21)
Animéből csak manga hű dolgokat néztem meg, egy két kivétellel. Az első eltérésről ami nem csak filler volt, szinte fájdalmat okozott, írtam is róla egy blog bejegyzést.
Veritably Abbey arc közepén kezdtek eltérni drasztikusan a mangától. Itt sokalltam be. Szokás szerint kihagyták a kedvenc jelenetemet, pedig a változások pont olyanok voltak, hogy annak még inkább ott kellett volna lenni. Ráadásul Roda első anime only cselekedetei annyira kiábrándítóak voltak, hogy nem érdekelt a folytatás.
Mindegy, láttam Lagot lány ruhában, ennyi nekem elég is volt. :P
Veritably Abbey a mangában a 30. fejezet körül van.
Ezután még egy részt láttam, a léghajósat, az is nagyjából manga hű volt, de ezek után viszont blogokon is csak kiábrándító dolgokat láttam. Az utolsó részt leszedtem, hogy lássam mit műveltek vele, de még nem tudtam megnézni.

Pedig manga szerintem nagyon jó, legutóbb Llyod egyetlen mondattal olyan mederbe terelte a sztorit, ami nagyon ígéretesnek tűnik. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kösz az infókat Kdanni! Azt hiszem az lesz a legtisztább, ha a legelejétől kezdem el olvasni a mangát. ::^_^::
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Elkezdtem nézni az 1982 -es super macross fortess -t hű az anyja hát halljátok az első részt az asztal alatt töltöttem. (nem nem a félelemtől :) )

Kicsit elvagyok szokva ezektől a régi animéktől de így 27 rész után egész nézhető a maga naiv elgondolásaival egyetemben...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Fractale
Ez az elpocsékolt lehetőségek sorozata volt. Ebből a világból annyira jó sztorit lehetett volna kihozni, de végül mégis hagyták parlagon heverni, és egy átlagos kalandtörténet csináltak előle. Egyszeri kikapcsolódásnak jó volt, de sajnos egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
7/10

Hourou Musuko
Én kimondottan szeretem a lassú folyású drámákat, de ezen a sorozaton majdnem kómába estem. Esküszöm ha hosszabb lett volna, dobtam volna már pár rész után, pedig nem szokásom az ilyesmi. Eredetileg azért kezdtem el nézni, mert érdekes témát feszeget, de végül egyáltalán nem úgy foglalkozott a transzszexualitás kérdésével, ahogy én vártam, a 13 évesek szerelmi élete meg nem igazán tudott lekötni. Talán ez volt a leggyengébb NoitaminA sorozat, amit eddig láttam.
5/10
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mostanában megnéztem pár rövidfilmet.

G-9:
Ez volt az első ilyen jellegű animém, nem volt egy hűdenagyélmény, viszont abszolút az újdonság erejével hatott, úgyhogy ennek hatására biztosan emlékezni fogok rá. 7/10
Issun-boshi no Shusse:
Ezt mondjuk nem csak az abszolút archaikussága miatt nem fogom újranézni... 5/10
Alien from the Darkness:
Ez sem egy kiemelkedő darab, jóformán csak a lezárás javított a megítélésén. Mondjuk animék esetében nem ritkaság, hogy nem happyend a vége. 5/10
Kuronyago:
Ez is nagyon régi darab, önmagában ezzel nem lenne gond, viszotn számomra némileg irritáló volt a dal. 4/10
The Genesis:
A teremtéstörténet kissé kicsavart változata. Látszik azért, hogy miért Tezukát tartják a modern animék atyjának. 7/10
Komori:
Ismét egy ős-darab. Az animáció felett természetesen már eljárt az idő, ettől eltekintve viszont vállalható darab. 7/10
Memory:
Ismét egy Tezuka-mű, ami szerintem kifejezetten jól sikerült. Kellőképp egy elborult darab volt. :D 8/10[/b]
Tobira wo Akete (1995)
:
Ez sem volt egy nagy szám, abszolút kihagyható darab.... 5/10
Cosmo Police Justy:
Ez is a felejthető kategóriát bővíti. Természetesen jelen esetben sem az animáció minősége a lényeg, egy ennyire régi darabtól nem várok sokat, viszont tartalma azért lehetett volna. 5/10

