Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Ranma ½: Nightmare! Incense of Spring Sleep[/b]
Semmi megelőző tapasztalatom nincs a Ranmáról, számomra így is tökéletesen élvezhető volt. :)
7/10
Én még végig sem bírtam nézni, nem mintha annyira rossz lenne (bár az pl. megütött, hogy Shampoo seiyuu-ja mennyire nem tudta hozni a karaktert, tökre kiöregedett a szerepből, ami csak azért lol, mert Lum-é a szintén ekkor készülő UY OVA-ban teljesen rendben volt, pedig hamarabb kezdte az ipart), csak valahogy még nem jutottam odáig, hogy rendesen megnézzem. :) Btw, ha neked még így előismeret nélkül is bejött (mert azért ez nem titkoltan egy eyecandy volt a régi fanok számára, és akkor vicces igazán, ha ismered a szereplők jellemét/kapcsolatrendszerét), akkor én is csak ajánlani tudom, hogy nézd meg a régi TV-t/OVA-t/Movie-t, nagyon szórakoztató egy darab. :D Max annyi a negatívuma, hogy a teljes befejezést ennél is csak a mangából fogod megtudni, illetve, hogy az animáció/rajzolás szerintem már akkori mércével mérve sem számított nagy számnak, amikor készült. (Speciel az első szezon után át is dolgozták kissé, mert nem akart sikeres lenni a cucc. XD Ettől mondjuk belekerült pl. egy olyan baki, hogy flashbackelnek egy olyan jelenetre, ami még meg sem történt, szóval igazából flashforwardolnak. XD Szerencsére a második szezontól már összeszedettebb az egész. :))
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Ano Hana is befejeződött.
Nem voltam elmosva a befejezéstől, az összes nagy vallomást a végére hagyták és az epizód kezdetétől fogva annyit sírtak, hogy a végére ez már egyáltalán nem volt hatásos. Egyszerűen túldramatizálták, a szentélynél tett lelkizést már az előző epizódban el lehetett volna sütni, a nagy ordibálás az erdőben pedig már egyenesen kínos volt :vigyor:
Menma eltűnését viszont jól megoldották, és örültem hogy egyértelműen nem mutatták egyik szereplő jövőjét sem, viszont elég egyértelművé tették, hogy ki-kivel jön össze.

7/10



C
Itt is érdekes lett a befejezés.
A párbaj alatti animáció rendkívül látványos volt, de valahogy nem éreztem, hogy olyan nagy lenne a tétje. Vígan megbeszélték egymás gondját/baját közben, Mikuni karaktere kb 180fokos fordulatot vett az epizód közepére, Msh is elkezdett lelkizni Q-val amiről fogalmam sincs honnan jött. Masakaki viszont szokásához híven nagyon laza volt végig, és a végén is remekelt a trollkodásával, hogy mindez csak ideiglenes, míg az emberek el nem játsszák újra a jövőjüket :lol:
7/10
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Asobi ni Iku yo! + OVA

A kevesebb több lett volna tipikus esete. Addig poén, hogy fél tucat űr-cicalány beköltözik az impotens geek sráchoz, de ennek tetejébe a két kommandós(!) barátnő, egy sereg felfegyverzett szobalány, terrorista tanárnő, titkos ügynök nagybácsi, anti-anyag golyók amik csak a ruhát tüntetik el hogy véletlenül se sérüljön senki, hóeséses szovjet katonai bázis és StarTrek-es űrhajó-foglalás már a hülyeség magas fokát súrolta. Maradtak volna inkább az egyszerű de aranyos együtt élős komédiánál a követhetetlen és eltúlzott katonai hülyeségek helyett.

