Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én a Kimi to Bokut 2 rész után kukáztam, mert dögunalmas volt, de állítólag azóta kicsit felpörgött. Egyébként az alapján, amit láttam belőle, én is azt mondanám, hogy moe for girls.

A manga meg annyira shounen, hogy a GFantasyban fut, ahová szinte csak női mangakák rajzolnak, és többek között a Kuroshitsujinak is otthonul szolgál. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A manga meg annyira shounen, hogy a GFantasyban fut, ahová szinte csak női mangakák rajzolnak, és többek között a Kuroshitsujinak is otthonul szolgál. :vigyor:
LOL, akkor ez ilyen "ál-shounen antológia"? XDDDD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Fogalmazzunk úgy, hogy erősen uniszex, vannak olyan sorozatok is benne, amik inkább a shounen felé húznak, és vannak amik inkább a női olvasókat veszik célba. ::^_^::
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Elvileg a magazin ismertetőjében pont fordítva van, fiúknak szánják akik szeretik a shojo mangákat.
Viszont a valóságban mindent a fanservice dönt el, Kuroshitsuji és a GirlFriends ott fut futott, szóval van ott minden. :D
Amúgy nekem nincs vele bajom, én a Kuroshitsujit is szeretem az egyre erőteljesebb yaoi felhalang mellett is. Sőt még jókat is röhög rajta. (Én echit is inkább poénak tartom mint izgatónak, itt meg teljesen így van.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Valóban eléggé uniszex. Shuu teljes szerepe gyakorlatilag, hogy kétes nemiséggel viseljen. De tényleg nem olyan unalmas már, az ironizáló humora nem a szokásos sablon.

Guilty Crown 7. - ez egyre jobban az agyamra megy. Ha anyu nem virította volna a seggét egy bugyiban, semmi értékelhető nem lett volna ebben a részben. Az össze női karakter szánalmas, kibírhatatlan, a sztereotíp amcsi röhej, a rakéta támadásnak nem nagyon volt értelme, legalább számomra. Mindegy, tits&ass.

UN-GO 7. - ez viszont egyre zseniálisabb. Most már annyira elmerültünk a fő cselekményben, hogy nem is tudtam, mi történik. Ez a hallucináció vagy álomvilág félelmetesre sikerült. Remélem most már nem pukkad úgy ki, mint a #6.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai 8. - másik meglepetés. Előzetesen nem gondoltam, hogy ez ilyen brilliáns lesz. Cat fight=win, Rika hawt, Kobato és Yukimura HHHNNNNNGGG, szét is röhögtem a fejem a rajta. A végére még egy kis dráma is. Csak így tovább. Ja, és GODLY GAME IS GODLY!Ok, ezt még muszáj hozzátennem.
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Hát nem is tudom, én Kobatot még mindig bottal ütném.
Esetlegesen Maria-val együtt.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Anime készül a Koi to Senkyo to Chocolate (Love, Elections and Chocolate) című dating-sim erogeből.
Oojima Yuuki egy átlagos srác, aki szerelemre vágyik, és az Ő gyermekkori barátja Chisato, aki nem szereti a csokoládét. Mindketten egy népszerű magániskola tanulói, és az Ételkutató Klub tagjai, amelynek gyakorlatilag semmi programja nincs, csak csevegéssel ütik el az időt. Mikor az új diákelnök-jelölt bejelenti, hogy megválasztása esetén eltörli az összes, céltalan és felesleges klubot, Yukiék úgy döntenek, hogy a klub megőrzése érdekében a srácot is elindítják a választáson...


Hozuki-san Chi no Aneki anime bejelentve!
Gorou Hozuki, a 'minden szempontból átlagos középiskolás srác' szerelmes a mostoha nővérébe, Haruba, aki minden alkalmat megragad, hogy megalázza a srácot és az érzelmeivel játszadozzon.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Blood-C: The Last Dark animefilm előzetes

Legalább ezúttal volt pénz a designra és az animációra is.
Kár, hogy végig kellett szenvednünk a gyalázatos sorozatot, hogy eljussunk a filmhez :knife:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hoshi wo Ou Kodomo (Children who Chase Lost Voices from Deep Below)
by Shinkai Makoto

Ez most nem teljesen jött össze Shinkai mesternek. Természetesen vizuális szempontból a film gyönyörű, de a cselekmény elég üres, és bár érdekes témákat vet fel (halál-elmúlás-öröklét-beletörődés) a karakterek ehhez nagyon egyszerűek, akárcsak az érzelmeik.