Psychic Detective Yakumo
Bár nagy reményeket fűztem még hozzá az elején, ismét csalódnom kellett a Bee Train-ben (bár lassan már nem csalódás, mert eddig még egyik munkájuk sem tetszett). Nagyon-nagyon átlagosra sikeredett, a legvégén volt egy halovány remény-villanás. de aztán az is elmúlt. Nem tudom, a LN milyen, de gyanítom, hogy ennél mindenképp jobb...6/10

MAL szerint ezzel elértem a 200 végignézett animét.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én a Yakumo regényekhez ilyen illusztrációkat találtam, amik már önmagukban más hangulatot árasztanak, mint az anime, legalábbis szerintem. Egyébként Baka-Tsukin készülget hozzá fanfordítás is.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Fractale
Ez az elpocsékolt lehetőségek sorozata volt. Ebből a világból annyira jó sztorit lehetett volna kihozni, de végül mégis hagyták parlagon heverni, és egy átlagos kalandtörténet csináltak előle. Egyszeri kikapcsolódásnak jó volt, de sajnos egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
7/10
Ugyanez a véleményem, csak nekem a Star Driver-ről. Kicsivel több munka, és egy egész jó sorozat lehetett volna belőle. Mivel azonban a második felétől a történet kibontása/magyarázása helyett eltökölték az időt, végül a sorozatban rejlő lehetőségek felét sem sikerült kihasználniuk, ráadásul még a végét is úgy összecsapták, hogy az egész sztori a karakterekkel együtt ottmaradt a levegőben lógva. Azért egyszer még biztos újranézem majd, mert egyes dolgok csak másodjára tűnnek fel igazán, de ez így sajnos csak 6/10 lett nálam. Kár érte. :(
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ugyanez a véleményem, csak nekem a Star Driver-ről.
Ha a történetet nézem, akkor igazából a Star Driver sem érdemelne több pontot, mint a Fractale, de túl fabulous és agyament volt ahhoz, hogy egyhamar feledésbe merüljön. Kb. olyan volt mint a Kuroshitsuji II, annak se volt túl sok értelme, de a sok öncélú baromság amivel telepakolták nagyon szórakoztatóvá tette. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
Titkos írta:Ugyanez a véleményem, csak nekem a Star Driver-ről.
Ha a történetet nézem, akkor igazából a Star Driver sem érdemelne több pontot, mint a Fractale, de túl fabulous és agyament volt ahhoz, hogy egyhamar feledésbe merüljön. Kb. olyan volt mint a Kuroshitsuji II, annak se volt túl sok értelme, de a sok öncélú baromság amivel telepakolták nagyon szórakoztatóvá tette. :vigyor:
Persze, ez igaz (és kb. csak ezek miatt nem pontozom még lejjebb, mert ha még a fentiek sem lettek volna a sorozatban, akkor simán adok neki egy 5-öt, ami már az "átlagos" szint), csak azt sajnálom, hogy még a saját maguk által kitalált dolgokat sem magyarázták meg a végén. Akkor inkább lett volna végig valami komolytalan, fabulous, és öncélúan fanservice-es vígjáték, mindenféle háttérsztori nélkül. De még jobb lett volna, ha nem csak random bedobálják a dolgokat a készítők a turmixgépbe, hanem logikusan rakják össze az elemeket, mert az összetevőkkel nem lett volna baj, csak a végeredmény lett egy hatalmas katyvasz. Ennek ellenére igaz, hogy láttam már sokkal rosszabbat is (pláne befejezést), és a fabulousness-faktor miatt legalább egyszer szerintem mindenkinek látnia kell. :)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az én (első) jelöltem a szőrnyű befejezés kategóriában: Toaru Majutsu no Index II.
Jó nem nevezhető teljesen befejezésnek, mivel pont ott hagyták félbe a regény adaptálását mikor jött volna a arc amit leginkább vártam, és egyébként is a regény még mindig fut odakint, de ezt is szörnyen csináltak.
Az utolsó másfél részt úgy összecsapták, hogy rossz volt nézni. Amúgy se a leglogikusabban felépített történetek vannak az Indexben, de így még kevésbé jöttek át az ok okozati összefüggések, ha egyáltalán voltak. Más részt az egész sorozatot nézve jól el lehetett volna osztani az időt mindenre, még akkor is ha a fanservice-t is szinten akarják tartani. Leginkább ez fáj. Korábban voltak unalmas részek is.
Mindegy bár mennyire is szörnyű én szeretem, és nézni fogom a további bőr lehúzásokat, főleg ha Misaka Mikotoról húzzák a bőrt. :-P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Én a Yakumo regényekhez ilyen illusztrációkat találtam, amik már önmagukban más hangulatot árasztanak, mint az anime, legalábbis szerintem. Egyébként Baka-Tsukin készülget hozzá fanfordítás is.
Na igen, láttam én is annak idején pár ígéretei illusztrációt, pont ezért is vártam nagyon a sorozatot. Kár, hogy ilyen szintű mellényúlás lett belőle. Pont nemrég fogalmaztam meg magamban, hogy a LN adaptációk általában magasabb színvonalon szoktak sikerülni, mint a "normál" sorozatok. Erre itt van máris pár ellenpélda. (Dragon Crisis is.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én eddig úgy vettem észre, hogy az LN adaptációknál az esetek többségében valahogy mindig elveszik valami, amit nem tudnak a könyvből átemelni mozgóképre, és aztán vagy működik a történet enélkül is, vagy pedig nem. Mintha a stúdiók túlságosan hozzá lennének szokva a képregény adaptáláshoz, és problémát okozna nekik, ha egy könyvvel kell dolgozniuk.