6/10
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2011.06.24. 12:33-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Maradtak volna inkább az egyszerű de aranyos együtt élős komédiánál a követhetetlen és eltúlzott katonai hülyeségek helyett.
Maximálisan egyetértek, azzal a különbséggel, hogy én az OVA-ig el sem jutottam, már anno a TV sorozat legelső része után ezért dropoltam rögtön. Ebből lehetett volna egy To-Love-Ru-hoz hasonló ecchi slice of life, enyhe sci-fi beütéssel. De nem, nekik hideg bérgyilkoscsaj kellett, alienek ellen szervezkedő katonai bázis csúnya bácsikkal, kettős ügynök csaj, meg egy (később több) nekomimi, aki a fület/farkat leszámítva egyáltalán nem is viselkedik macskásan. (Black Hanekawa ebből a szempontból hülyére veri. XD) A rész végén, amikor az elrabolt csajért mennek a bázisra, azt hittem, hogy oké, félreismertem a cuccot, és ennek még komoly jelenetei is lesznek, de nem baj az, lássuk a fightot, erre kiszúrják a szemem valami gagyisággal, ahogy Eris kisrobotjai rózsaszín kalapácsaikkal szétvernek a laborban mindent. (Kb. tényleg az a szint volt, mint Lala valamelyik idióta találmánya, csak Yabukiék legalább nem veszik komolyan a dolgot.) Ez van, fanservicelni is tudni kell, és nekik nagyon nem sikerült, a "komoly" történeti része pedig hatalmas baromság.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVAt érdemes, az legalább egy tipikus semmittevős fanservice rész.

Az első bevetés még belefért és poén volt (bár teljesen logikátlan), de nem tudom később minek erőltették ezeket, mikor csak egyre elvontabb és gagyibb lett az egész.
Kár érte, mert vizuálisan nagyon jól nézett ki, az ecchit is megfelelő mértékben alkalmazták, de az önfeledt szórakozás helyett ezek a komolynak szánt szituációk rendesen lehúzták :(

És ez kivételesen nem az anime-adaptáció hibája, mert a mangában is pontosan ugyanez az eseménysor :hammer:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Péter írta:
anubys írta:Semmi megelőző tapasztalatom nincs a Ranmáról, számomra így is tökéletesen élvezhető volt. :)
7/10
Akkor majd pótold, alapmű. =)
Be van tervezve, de úgy láttam, az is elég nagy falat lesz, nem most fogok rá sort keríteni.

Moshidora
Érdekes, hogy mostanában kezd valamennyire érdekelni a Baseball (lehet, hogy meg is nézem a Cross Game-t), úgyhogy most pont kapóra jött, bár annyira nem estem hanyatt tőle. Valamint nem értem, minek kellett bele a Drama-szál.
Tényleg, tud valaki olyan animét, amiben szépen felépítve elmagyarázzák, mi hogyan működik ebben a sportágban?
Amúgy pedig számomra a legfontosabb vonzata az egész sorozatnak az volt, hogy rábukkantam Peter Drucker munkásságára.
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Tényleg, tud valaki olyan animét, amiben szépen felépítve elmagyarázzák, mi hogyan működik ebben a sportágban?
Én olyat tudok, amiben nem mondják el, de kihagyhatatlan, és nem (csak) a baseball miatt: One Outs.
egyébként a végérekezdtem kapisgálni a szabályokat, tehát annyira nem adja elő rosszul. Röviden összefoglalva: Kaiji baseballozik (legalábbis a seiyuu)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Dog Days 13.rész
Nem mondanám lebilincselőnek az utolsó epizódot, itt már tényleg sok volt a búcsúzkodásból. A visszaküldés jelenete viszont jól sikerült, bár engem különösebben nem hatott meg a nagy sírás, hiszen egyértelmű volt, hogy Rico megtalálja a megoldást - ami igazán mesebelire sikeredett. Túlságosan is :-P

Mindenesetre tetszett a sorozat. A cselekmény végig hű maradt a könnyed hangulathoz és (többnyire) vérmentes akcióhoz. Animáció, dizájn, szinkronhangok és zene mind rendben voltak.