Mintha egy szívmelengető, de egyébként elég kezdetleges Ghibli-filmet láttam volna.

De azért tetszett, szóval 7,5/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Blood-C: The Last Dark animefilm előzetes

Legalább ezúttal volt pénz a designra és az animációra is.
Kár, hogy végig kellett szenvednünk a gyalázatos sorozatot, hogy eljussunk a filmhez :knife:
Egyébként komolyan, ezeket nézi egyáltalán valaki, vagy a rendező/stúdió Uwe Boll mintára magának csinálja? :lol: Szóval megjelent anno a Blood: The Last Vampire, amire a "közepes" és a "felejthető" között mozogtak a vélemények, aztán jött a Blood +, ami az emberek 90%-a szerint egy gyenge sorozat, de ez sem volt elég, kiadták a Blood-C-t, amiről újfent nem túl pozitívakat olvastam eddig, most pedig készül a mozifilm. XD Most vagy az van, hogy japánban mégis sok a fanja, vagy annyi fölös pénzük van, hogy már az ablakon szórják ki, ez utóbbi esetben mondjuk lenne pár ötletem, hogy inkább melyik sorozat folytatására kéne költeniük. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Úgy emlékszem, van kormányzati támogatást is kapott a film, nem is kevés jent. Legalább legalább nem görög állampapírt vettek.

Ez a Love, Elections and Chocolate meg érdekel. Esélyt mindenképpen adok neki.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Állami támogatás. Egy ilyenre... Most vagy van ott fent egy nagy otaku, vagy nem jutott eszükbe valami kulturálisabbra költeni. ^^" Már ha állami támogatás, akkor valami történelmi, vagy klasszikusirodalom-feldolgozást tudnék elképzelni rá. :weh:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Blood-C mozifilmet már akkor bejelentették, mielőtt még elindult volna a TV sorozat. Ha jól tudom, ebben fogják lezárni a sztorit.

Mondjuk azt én sem értem, hogy mit esznek annyira ezen a franchise-on, én már a Blood+-t se bírtam végignézni. ^^'
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem csak a Blood+ tetszett, bár az sem az elején és nem is magyarul. Magyarul minden szép, érzelmes mondatot kihagytak.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ben-to 10 - huh, kurva nagy verés volt. Erre azért nem számítottam, de az ikrek nem szaroznak. Már szinte nekem fájt a végén. Megnézném, ha szembekerülnének Uméval. Kár, hogy arra úgysem fog sor kerülni. Egy rész lábadozás jön.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hayate no Gotoku! Heaven is a Place on Earth

Erre se tudok egy 6/10-nél jobbat adni, és azt is csak a Hina-pillanatok miatt érdemelte ki. Ahogy Hayate állandóan benyit rá, már kezdem azt hinni, hogy szándékosan csinálja. És a robot aprítása is szép volt, mint a film egyetlen látványos része.
A többi nem sok szót érdemel.
A nyári-fesztivál történet, kiegészítve a 'milyen lenne a világ ha én nem léteznék' (Ha Nagi nem szerepelne többet? Kb 1000x jobb, Mindenkinek!) felállással meglehetősen gyenge ötlet egy 'anime filmhez'. A cselekmény elnyújtott, kevés a poén és sokszor szabályosan untam magam. Az egész belefért volna egy 30perces OVAba is.
És ahogy nézem, ez a sztori jóval a manga jelenlegi állása után játszódik, így gyakorlatilag filler az egész, de Hayate nagymamáját jó volt megismerni.