Level E
A japán humorral általában úgy vagyok, hogy vagy bejön nekem vagy nem, ez a sorozat pedig sajnos az utóbbi kategóriába tartozott. Nem azt mondom, voltak benne jobb poénok is, főleg az elején, de idővel inkább már csak fárasztó lett, mintsem vicces, ráadásul voltak olyan részek is, amikben semmiféle humort nem véltem felfedezni.
Az idegbajos Kraft kapitányt nagyon bírtam, ő oltári arc volt (egy újabb agyalágyult szerep Takehitónak XD), a Color Rangereket viszont nem kellett volna erőltetniük, főleg nem ennyi részen keresztül.
7/10
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Level E: még van pár rész híja, de gyanítom, hogy hasonló eredményre jutok mint Mariko, bár nekem azért még bejön ez a fajta humor. Én is kiemelném a kapitányt, rengeteg részt elvisz a hátán csak a megjelenése és a reakciói :) A Color Rangers x-edik visszatérése pedig rettenetunalmas már, kb két epizódnyi screentime lett volna elviselhető.
Ettől függetlenül érdemes szerintem megnézni, a herceg és a kapitány kettőse igen jól működik :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Kikio-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.31. 11:08
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kikio-chan »

én most éppen Kuroshitsuji-t nézek. Nagyon teccik :D nézzétek ti is.... ::hehe::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Én eddig úgy vettem észre, hogy az LN adaptációknál az esetek többségében valahogy mindig elveszik valami, amit nem tudnak a könyvből átemelni mozgóképre, és aztán vagy működik a történet enélkül is, vagy pedig nem. Mintha a stúdiók túlságosan hozzá lennének szokva a képregény adaptáláshoz, és problémát okozna nekik, ha egy könyvvel kell dolgozniuk.
Ez mondjuk a hagyományos film/regény kettősre is jellemző.
Viszont akkor is úgy látom, hogy a LN-adaptáció ratingek szignifikánsan magasabbak, mint a több animéé. (Bár nem végeztem konkrét matematikai számításokat. :D)

ON:
Mind Game
Iszonyatosan agyament egy movie volt. Viszont volt értelme is, a vége felé ugyan már kezdett túlságosan is agyzsibbasztó lenni (főleg a kifutási résznél), de akkor is annyira ütött, hogy garantáltan nem fogom elfelejteni. :D
8/10