Valami mélyebb sztori azért nem ártott volna, így csak 7/10

Elviselnék belőle egy második évadot :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Biiru Seijin írta:
Tényleg, tud valaki olyan animét, amiben szépen felépítve elmagyarázzák, mi hogyan működik ebben a sportágban?
Én olyat tudok, amiben nem mondják el, de kihagyhatatlan, és nem (csak) a baseball miatt: One Outs.
egyébként a végérekezdtem kapisgálni a szabályokat, tehát annyira nem adja elő rosszul. Röviden összefoglalva: Kaiji baseballozik (legalábbis a seiyuu)
Köszönöm, hogy eszembe juttattad, a Gambling-trióból már csak az az egy van, amit még nem néztem meg. :)

C
Hát végül egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Önmagában nézve nem volt rossz, viszont sajnos nem tudtam elvonatkoztatni a gárda korábbi munkáitól, így viszont hatalmas csalódást okozott. Az előzetes információk, valamint az első rész alapján azt vártam volna, hogy sokkal többet foglalkoznak majd a pénzzel/gazdasággal és kisebb hangsúly lesz a jellegében annyira nem oda illő csatákon. Szinte minden részben volt egy-egy jó mondat, de ez még nagyon kevés az üdvösséghez. A "boss-fight" ugyan elég jónak indult, se az sem lett végül annyira földbe döngölő.
7/10 (Bár nem tudom pontosan megmagyarázni, hogy ennyit is miért kap...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai

Aki a hétköznapi élet és dráma műfajokban bármi kapcsolatot is feltételez a valósággal, és annak hiánya rosszul érinti az ne is menjen a közelébe, de amúgy jó kis szórakozás volt. Jót röhögcséltem a legnagyobb drámákon. Yukiatsu mindig a legrosszabbkor szólalt meg, azután eszembe jutott a OnePiece, és onnan nem tudtam komolyan venni a dolgot. :neutral:

Hangulatos volt, a karaktereket is meg lehetett szeretni, és habár kiszámítható volt le tudta kötni az embert. Abszolút nem az én műfajom, de mégis adtam rá egy 8 pontot.

C

Nagyon nem érintett meg. A digi-csaták túl komolytalanok, a filozófiai ideológiai eszmék összecsapása túl komolyak voltak. A kettő közti éles kontrasztból születhetett a szivárvány színű háttér ami viszont a hatalmas fájlméreteket eredményezte. XD

Az op vagy ed nézése közben mindig az Occult Academy és az Eden of the East jutott az eszembe, ergo a sorozathoz nem tudtam egy saját hangulatot kötni amitől személyessé vált volna.
7/10 (Bár nem tudom pontosan megmagyarázni, hogy ennyit is miért kap...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kdanni 2011.06.27. 14:43-kor.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

C finálé - amit anubys mondott. Valóban nem hoztak ki mindent egy egyébként elég ígéretes témából, de egy-két dolog, a hiperinfláció, a dollárosodás a végén azért érdekesek voltak.

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai finálé - igazuk volt azoknak, akik csak úgy foglalták össze: melodráma. Azt nem mondanám, hogy nagyon rossz lett a vége, hiszen ez tipikusan az a sorozat, aminél elég világos, hogyan lesz lezárva történeti szempontból, természetesen azt hozták is. Itt ami kérdés lehetett, az a kivitelezés, azt viszont annyira túl akarták dramatizálni, hogy csak műbalhénak tűnt jó része. Ahogy OJ írta, a kiabálás a végén túlzás volt, de a giga siránkozás a szentélynél meg már egyesen komikus, a kívánt hatás ellentéte! Szóval amikor egy szomorú pillanatban felröhögnék, annyira nem bírom komolyan venni, ott már bajok vannak. Persze a sorozatra nem volt ez mindig jellemző, inkább váltakozott a jó részek és a műdráma között, szerencsére inkább az előbbiek javára. Jellemzően számomra a csúcspontja a 8. rész vége volt, amikor nem mindenki bőgött, mint egy kisgyerek, hanem a történtek és a szituáció voltak hatásosak. De összességében azért (néhol komoly) hibái ellenére egy igen szép történetet láthattam, ha nem is volt mindig a legjobban megcsinálva.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