Egyszer meg lehetett nézni, és valószínűleg újra meg fogom, ha kijön a 8perccel hosszabb BluRay változat, de Sokkal jobbat vártam.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Folytattam a Daily Lives of High School Boys elővetítéseinek a nézését, továbbra is biztos nézni fogom a sorozatot. De miért a lányok a legnagyobb arcok, akik láthatólag csak mellék szerepet töltenek be. :P

Kyousougiga
Ezzel be is fejeztem az első animémet a 2012 téli szezonból. :D
Az előzetesekben a sorozatok között szerepelt, közben csak egy része lett, gondolom valami nem úgy sikerült a megalkotásánál, ahogy eredetileg szerették volna. Ennek megfelelően se eleje, se közepe, a vége meg össze van csapva.
Látványosnak látványos volt, meg nem is lenne rossz, de túl kevés volt, hogy valami benyomást hagyjon.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai
Amitől féltem meg történt, a fanservice fölém kerekedett (Inoue Marina, Hús és Rika nyögései!).
Bár amúgy a fanservice hegyek és a legklisésebb hárem elemek alatt a romantikus szál annyira nem is rossz.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Magical Girl Lyrical Nanoha the MOVIE 2nd A's PV

Jormungand PV
WhiteFox megint EPIC sorozatot készít :thumb:

Oda Nobuna no Yabou PV
MadHouse, úgyhogy a designra nem lehet panaszom! ::^_^::

Steins;Gate OVA PV
Inkább a filmet spoilereznék már, hogy abban mi lesz :drop:

Accel World PV2

Saki: Achiga-hen episode of side-A PV

Ano Natsu de Matteru PV
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Steins;Gate OVA-t már nagyon várom, de tényleg jöhetne már valami infó a moziról is. A Jormungand meg jónak néz ki, majd belekukkantok a mangájába. Ez az Osa Nobunagás cucc viszont akkora klisé, hogy mangában már létezik a fordított felállású verziója. XD

BTW: Natsume Yuujinchou Shi PV ^^
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az első képek a Fate/Prototype-ról, mely a Carnival Phantasm 3. szezonjával fog megjelenni :D

Ez a Fate/stay night egy korai vázlata alapján készült, ahol Saber még férfi volt, és a főszereplő volt a lány. Sajnos csak egy 12perces kis szösszenet lesz.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta:Az első képek a Fate/Prototype-ról, mely a Carnival Phantasm 3. szezonjával fog megjelenni :D

Ez a Fate/stay night egy korai vázlata alapján készült, ahol Saber még férfi volt, és a főszereplő volt a lány. Sajnos csak egy 12perces kis szösszenet lesz.
Úgy hallottam, azt még gimiben írta Nasu. Ennek megfelelően a seiyuu gárda is tök más lesz, de nem kevésb ütős.

Kana Hanazawa as Ayaka Sajō, Saber's Master
Takahiro Sakurai as a male version of Saber
Yūichi Nakamura as Archer
Kazuya Nakai as Lancer
Chiwa Saito as Misaya Reirōkan, Lancer's Master
Megumi Ogata as Rider's Master
Mamoru Miyano as Rider
Takehito Koyasu as Sankureido Faan
Aki Toyosaki as Aika Sajō
Hiroki Touchi as Sajō's father
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

scineram írta:Kana Hanazawa as Ayaka Sajō, Saber's Master
Instant WIN :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Natsume Yuujinchou Shi 4x01

Először nem lelkesedtem, hogy ismét végig kell hallgatnom egy bemutatkozást, de szerencsére azt a részt gyorsan lezavarták (és meg is teremtette a hangulatot a sorozathoz), az azt követő fogócskázás a sámán-youkaiokkal és Matobáékkal pedig egész izgalmas lett.
Nyankoi-sensei mancs-lenyomata Natsume arcán, miután lekevert neki egyet...LOL :lol:

OP nem tetszett, képileg se nagy szám de még a szám is gyenge, az ED viszont szép ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Most mondjam azt, hogy a mangában majdnem minden fejezet elején lemegy ez a bemutatkozás. ::^_^::

Az OP végén nagyon aranyos chibi Natsume Nyanko-senseiel az ölében, de egyébként tényleg nem túl nagy szám az OP. Mondjuk nekem már az előző szezon OP/ED párosa se jött be igazán.

Egyébként ez egy jó arc, bár nem gondoltam volna, hogy ezzel kezdenek, azt hittem valami egyrészes szívet melengető sztorit fogunk kapni nyitásnak.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Recorder and Randsell 1,rész
LOL, akármilyen sületlenség is, az első epizódot végignevettem.
Szerencsétlen Atsushi-kunt azonnal lekapcsolták gyerek-molesztálásért :drop:
Válasz küldése