Fractale
Nagyon vártam, mert imádom a noitaminA cuccokat, de sajnos most eléggé csalódnom kellett. Az alapfelállás szerintem nagyon ígéretes volt, de sajnos a 11 részes sorozat a 8. résszel indult csak el. Ráadásul a vége is igencsak felemásra sikeredett. Tényleg sokkal több lehetőség volt az alapanyagban. :(
7/10

Spriggan
Ha az első animéim között lett volna, talán még maradandó is lett volna számomra. Több szempontból is az Akirára emlékeztetett, de sajnos csak halovány mása volt annak. A látvány még csak rendben is volt, de minden más tekintetben elég gyenge kis darab volt.
6/10


Like the Clouds, like the Wind
Kellemes kis történelmi mozi. Némileg gyengített a hatáson, hogy a főszereplő egyáltalán nem volt szimpatikus. Engem a Miyazaki moizkra emlékeztetett hangulatában.
7/10

Windaria
Egy átlagos kis retro-famtasy-re számítottam, de helyette kaptam egy mesebeli Rómeó-Júlia történetet egy másik mellékszállal megfűszerezve. A probléma, hogy semmi értelmét nem láttam az egésznek. Félelmetes logikátlanságok voltak benne, a szereplők olyanok voltak, mintha több, egymástól gyökeresen eltérő személyiség irányította volna a tetteiket. Gyakorlatilag nincs olyan szempont, ami szerint pozitívan értékelhető lenne. Ok, hogy régi, így gyenge a rajzolás mai szemmel, de egy épkézláb történetet össze tudtak volna rakni akkoriban is. :?
4/10

És ismét sort kerítettem pár rövidfilmre is:
Nihon-ichi Momotaro - Egy ősi darab, Japán folklóron alapul, de valahogy nem ragadott magával. Gondolom, akkoriban a technikai korlátok miatt is, nehéz lett volna többet kihozni a műfajból... 5/10
Rain Town - Érdekes darab, ez is jóformán egyszemélyes project, ami nem annyira a történetével, mint a hangulattal operál a maga 10 percében. Akinek bejön a melankolikus hangulat, szerintem nézze meg. 7/10
Kobu-tori - Ez is nagyon régi darab, számomra ez sem egy maradandó alkotás, bár még mindig jobban tetszett, mint a Momotaro. 6/10
Mizu no Kotoba - Érdekes hangulatú rövidfilm, egy kis sci-fi beütéssel és Asimovi utalással. Ennél is a hangulat a lényeg, az viszont rendben van. 7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Fractale
Én nem csalódtam a végén, de igaz nem is vártam sok mindent. :)
Bár érdekes dolgok is előkerültek, de az összhang tényleg nem volt meggyőző.
Viszont a világ nagy rejtélyének megoldása inkább megmosolyogtatott:
Tényleg azzal akarták a nézőkhöz közelebb hozni, hogy a jövőben istennőként tisztelt lány egy átlagos iskolás lány akit megrontott apuci? :drop:

Level E

Nekem tetszett végig, bár nem maguk a poénok miatt. Összesítve a történetek a sok csavar és trollkodás után mindig volt valami katarzis, ami után már csak jóra emlékszik az ember. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rio: Rainbow Gate

