High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:mindkét lánynak kisebb a melle
A mell növekedés nekem is feltûnt.
A második széria végére már csak hentaiban szerepelhetnek majd. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát ezt is megértem kijött a manga CP29!Csak laza 4 hónap volt az eltelt idő, de úgy voltam vele adok neki egy esélyt, hátha tényleg megérte várni.Majd miután végeztem vele azt kell mondjam, hogy csalódtam!Az egész CP arról szólt:

1) A Dream Team esőruha bemutatót tartott (talán a Saeko nevű csaj ruhája vitte a prímet a többieké olyan átlagos volt.)
2) Betekintést kaphattunk a "gumi" alternatív használatáról.
3) A szemüveges önjelölt zseni csaj lövöldözött ,h megvédje a lolit.
4) Feltűnt a Rei nevű csaj anyja is aki motoros járőr ruhában és lándzsával feszített. (Nem esik messze az alma attól a bizonyos fától.)Kíváncsi leszek ,h továbbírja-e mint 3 chapter. :twisted:

Bár én nagyon vontatottnak találtam a történetet, de ha valakinek lenne kedve végigtolni akkor itt a link:
http://www.mangareader.net/high-school-of-the-dead/29/2
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Még két hét és megjelenik az OVA :thumb:
Youtube kamerás előzetes
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Még két hét és megjelenik az OVA :thumb:
Ihh ez a trailer szinte már fájt! :D
Még az alapsorozatnál is betegebbnek néz ki!Mondjuk ezt biztos azért csinálták ,h majd a végére valami előzetest tegyenek be a 2. szezonnal kapcsolatban, amit szeptemberre ígérnek.Addig meg idedobták ezt a Silicon Beach OVA-t a fanoknak.Istenem mi jön még? :drop:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kashim 2011.04.09. 06:39-kor.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Már az alap sorozat se érdemelt 4/10-nél többet erős jóindulattal, de ha még folytatják is... :roll: Remélem egyszer azért készül majd egy értelmesebb zombis anime is, nem csak ilyenek. :mosoly:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Trailer -> what's this I don't even
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én pont azért fogok legalább belenézni, mert a trailer alapján kb. semmi köze az eddig történtekhez. XD Sehol egy zombi, és hőseinket legutóbb a bevásárlóközpontban "hagytuk magukra", a város és a zombiinvázió kellős közepén, erre most kiruccantak egy lakatlan szigetre nyaralni, meg fanservicelni. XD Ha tényleg nem lesznek benne zombik, talán még egy egyszer nézős OVA-nak el is fog menni. :)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

^ Én arra tippelek, hogy Takashi álmodja az egészet :cool:

Kashim írta:!Mondjuk ezt biztos azért csinálták ,h majd a végére valami előzetest tegyenek be a 2. szezonnal kapcsolatban, amit szeptemberre ígérnek.
Az OVA elvileg egy külön projekt, ami a manga-kiadást hivatott eladni (mivel a 7.kötettel lesz összecsomagolva) így én nem várnék utalást egy következő évadra :lol:

A szeptember pedig szerintem esélytelen, nincs annyi adaptálnivaló fejezet, amiből kihozhatnának újabb 12részt. Hacsak nem akarnak anime-originál befejezést írni neki, de abból inkább nem kérek. Inkább várjanak vele +1 évet, míg befejeződik a manga, és animálják azt végig :roll:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kashim írta:Az egész CP arról szólt:
@Kashim: elöször is köszi a linket, mert mindig elhagyom a sajátom :dirr: másodszor meg a rövidítésednek hála akkorát dobbant a szívem, hogy csak na. A CP az a cosplay rövidítése általában, a chapter-t én CHPkény látom inkább... bocsi az offért.

