Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

egyetértek Matsuo-val :)
engem anyám el akart tőle tiltani ... de csak akart , mert én nyeretem :P :twisted:
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kedvenc témánk újra a toppon :vigyor:
Matsuo írta:Az Elfen Lied-t meg nagyon szeretem mert gyönyörű a története.Izgalmas mégis elgondolkodtató.Nem értem azokat akik fikázzák. :mad: Az ilyenekt útálom. :gun:
Ajjaj... Na jó, már itt sem vagyok XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na igen,itt szoktak elkezdődni a flame-ek.
Engem úgy igazán csak az első rész sokkolt egy picit a sok vér miatt,meg amikor szegény Nanát úgy megcsonkították.Történet?Nos így utólag visszagondolva,nem nagyon volt,legalábbis számomra,bár nem is nagyon zavart ez a tény.
Elgondolkodtat?Inkább elborzaszt..Szerintem..
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Kasai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.11.29. 17:08
Nem: Férfi

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Kasai »

A történet csak akkor érthető ha elolvasod a mangát, mert az animét kb a felénél lezárták.
A manga amúgyis sokkal durvább mint az anime.
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Hy^^

Amúgy én ennek az animének a végét nem értem.....tudom kivn a z ajtó mögött de akk legalább befejezhették volna normálisabban is :neutral:
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nekem bőven elég volt Lucy-ből egy anime, de a hozzáértők azt mondják, el kell olvasni a mangát is. Az anime nem a teljes történetet dolgozza fel, gondolom azért, mert akkor még nem fejezte be a mangaka a sztorit, amikor elkészült az anime.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Már több helyről hallottam (persze mind meg nem erősített forrás volt), hogy az EL-t leadta nálunk az Animax. Ez igaz, és csak én nem követem már ennyire a csatorna műsorát, vagy megint egy fanpletyka dagadt hatalmas lavinává? Tudtok erről valamit?
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ez biztos, hogy nem igaz. (Hihetetlen, hogy mit el nem hisznek egymásnak, és az internet korszakában mennyire tájékozatlanok.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, valahogy sejtettem. :) (Meg azért erről csak kellett volna hallanom, ha igaz lenne, kisebb fanhisztéria övezte volna, Mondós cikk, stb. XD) Csak mert láttam olyan blogot, ahol már egyenesen kész tényként hivatkoztak rá, aztán gondoltam csak rákérdezek. :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Érdekes, mert én is láttam ezt nemrég egy fórumon, de azt hittem az illető csak elírta.

Mindenesetre ha az Animax a műsorása tűzné... jaj, bele se merek gondolni micsoda weeaboo bolondóra jönne rá a sok kis tinire. ::^_^:: Így is sokan vannak akik a szexvérerőszak láttán komoly mondanivalót emlegetnek, hát még akkor mi lenne.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha az animax be akarná magát tiltatni akkor remek muníciót jelentene az Elfen Lied. :D

.ORTT. úgyis elég szemét mostanság...

Megnéztem nem volt rossz de azért ezt nagy hűhót nem vágom ami e sorozat körül forog.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Betiltani nem tiltanák be, az ORTT-nek tudtommal nincs is joga semmit betiltani, pláne egy nem Magyar tulajdonú kereskedelmi TV-nél. Valószínűleg annyi lenne, hogy az Animax rádobna egy 18-as karikát és betenné 22:00 környékére, vagy az utánra.

Maga az EL simán csak egy rossz anime, elsősorban azért, mert minden karakter totálisan ugyan olyan az első, mint az utolsó epizódban, nem változnak semmit, nem fejlődnek semmit. Legalább is ha azt a pár perces bedobott Lucy féle emozos, ölelős jelenetet az utolsó rész vége előtt nem tekintjük "jellemfejlődésnek" mert szvsz nem volt az.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még ha a jellemfejlődés hiánya lenne az EL legnagyobb problémája... :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: Péter »

A legnagyobb probléma kétségtelenül az értelmetlen overhypeoltság, ez nem is kérdés. =D Viszont ha ettől eltekintek, nekem személy szerint a jellemfejlődés totális hiánya volt a legnagyobb bajom az animével. A fanservice abszolút hidegen hagyott, se a kaszabolós, se a meztelen pink lolis része nem érdekelt. Igaz, a kontraszt már így önmagában megérne egy memét, mégis hajlandó lennék tőle elvonatkoztatni, ha más is lenne benne a fanservicen illetve a banális egyszerű "mondanivalón" túl, de nem, nincs. Ja és az állandó Nyuzás a mai napig ezt váltja ki belőlem.
Kép
Válasz küldése