Bár sok honlapon irdatlanul lehúzták, én azért mégis el mertem kezdeni, és az első két rész eddig meglepően szórakoztató. XD Jó, persze, bugyuta sztori, bugyuta szereplők, közepes szintű fanservice, és ezek a "szerencsejáték képességek" is inkább röhögtetőek mint komolyan vehetőek, de szerintem a készítők sem arra játszottak, hogy ezt most bárki komolyan vegye. :D Persze még messze járok a végétől (és tekintve, hogy az elkövetkezendő 2-3 hétben max meghalni lesz időm, egy darabig nem is igen fogom folytatni :dirr:), de van egyfajta kellemes limonádé-hangulata az egésznek, ami elérte, hogy még a hatalmas hülyeségek ellenére is zsinórban néztem meg az első két részt, és kíváncsian várom a folytatást. XD (Úgy is mondhatnám, hogy amilyen elvárásokkal leültem elé, azoknak eddig kb. megfelelt. XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Viszont akkor is úgy látom, hogy a LN-adaptáció ratingek szignifikánsan magasabbak, mint a több animéé. (Bár nem végeztem konkrét matematikai számításokat. :D)
Igazából én csak a saját tapasztalataimat írtam le azon sorozatok alapján ahol ismerem a regényeket is. A statisztikákkal igazán nem vagyok tisztában. Mondjuk ezek az értékelések kicsit azért felemásak, már csak azért is mert az animékkel ellentétben az eredeti regények csak nagyon ritkán elérhetőek angolul, és így a nézőknek nincs igazán viszonyítási alapjuk. Lásd Bakemonogatari, ami az LN rajongó szerint bűn rossz adaptáció, de ennek ellenére nagyon jó értékeléseket kapott mindenhol.
anubys írta:Rain Town - Érdekes darab, ez is jóformán egyszemélyes project, ami nem annyira a történetével, mint a hangulattal operál a maga 10 percében. Akinek bejön a melankolikus hangulat, szerintem nézze meg. 7/10
A fickó korábbi munkáját a Fumiko's Confessiont láttad már? Teljesen más hangulatú, mint ez, de nagyon aranyos. ^^
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

atyám..alapossan le vagyok maradva! O.O (és hogy a jó nép is szórakozzon)
ha végeztünk a fakitermeléssel, meg az ültetgetéssel akkor talán belekezdek pár érdekesnek ígérkező dologba.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Rio! limonádét megnézni nem kell félned, yuri fanservice jó lesz. Csak a dorámai részek előtt párnázd ki majd orcádat vagy tenyered.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Mondjuk ezek az értékelések kicsit azért felemásak, már csak azért is mert az animékkel ellentétben az eredeti regények csak nagyon ritkán elérhetőek angolul, és így a nézőknek nincs igazán viszonyítási alapjuk. Lásd Bakemonogatari, ami az LN rajongó szerint bűn rossz adaptáció, de ennek ellenére nagyon jó értékeléseket kapott mindenhol.
Pont leírtad, amikre én is gondoltam. XD Egyrészt, hogy persze, hogy jobbnak tűnnek a LN adaptációk, mivel a legtöbb esetében az eredetit még akkor sem áll módunkban elolvasni, ha érdekelné az embert, másrészt azért kíváncsi lennék, hogy hány Bake-fanboy dobálta volna rá a sorozatra könnyelműen azt a sok 10/10-et, amit pl. MAL-on látni, ha előtte olvasták volna a regényeket. (Apropó, "az LN rajongó" én lennék, vagy esetleg közben már több emberrel is találkoztál, akik szerint feleannyi művészkedés, és kétszer annyi értelmes párbeszéd jelentősen javított volna az animén? :vigyor: )
scineram írta:A Rio! limonádét megnézni nem kell félned, yuri fanservice jó lesz. Csak a dorámai részek előtt párnázd ki majd orcádat vagy tenyered.
Értettem, vettem. :D Amúgy igen, bevallom, az egyik fő mozgatórugó, amiért elkezdtem ezt a sorozatot, az a Sankakus cikk volt, amikor ott reklámozták, hogy "Rio: Rainbow Gate total yuri anime", ami persze a rájuk jellemző hatásvadász cím, de ha a fele igaz, már örülni fogok. :lol:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Apropó, "az LN rajongó" én lennék, vagy esetleg közben már több emberrel is találkoztál, akik szerint feleannyi művészkedés, és kétszer annyi értelmes párbeszéd jelentősen javított volna az animén? :vigyor: )
Részben, de az Animesuki fórumán is írtak hasonlókat. ^^ Hazai fórumon eddig még nem sok olyan emberrel találkoztam, aki nem lenne teljesen odáig a sorozattól, olyannal meg egyáltalán nem, aki a regényeket is olvassa.
Kép
Válasz küldése