Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

benji írta:Igazán megrázó és meghatározó élmény a Haibane Renmei végén Reki jelenete volt a vonattal. Ahányszor csak nézem, az mindig megérint, felkavar és megtisztít.
Nekem is az volt, amilyen békésen és aranyosan indult az egész, tökéletes út vezetett ehhez a befejezéshez. Azóta nem bírok leszállni a haibane-témáról...

Szerk. nem mellékesen a Texhnolyze vége se kutya, nagyon ütős hangulata van, már csak az utolsó részekért és különösen az utolsó képért is érdemes volt végigküzdeni magam az elején :knife:
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Huh már 70 animét láttam, de egy sem volt olyan durva, mint amit most nézek, az FMA. Már az első pár rész után éreztem... az az anime még a mumusom lesz... valahogy nagyon megrázó... jobbban mint bármi amit eddig láttam... sőt túlmegyek ezen is. Soha nem láttam még ilyen animét.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Le Chevalier D'Eon.

Nem arról van szó, hogy megnövekedtek az utolsó részekben a halálesetek, hanem hogy azt mi előzte meg. Legjobban Teillagory rendített meg, egyszerűen nem akartam elhinni a sokadik jelent után sem, hogy "áruló", mert megszoktam azt a sablonosságot, hogy azért ilyen - értem ez alatt, hogy nagyon sokáig nagyon hű társ volt; és nem mutatott semmi titokzatosságot - jellem árulása csak megtévesztés, de nem. Tényleg OMG. Ettől függetlenül nem ítélem el - meg szerintem D'Eon sem -, hogy csalódott, s hitt valami jobban és azért állt ki a legvégén.
A film vége hihetetlen katarzis élmény volt számomra, mégha csak egy kézkinyújtásról is volt szó :) . Amikor D'Eon nyújtja a kezét, s kéri Robintól a könyvet, az valami gyönyörű. D'Eont valahogy nem tudta megfogni a forradalmi eszme az utolsó pillanatban sem. Hagyta a dolgokat és élete hátralevő részét női ruhában töltötte. ::hamham::
Rég hatott meg anime ennyire.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nana

Pontosabban nem is az egész vége, hanem az utolsó részből egy jelenet, még pedig az, amikor Nana és Nobu egy pár perce egyedül maradnak a fürdőszobában. Azok a tekintetek egyszerűen könnyekre fakasztottak, minden bennük volt... Fáj a szívem a szerelmükért... Annyira egymásnak valók. T_T
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Szasza-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008.11.05. 21:55
Nem:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Szasza-chan »

hú, hát én tudnék sorolni megrázó, bőgetős végű anime-ket (Air, Elfen Lied, Kenshin OVA, YGO) de most inkább csak 3-at emelnék ki:

School Days: nem volt se sirattatós, se megható, hanem sokkoló annak ellenére, hogy leSpoiler-eztem magamnak a végét, annak ellenére, hogy tudtam mi lesz, eccerűen... szóhoz se jutottam. a csúcspont akkor érkezik, amiko Makoto nézegeti a Sekai-tól kapott SMS-t, majd mikor megjelenik "sayonara!" megfordul és ott van mögötte a lány, késsel a kezében... hát nagyon kész volt. utána Kotonoha és Sekai találkozója még a hab volt a tortán...

Wolf's Rain: ennek nem is igazán a vége sirattatott meg (és hülye egybe néztem végig az uccso 4 részt, sza elfogytak a könnyeim XD) sokkal inkább az uccso előtti rész Toboe halála. olyan szomorú és megható volt, alig bírtam visszatartani a sírást... nem is! bőgtem! persze szülők a közelben, vissza kellett fognom magam, de nagyon kiakasztott. utána, mikor lementem enni és leguggoltam megsimogatni a kutyám, megint elbőgtem magam, mert belegondoltam "talán eccer ő is így fog elpusztulni"... ennek vajnyi esélyét látom, de ilyen állapotomba, mikor nem vok teljesen magamnál, minden megfrdul a fejemben XD