Az OVA trailerszerűségéhez meg annyit, hogy úgy néz ki mintha egy rakás fanartot összenyomtak volna. Szerintem a tiszta fanszervíznél több célja hangyányit sem lesz. És új évednek szaga sincsen, szerintem nem is lesz még jó sokáig.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én azt se bánom, ha végül egyáltalán nem lesz második széria. Ha elkészül, azért úgyis végignézem, hisz nem minden nap lát az ember mell-bullet-timot. :cool:
Titkos írta:Én pont azért fogok legalább belenézni, mert a trailer alapján kb. semmi köze az eddig történtekhez.
Én is inkább ebben reménykedem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Ha elkészül, azért úgyis végignézem, hisz nem minden nap lát az ember mell-bullet-timot. :cool:
Na igen, ha másban nem is, ebben maradandót alkottak. :D Meg ami még örökre megmaradt, az Saeko "NURERU!!!!444"-ja. :dirr:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Ayla írta:másodszor meg a rövidítésednek hála akkorát dobbant a szívem, hogy csak na.
Máskor akkor jobban vigyázok nehogy még a végén akkorát dobbanjon ,h baj legyen belőle. :D

A témához visszatérve belenéztem az OVA-ba igaz még felirat nem volt hozzá, de egyszerűen nem bírtam végignézni, annyira elborult volt egy értelmes pillanat nem volt benne.Szóval ha még is úgy gondoljátok ,h belenéztek akkor acélozzátok meg minden idegszálatokat, mert ez annyira kész van.A sorozat alkotói most valami nagyon keményet szívhattak. :shock: :knife:

Utóirat: A fanservice-re érzékenyeknél komoly rohamokat okozhat az OVA megtekintése...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kashim írta:
Utóirat: A fanservice-re érzékenyeknél komoly rohamokat okozhat az OVA megtekintése...
Ez ilyen a kockázatokról és a mellékhatásokról szövegnek hangzik XD

---
Szerk: nem hallgattam rá, milyen kár.

Hát mindenki magából indul ki, ugye. Szerintem a készítők úgy gondolták milyen fun nekik ha be vannak állva, akkor hadd legyen már a HOTD karaktereknek is XD

Agyament sz*r. XD

Az, hogy to be continued meg egyenesen kétségbeejtő... XD XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Ayla írta:Ez ilyen a kockázatokról és a mellékhatásokról szövegnek hangzik XD
Igen valami olyasmi akart lenni, de nem hallgattál rám, ezért pedig rossz álmaid lesznek majd a Hirano gyerek fürdőruhája miatt... :vigyor:
Ayla írta:Szerintem a készítők úgy gondolták milyen fun nekik ha be vannak állva, akkor hadd legyen már a HOTD karaktereknek is XD
Na és már meg is van mitől voltak úgy beállva!Alapjában véve az egész sorozat egy nagy hülyeség, de ennek ellenére úgy látom mindig nagyon ügyelnek a szakszerűségre (vegyük például az atom B-t szállító rakéta szakszerű megnevezésére) stb...
És most is szakszerűek voltak, ugyanis amikor a tábortűzhöz hordák a leveleket azok valamiféle hortenzia fajtáról valóak voltak, erről az kell tudni, h eltüzelve a füstje erősen hallucinogén hatású, szóval megvan az oka miért voltak beállva a "gyerekek."
Istenem a sok hülye alkotók mikre nem gondolnak amikor belemennek a részletekbe. :knife:

Utóirat:Észrevettétek milyen felirat van azon a piros baseballütőn amivel a Takashi gyerek "vadászni" megy?
Ja meg a kutya Zeke, Muttley(itthon csak Mardel) féle röhögés utánzása is befigyelt a végén.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A teljes epizódot majd véleményezem, ha volt időm normálisan végignézni, most csak az lenne a kérdésem, hogy az endingjéből létezik már esetleg full single? :D
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az animáció elég gyér volt, és rengetegszer chibisítették a karaktereket meg a hátteret, hogy még olcsóbb legyen az egész. A játékidő fele meg szinte csak állóképekből állt, de azokon legalább rendesen megformáztak mindent.
Az utolsó pár percen, vagyis az észhez téréseken lehetett borulni, egyébként elég közepes/unalmas kis beach epizód volt ez.