C
Két okból is csalódás volt nekem ez az anime. Egyrészt a Mononoke és Kuchuu Buranko rendezőjétől nem ezt vártam volna, mert az említett két sorozathoz képest ez sehol sem volt se eredetiség, se hangulat tekintetében. Ez azonban alapvetően még nem lett volna olyan nagy probléma, az viszont már annál inkább, hogy az anime sajnos a Fraktál-szindróma áldozatául esett, és hibába voltak a készítőknek remek ötleteik, ha azokat végül nem tudták kivitelezni. Az utolsó epizód szinte csak nyitott kérdéseket hagyott maga után, a két főszereplő közti morális ellentét shounen fight szinten mozgott, és igazából az egész anime nem tudott többet nyújtani egy közgáz elemekkel és látványos harcokkal megtűzdelt shounen sorozatnál.
7/10

Ano Hana
A sorozat alapötlete érdekes volt, a gyász feldolgozásával szerintem nem sok anime fogalakozik, legalábbis én egyel sem találkoztam eddig (mangával mondjuk már igen). Amiért mégsem tudta igazán belopni magát a szívembe a sorozat, az a túl tömény szenvedés volt, amit a szereplők átéltek. Szvsz sokkal jobb lett volna, ha ugyanezt az angst mennyiséget egy 26 részes sorozatban osszák el, és akkor talán több idő jutott volna a karakterekre is, és esetleg az életük más aspektusaiba is bepillantást nyerhettünk volna, a Menmához fűződő viszonyukon és a szerelmi kapcsolathálójukon túl is. A vége viszont mindezek ellenére szép lett, az utolsó részben mondjuk már brutálisan sok volt a bőgés, de a levelek felolvasása nagyon megható jelenet volt.
7/10
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2011.06.27. 19:06-kor.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A Channel
Egy újabb K-ON klón, ahhoz nagyon hasonló moé karakterekkel, de a cselekményt tekintve még annál is üresebb és a poénok is gyakran önismétlőek voltak. Heti egy részt meg lehetett nézni belőle, de többet nem is bírtam volna :D
5/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akkor hadd szálljak be én is a C-t 7/10-zel nyugtázók igencsak népes táborába. :3

(Na jó, eredetileg hatfelet akartam rá adni, de az utolsó rész végül elnyerte a felfelé kerekítés jogát. :D)
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én is a végére értem mindkét fent említett sorozatnak, de inkább nem pontoznám őket. Nekem az Ano Hana jobban bejött de ez nyilván a műfaji különbségekből ered és nem feltétlenül a tartalmi magvalósításból. Egyébként alapvetően az a probléma ezzel a két animével (sőt ha jobban belegondolok a most készült animék többségével), hogy nagyon rövidek. Nem marad idő a történet normális kibontására, nincs idő a karakterek alaposabb bemutatására és valahol a sorozatok közepétől az eleinte eredetinek vagy érdekesnek tűnő alapötlet is ellaposodik.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

The World God Only Knows II

Meglepően jól sikerült a befejező rész, messze lehagyja az első évadét, és kiváló ötlet volt az első opening zenéjének használta a credits és a zárómonológ alá :D
A következő évad lányainak megmutatása viszont aljas dolog, ha a gyenge DVD/BD eladások miatt mégsem lesz folytatás :(

Ezúttal nem zavart az epizód első felének filler jellege, hiszen így mindegyik meghódított lány kaphatott egy rövid szerepet, csak szegény Yokkyun nézett ki (szándékosan) borzalmasan ::^_^:: A második félben pedig nagyon vártam a Gundam0079 paródiát, amiben nem is kellett csalódnom, mert hatalmas lett, és még Sayla-san fürdőzéses fanservice (by Keima) jelenetét is beletették, ami teljesen ROFL :LOL:

Viszont Haqua (és talán Jun) kivételével ebben az évadban nem voltak túl érdekesek vagy változatosak a lányok és a történeteik, így csak 7/10et kap :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Corot írta:Én is a végére értem mindkét fent említett sorozatnak, de inkább nem pontoznám őket. Nekem az Ano Hana jobban bejött de ez nyilván a műfaji különbségekből ered és nem feltétlenül a tartalmi magvalósításból. Egyébként alapvetően az a probléma ezzel a két animével (sőt ha jobban belegondolok a most készült animék többségével), hogy nagyon rövidek. Nem marad idő a történet normális kibontására, nincs idő a karakterek alaposabb bemutatására és valahol a sorozatok közepétől az eleinte eredetinek vagy érdekesnek tűnő alapötlet is ellaposodik.
Ez a tendencia speciel engem is zavar. Pár éve ráálltak arra, hogy a korábbi 26 részes sorozatok helyett lassan már csak 12-13 részesekkel mernek kijönni, ami arra jó, hogy mire kezdene érdekessé válni, már vége is van, ha pedig mégis folytatják egy második évaddal, a két szezon közti rendezőcsere és egyéb blamák remekül haza tudják vágni a hangulatot, meg úgy az egészet. (Jó, persze akad 1-2 olyan is, amikor 26 rész alatt is csak fillerezni tudnak végig, pl. legutóbb a Star Driver, de amikor valami sokkötetes mangából/light novelből készült párepizódos "étvágygerjesztővel" szúrják ki a szemünket, akkor nem látom értelmét a dolognak.)
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Azért érdekes hogyan változnak az idők. Én ugyan sosem merültem el túlságosan az animeipar mélységeibe, nálam az anime megmaradt egyszerű szórakozásnak (azaz néha megnézek egy animét és elfórumozgatok róla) de érdekes látni, hogy kb. 20 évvel ezelőtt általánosságban a sorozatok hossza olyan 40 epizód körül mozgott. Legalábbis, amikhez nekem szerencsém volt (és volt néhány) azok részei olyan 30-50 között mozogtak. Aztán később az epizódok száma leamortizálódott 24-26 részre, az utóbbi időben pedig folyamatosan csökken az egy animére jutó epizódok száma.
Kíváncsi lennék mitől van ez. Ennyire nem éri meg a stúdióknak belevágni egy hosszabb sorozatba?
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Astarotte no Omocha!

Egész jól kezdődött. Végre egy fanservice anime, amiben volt egy értékelhető (szappanoperás) sztori, ami fenntartotta az érdeklődést...
Egészen az ötödik epizódig, miután végleg ejtették az addig összefüggő történetet, és jött a random beach epizód, yukatás nyári fesztivál, fürdőzés(=onsen), férfi vetélytárs, meg az összes többi klisé, beleértve a műdrámás nyitott befejezést :wwall:

6/10


Corot írta:kb. 20 évvel ezelőtt általánosságban a sorozatok hossza olyan 40 epizód körül mozgott. Legalábbis, amikhez nekem szerencsém volt (és volt néhány) azok részei olyan 30-50 között mozogtak.
Azért ez akkoriban is főleg a shounenekre volt csak jellemző
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

-OJ- írta:Azért ez akkoriban is főleg a shounenekre volt csak jellemző
Most kapásból fel tudnék neked sorolni (anélkül, hogy utánanéznék) legalább 15-20 olyan shoujo vagy slice of life sorozatot, amiknek epizódjaik 30-50 között mozognak. Persze ebből nem akarok általánosítani, de tény, hogy akkoriban szép hosszú animéket készítettek.

A shounen animék meg a műfajukból adódóan egyébként is mindig hosszúak, vagy hosszabbak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Corot 2011.06.27. 22:42-kor.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Van abban valami, amit mondtok, tényleg mintha kevesebben lennének például az 50 rész feletti sorozatok, nem nagyon látok mostanában egy Kaleido Start. De épp múlt héten lepődtem meg, hogy a Hanasaku Iroha 2 cour lesz, pedig a 13. rész befejezésnek is elment volna, úgyanígy a Steins;Gate, a Nichijou, a Yondemasuyo, Azazel-san, a Tigris és Nyuszi is menni fog nyáron is. Azért ez nem kevés 25 rész körüli sorozat. Abban se vagyok biztos, hogy a C vagy az Ano hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai jól jött volna ki mégennyi epizódból. Szerintem nem az időhiány volt a fő bajuk.
-OJ- írta:The World God Only Knows II

Meglepően jól sikerült a befejező rész, messze lehagyja az első évadét, és kiváló ötlet volt az első opening zenéjének használta a credits és a zárómonológ alá :D
A következő évad lányainak megmutatása viszont aljas dolog, ha a gyenge DVD/BD eladások miatt mégsem lesz folytatás :(
Naaaaaaaaa, az előző záró nagyon epic volt, a God Only Knowst majdnem teljesen felhasználták benne. De ez is remek volt, a zárógondolat a végén meg gyönyörű. Én legjobban a Toki wo Kakeru Shoujon röhögtem. LEGYEN harmadik széria! De előtte egy OVA is jön még.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az már nekem is feltűnt, hogy egyre rövidülnek az animék. Szerintem a stúdiók óvatosabbak lettek és nem mernek egyből hosszabb távra tervezni, hanem előbb inkább megpróbálkoznak egy 13 max. 26 részes sorozattal, aztán ha az elég sikeres lesz, akkor jöhet a folytatás... vagy nem, és mivel eredetileg nem akarták kizárni a folytatás lehetőségét, így rendes befejezést sem kapunk a végén, jobb esetben csak valamilyen felemás lezárást, rosszabb esetben cliffhangert. :(
Plusz az is közrejátszik a dologban, hogy egyre hamarabb kezdik el fejni a tehenet, ha már megjelent a mangából 4 kötet, és elég népszerű, akkor rögtön jöhet is az anime, és ilyen esetben nincs is annyi alapanyaguk, ami 13 résznél többre elég lenne, hacsak nem fillereznek, de attól meg Isten ments.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sengoku OtoMEH ende

Ugyanúgy vérzett el, ahogy a Samurai Girls is (épp csak gyorsabban): plotot raktak bele, ráadásul még erőltették is azt.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

-OJ- írta:csak szegény Yokkyun nézett ki
a legaranyosabb dolognak.

Komolyan nagyon vártam már Yokkyun anime debütálását, és azt kell mondjam, hogy az alkotók maximálisan hozták amit elvártam. Yokkyunnak olyannak kellett lennie, hogy külsejétől függetlenül elvarázsolja a nézőt. Nálam bejött a varázslat, mondjuk láthatóan nem is bízták a véletlenre a dolgot mert Yokkyunnak "Cardcaptor" Sakura Tange hagja volt. WIN.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Karigurashi no Arrietty / The Borrower Arrietty (2010)

A Studio Ghibli legújabb egész estés anime-filmje Mary Norton Elvitte a manó(1952) című meseregénye alapján. A karakterrajzok, az animáció és a hátterek mind gyönyörűek, ahogy azt a stúdiótól megszokhattuk, a zene pedig varázslatos :cool: A helyszínt ugyan megváltoztatták az 50-es évek Angliájáról a modern kori Japánra (bár nekem inkább a 80-90-es éveknek tűnt), valamint elhagytak néhány lényegtelenebb szereplőt és eseményt, azonban a fő cselekményszál maradt a régi. A befejezést is kicsit jobban kifejtették, mint az eredeti regényben, míg a film közepén elég egyértelműen hangsúlyozzák az ember természetpusztító tevékenységét mint mondanivalót. Egyedül a 'főgonosz' megjelenítése nem tetszett, mert míg a regényben kezdettől fogva elég utálatos és házsártos, itt kb egyik jelenetről a másikra bolondul meg, és a hibbant viselkedése rendkívül szánalmassá teszi :roll:
Ettől függetlenül egy élmény volt nézni :D

9/10


paTKany írta:a legaranyosabb dolognak.
Jellemre bájos, de a rajzolása (nagy fej, a szokásosnál is óriásibb szemek, közvetlenül az orr alatt lévő száj és a vastag ál) számomra inkább elrémisztő volt :shock:
Válasz küldése