Code Geass R2: tegnap fejeztem be, és ma még xy óráig totál kómás voltam (hát igen, ki gondolta volna, hogy a suli jól is jöhet? XD nem tok agyalogni) azt hittem, a Wolf's Rain-nél nem fogok semmin se jobban kiakadni, de eléggé hamar kaptam egy durvábbat... egymás után 3-szor is megnéztem azt a bizonyos jelenetet, ahogy Suzaku, Zero-nak öltözve megintdul Lelouch felé, hirtelen átszúrja a testét karddal és... szörnyű. ahogy még ott utolsó erejéből beszél Suzaku-hoz és Nunnally-hoz, majd szépen lehunyja a szemeit... és alatta az a szomorú dal. istenem... mingyárt megint sírok! azóta persze kaptam mgnyugtató spekulációkat, miszerint Lulu nem halt meg ezért és azért, és én őszintén hinni akarok benne, sőt, nagyon megkönnyebbültem ezt olvasván, de ez a jelenet... annyira sokkoló, szörnyű és megrázó, mégis egyben szép és megható volt... első nézésre nem is akartam elhinni mi történt, csak ültem és néztem ki a fejemből, majd utána pár perccel, mikor erőt vettem magamon, és újra megnéztem már úgy potyogtam a könnyeim, hogy nem igaz! vhogy egyáltalán nem illett oda, nem is gondoltam volna, hogy ilyen elhalálozós vége lesz... vagy csak túlságosan is Lelouch fan lettem? a Chrno Crusade engem csak röpke másfél órára ütött ki, a Saikano vége meg érthetetlen és kissé nevetséges volt nekem, már annyira próbálták a dráma-faktort emelni benne, hogy kész... szvsz számomra az R2 uccso röpke pár perce übereli ezt a kettőt (pontosítok... eddig MINDENT!!!!)
és épp ezért is szeretem jobban az első évadot XD meg ott nem volt ennyi érthetetlen csavar, de az már nem ide tartozik...
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Nos amiket legutóbb láttam....
-Seirei no Moribito (ha nem is megrázó, de az utolsó előtti részt azt igencsak megkönnyeztem)
-Kikoushi Enma (huh, a vége.... nem mondom kirázott a hideg)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gungrave

Legjobb/legmegrázóbb anime befejezés, amit valaha láttam. I nearly shed manly tears <- Asszem ez mindent elárul :3
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én nagyon sokat tudnék írni. Scrapped Princess, Death Note, Blood+, Chrno Crusade, Mirage of Blaze.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Chrno Crusade vége tényleg szomorú, de a mangáé sztem még szebben van megcsinálva.

Amin én eddig a legjobban sírtam, az a Haibane Renmei befejezése, pedig annyira nem is tragikus, de valamiért ezt a hatást váltotta ki belőlem, úgy bőgtem mint egy kisgyerek, de csak a legeslegutolsó jelenetig, mert azon már mosolyognom kellett. Máig a legjobb befejezés, amit animében láttam.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Junchi írta:Gungrave

Legjobb/legmegrázóbb anime befejezés, amit valaha láttam. I nearly shed manly tears <- Asszem ez mindent elárul :3
I shed womanly tears :3
Megerte kivarni az elotte levo (szamomra legalabbis) hooosszu reszeket...
Sztem C.C.ben mindketto jo...a manga es az anime is telitalalat...mindkettotol hideg futkos az ember hatan..
Avatar
Nonya01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.02.03. 13:49
Nem:
Tartózkodási hely: 30 méterrel a talaj felett

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Nonya01 »

Igaz nem sok animén rágtam még át magam, de eddig csak kettőnek sikerült megríkatnia : Wolf's Rain és Chrno Crusade. Azt hiszem, nem bírom a tömeges halálozásokat.
Avatar
Hime
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.02.21. 15:33
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Hime »

Scool Days. Pont erre a végre nem számítottam. :(
"Ahol az álomnak vége szakad ott kezdődik a valóság."
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én kétszer láttam a school days-t,és már csak legyintek,és ezt mondom:Makoto,ott az elején toltad el,és ide jutottál.(Amúgy meg Sekai powa.)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Lina94
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.07.12. 07:12
Nem:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Lina94 »

Chrno Crusade szerintem nagyon szomorú volta a vége jobbi is lehetett volna és sztem sokkal vidámabb is
:D:D:D:DLina94:D:D:D:D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: anubys »

Engem meglehetôsen meglepett a Kaiji vége. Le mertem volna fogadni, hogy lenyomja az öreget.
Az egyik legmeglepôbb és egyben legjobb "lezárás" volt számomra.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Engem meglehetôsen meglepett a Kaiji vége. Le mertem volna fogadni, hogy lenyomja az öreget.
Örültem, h nem cseszték el. Elég kiábrándító lett volna, ha ott, akkor lenyomja a yakuza boss-t is. Sztem már az is nagy dolog, h Tonegawát sikerült legyőznie, a boss-hoz még gyúrnia kell. :vigyor:

Az amcsi filmekben is olyan gáz, h összevágnak egy edzés-montázst (a South Park Asspen-es részében ezt de kiparodizálták!), és máris verhetetlen az adott szereplő/csapat. A Kaiji hála az égnek nem esett bele ebbe a csapdába, Kaiji a saját meggondolatlansága miatt veszített.
anubys írta:Az egyik legmeglepôbb és egyben legjobb "lezárás" volt számomra.
Elég életszerű volt ez a "jó megkapja méltó büntetését" (@Member) zárás. A vége nyitva maradt: a bosszú még hátra van, Kaiji-nak sokat kell még fejlődnie, de a becsületét azért visszanyerte.
A manga továbbra is tart, de legalább itt képesek voltak egy mangahű befejezést véghez vinni. Belenéztem a mangába: ott folytatódik, h Kaiji-t keresi a yakuza, Tonegawa helyére pedig új ember került. Viszont, amit nem értettem, Kaiji ujjai és füle a helyén voltak. :weh: Azt hittem, már nem lehet megmenteni őket.
Avatar
Echan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:35
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Echan »