De ha hihetünk Alice-channak, lesz még egy ilyen OVA :thumb:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jepjep a HOTD feliratú baseball ütő nekem is kell! és Zeke mostmár hivatalosan is Mardel XD

És OJnak is igaza van, még egy rendes beach epizódnak sem ment el..... vajon lesz folytatás még idén? (ótejóégnemakaromXD)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OFF: Nemcsak Mardelnek, Cukorfalatnak (az Atom Antiból) is pont ilyen a nevetése, és több kutya is elsüti ezt a Hanna-Barbera rajzfilmekben :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült megnézni az OVA-t. Mondhatni nem volt nagy élmény. Ugye ez volt az az epizód, amit valamelyik kötet mellé adtak. Ha lett volna benne darálás, legalább megmaradt volna a zúzós-csöcsös image, így maradt az utóbbi. Mondjuk ha lesz második széria, azt azért végig fogom nézni, mert teljes értéktelensége mellett azért nagyon szórakoztató volt. (Mármint a sorozat.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A vélemények alapján kell pár darab sör a megtekintéséhez. :)

Na majd a 2. széria...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elég rövid, szóval túl sok nem fogyna el. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hát biztos ami biztos. :D

Hamár józanul nem lehet elviselni akkor így védelmezem az elmém a cickó vírustól. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez már egészen Off, de hadd jegyezzem meg, hogy a sör nem alkohol (hanem folyékony kenyér). Ennek az átéléséhez és megnézhetőségéhez minimum azt a cuccot kéne szívni amit az alkotók XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha már off legyen sok :mosoly: igazad van Ayla de én olyan rettentő sok alkoholt fogyasztok hogy 2 kenyértől is vidáman elvagyok...

Nem mintha az eredeti sorozat tobzódott volna mélyre ható lelki vagy társadalmi értékekben. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, végre én is megnéztem, és nem tudom, engem nem sokkolt le annyira. XD Semmivel sem volt gázabb, mint az alapsorozat, csak az ottani komolykodást/darálást most kiszedték, és maradt az ecchis beszívott hülyéskedés. XD Igazából ha ilyen lenne az egész sorozat (full fanservice idióta szereplőkkel, ahol a zombik max poénforrásként jelennek meg, és semmi komolyság), még lehet végig is néztem volna, amolyan "semmi extra, de poénnak elmegy heti egyszer" címszó alatt. (Az állókép mondjuk tényleg pofátlanul sok volt benne, még ilyen "manga mellé ajándék" epizódhoz képest is.) Ja, Alice-chan szövegétől a végén nem kell megijedni, ez a "kalandjaink folytatódnak" fordítása hiba volt, a valódi jelentése: "Vegyétek továbbra is a mangát, mert ennek a cuccnak akkor lesz vége, amikor Tite Kubo megtanulja a következetes történetvezetést!". :dirr: (De amúgy komolyan, amikor az IY első sorozatának vége lett, akkor is pont ezt a dumát vágták be a végére, csak annyit "segítettek", hogy: "Kalandjaink folytatódnak...kövessetek minket hetente a Shounen Sunday-ben!" XD) Apropó, majd ha a távoli jövőben kiderül a mangából, hogy honnan származik a vírus, ne adj Isten az is, hogy ki áll az egész mögött, feltétlenül írjátok be ide, pezsgőt akarok bontani. XD És igen, az egész epizód legjobbja a végén a Mardel-röhögés volt. :lol: Meg előtte a Nureru x Barnahaj jelenet. :-P És ha valakinek nem volt elég a borzalmakból, képzeljétek csak el, hogy vajon a loli és a kutyus mit csináltak a hallucinogén füst hatása alatt, mert láthatólag annyira durva volt, hogy még csak utalni sem mertek rá, viszont gyanúsan eltűntek, amikor a többiek mind "akcióztak". :dirr: (Tényleg! Ha Takashi azt képzelte, hogy Saekóval van, és reggel zombik mellett ébredt, akkor ő kvázi megdugott egyet az éjjel? :dirr:) Amint látható, ez a 16 perc is mélyebb elmélkedésre késztetett, mint az egész 12 részes sorozat, szóval a készítők valószínűleg idáig vártak egy zseniális, többrétegű történet előadásával! :dirr:
Kép
Válasz küldése