Lina94 írta:Chrno Crusade szerintem nagyon szomorú volta a vége jobbi is lehetett volna és sztem sokkal vidámabb is
A Chrno vége nem lehetett más mint ami lett, hiszen a lényeg pont az volt, hogy Chrno a lány életének idejéből fogyaszt, ami ugye véges. De ami igaz az igaz, megrázó volt és szívszaggató, de éppen ezért szeretjük. :D
Kép
Katt a képre, a zenéért és ha tetszik le is töltheted. :)
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: dani576 »

3 haverral néztük a Chrno végét.Mindannyian a komolyabb fiúk közé tartozunk.És mindenki a könnyeit törölgette,Asszem ez mindent elárul.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Viszont, amit nem értettem, Kaiji ujjai és füle a helyén voltak. :weh: Azt hittem, már nem lehet megmenteni őket.
Ha így van, az viszont rossz. Ezzel elveszik az áldozatának a súlyát. A fület talán még megértem, az egy lavór jégben ott figyelt az ölében a végén, viszont az ujjai emlékeim szerint nem maradtak meg...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Hiába, hogy az elején már tudtam, hogy mi lesz a vége, de akkor is a Szentjánosbogarak sírja volt a legmegrázóbb befejezésű anime, amit láttam. Azért szomorú is volt már néhány, de kifejezetten megrázó szerintem ez.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

azámomra még mindíg a Clannad a legdrámaibb anime, aztán jön a Chrono Crusade vége (szerintem nagyon szép vége van)
Xblades
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.28. 10:26

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Xblades »

Clannad After Story legvége a lányával, amíg még nem mese részig, túl jól lett felvezetve a kirándulásra indulással.

Angel Beats! legvége és Yui vége, ez is túl jól lett felvezetve majd ahogy a végén visszavált a pályára a kép.

Persze Key műveiből lehet szemezgetni, Air és Little busters! most következő 2 évada.
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Egyet értek Blades... A Key animéi nagyon komoly mentális hatást gyakorolnak.

Nekem személy szerint szintén nagyon tetszett az Angel Beatsből Yui kilépése... Sokan mondják, hogy erőltetettnek hatott, de akit nem hat meg legalább egy kicsit, az nem tudom miből van... Az a bizonyos dal meg már a bónusz.

Szép a vége is, de talán kicsit elhamarkodott... Sok a felvezetés, és Yuzurunek sincs elég ideje, hogy rendesen szerelmet valljon... De akkor is szép.

De szép még 12. rész vége is... Jujj Yurit sírni látni...

A Clannad vége szépnek szép volt, de az After Storyban igazán csak az utolsó 7 rész rúgta mellbe az embert...

Az, amikor Nagisa meghal, az a történet csúcspontja, hiszen kilép az angyali lány a képből, és a történet elindul a lejtőn lefelé. Az, hogy Ushio átveszi a helyét a történetben, az kicsit oldja a feszültséget, de a tény, hogy a végén ő is meghal... Nos az talán sok is volt már... Én összesírtam magam az Ushios jeleneteken, különösen a Síróson a 18. rész végén... De a halála is nagyon durva, én ott hangosan zokogtam... Olyan édes az a kislány... Mi durva, hogy úgy ér véget, hogy még utoljára azt mondja az apjának, hogy szereti...

Ebből a szempontból jobban tetszett a Movie, ami eleve szebben és találóbban volt megoldva sok helyen... Nagisa halála ott sokkal szívhez szólóbb volt, és nem csak elájul és meghal... A vége meg gyönyörű, annyira szépen kitalálták...
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Nem tudok egyet választani, felsorolom az összeset:

A Fullmetal Alchemist Brotherhoodé, mikorelpusztul az egész világ, legyőzik a homunculust és Ed feladja az alkímiát.

A Gunbusteré, mikor
Jung megígéri a lányoknak, hogy csinál nekik egy hatalmas "Üdv itthon" feliratot, mire hazaérnek a Földre. Amikor pedig az Einstein-hatás miatt évezredekkel később visszajutnak a bolygó közvetlenebb látótávolságába és a sötét planéta fogadja őket, eleinte elgondolkodik az ember, hogy vége az ember uralmának? Megszűnt az értelmes élet a Földön és hiábavaló volt az áldozatuk? De aztán lassan elkezdenek kigyulladni a bolygón a városok fényei és kirajzolják óriási betűkkel: "Üdv itthon"

Igaziból annyira engem még anime vége nem hatott meg, mint az.

A Code Geassé, mikor
Lelouch a világbékéért feláldozza saját magát. Annál a résznél nagyon igazolt az erőteljes Jézus-motívum.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Dezsnyóté, amikor aszittem hogy Kira nyer, aztán mégse. :LOL:
Shirosaki írta:
A Code Geassé, mikor
Lelouch a világbékéért feláldozza saját magát. Annál a résznél nagyon igazolt az erőteljes Jézus-motívum.
Hát nemtom, végülis a haláláért cserébe megkapta az örök életet, úgyhogy szerintem bőven megérte neki a dolog.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése